Справа № 420/15158/21
09 січня 2025 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд в складі:
головуючої судді Бойко О.Я.,
розглянувши у письмовому провадження заяву Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області про поновлення пропущеного строку для пред'явлення виконавчого листа до виконання у справі за адміністративним позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 , третя особа, Акціонерне товариство “ДТЕК ОДЕСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» про застосування заходів реагування у вигляді повного зупинення експлуатації,-
В провадженні Одеського окружного адміністративного суду перебувала справа за адміністративним позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 , третя особа, Акціонерне товариство “ДТЕК ОДЕСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» про застосування заходів реагування у вигляді повного зупинення експлуатації.
Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 26.02.2024 вирішено:
1.Адміністративний позов задовольнити частково.
2.Застосувати заходи у вигляді реагування у сфері державного нагляду (контролю) до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 , ІНН: НОМЕР_1 , юридична адреса: АДРЕСА_1 :
-у спосіб у вигляді повного зупинення експлуатації приміщень фізичної особи підприємця ОСОБА_1 , ІНН: НОМЕР_1 , за адресою: АДРЕСА_2 ;
-у порядок: шляхом відключення за допомогою фахівців електропостачальної організації Акціонерне товариство “ДТЕК ОДЕСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» вищевказаних приміщень за адресою: 65091, Одеська область, м.Одеса, вул. Колонтаївська, будинок, 27, від джерел електропостачання (або інших електромереж, електроприладів, пристроїв, обладнання, установок); обмеження до них доступу, за винятком проведення робіт з усунення недоліків наданих в акті перевірки №24 від 02.11.2023, до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, зазначених в акті перевірки №24 від 02.11.2023, а саме:
- Відсутня декларація відповідності матеріально - технічної бази суб'єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки. Ризик настання негативних наслідків - надзвичайна ситуація.
- Дерев'яні конструкції (перекриття, лати) складських та адміністративних будівель не оброблено засобами вогнезахисту, які забезпечують І групу вогнезахисної ефективності. Ризик настання негативних наслідків - пожежа.
- Будівлі та приміщення об'єкту не обладнано автоматичною пожежною сигналізацією відповідно до вимог ДБН В.2.5-56:2014 з підписанням актів (Акт прийняття монтажних робіт, Акт введення в експлуатацію та перевірки,Акт прийняття). Ризик настання негативних наслідків - пожежа.
- Приміщення та будівлі об'єкту не обладнано системою оповіщення про пожежу та управління евакуюванням людей. Ризик настання негативних наслідків - надзвичайна ситуація.
- Евакуаційні виходи приміщень та будівель об'єкту не позначено світловими показчиками “ВИХІД» білого кольору на зеленому фоні, підключеними до джерела живлення аварійного. Ризик настання негативних наслідків - надзвичайна ситуація.
3.У решті позовних вимог відмовити.
Постановою П'ятого апеляційного адміністративного суду від 21.06.2024 рішення Одеського окружного адміністративного суду від 26 лютого 2024 року змінено, виключивши з його резолютивної частини посилання на те, що застосовані заходи реагування у сфері державного нагляду контролю до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 у вигляді повного зупинення експлуатації приміщень фізичної особи підприємця ОСОБА_1 , ІНН: НОМЕР_1 , за адресою: АДРЕСА_2 необхідно здійснити шляхом відключення вищевказаних приміщень від джерел електропостачання (або інших електромереж, електроприладів, пристроїв, обладнання, установок) саме за допомогою фахівців електропостачальної організації Акціонерне товариство «ДТЕК Одеські електромережі»; в іншій частині рішення Одеського окружного адміністративного суду від 26.02.2024 року залишено без змін.
21.06.2024 рішення набрало законної сили.
03.07.2024 Одеський окружний адміністративний суд видав виконавчий лист №420/15158/21, строк пред'явлення до виконання: 22 вересня 2024 року.
18.10.2024 від представника позивача надійшла заява, в якому він просить визнати поважною причину пропуску строку, який надається для пред'явлення виконавчого документу до виконання та поновити такий строк.
В обґрунтування поданої заяви представник вказує, що отримавши виконавчий лист, позивач спрямував заяву до Малиновського ВДВС ПМУМЮ (м. Одеса) про примусове виконання судового рішення, проте 03.10.2024 надійшло повідомлення від 11.09.2024 № 171941 про повернення виконавчого документу стягувачу без прийняття до виконання.
Судове засідання для розгляду вказаного клопотання суд призначив на 31.10.2024.
Представники сторін до судового засідання не з'явились, належним чином повідомлені про дату, час та місце судового розгляду, а тому відповідно до ч.9 ст. 205 КАС України суд розглянув клопотання в порядку письмового провадження.
Розглянувши заяву позивача про поновлення строку для пред'явлення виконавчого листа до виконання, суд зазначає наступне.
Згідно ч.ч.1,2,6 ст.12 ЗУ «Про виконавче провадження» виконавчі документи можуть бути пред'явлені до примусового виконання протягом трьох років, крім посвідчень комісій по трудових спорах та виконавчих документів, за якими стягувачем є держава або державний орган, які можуть бути пред'явлені до примусового виконання протягом трьох місяців. Строки, зазначені в частині першій цієї статті, встановлюються для виконання рішення з наступного дня після набрання ним законної сили чи закінчення строку, встановленого в разі відстрочки чи розстрочки виконання рішення, а якщо рішення підлягає негайному виконанню - з наступного дня після його прийняття. Стягувач, який пропустив строк пред'явлення виконавчого документа до виконання, має право звернутися із заявою про поновлення такого строку до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції.
Відповідно до ч.ч.1,2 ст.376 КАС України стягувачам, які пропустили строк для пред'явлення виконавчого листа до виконання з причин, визнаних судом поважними, пропущений строк може бути поновлено. Заява про поновлення пропущеного строку подається до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції.
З огляду на матеріали справи суд встановив, що позивач вперше звернувся до Малиновського ВДВС ПМУМЮ (м. Одеса) 10.09.2024 із заявою щодо примусового виконання рішення, тобто в межах строку пред'явлення виконавчого листа до виконання.
Проте відповідно до повідомлення про повернення виконавчого документу стягувачу без прийняття до виконання від 11.09.2024 виконавчий документ було повернуто без прийняття до виконання, оскільки у ньому зазначена адреса: АДРЕСА_3 , що згідно дислокації пред'явлено не за підвідомчістю Малиновського ВДВС у місті Одесі.
При цьому, суд зазначає, що ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 09.01.2025 у справі № 420/15158/21 заяву представника Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області про виправлення описки у виконавчому листі № 420/15158/21 задоволено частково та внесено виправлення у виконавчий лист № 420/15158/21 щодо зазначення адреси здійснення господарської діяльності відповідача.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що позивач строк для пред'явлення виконавчого листа до виконання пропустив з поважних причин, оскільки у спірному виконавчому листі була зазначена невірна адреса здійснення господарської діяльності відповідача, а тому заява про поновлення пропущеного строку для пред'явлення виконавчого листа до виконання по справі № 420/15158/21, враховуючи також обов'язковість виконання судових рішень, належить до задоволення.
Керуючись ст.ст. 167, 241-243, 248, 256, 295, 376 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
1.Заяву Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області про поновлення строку для пред'явлення виконавчого листа по справі №420/15158/21- задовольнити.
2.Поновити Головному управлінню Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області строк для пред'явлення виконавчого листа по справі №420/15158/21, виданого Одеським окружним адміністративним судом 03.07.2024.
Порядок і строки оскарження ухвали визначаються ст.ст.256,295 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту іі підписання суддею (суддями).
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти з днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвалу суду не була вручена у день її проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Апеляційна скарга подається учасниками справи до Одеського апеляційного адміністративного суду.
Суддя: О.Я. Бойко