Справа № 420/36255/24
06 січня 2025 року суддя Одеського окружного адміністративного суду Бжассо Н.В., дослідивши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління ДПС в Одеській області, заступника начальника Головного управління ДПС в Одеській області Вдовиченка Ю., виконавця Головного управління ДПС в Одеській області Анастасії Соколової про визнання протиправними дій, визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління ДПС в Одеській області, заступника начальника Головного управління ДПС в Одеській області Вдовиченка Ю., виконавця Головного управління ДПС в Одеській області Анастасії Соколової, за результатом розгляду якого позивачка просить суд:
«Визнати протиправною та скасувати податкову вимогу Головного управління ДПС в Одеській області у вигляді повідомлення-рішення від 29.07.2024 року № 1808982-2409-1503-UA5100290000027993 на суму 475,52 грн.;
Винести в постанові визначення дій посадової особи заступника начальника Головного управління ДПС в Одеській області Вдовиченка Ю., признати їх такими, що є протиправними;
Винести в постанові визначення дій посадової особи заступника начальника Головного управління ДПС в Одеській області Вдовиченка Ю., признати їх такими, що є протиправними.»
Ухвалою суду від 27.11.2024 року адміністративний позов залишено без руху та надано позивачу строк для усунення недоліків позову шляхом надання виправленої позовної заяви із приведенням у відповідність позовних вимог та змісту позову до предмету позову та вимог КАС України, зазначення повних прізвища, імен та по батькові відповідачів, посадових осіб ГУ ДПС в Одеській області, правильної назви посади відповідачки ОСОБА_2 , надання копії податкового повідомлення-рішення № 1808982-2409-1503-UA5100290000027993 від 29.07.2024 року.
27.12.2024 року від позивачки та її представника надійшла виправлена позовна заява.
Згідно з п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС України, в позовній заяві зазначаються: повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Позивачкою у виправленому позові не визначеного повних прізвища, імені та по батькові відповідачів - посадових осіб ГУ ДПС в Одеській області, а вказано, що такі дані відсутні в жодному офіційному документі ГУ ДПС в Одеській області на її адресу.
Однак, суддя наголошує на тому, що належне оформлення позову та ідентифікація відповідачів у справі є обов'язком позивачки.
Відповідно до ч. 1, п. 4 ч. 5 ст. 160 КАС України, у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
В позовній заяві зазначаються: 4) зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
З огляду на зміст виправленої позовної заяви, позивачка вважає, що відповідачі мають бути притягнуті до дисциплінарної відповідальності, однак, дисциплінарні стягнення не можуть бути накладені на відповідачів за результатом розгляду адміністративної справи судом.
Згідно з ч. 1 ст. 5 КАС України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом: 1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень; 2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; 3) визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій; 4) визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії; 5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.
Частиною 1 ст. 118 КАС України визначено, що процесуальні строки це встановлені законом або судом строки, у межах яких вчиняються процесуальні дії. Процесуальні строки встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені встановлюються судом.
Згідно з ч. 2 ст. 121 КАС України, встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.
З метою забезпечення доступу до правосуддя та надання можливості позивачу усунути недоліки позовної заяви, суд вважає за можливе продовжити позивачу процесуальний строк для усунення недоліків позовної заяви.
Виявлені недоліки повинні бути усунені шляхом надання виправленої позовної заяви із приведенням змісту позову у відповідність до приписів ст. 5 КАС України, зазначення повних прізвища, імен та по батькові відповідачів, посад, посадових осіб ГУ ДПС в Одеській області.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.121, 241, 256, 294 КАС України, суддя
Продовжити строк залишення без руху адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління ДПС в Одеській області, заступника начальника Головного управління ДПС в Одеській області Вдовиченка Ю., виконавця Головного управління ДПС в Одеській області Анастасії Соколової про визнання протиправними дій, визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення.
Повідомити позивача про необхідність у термін протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали про продовження строку залишення адміністративного позову без руху усунути недоліки.
Роз'яснити, що у разі не усунення у визначений судом термін недоліків, позов буде повернуто позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала окремо від рішення суду не належить до оскарження.
Суддя Н.В. Бжассо