Справа № 127/41555/24
Провадження № 3/127/9934/24
09 січня 2025 рокум. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Тишківський С.Л., за участі прокурора Бережного С.В., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП
Поліцейський взводу №2 роти охорони об'єктів та публічної безпеки № 1 Шевченківського районного відділу Управління поліції охорони в м. Києві Національної поліції України сержант поліції ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , являючись відповідно до підпункту «з» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, передбачені в цій статті, в порушення вимог абзацу 1 ч. 2 статті 45 вказаного Закону, припинивши діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, несвоєчасно, без поважних причин, з порушенням встановленого 30 денного строку подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення. У ОСОБА_1 виник обов'язок подати декларацію при звільненні, за період з 01.01.2023 по 13.11.2023. ОСОБА_1 подав щорічну декларацію за 2023 рік (після звільнення), а декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні), яку був зобов'язаний подати до 13.12.2023, подав лише 16.10.2024, о 11.01 год.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. ч. 1 172-6 КУпАП визнав в повному обсязі. В судовому засіданні ОСОБА_1 пояснив, що він дійсно несвоєчасно подав декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування особи, хоча поважних причин для її неподання або несвоєчасного подання у нього не було. У вказаний період він займався своїми особистими справами.
Прокурор Бережний С.В. протокол про адміністративне правопорушення підтримав, просив суд притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 172-6 ч. 1 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , прокурора та дослідивши матеріали справи, суд вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч. 1 КУпАП доведена.
Згідно з ст. 3 ч. 1 п. 1 (з) Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є особи, поліцейські.
Відповідно до ст. 45 ч. ч. 1, 2 абз. 1 та п. 2-7 абз. 1 розд. XIII Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в» - «ґ» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями. Особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в» - «ґ» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством. Особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року. Суб'єкти декларування, зазначені у частинах сьомій - чотирнадцятій статті 45 цього Закону, подають відповідні декларації у строки, встановлені частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону, якщо відповідні декларації не було подано раніше.
Згідно роз'яснень №1 Національного агентства з питань запобігання корупції від 03.02.2021 декларація особи, яка припинила діяльність (декларація «після звільнення») - декларація, яка подається відповідно до абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено діяльність. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація. Відлік строку подачі декларації «після звільнення» починається з 00 годин 00 хвилин 01 січня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено діяльність.
Відповідно до наказу Управління поліції охорони в м. Києві Національної поліції України 11.11.2021 № 307 о/с, ОСОБА_1 призначено на посаду поліцейського взводу №1 роти охорони об'єктів та публічної безпеки №2 Шевченківського районного відділу з 12.11.2021 та присвоєно йому спеціальне звання «рядовий поліції»(а.с. 31).
Відповідно до наказу Управління поліції охорони в м. Києві Національної поліції України № 656 о/с, поліцейського взводу №2 роти охорони об'єктів та публічної безпеки № 1 Шевченківського районного відділу сержанта поліції ОСОБА_1 звільнено зі служби в поліції за пунктом 1 (у зв'язку із закінченням строку контракту) частини 1 статті 77 Закону України «Про Національну поліцію» (а.с. 32).
З даних публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій та з декларації вбачається, що ОСОБА_1 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, лише 16.10.2024 о 11.01 год.
13.11.2023, під час отримання документів про своє звільнення з поліції ОСОБА_1 власноручно підписав попередження (а.с.41 на звороті) про необхідність подання декларації «при звільненні» протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності, а також наступного року до 30 березня декларацію «після звільнення».
Окрім того, 13.11.2023 ОСОБА_1 було ознайомлено з «Пам'яткою-застереження для поліцейських та працівників поліції охорони, які є суб'єктами декларування про дотримання обмежень, передбачених Законом України «Про запобігання корупції» при звільненні зі служби/роботи», у тому числі про виконання обов'язку, визначеного в абзаці 1 частини другої ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», щодо необхідності подання декларації за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності, а також з відповідальністю за порушення вимог фінансового контролю, зокрема про кримінальну відповідальність згідно ст. 366-3 КК України за неподання декларації та адміністративну відповідно до ст. 172-6 КУпАП за несвоєчасне її подання без поважних причин (а.с.42)
Про ознайомлення з вказаною Пам'яткою ОСОБА_1 власноручно зробив запис у ній та засвідчив власним підписом 13.11.2023.
На підставі викладеного суд вважає, що дії ОСОБА_1 вірно кваліфіковано за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, тобто несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Статтею 172-6 ч. 1 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно із ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, безпеки на автомобільному транспорті та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією №11/2024 від 17.12.2024, рапортом оперуповноваженого КМУ ДВД НП України, інформацією ТУ ДБР у м. Києві №8834окп/к/11-03-14796/24 від 04.09.2024, обґрунтованим висновком Управління проведення спеціальних перевірок та контролю за своєчасністю подання декларацій НАЗК №47-02/31/24, повідомленням Управління проведення спеціальних перевірок та контролю за своєчасністю подання декларацій НАЗК №47-02/1338-24 від 09.01.2024 з доказами одержання, даними публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій, поясненнями ОСОБА_1 , та іншими матеріалами справи.
ОСОБА_1 є суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією.
Враховуючи положення ст. 33 КУпАП при вирішенні питання щодо виду та міри адміністративного стягнення, необхідного і достатнього для виправлення особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, її виховання в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нею, а також іншими особами нових правопорушень, суд враховує: характер вчиненого правопорушення, ступінь його суспільної шкідливості, особу порушника, ступінь його вини, а також пом'якшуючу обставину, передбачену п.1 ч.1 ст. 34 КУпАП: щире розкаяння. А тому суд вважає за доцільне задля досягнення мети адміністративного стягнення, визначеної у статті 23 КУпАП, застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі, визначеному в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 на користь держави Україна підлягає стягненню судовий збір в розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб в сумі 605 грн. 60 коп., сплата якого передбачена п. 5 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір».
Керуючись Законом України «Про запобігання корупції», ст.ст. 23, 36, 40-1, 172-6 ч. 1, 221, 276, 279, 280, 283-284 КУпАП
Визнати ОСОБА_1 винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 605,60 грн судового збору.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: