Справа № 127/12486/24
Провадження № 22-ц/801/122/2025
Категорія: 63
Головуючий у суді 1-ї інстанції Ан О. В.
Доповідач:Сало Т. Б.
07 січня 2025 рокуСправа № 127/12486/24м. Вінниця
Вінницький апеляційний суд у складі колегії суддів: головуючого судді Сала Т.Б., суддів Берегового О.Ю., Панасюка О.С., секретар Луцишин О.П., розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу виконавчого комітету Вінницької міської ради на рішення Вінницького міського суду Вінницької області від 08 жовтня 2024 року, ухвалене суддею Ан О.В. в м. Вінниці, повне рішення складено 18 жовтня 2024 року, в цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до виконавчого комітету Вінницької міської ради, треті особи на стороні позивача: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , третя особа на стороні відповідача - Квартирно - експлуатаційний відділ м.Вінниця про визнання рішення протиправним, зобов'язання винити дії,
встановив:
У квітні 2024 року ОСОБА_1 звернувся до суду із вказаним позовом, в якому просив:
- визнати протиправним та скасувати рішення виконавчого комітету Вінницької міської ради № 459 від 22 лютого 2024 року в частині відмови у взятті ОСОБА_1 у складі сім?ї з чотирьох осіб, на квартирний облік для поліпшення житлових умов при виконавчому комітеті Вінницької міської ради;
- зобов'язати виконавчий комітет Вінницької міської ради взяти ОСОБА_1 у складі сім'ї з чотирьох осіб: ОСОБА_1 , дружини - ОСОБА_2 доньки - ОСОБА_4 та сина - ОСОБА_3 на облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов при виконавчому комітеті Вінницької міської ради з 03 березня 2023 року.
В обґрунтування позову ОСОБА_1 зазначив, що ні він, ні його сім'я постійним житлом не забезпечувалися і на праві приватної власності житлом не володіють. Тому 03 березня 2023 року він звернувся із заявою до виконавчого комітету Вінницької міської ради про зарахування його у складі сім'ї з чотирьох осіб на квартирний облік для поліпшення житлових умов. Однак, рішенням Виконавчого комітету Вінницької міської ради №523 від 09 березня 2023 року позивачу було відмовлено у взятті на квартирний облік. Вказане рішення було оскаржено позивачем в судовому порядку
Рішенням Вінницького міського суду Вінницької області від 10 жовтня 2023 року у справі №127/19721/23, зміненого постановою Вінницького апеляційного суду від 25 січня 2024 року, визнано протиправним та скасовано рішення виконавчого комітету, зобов'язано виконавчий комітет Вінницької міської ради розглянути питання про взяття ОСОБА_1 у складі сім'ї з чотирьох осіб на облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов.
31 січня 2024 року він звернувся до виконавчого комітету Вінницької міської ради із заявою про виконання рішення суду.
За результатами розгляду цієї заяви Департамент житлового господарства Вінницької міської ради листом від 04 березня 2024 року повідомив, що рішенням виконавчого комітету Вінницької міської ради від 22 лютого 2024 року №459 йому було відмовлено у взятті на квартирний облік за місцем проживання. Причиною відмови було те, що позивач забезпечений жилою площею у відповідності до вимог чинного законодавства.
Вважає, що таке рішення є протиправним та таким, що порушує його право на житло, оскільки ні він, ні члени його сім'ї не мають житлової площі на праві приватної власності та тимчасово проживають в службовому відомчому житлі, площа якого є меншою за встановлену законодавством норму.
Рішенням Вінницького міського суду Вінницької області від 08 грудня 2024 року позов задоволено частково.
Визнано протиправним та скасовано рішення Виконавчого комітету Вінницької міської ради № 459 від 22 лютого 2024 року в частині відмови у взятті ОСОБА_1 у складі сім'ї з чотирьох осіб на квартирний облік для поліпшення житлових умов при виконавчому комітеті Вінницької міської ради.
Зобов'язано виконавчий комітет Вінницької міської ради прийняти рішення про взяття ОСОБА_1 у складі сім'ї з чотирьох чоловік: ОСОБА_1 , ОСОБА_2 ,, ОСОБА_3 , ОСОБА_4 на облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов при виконавчому комітеті Вінницької місткої ради з 03 березня 2023 року.
Стягнуто з Виконавчого комітету Вінницької міської ради на користь держави 2 422 грн 40 коп. судового збору в дохід держави.
Не погодившись із вказаним рішенням, виконавчий комітет Вінницької міської ради подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати рішення суду першої інстанції та прийняти нове рішення, яким відмовити у задоволенні позовних вимог. Також просить стягнути з ОСОБА_1 на користь виконавчого комітету Вінницької міської ради судовий збір за подання апеляційної скарги.
У скарзі зазначає, що ОСОБА_1 разом зі своєю сім'єю забезпечений жилою площею у відповідності до вимог чинного законодавства і для взяття позивача на квартирний облік для поліпшення житлових умов при виконавчому комітеті Вінницької міської ради відсутні правові підстави. Тому виконавчий комітет під час прийняття рішення №459 від 22 лютого 2024 року діяв у відповідності до постанови виконкому Вінницької обласної Ради народних депутатів та президії обласної ради професійних спілок від 10 січня 1985 року №21. У розумінні п. 4 Розділу І Інструкції з організації забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями, затвердженої наказом Міністерства оборони України від 31 липня 2018 року №380, ОСОБА_1 перебував на обліку осіб, що потребують поліпшення житлових умов шляхом надання житлових приміщень для постійного проживання та під час проходження військової служби у лавах Збройних Сил України, і 23 січня 2009 року позивачу було надано ордер на право заселення до службового житлового помешкання. Особи, звільнені з військової служби із залишенням на обліку для забезпечення їх житлом за рахунок Міноборони, з підстав, визначених пунктом 29 Порядку забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житловими приміщеннями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 серпня 2006 року №1081, уразі розформування військової частини перебувають на квартирному обліку при житлових комісіях їх правонаступників, а в разі розформування правонаступників - у ТЦК та СП і відповідному КЕУ, КЕВ, (КЕЧ) району, на території обслуговування якого знаходилася розформована військова частина. Тому ОСОБА_1 разом із сім'єю для реалізації своїх конституційних прав і свобод та задоволення матеріальних потреб, повинен перебувати на квартирному обліку у житловій комісії військової частини (об'єднаній житловій комісії) ТЦК та СП та КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району.
У поданому на апеляційну скаргу відзиві ОСОБА_2 , ОСОБА_4 та ОСОБА_3 просять апеляційну скаргу залишити без задоволення, а рішення суду першої інстанції - без змін.
У судове засідання, призначене на 07 січня 2025 року, представник виконавчого комітету Вінницької міської ради, а також треті особи не з'явилися.
Враховуючи положення ст. 372 ЦПК України, відповідно до яких неявка сторін або інших учасників справи, належним чином повідомлених про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає розгляду справи, зважаючи на належне повідомлення учасників справи про дату судовго засідання та беручи до уваги заяви третіх осіб про розгляд справи без їх участі, апеляційний суд дійшов висновку про розгляд справи у їх відсутність.
Апеляційний суд, перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги дійшов до висновку про відсутність підстав для задоволення апеляційної скарги, виходячи з наступного.
Судом першої інстанції встановлено, що 23 січня 2009 року ОСОБА_1 на сім'ю з 4-х осіб ( ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 ) отримав ордер на право зайняття службового жилого приміщення житловою площею 42,62 кв.м., за адресою: АДРЕСА_1 (а.с.40).
Позивач з сім'єю: ОСОБА_2 (дружина), ОСОБА_5 (син), ОСОБА_4 (дочка) продовжує проживати в службовій квартирі АДРЕСА_2 , що підтверджується копіями довідки КП «Вінницьке міське БТІ» №4137 від 03 липня 2023 року, акту обстеження житлових умов від 27 лютого 2023 року, довідки ОСББ «Мрія», довідка з місця проживання про склад сім'ї та реєстрацію ВВ «Бокуд» №967 від 13 червня 2012 року, довідки про перевірку житлових умов від 23 липня 2012 року, особового рахунку (а.с. 16, 36, 37, 52-54).
ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та ОСОБА_6 зареєстровані в квартирі АДРЕСА_2 , що підтверджується копіями паспортів громадянина України та довідкою про реєстрацію проживання особи (а.с.19-21, 23-25, 27-28, 31).
ОСОБА_1 має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни - учасників бойових дій, що підтверджується копією посвідчення серії НОМЕР_1 від 04 липня 2016 року (а.с. 14,38).
ОСОБА_1 відсутній у списках громадян на отримання приватизаційних паперів за адресою АДРЕСА_1 , що слідує з копії довідки АТ «Ощадбанк» №101.186-50/547 від 26 червня 2023 року (а.с.15).
Відповідно до копії довідки військової частини НОМЕР_2 від 22 червня 2016 року №350/177/44/318/139, підполковник ОСОБА_1 в період з 10 березня 2016 року по 13 червня 2016 року брав участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районі виконання службових (бойових) завдань у складі сил та засобів на території Донецької та Луганської областей (а.с.39).
Згідно з інформацією з реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна № 29359099 від 12 листопада 2014 року за ОСОБА_7 та членами його сім'ї на праві власності нерухоме майно не зареєстроване (а.с. 45-51). Проходячи службу в інших містах України, ОСОБА_1 проживав у гуртожитку та житловим помешканням не забезпечувався. (довідки на а.с. 57-62).
03 березня 2023 року позивач звернувся із заявою до виконавчого комітету Вінницької міської ради, в якій просив зарахувати його у складі сім'ї з чотирьох осіб: ОСОБА_1 , дружини - ОСОБА_2 , доньки - ОСОБА_4 та сина - ОСОБА_3 на квартирний облік в чергу за місцем проживання та включити в список на першочергове отримання житла, як учасника бойових дій (учасник АТО, Учасник ООС) (а.с. 18).
Департамент житлового господарства Вінницької міської ради листом від 01 травня 2023 року № Г/20/34888/01-20 відмовив ОСОБА_1 у взятті на квартирний облік за місцем проживання відповідно до рішення виконавчого комітету №523 від 09 березня 2023 року, оскільки позивач зареєстрований та проживає в службовому житлі, тобто забезпечений житловою площею, до того ж житлова площа на кожного члена сім'ї складає 10,65 кв. м., тобто позивач забезпечений житловою площею у відповідності до умов чинного законодавства (а.с.42).
Позивач не погоджуючись із вказаним рішенням Виконавчого комітету Вінницької міської ради, оскаржив його до Вінницького міського суду Вінницької області.
Рішенням Вінницького міського суду Вінницької області від 10 жовтня 2023 року в цивільній справі №127/19721/23, зміненого постановою Вінницького апеляційного суду від 25 січня 2024 року, визнано протиправним та скасовано рішення виконавчого комітету Вінницької міської ради № 523 від 09 березня 2023 року в частині відмови у взятті ОСОБА_1 у складі сім'ї з чотирьох осіб, на квартирний облік для поліпшення житлових умов при виконавчому комітеті Вінницької міської ради. Зобов'язано виконавчий комітет Вінницької міської ради розглянути питання про взяття ОСОБА_1 у складі сім'ї з чотирьох осіб: ОСОБА_1 , дружини - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , доньки - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та сина - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 на облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов при виконавчому комітеті Вінницької міської ради з 03 березня 2023 року. В задоволенні решти позовних вимог відмовлено (а.с.63-78).
На виконання вказаного рішення суду від 10 жовтня 2023 року судом видано виконавчий лист, на підставі якого Перший ВДВС у м. Вінниця ЦМУМЮ (м.Київ) відкрив виконавче провадження, яке було закінчене через добровільне виконання рішення суду (а.с. 97, 99-100, 104).
Позивач звертався до Вінницького апеляційного суду із заявою про роз'яснення рішення суду, проте у задоволенні його заяви відмовлено (а.с.94-96).
31 січня 2023 року ОСОБА_1 звернувся до виконавчого комітету Вінницької міської ради із заявою на виконання згаданого рішення суду (а.с.79-80).
Рішенням Виконавчого комітету Вінницької міської ради від 22 лютого 2024 року внесено зміни до рішення виконавчого комітету міської ради від 09 березня 2023 року №523 та визнано пункт 3 в частині відмови у взятті на квартирний облік для поліпшення житлових умов ОСОБА_1 із сім'єю в складі чотирьох осіб таким, що втратив чинність. Відмовлено ОСОБА_1 у взятті на квартирний облік за місцем проживання для поліпшення житлових умов. Рішення мотивовано тим, що позивач разом із сім'єю у складі 4-х осіб не потребує поліпшення житлових умов та забезпечений нормою рівня середньої забезпеченості громадян житловою площею в м. Вінниця, оскільки житлова площа, яка припадає на кожного члена сім'ї, складає 10,65 кв. м. (а.с.82-84).
Статтею 47 Конституції України визначено, що кожен має право на житло.
Громадянам, які потребують соціального захисту, житло надається державою та органами місцевого самоврядування безоплатно або за доступну для них плату відповідно до закону.
Громадяни, які потребують поліпшення житлових умов, мають право на одержання у користування жилого приміщення в будинках державного або громадського житлового фонду в порядку, передбаченому цим Кодексом та іншими актами законодавства України. Жилі приміщення надаються зазначеним громадянам, які постійно проживають у даному населеному пункті (якщо інше не встановлено законодавством України), як правило, у вигляді окремої квартири на сім'ю (ст. 31 ЖК України).
Підстави для визнання громадян потребуючими поліпшення житлових умов визначені статтею 34 ЖК України. У вказаній статті зазначено, що потребуючими поліпшення житлових умов визнаються громадяни , забезпечені жилою площею нижче за рівень, що визначається в порядку, встановлюваному цим Кодексом та іншими актами законодавства України. Громадяни визнаються потребуючими поліпшення житлових умов і з інших підстав, передбачених цим Кодексом та іншими актами законодавства України. Громадяни, які потребують поліпшення житлових умов, беруться на облік для одержання жилих приміщень у будинках державного і громадського житлового фонду та вносяться до єдиного державного реєстру громадян, які потребують поліпшення житлових умов, порядок ведення якого визначає Кабінет Міністрів України.
У ч. 1 ст. 36 ЖК України зазначено, що облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов, здійснюється, як правило, за місцем проживання у виконавчому комітеті районної, міської, районної в місті, селищної, сільської ради.
За змістом статті 45 ЖК України, у першу чергу жилі приміщення надаються потребуючим поліпшення житлових умов особам, які перебували в складі діючої армії в період громадянської і Великої Вітчизняної воєн та під час інших бойових операцій по захисту, партизанам громадянської і Другої світової воєн, а також іншим особам, які брали участь у бойових операціях по захисту.
У статті 47 ЖК України зазначено, що норма жилої площі в Україні встановлюється в розмірі 13,65 квадратного метру на одну особу.
В пункті 14 частини першої статті 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», яка містить перелік пільг учасникам бойових дій, поміж інших закріплено право на першочергове забезпечення жилою площею осіб, які потребують поліпшення житлових умов, та першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва, першочерговий ремонт жилих будинків і квартир цих осіб та забезпечення їх паливом.
Облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм у безстрокове користування жилих приміщень у будинках державного і громадського житлового фонду, призначених для постійного проживання регулюється Правилами обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській РСР, затверджені постановою Ради Міністрів УРСР і Української республіканської ради професійних спілок від 11 грудня 1984 року № 470 (далі - Правила).
Як зазначено в пункті 13 Правил, потребуючими поліпшення житлових умов визнаються громадяни , забезпечені жилою площею нижче за рівень, що визначається виконавчими комітетами обласних, Київської і Севастопольської міських Рад народних депутатів разом з радами профспілок. Цей рівень періодично переглядається вказаними органами.
Суд першої інстанції, дослідивши наявні в матеріалах справи докази виходив з того, що позивач є учасником бойових дій (військовослужбовцем), права власності на нерухоме майно на території України не має. В порушення вимог ст. 12 ЗУ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» ОСОБА_1 та членам його сім'ї: ОСОБА_2 , ОСОБА_4 ОСОБА_3 , який на разі проходить службу в військовій частині, на момент звільнення з лав Збройних Сил України ОСОБА_1 не було надано жиле приміщення для постійного проживання або за їх бажанням грошова компенсація за належне їм для отримання жиле приміщення. Квартира АДРЕСА_2 , де проживає позивач і члени його сім'ї є службовим житлом, тобто тимчасовим місцем проживання на період служби позивача в ЗС України. Позивач і члени його сім'ї можуть бути виселені з вказаного житлового помешкання на вимогу, а отже позивач і члени його сім'ї житлом не забезпечені, потребують поліпшення житлових умов. Суд вважав, що рішення виконавчого комітету Вінницької міської ради № 459 від 22 лютого 2024 року, яким позивачу відмовлено у взятті на квартирний облік за місцем проживання його з членами сім'ї, є протиправним та підлягає скасуванню, оскільки суперечить Конституції України, Житловому кодексу України, ЗУ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», Положенню про порядок надання службових жилих приміщень і користування ними в Українській РСР, затвердженого постановою Ради Міністрів УРСР від 4 лютого 1988 р. №37.
Зокрема, рішенням Вінницького міського суду Вінницької області від 10 жовтня 2023 року Виконкому Вінницької міської ради було зазначено протиправність дій, порушення норм права та зобов'язано повторно розглянути питання про взяття позивача та членів його сім'ї на облік осіб які потребують поліпшення житлових умов. Проте Виконавчий комітет Вінницької міської ради проігнорував рішення суду, повторно прийняв рішення посилаючись на ті ж підстави та порушуючи ті ж норми права. За вказаних обставин, суд констатував, що рішення Вінницького міського суду Вінницької області від 10 жовтня 2023 року Виконавчим комітетом Вінницької міської ради не виконане. Вказана обставина надає право суду поновити права позивача та членів його сім'ї з моменту звернення подання заяви про зарахування на облік, тобто з 03 березня 2023 року.
Суд також звернув увагу на те, що обставини справи №127/12486/24 свідчать про наявність ознак недобросовісної поведінки відповідача, який двічі прийняв рішення про відмову у взятті позивача на квартирний облік з одних і тих самих підстав, які вже були визнанні судом у справі №127/19721/23 такими, що суперечать закону та порушують права позивача.
Повторне прийняття органом виконкомом Вінницької міської ради рішення № 523 від 22 лютого 2024 року з тих самих підстав, які визнані судом незаконними, що слугувало для визнання цього рішення протиправним та його скасування, є неприпустимим та суперечить конституційному принципу верховенства права (стаття 8 Конституції України), є прямим ігноруванням висновків, викладених в судовому рішенні, яке набрало законної сили.
При цьому, суд зазначив, що виконавчий комітет міської ради наділений дискреційними повноваженнями при прийнятті рішення, а тому суд не може зобов'язати відповідача без проведення процедури прийняття рішення взяти ОСОБА_1 та членів його сім'ї на облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов при виконавчому комітеті Вінницької міської ради. Оскільки виконавчий комітет міської ради є виконавчим органом і при розгляді питань про взяття на облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов виносить рішення, а відтак суд вважав за доцільне зобов'язати виконавчий комітет Вінницької міської ради прийняти рішення про взяття ОСОБА_1 у складі сім'ї з чотирьох чоловік: ОСОБА_1 , дружини - ОСОБА_2 доньки - ОСОБА_4 та сина - ОСОБА_3 на облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов при виконавчому комітеті Вінницької місткої ради.
Апеляційний суд погоджується з такими висновками суду першої інстанції, оскільки вони зроблені з урахуванням обставин даної справи та ґрунтуючись на згаданих нормах матеріального права у спірних правовідносинах.
Відповідно до ч. 1 ст. 367 ЦПК України, суд апеляційної інстанції перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.
Виконавчий комітет Вінницької міської ради в апеляційній скарзі зазначає про те, що ОСОБА_1 разом зі своєю сім'єю забезпечений житловою площею у відповідності до вимог чинного законодавства і для взяття позивача на квартирний облік для поліпшення житлових умов при виконавчому комітеті Вінницької міської ради відсутні правові підстави. Як визначено постановою виконкому Вінницької обласної Ради народних депутатів та президії обласної ради професійних спілок від 10 січня 1985 року №21, потребуючими поліпшення житлових умов визнаються громадяни, які забезпечені житловою площею нижче за рівень в 6,5 кв.м..
Вказана позиція скаржника не заслуговує на увагу, оскільки як встановлено, Вінницький апеляційний суд за результатами розгляду іншої цивільної справи №127/19721/23 за позовом ОСОБА_1 про визнання протиправним рішення виконавчого комітету та зобов'язання вчинити дії дійшов висновку, що з огляду на комплексний аналіз статі 47 ЖК України та пункту 13 Правил, хоча діючим законодавством й передбачено повноваження виконкомів обласних, Київської і Севастопольської міських рад визначати рівень жилої площі для визнання осіб такими, що потребують поліпшення житлових умов, проте, з огляду на ієрархію норм права, в будь-якому випадку така норма жилої площі не може бути меншою, ніж закріплена в статті 47 ЖК України - 13,65 квадратних метра на одну особу. Позивач ОСОБА_1 з сім'єю у складі 4 осіб забезпечений службовим житлом в м. Вінниці, площа якого становить 42,62 квадратних метри, тобто по 10,65 квадратних метра на одну особу, шо на 3 квадратних метри менше, ніж передбачено статтею 47 ЖК України. Отже, суд вважав, що наявні підстави для скасування оспорюваного рішення виконавчого комітету Вінницької міської ради № 523 від 09 березня 2023 року, яким ОСОБА_1 відмовлено у взятті на квартирний облік за місцем проживання його з членами сім'ї через його протиправність, та зобов'язання виконавчого комітету Вінницької міської ради розглянути питання про взяття ОСОБА_1 у складі сім'ї з чотирьох осіб на облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов при виконавчому комітеті Вінницької міської ради.
Тобто, судовим рішенням в цивільній справі №127/19721/23, яке набрало законної сили встановлено, що в силу закону норма жилої площі не може бути меншою за 13,65 квадратних метра на одну особу, тому позиція скаржника є хибною.
Виконання рішення суду є невід'ємною частиною права на справедливий суд. Судові рішення є обов'язковими до виконання на всій території України, що визначено ст. 129-1 Конституції України.
Приймаючи 22 лютого 2024 року рішення №459, виконавчий комітет Вінницької міської ради зазначив ті ж самі підстави відмови у взятті ОСОБА_1 на квартирний облік, які були зазначені у рішенні виконавчого комітету від 09 березня 2023 року №523, а саме те, що ОСОБА_1 разом із сім'єю з чотирьох осіб не потребує поліпшення житлових умов, оскільки забезпечений нормою рівня середньої забезпеченості громадян житловою площею у м.Вінниці, яка становить 6,5 кв.м..
З урахуванням висновків суду, при розгляді питання про взяття ОСОБА_1 на облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов, виконавчий комітет Вінницької міської ради не міг відмовити заявнику з аналогічних мотивів, які вже були предметом судового розгляду та незаконність яких встановлена судовим рішенням.
Що стосується доводів апеляційної скарги з приводу того, що ОСОБА_1 разом із сім'єю повинен перебувати на квартирному обліку у житловій комісії військової частини (об'єднаній житловій комісії) ТЦК та СП та КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району, то надавати оцінку вказаним доводам не має правового значення, оскільки вони не були підставою для відмови у взятті ОСОБА_1 разом із сім'єю на квартирний облік для поліпшення житлових умов.
Подаючи апеляційну скаргу, виконавчий комітет Вінницької міської ради не намагався спростувати висновки суду першої інстанції, повторивши свої заперечення на позов, яким судом першої інстанції надано правову оцінку, а тому доводи апеляційної скарги не є підставою для скасування рішення суду.
Статтею 375 ЦПК України визначено, що суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права
Враховуючи викладене, тому рішення слід залишити без змін, оскільки воно ухвалено з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись ст. 374, 375, 381-384, 389, 390 ЦПК України,
постановив:
Апеляційну скаргу виконавчого комітету Вінницької міської ради залишити без задоволення.
Рішення Вінницького міського суду Вінницької області від 08 жовтня 2024 року залишити без змін.
Постанова набирає законної сили з дня її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повний текст постанови складено 09 січня 2025 року.
Головуючий Т.Б. Сало
Судді О.Ю. Береговий
О.С. Панасюк