Справа № 143/977/24
Іменем України
09.01.2025 року м. Погребище
Суддя Погребищенського районного суду Вінницької області Гуцол М.П., розглянувши матеріали, які надійшли від Відділу №4 Вінницького районного управління поліції ГУНП у Вінницькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, жителя АДРЕСА_1 , непрацюючого
за ч.3 ст.154 КУпАП, -
встановив:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серія ВАД №151885 від 04.11.2024, який втретє надійшов до суду 09.01.2025, ОСОБА_1 25.10.2024 о 17 год. 00 хв. по вул. Центральній в с. Малинки Погребищенської МТГ Вінницького району Вінницької області порушив правила утримання собак, що призвело до заподіяння шкоди здоров'ю ОСОБА_2 , чим вчинив правопорушення, передбачене ч.3. ст154 КУпАП.
У відповідності до ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи; наявність матеріальної шкоди.
Ч.1 ст.154 КУпАП передбачає відповідальність за утримання собак і котів у місцях, де це заборонено відповідними правилами, утримання незареєстрованих собак, приведення їх у громадські місця, вигулювання собак без повідків та намордників (крім собак, породи яких не внесені до Переліку небезпечних порід собак) чи в не відведених для цього місцях, а також неприбирання власником тварини її екскрементів під час перебування тварини у громадському місці (крім вигулювання у спеціально відведених для цього місцях) .
Ч.3 ст. 154 КУпАП передбачає відповідальність за дії, передбачені частиною першою цієї статті, що спричинили заподіяння шкоди здоров'ю людини або її майну і тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією тварин.
Разом з тим, ст. 154 КУпАП є бланкетною нормою, яка відсилає до відповідних нормативно-правових актів, що стосуються правил утримання собак та котів, які затверджуються відповідним рішенням органу місцевого самоврядування, однак в протоколі немає посилання які саме правила порушено ОСОБА_1 .
У протоколі про адміністративне правопорушення серія ВАД №151885 від 04.11.2024, вказано, що ОСОБА_1 порушив правила тримання домашніх собак, унаслідок чого заподіяно шкоду здоров'ю людей.
Викладена суть правопорушення в протоколі не розкриває об'єктивної сторони ст. 154 КУпАП.
Крім того, суд зауважує, що відповідно до Закону України № 1684-ІХ від 15.07.2021 статтю 154 КУпАП викладено в новій редакції. Зокрема, статтю 154 КУпАП доповнено частиною третьою. Дана стаття в редакції вище вказаного Закону введена в дію з 08.11.2021.
Внаслідок прийняття Закону № 1684-IX від 15.07.2021, який виклав ст.154 КУпАП в новій редакції, набрав чинності та введений в дію 08.11.2021, законодавцем не внесено змін до ст. 221 КУпАП, яка визначає категорію справ про адміністративні правопорушення, які розглядаються судами, оскільки станом як на 08.11.2021, так і на даний час, в переліку таких справ відсутні справи, передбачені ч. 3 ст. 154 КУпАП, судами розглядаються лише правопорушення, передбачені ч. 2 ст. 154 КУпАП.
До матеріалів справи долучено клопотання начальника Відділу №4 Вінницького районного управління поліції ГУНП у Вінницькій області Лазарчука А.П. про віднесення до підвідомчості суду розгляду справи щодо вчинення адміністративного правопорушення, що передбачене ч.3 ст. 154 КУпАП.
Розглянувши вказане клопотання, суд зауважує, що главою 17 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено підвідомчість справ про адміністративні правопорушення, а суд не наділений повноваженнями визначати чи змінювати підсудність, що визначена процесуальним законодавством.
Разом з тим, суд звертає увагу на норми ч. 1 ст. 214 КУпАП, де зазначено, що адміністративні комісії при виконавчих органах сільських, селищних, міських рад вирішують усі справи про адміністративні правопорушення, за винятком віднесених цим Кодексом до відання інших органів (посадових осіб).
Вищенаведене слід врахувати при належному оформленні протоколу та вирішенні питання про направлення для розгляду за підвідомчістю.
На підставі вищенаведеного, керуючись ст.256 КУпАП,
постановив:
Адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 до адміністративної відповідальності за ч.3 ст.154 КУпАП повернути до ВП № 4 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя