09 січня 2025 року м. Кропивницький Справа № 320/26175/23
Кіровоградський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Петренко О.С., розглянувши в порядку письмового провадження питання щодо прийняття звіту про виконання судового рішення в адміністративній справі за позовом за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії,
Позивач 27.07.2023 року звернувся з позовом до Київського ОАС, в якому просить суд :
- визнати протиправними дії відповідача щодо відмови у підготовці та наданні до Головного управління ПФУ в Кіровоградській області оновленої довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023, у відповідності до вимог ст.ст. 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 р. №2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб2 з урахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно додатками 1,12,13,14 та обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення /надбавки, доплати, підвищення/ та премії відповідно до телеграми Міністра оборони України №2683/з від 01.02.2023 /надбавка за особливості проходження служби в мінімальному розмірі 65 %, премії в розмірі 140 %/ , для здійснення обчислення та перерахунку з 01.02.2023 його пенсії;
- зобов'язати відповідача підготувати та надати до Головного управління ПФУ в Кіровоградській області оновлену довідку про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023, у відповідності до вимог ст.ст. 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 р. №2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" з урахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно додатками 1,12,13,14 та обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення /надбавки, доплати, підвищення/ та премії відповідно до телеграми Міністра оборони України №2683/з від 01.02.2023 /надбавка за особливості проходження служби в мінімальному розмірі 65 %, премії в розмірі 140 %/ , для здійснення обчислення та перерахунку з 01.02.2023 його пенсії.
Ухвалою Київського ОАС від 25.08.2023 вказаний позов передано за підсудністю до Кіровоградського ОАС.
Рішенням Кіровоградського окружного адміністративного суду від 17.07.2024, яке набрало законної сили 05.09.2024 року, позовні вимоги задоволено частково.
10.12.2024 на адресу суду від представника позивача надійшла заява про встановлення судового контролю (вх.№31723/24), в якій просив встановити судовий контроль за виконанням рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду від 17.07.2024 у справі № 320/26175/23. Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 подати до суду звіт про виконання рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду від 17.07.2024 у справі № 320/26175/23 у 10-денний строк з моменту отримання відповідної ухвали суду. У разі невиконання рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду від 17.07.2024 у справі № 320/26175/23 або ненадання звіту про його виконання накласти на керівника ІНФОРМАЦІЯ_1 штраф у розмірі сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, половину з якого стягнути на користь Державного бюджету України, а другу половину - на користь ОСОБА_1 .
Ухвалою суду від 13.12.2024 прийнято до провадження заяву, подану ОСОБА_1 в порядку ст. 382 КАС України.
Ухвалою від 23.12.2024 року суд задовольнив заяву позивача про встановлення судового контролю за виконанням рішення та зобов'язав ІНФОРМАЦІЯ_2 подати звіт про виконання рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду від 17.07.2024 року у справі №320/26175/23 у строк - один місяць з дня отримання цієї ухвали суду.
31.12.2024 на адресу суду надійшов звіт відповідача про виконання рішення суду.
У звіті зазначено, що 12.09.2024 року ІНФОРМАЦІЯ_2 за вих.№11840/1 було виготовлено оновлену довідку про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023 року на ім'я ОСОБА_1 , яку було направлено до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області. У виготовленій оновленій довідці про розмір грошового забезпечення позивача ІНФОРМАЦІЯ_3 , згідно резолютивної частини рішення суду, було включено наступні складові:
- посадовий оклад за 4 т.р. - 4160грн.
- оклад за військовим званням (молодший сержант) - 670грн.
- надбавка за вислугу років 30% - 1020,00грн.
- надбавка за особливості проходження служби 65% - 2873,00 грн.
- премія 260% -7098,00грн. Усього 15821,00 грн.
Щодо включення до оновленої довідки про розмір грошового забезпечення додаткових видів грошового забезпечення у звіті зазначено, що, зважаючи на предмет та підстави позову, а також зобов'язальну частину рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду від 17.07.2024 року у адміністративній справі №320/26175/23, на переконання представника відповідача, дії ІНФОРМАЦІЯ_4 не можуть розцінюватись як такі, що пов'язані з невиконанням судового рішення у страві №320/26175/23, оскільки позивачу фактично видана оновлена довідка про розмір грошового забезпечення (вих.№11840/1 від 12.09.2024). Відтак, представник відповідача стверджує, що обставини викладені позивачем у заяві про встановлення судового контролю не відповідають дійсності, оскільки ІНФОРМАЦІЯ_3 рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду від 17.07.2024 року по адміністративній справі №320/26175/23 виконано в повному обсязі. До звіту також додано копію довідки №11840/1 від 12.09.2024, яка вже наявна в матеріалах справи.
Дослідивши поданий звіт про виконання рішення суду, суд дійшов висновку про наступне.
Вирішуючи питання щодо прийняття звіту про виконання судового рішення в адміністративній справі, суд дійшов висновку про наступне.
Верховний Суд у постанові від 20.02.2019 по справі №806/2143/15 звертав увагу, що правові норми Кодексу адміністративного судочинства України, які регламентують порядок судового контролю, мають на меті забезпечення належного виконання судового рішення. Підставами їх застосування є саме невиконання судового рішення, ухваленого на користь особи-позивача.
Так, Конституційний Суд України, розглядаючи справу №1-7/2013, у рішенні від 26.06.2013 звернув увагу на те, що виконання судового рішення є невід'ємною складовою права кожного на судовий захист і охоплює, зокрема, законодавчо визначений комплекс дій, спрямованих на захист і відновлення порушених прав, свобод, законних інтересів фізичних та юридичних осіб, суспільства, держави (пункт 2 мотивувальної частини Рішення від 13.12.2012 №18-рп/2012); невиконання судового рішення загрожує сутності права на справедливий розгляд судом (пункт 3 мотивувальної частини рішення від 25.04.2012 №11-рп/2012).
Згідно з статтею 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини та основоположних свобод та практику Суду як джерело права.
Європейський суд з прав людини в пункті 40 рішення у справі «Горнсбі проти Греції» вказав, що право на суд було б ілюзорним, якби національна правова система Договірної держави допускала невиконання остаточного та обов'язкового судового рішення на шкоду одній зі сторін.
Якщо адміністративний (виконавчий) орган відмовляється виконувати, не виконує чи затягує виконання судового рішення, то передбачені статтею 6 гарантії, які забезпечуються стороні на етапі судового розгляду справи, фактично втрачають свій сенс (рішення у справі «Піалопулос та інші проти Греції», пункт 68).
У рішенні по справі «Шмалько проти України» від 20.07.2004 Європейський Суд з прав людини вказав, що право на виконання судового рішення є складовою права на судовий захист, передбаченого статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, для цілей якої виконання рішення, ухваленого будь-яким судом, має розцінюватися як складова частина судового розгляду (пункт 43).
Право на судовий захист є конституційною гарантією прав і свобод людини і громадянина, а обов'язкове виконання судових рішень - складовою права на справедливий судовий захист.
Таким чином, судовий акт, який набрав законної сили, підлягає обов'язковому та безумовному виконанню особою, на яку покладено такий обов'язок. Це означає, що особа, якій належить виконати судовий акт, повинна здійснити достатні дії для організації процесу його виконання, незалежно від будь-яких умов, оскільки інше суперечило б запровадженому статтею 8 Конституції України принципу верховенства права.
Суд має переконатися, що суб'єктом владних повноважень прийняте ним рішення виконується належним чином та в повному обсязі. Розглядаючи звіт суб'єкта владних повноважень про виконання ним постанови суду, необхідно перевірити чи досягнуто мети, задля якої постановлено судове рішення, тобто, чи відбулося фактичне відновлення порушеного права.
Як встановлено судом, відповідач заперечує, що рішення у справі 320/26175/23 наразі не виконано. Відповідач переконує, що зазначене рішення суду виконано в повному обсязі відповідно до його резолютивної частини.
Суд не погоджується із такими твердженнями відповідача та із грошовим розрахунком складових довідки №11840/1 від 12.09.2024 з огляду на наступне.
Пунктом 3 Порядку № 45, зокрема, передбачено, що на підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
У довідці про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, яка визначена додатком 2 до Порядку № 45, зазначаються:
- посадовий оклад;
- підвищення посадового окладу;
- оклад за військовим (спеціальним) званням;
- надбавка за вислугу років;
- надбавка за виконання особливо важливих завдань;
- надбавка за службу в умовах режимних обмежень;
- надбавка за знання та використання в роботі іноземної мови;
- надбавка за почесне звання “заслужений» чи “народний»;
- доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук чи вчене звання;
- надбавка за спортивні звання;
- премія.
30.08.2017 Кабінет Міністрів України прийняв постанову №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" (далі - Постанова №704), якою збільшив розмір грошового забезпечення військовослужбовців.
Отже, Кабінету Міністрів України делеговано право встановлювати умови і порядок перерахунку пенсій, а також розміри складових грошового забезпечення для його проведення.
Пунктом 2 Постанови №704 встановлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Згідно з пунктом 3 Постанови №704 виплату грошового забезпечення військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу здійснювати в порядку, що затверджується Міністерством оборони, Міністерством внутрішніх справ, Міністерством фінансів, Міністерством інфраструктури, Міністерством юстиції, Службою безпеки, Управлінням державної охорони, Службою зовнішньої розвідки, Адміністрацією Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації (далі державні органи).
При цьому підпунктом 2 пункту 5 постанови №704 надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби у межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10 відсотків (для військовослужбовців розвідувальних органів не менш як 30 відсотків) посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення.
На виконання цієї постанови наказом Міністерства оборони України від 07.06.2018 року №260 затверджено Порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам (далі Порядок № 260), який застосовується з дня набрання чинності Постановою № 704.
Згідно з пунктом 2 розділу І Порядку № 260 грошове забезпечення включає: щомісячні основні види грошового забезпечення; щомісячні додаткові види грошового забезпечення; одноразові додаткові види грошового забезпечення.
До щомісячних основних видів грошового забезпечення належать: посадовий оклад; оклад за військовим званням; надбавка за вислугу років.
До щомісячних додаткових видів грошового забезпечення належать: підвищення посадового окладу; надбавки; доплати; винагорода військовослужбовцям, які обіймають посади, пов'язані з безпосереднім виконанням завдань із забезпечення кібербезпеки та кіберзахисту; премія.
Відповідно до пункту 3 розділу I Порядку №260 підставами для розрахунку та виплати основних і додаткових видів грошового забезпечення є: штат військової частини (установи, організації) (далі - військова частина); накази про призначення на посаду та зарахування до списків особового складу військової частини, про вступ до виконання обов'язків за посадою, в тому числі тимчасово, про зарахування в розпорядження; накази про встановлення та виплату основних і додаткових видів грошового забезпечення; накази про присвоєння військових звань; грошовий атестат або довідка про грошові виплати (за винятком осіб, призваних (прийнятих) на військову службу за контрактом, у тому числі під час проходження строкової військової служби).
Згідно з пунктом 4 розділу I Порядку №260 грошове забезпечення військовослужбовців із числа осіб офіцерського складу, в тому числі слухачів (ад'юнктів, докторантів), рядового, сержантського та старшинського складу (крім військовослужбовців строкової служби), включає: посадовий оклад; оклад за військовим званням; надбавку за вислугу років; підвищення посадового окладу під час проходження військової служби на території населених пунктів, яким надано статус гірських, та на острові Зміїний; надбавки за особливості проходження служби, за службу в Силах спеціальних операцій Збройних Сил, кваліфікацію, кваліфікаційну категорію, виконання функцій державного експерта з питань таємниць, роботу в умовах режимних обмежень, безперервний стаж на шифрувальній роботі, почесні та спортивні звання; доплати за науковий ступінь та за вчене звання; премію; морську винагороду, винагороди за стрибки з парашутом, за розшук, піднімання, розмінування та знешкодження вибухових предметів, тралення і знешкодження мін, за водолазні роботи та за бойове чергування; одноразові грошові допомоги після укладення першого контракту, для оздоровлення, для вирішення соціально-побутових питань, у разі звільнення з військової служби; інші виплати, які здійснюються відповідно до чинного законодавства України.
Згідно із положеннями пунктів 1, 2 розділу VI Порядку №260 військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби) щомісячно виплачується надбавка за особливості проходження служби в розмірах до 100 відсотків посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років залежно від складності та важливості виконуваних обов'язків. Виходячи з наявного фонду грошового забезпечення на відповідний рік надбавка за особливості проходження служби окремим категоріям військовослужбовців збільшується на відповідний коефіцієнт згідно з Переліком окремих категорій військовослужбовців, яким збільшується розмір щомісячної надбавки за особливості проходження служби відповідно до мінімального розміру залежно від складності та важливості виконуваних обов'язків (додаток), або може встановлюватися за окремим рішенням Міністра оборони України у фіксованому розмірі до 100 відсотків посадового окладу, окладу за військовим званням і надбавки за вислугу років.
Розділ ХІ Порядку №260 передбачає, що військовослужбовцям, яким надано доступ до державної таємниці та які виконують службові обов'язки в умовах режимних обмежень у зв'язку з роботою, що передбачає доступ до державної таємниці відповідно до функціональних обов'язків, займаються розробкою, виготовленням, обліком, зберіганням і використанням документів, виробів та інших матеріальних носіїв секретної інформації, приймають рішення з цих питань або здійснюють постійний контроль за станом охорони державної таємниці, виплачується надбавка до посадових окладів. Розмір надбавки військовослужбовцям (крім військовослужбовців режимно-секретних органів), які працюють в умовах режимних обмежень, установлюється у відсотках до посадових окладів залежно від ступеня секретності інформації:
- відомості та їх носії, що мають ступінь секретності "особливої важливості" - 20 відсотків;
- відомості та їх носії, що мають ступінь секретності "цілком таємно" - 15 відсотків;
- відомості та їх носії, що мають ступінь секретності "таємно" - 10 відсотків.
Пунктом 2 Розділу VIII Порядку №260 визначено, що розмір надбавки за кваліфікацію особам офіцерського складу (крім осіб льотного складу, що виконують польоти в складі екіпажів повітряних суден у якості льотчиків і штурманів), особам рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, що мають відповідну класну кваліфікацію, встановлюється:
- 2 клас - 3 відсотки;
- 1 клас - 5 відсотків;
- клас майстра - 7 відсотків.
Пунктом 2 Розділу XVI Порядку №260 визначено, що розмір щомісячної премії, але не менше 10 відсотків посадового окладу, встановлює Міністр оборони України для відповідних категорій військовослужбовців виходячи з наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі Міністерства оборони України, та особливостей проходження військової служби.
Таким чином, нормами матеріального права закріплено вихідну величину, з розміру якої підлягає розрахунку розмір додаткових видів грошового забезпечення:
- надбавки за особливості проходження служби - визначається у відповідному відсотку від суми посадового окладу, окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років;
- розмір надбавки за службу в умовах режимних обмежень (таємність) - визначається у відповідному відсотку від розміру посадового окладу;
- розмір набавки за кваліфікацію - визначається у відповідному відсотку від розміру посадового окладу;
- розмір премії - визначається у відповідному відсотку від розміру посадового окладу.
Враховуючи вищевказане, розмір додаткових видів грошового забезпечення за посадою позивача станом на 01.01.2023 має обраховуватись згідно вищевикладених норм.
Натомість, відповідач у довідці №11840/1 від 12.09.2024 розрахував складові наступним чином: надбавка за особливості проходження служби 2873,00 грн.; премія - 7098,00 грн. (станом на 01.01.2018 року).
Відповідач вказаний обрахунок складових провів посилаючись на листи Департаменту соціального забезпечення Міністерства оборони України від 13.10.2023 №423/6682, від 14.11.2023 №220/13/7642 та від 22.12.2023 №220/13/8764.
Однак, використання в обрахунку складових грошового забезпечення та посилання на листи Департаменту суд вважає помилковими, оскільки на відповідача покладена функція із складання довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій у разі прийняття Кабінетом Міністрів України рішення про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для визначених осіб або про введення для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
У спірних правовідносинах таким рішенням Кабінету Міністрів України є Постанова №704, а також зміна розміру посадового окладу у зв'язку зі зростанням прожиткового мінімуму для працездатних осіб у січні відповідного року.
Листи директора Департаменту соціального забезпечення Міністерства оборони України не є нормативно-правовим актом, який регулює питання зміни розміру видів грошового забезпечення. До того ж, цей лист не є Роз'ясненням, а є відповіддю на звернення помічника командувача - начальника фінансово-економічного управління Командувача Сухопутних військ Збройних Сил України з питань визначення грошового забезпечення для перерахунку пенсії на виконання рішень судів.
Щодо Постанови КМУ від 12.05.2023 року №481, на яку є посилання у згадуваних листах Департаменту, то суд зазначає наступне.
Суд враховує, що постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.2023 №481 "Про скасування підпункту 1 пункту 3 змін, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103, та внесення зміни до пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704", яка набрала чинності 20.05.2023, було скасовано підпункт 1 пункту 3 змін, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103, та внесено зміни до пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704, відповідно до яких установлено, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу та деяких інших осіб розраховуються виходячи з розміру 1762 гривні та визначаються шляхом множення на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13 і 14.
Так, згідно з частиною 1 статті 52 Закону України "Про Кабінет Міністрів України" №794-VІІ від 27.02.2014 постанови Кабінету Міністрів України набирають чинності з дня їх офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими постановами, але не раніше дня їх опублікування.
Згідно з частиною першою статті 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії у часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
Це означає, що за загальним правилом норма права діє стосовно відносин, які виникли після набрання чинності цією нормою. Тобто, до певних юридичних фактів застосовується той закон (інший нормативно-правовий акт), під час дії якого вони настали.
Отже, вказані зміни набули чинності з 20.05.2023, при цьому жодним із положень постанови Кабінету Міністрів України від 12.05.2023 №481 "Про скасування підпункту 1 пункту 3 змін, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103, та внесення зміни до пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704" не надано зворотної дії в часі застосування її приписів.
Зважаючи на відсутність приписів в Постанові №481 про її застосування із іншої дати ніж дати набрання чинності в суду, станом на час видачі довідки, а також вирішення спору, відсутні підстави формувати інші висновки, ніж ті, які містяться в усталеній практиці Верховного Суду.
При цьому, суд зауважує, що правила арифметичного обрахунку не можуть змінюватись за жодних обставин, навіть з урахуванням Роз'ясненням, тобто сталі відсоткові величини мають обраховуватись із оновленого розгляду посадового окладу та окладу за військове звання.
Таким чином, зважаючи на зазначене вище, суд дійшов висновку про те, що рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду у цій справі не виконано, а тому у суду відсутні підстави для прийняття звіту про виконання рішення суду та завершення процедури судового контролю.
Згідно з частинами 3, 4 статті 382-3 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі постановлення ухвали про відмову у прийнятті звіту суд накладає на керівника суб'єкта владних повноважень штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а також додатково може встановити новий строк подання звіту відповідно до частини третьої статті 382-1 цього Кодексу або за власною ініціативою розглянути питання про зміну способу і порядку виконання судового рішення.
Половина суми штрафу стягується на користь заявника, інша половина - до Державного бюджету України.
Відповідно до частини п'ятої статті 149 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала про стягнення штрафу є виконавчим документом та має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим законом. Стягувачем за таким виконавчим документом є Державна судова адміністрація України.
З урахуванням невиконання судового рішення, невжиття достатніх заходів для виконання вищевказаного рішення суду, відсутності підстав для прийняття звіту ІНФОРМАЦІЯ_1 про виконання рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду по справі №320/26175/23, суд вважає за необхідне з метою забезпечення судового контролю за своєчасним і належним виконанням судового рішення, що в свою чергу сприяє гарантуванню прав громадянина України на виконання судового рішення, винесеного на його користь, протягом розумного строку, накласти штраф на Начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 у розмірі 20 (двадцяти) прожиткових мінімумів для працездатних осіб у розмірі 60 560,00 грн.
Керуючись статтями 245, 248, 256, 293-297, 382 КАС України, суд
У прийнятті звіту ІНФОРМАЦІЯ_1 про виконання рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду по справі №320/26175/23 - відмовити.
Накласти на Начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 штраф у розмірі 20 (двадцяти) прожиткових мінімумів для працездатних осіб у розмірі 60 560,00 грн.
Половину суми штрафу, в розмірі 30 280,00 грн., стягнути на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ).
Половину суми штрафу, в розмірі 30 280,00 грн., стягнути на користь Державного бюджету України (отримувач коштів: ГУК у м.Києві/Печерс.р-н/21081100, код отримувача: 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA118999980313090106000026007, код класифікації доходів бюджету:21081100).
Попередити Начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 про те, що за правилами частини сьомої статті 382-3 КАС України, з наступного дня після набрання ухвалою законної сили на суму заборгованості без додаткового рішення суду нараховується пеня в розмірі трьох відсотків річних з урахуванням індексу інфляції.
Попередити Начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 про те, що, відповідно до частини десятої статті 382-3 КАС України, сплата штрафу не звільняє від обов'язку виконати рішення суду і подати звіт про його виконання. Повторне невиконання цього обов'язку тягне за собою застосування наслідків, установлених частинами першою і другою цієї статті, але розмір нового штрафу при цьому збільшується на суму штрафу, який було або мало бути сплачено за попередньою ухвалою.
Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 протягом тридцяти днів з дати отримання копії цієї ухвали подати до Кіровоградського окружного адміністративного суду звіт про виконання рішення суду по справі №320/26175/23.
Ухвала є виконавчим документом та підлягає негайному виконанню.
Копію ухвали направити відповідачу, а також по примірнику ухвали позивачу та Державній судовій адміністрації України для звернення до виконання.
Стягувачами за ухвалою Кіровоградського окружного адміністративного суду від 09 січня 2025 року у справі №320/26175/23 є:
- ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) в частині суми штрафу у розмірі 30 280,00 грн.;
- Державна судова адміністрація України (адреса місця знаходження: 01601, м. Київ, вул. Липська, 18/5, ЄДРПОУ 26255795) в частині суми штрафу у розмірі 30 280,00 грн.
Боржником за ухвалою Кіровоградського окружного адміністративного суду від 09 січня 2025 року у справі №320/26175/23 є Начальник ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 (адреса місця перебування: АДРЕСА_2 , ЄДРПОУ НОМЕР_2 ).
Строк пред'явлення ухвали до виконання ОСОБА_1 становить три роки з дня набрання ухвалою законної сили.
Строк пред'явлення ухвали до виконання Державною судовою адміністрацією України становить три місяці з дня набрання ухвалою законної сили.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту підписання її суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 15-денний строк з дня складання такої ухвали.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до адміністративного суду апеляційної інстанції.
Повний текст ухвали складено 09.01.2025.
Суддя Кіровоградського
окружного адміністративного суду О.С. ПЕТРЕНКО