Справа № 367/66/25
Провадження №3/367/296/2025
Іменем України
08 січня 2025 року суддя Ірпінського міського суду Київської області Кухленко Д.С., розглянувши матеріали, які надійшли з Відділу поліції № 2 Бучанського РУП ГУ НП в Київській області відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 124 КУпАП,-
До Ірпінського міського суду Київської області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ААД № 791067 від 23.12.2024, складений відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за порушення ним вимог п. 13.3 Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ст. 124КУпАП
Відповідно до статті 278 КУпАП орган (посадова особа) під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: чи належить до його (її) компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; чи витребувано необхідні додаткові матеріали; чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Згідно з приписами ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до вимог ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
В порушення вимог закону, в адміністративних матеріалах, які надійшли до суду, зокрема в протоколі про адміністративне правопорушення серії ААД № 791067 від 23.12.2024 поліцейським не заповнено графу «свідки чи потерпілі», хоча з огляду на викладену поліцейським суть правопорушення вбачається наявність потерпілого, інші додані до протоколу про адміністративне правопорушення матеріали справи, також не містять відомостей про потерпілого.
Положеннями ст. 280 КУпАП передбачено, що необхідною умовою для притягнення особи до адміністративної відповідальності є встановлення на підставі належних та допустимих доказів факту вчинення певного діяння такою особою та наявність в діянні цієї особи, що є суб'єктом правопорушення, всіх обов'язкових ознак складу певного адміністративного правопорушення.
Орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Суд наголошує, що сам по собі протокол про адміністративне правопорушення не може бути беззаперечним доказом вини особи в тому чи іншому діянні, оскільки не являє собою імперативного факту доведеності вини особи, тобто не узгоджується із стандартом доказування «поза розумним сумнівом».
Протоколом про адміністративне правопорушення фіксуються обставини вчиненого правопорушення, які повинні бути підтверджені іншими доказами і які мають бути долучені до протоколу.
Однак в протоколі про адміністративне правопорушення серії ААД № 791067 від 23.12.2024 в нечитабельному вигляді зазначено місце скоєння адміністративного правопорушення, суть адміністративного правопорушення та опис установлених обставин.
Оскільки, суд позбавлений можливостей проводити заходи щодо встановлення особи, що вчинила адміністративне правопорушення та вносити зміни до протоколу та інших додатків до нього які мають значення для розгляду справи, то вказані матеріали необхідно доопрацювати, та привести їх у відповідність до КУпАП та Інструкції.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст.16, 254, 256, 278, 283 КУпАП, суд,-
Протокол про адміністративне правопорушення серії ААД № 791067 від 23.12.2024 складеного відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ст. 124 КУпАП повернути до Відділу поліції № 2 Бучанського РУП ГУ НП в Київській області для належного доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: Д.С. Кухленко