65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
про прийняття заяви про відкриття провадження
у справі про банкрутство
"09" січня 2025 р.м. Одеса Справа № 916/5750/24
Господарський суд Одеської області у складі судді Демченко Т.І., дослідивши матеріали заяви (вх. №5898/24) Головного управління ДПС в Одеській області
до боржника: Товариства з обмеженою відповідальністю “СТРОНГ ОПТ ТОРГ» (65005, м.Одеса, вул. Бугаївська, буд. 35; код ЄДРПОУ 39114063)
про відкриття провадження у справі про банкрутство
30.12.2024 до Господарського суду Одеської області надійшла заява (вх. №5898/24) Головного управління ДПС в Одеській області про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю “СТРОНГ ОПТ ТОРГ».
Господарський суд Одеської області ухвалою від 03.01.2025 заяву Головного управління ДПС в Одеській області про відкриття провадження у справі про банкрутство залишив без руху та надав заявнику спрок для усунення недоліків заяви.
07.01.2025 на виконання вимог вказаної ухвали Головне управлінням ДПС в Одеській області надіслало заяву про усунення недоліків з додатками (вх.№434/25, сформована в системі “Електронний суд»).
Відповідно до ч. ч. 3, 4 ст. 174 ГПК України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Згідно з абз. 1 ч. 1 ст. 35 КУзПБ у разі відсутності підстав для відмови у прийнятті, залишення без руху або для повернення заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство господарський суд приймає заяву до розгляду, про що не пізніше п'яти днів з дня її надходження постановляє ухвалу.
Підстав для відмови у прийнятті або для повернення заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство передбачені ст.ст. 37, 38 КУзПБ судом не встановлено; поданих матеріалів достатньо для прийняття заяви до розгляду в підготовчому засіданні.
Частиною 2 ст. 35 КУзПБ передбачено, що підготовче засідання суду проводиться не пізніше 14 днів з дня постановлення ухвали про прийняття заяви про відкриття провадження у справі, а за наявності поважних причин (здійснення сплати грошових зобов'язань кредиторам тощо) - не пізніше 20 днів.
Відповідно до ч. 1 ст. 39 КУзПБ перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з'ясування наявності підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Кодексом.
Абзацом 4 ч. 1 ст. 35 КУзПБ визначено, що ухвалою про прийняття заяви про відкриття провадження у справі господарський суд має право вирішити питання, зокрема про зобов'язання заявника, боржника та інших осіб надати суду додаткові відомості, необхідні для вирішення питання про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Згідно з ч. 1 ст. 120 ГПК України суд викликає учасників справи у судове засідання або для участі у вчиненні процесуальної дії, якщо визнає їх явку обов'язковою.
Враховуючи те, що явка заявника та боржника є обов'язковою, суд викликає їх у судове засідання.
Керуючись ст. ст. 2, 8, 35, 36 Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст. 120, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
1.Заяву Головного управління ДПС в Одеській області (вх. №5898/24) про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю “СТРОНГ ОПТ ТОРГ» - прийняти до розгляду.
2.Заяву призначити до розгляду у підготовчому засіданні господарського суду на "22" січня 2025 р. о 15:00. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду Одеської області за адресою: м. Одеса, пр-т. Шевченка, 29, зал судового засідання №14 (п'ятий поверх), тел. 0(482)307-962.
3.Викликати заявника та боржника у судове засідання.
4.Повідомити про можливість участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції, у тому числі поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, в порядку статті 197 ГПК України.
5.Зобов'язати надати:
боржника: відзив на заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство з доказами відправлення заявнику його копії із зазначенням у відзиві заперечень щодо вимог заявника; відомості щодо загальної суми заборгованості боржника перед кредиторами за зобов'язаннями, що передбачають виплату грошових коштів, у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), з виплати заробітної плати; відомості про наявне у боржника майно, а також про всі рахунки боржника в установах банків та інших фінансово-кредитних установах, реквізити рахунків; відомості про всі рахунки, на яких ведеться облік прав на цінні папери, що належать боржнику у депозитарних установах, їх реквізити; відомості про всі рахунки, електронні гаманці, відкриті у небанківських надавачах платіжних послуг, емітентах електронних грошей, що належать боржнику, їх реквізити; відомості про проведення боржником діяльності, пов'язаної з державною таємницею; докази необґрунтованості вимог заявника (за наявності); довідку органів приватизації (органів, уповноважених управляти об'єктами державної власності) про наявність або відсутність на балансі підприємства; установчі документи; статистичну та бухгалтерську звітність, яка надавалась до управління статистики за 2021-2024рр.; аудиторські висновки; звіти за 2021-2024рр.; інші відомості що мають значення для розгляду справи.
Встановити строк для подання витребуваних судом документів, останнім днем строку прийняття судом якої засобами поштового зв'язку або через офіційну електронну адресу суду із відповідним цифровим підписом є 20.01.2025 включно.
Повідомляється, що відсутність відзиву на заяву про відкриття у справі не перешкоджає провадженню у справі.
Копію ухвали надіслати на електронну адресу: Головному управлінню ДПС в Одеській області (od.official@tax.gov.ua), відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців управління державної реєстрації юридичного департаменту Одеської міської ради (legal_department@omr.gov.ua), Хаджибейському відділу державної виконавчої служби у місті Одесі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса)(info_ml2@od.od.dvs.gov.ua).
Копію ухвали надіслати: Товариству з обмеженою відповідальністю “СТРОНГ ОПТ ТОРГ» (65005, м.Одеса, вул. Бугаївська, буд. 35; код ЄДРПОУ 39114063)
Суддя Т.І. Демченко