про тимчасовий досутп до речей і документів
08 січня 2025 рокуСправа № 495/7256/24
Номер провадження 1-кс/495/35/2025
Слідчий суддя Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області ОСОБА_1 ,
за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у судовому засіданні в залі суду м. Білгород-Дністровському клопотання слідчого СВ Білгород-Дністровського РВП ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 погоджене прокурором Білгород-Дністровської окружної прокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей та документів,
До Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області 07.01.2025 надійшло клопотання (вхід. №354/25) слідчого СВ Білгород-Дністровського РВП ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів, яке було подано в рамках кримінального провадження, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024162240001083 від 19.07.2024, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 27 ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 209 КК України.
Виклад обставин, зазначених у клопотанні
Слідчим відділом Білгород-Дністровського РВП ГУНП в Одеській області здійснювалось досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42023162240000041 від 12.06.2023, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 209 КК України, в подальшому в зв'язку з розшуком підозрюваного ОСОБА_5 прокурором Білгород-Дністровської окружної прокуратури матеріали відносно ОСОБА_5 виділені в окреме провадження за № 12024162240001083 від 19.07.2024.
Матеріали кримінального провадження за № 12024162240001083 від 19.07.2024 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 209 КК України за підозрою ОСОБА_5 в зв'язку з його розшуком були призупинені.
В подальшому, що 30.09.2024 матеріали кримінального провадження за № 42023162240000041 від 12.06.2023, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 191, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 209 КК України, з обвинувальним актом скеровані до ІНФОРМАЦІЯ_1 , а матеріали кримінального провадження направлені до ІНФОРМАЦІЯ_2 .
В зв'язку з тим що кримінальні правопорушення вчинені ОСОБА_5 вчинялись в складі організованої групи, а матеріали кримінального провадження № 42023162240000041 від 12.06.2023 містять відомості, щодо обставин вчинення кримінальних правопорушень іншими учасниками злочинного угрупування та мають доказову базу, з метою повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, у органу досудового розслідування, виникла необхідність в здійснені заходу забезпечення кримінального провадження, шляхом здійснення тимчасового доступу до речей і документів які містяться в матеріалах кримінального провадження №42023162240000041 від 12.06.2023 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 191, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 209 КК України, а саме до усіх матеріалів кримінального провадження, з можливістю ознайомитись з ними та зробити копії.
Враховуючи, що данні документи, мають доказове значення у вказаному кримінальному провадженні та без їх отримання неможливо провести повне та неупереджене розслідування у даному кримінальному провадженні, а тому слідчий просив задовольнити клопотання.
Позиції сторін
Відповідно до ч.4 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд розглядає клопотання за участю сторони кримінального провадження, яка подала клопотання, та особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, крім випадків, передбачених частиною другою цієї статті. Неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.
В судове засідання слідчий ОСОБА_3 не з'явився, в матеріалах клопотання міститься заява в якій просить дане клопотання розглядати за його відсутності, клопотання підтримує.
Відповідно до ч.2ст.163 КПК України,розгляд даного клопотання проводиться без виклику особи. У володінні якої перебувають зазначені документи.
Мотивація суду.
Відповідно до ч.1ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
У відповідності до п.19 ч.1ст.3 КПК України, сторонами кримінального провадження є - з боку обвинувачення: слідчий, керівник органу досудового розслідування, прокурор, а також потерпілий, його представник та законний представник у випадках, установлених цим Кодексом; з боку захисту: підозрюваний, обвинувачений (підсудний), засуджений, виправданий, особа, стосовно якої передбачається застосування примусових заходів медичного чи виховного характеру або вирішувалося питання про їх застосування, їхні захисники та законні представники. Отже слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання надано належним заявником.
Відповідно до ч.1ст.160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у ст.161 КПК України.
Згідно з ч.2 ст.160 КПК України, у клопотанні про тимчасовий доступ зазначаються:1) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв'язку з яким подається клопотання;2) правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність;3) речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати;4) підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;5) значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні;6) можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю;7) обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.
З матеріалів клопотання вбачається, що досудове розслідування здійснюється у кримінальному провадженні № 12024162240001083 від 19.07.2024, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 27 ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 209 КК України.
Слідчий суддя, перевіривши матеріали клопотання та надані до нього додатки встановив, що клопотання подано з додержанням вимог ч.2 ст.160 КПК України.
У клопотанні слідчим доведено, що метою встановлення об'єктивної істини в даному кримінальному провадженні, доцільним буде проведення заходу по забезпеченню кримінального процесу, виникла необхідність в здійснені заходу забезпечення кримінального провадження, шляхом здійснення тимчасового доступу до речей і документів які містяться в матеріалах кримінального провадження № 42023162240000041 від 12.06.2023 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 209 КК України, а саме до усіх матеріалів кримінального провадження, з можливістю ознайомитись з ними та зробити копії.
Вказані документи зберігаються в ІНФОРМАЦІЯ_3 , розташованому за адресою: АДРЕСА_1 .
Необхідність надання тимчасового доступу обґрунтовується тим, що в ході досудового розслідування вказані документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Отримати зазначену у клопотанні інформацію без застосування заходу забезпечення кримінального провадження у вигляді тимчасового доступу до речей і документів не можливо; документи, до яких слідчий просить надати доступ, на його думку містять інформацію важливу для кримінального провадження, зокрема, для підтвердження події кримінального правопорушення, а отже слідчий суддя приходить до висновку, що шляхом надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів може бути виконане завдання, для виконання якого сторона обвинувачення звернулась з клопотанням.
Оскільки в матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи, можуть бути використані як докази, мають суттєве значення для проведення подальшого об'єктивного, повного та неупередженого досудового розслідування, слідчий суддя приходить до висновку про необхідність клопотання задовольнити.
Керуючись ст.ст. 160, 163-164 КПК України, слідчий суддя,
Клопотання (вхід. №354/25) слідчого СВ Білгород-Дністровського РВП ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 погоджене прокурором Білгород-Дністровської окружної прокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей та документів - задовольнити.
Надати слідчим СВ Білгород-Дністровського РВП ГУНП в Одеській області: ОСОБА_3 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , тимчасовий доступ до речей та документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 , що розташоваа за юридичною адресою: АДРЕСА_1 , а саме, до усіх матеріалів кримінального провадження №42023162240000041 від 12.06.2023 з можливістю виготовлення копій документів, відео та аудіофайлів.
Ухвала діє строком до 07.03.2025.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_15