Постанова від 09.01.2025 по справі 490/10206/24

нп 3/490/718/2025

Центральний районний суд м. Миколаєва

54067, м. Миколаїв, вул. Захисників Миколаєва, 41/12, inbox@ct.mk.court.gov.ua

Справа № 490/10206/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 січня 2025 року м. Миколаїв

Суддя Центрального районного суду м. Миколаєва Демінська О.І., за участю секретаря судового засідання Берест Я.О., прокурора Вільчака З.І., особи, що притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли з УСР в Миколаївській області ДСР Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Миколаїв, громадянина України,з повною середньою освітою, неодруженого, ФОП, ІПН: НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , фактичне місце проживання за адресою: АДРЕСА_2 ,

за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , після звільнення зі служби на посаді молодшого сержанта служби цивільного захисту, пожежного рятувальника пожежно-рятувального відділення пожежно-рятувальної групи аварійно-рятувальної частини аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України в Миколаївській області 19.01.2023 р., будучи суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, відповідно до п.п. «д» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (при звільненні) за період з 01.01.2023 року по 19.01.2023 року (період, не охоплений раніше поданими деклараціями) лише 20.03.2024 року, при строку її подання не пізніше 31.01.2024 року.

Вказаними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП. (протокол про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, № 23 від 12.11.2024 року).

Крім того, ОСОБА_1 , під час проходження служби на посаді молодшого сержанта служби цивільного захисту, пожежного рятувальника пожежно-рятувального відділення пожежно-рятувальної групи аварійно-рятувальної частини аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України в Миколаївській області, будучи суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, відповідно до п.п. «д» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, не подав в строк до 31.01.2024 щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, подавши її 19.03.2024 року.

Вказаними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП. (протокол про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, № 24 від 12.11.2024 року).

Постановою суду від 09.01.2025 року вказані матеріали об'єднані в одне провадження з присвоєнням єдиного порядкового номеру №490/10206/24 (номер провадження 3/490/718/2025).

У судовому засіданні ОСОБА_1 , визнавши свою винуватість у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП, за викладених у протоколах обставин, від надання пояснень відмовився. Проте зазначив, що на момент зарахування його на службу обов'язку щодо подання декларацій у зв'язку із введенням воєнного стану не було, такий обов'язок було відновлено пізніше, проте декларації щодо майнового стану ним своєчасно подано не було.

Прокурор в судовому засіданні вказавши, що в діях ОСОБА_1 наявний склад правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, про що свідчать докази, наявні в матеріалах справи, просив визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні вказаного правопорушення.

Вислухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, доводи прокурора, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Так, вина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП, підтверджена дослідженими у судовому засіданні наступними доказами.

Так, відповідно до наказу ГУ МНС України у Миколаївській області № 143 від 16.05.2022 року, ОСОБА_1 з 16.05.2022 року прийнято на службу на посаду пожежного рятувальника пожежно-рятувального відділення пожежно-рятувальної групи аварійно-рятувальної частини аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України у Миколаївській області, зараховано в кадри ДСНС, присвоєно спеціальне звання рядовий служби цивільного захисту.

06.05.2022 року ОСОБА_1 ознайомлено під особистий розпис з основними положеннями Закону України «Про запобігання корупції».

16.05.2022 року ОСОБА_1 підписано пам'ятку при звільненні зі служби цивільного захисту.

Відповідно до наказу ГУ МНС України у Миколаївській області № 182 від 22.06.2022 року «Про присвоєння чергових спеціальних звань особам рядового складу», рядовому служби цивільного захисту ОСОБА_1 присвоєно чергове звання молодший сержант служби цивільного захисту.

06.05.2022 року ОСОБА_1 під особистий розпис ознайомлено з основними положеннями Закону України «Про запобігання корупції».

Відповідно до наказу ГУ ДСНС України у Миколаївській області № 20 від 19.01.2023 року, молодшого сержанта служби цивільного захисту ОСОБА_1 , пожежного рятувальника пожежно-рятувального відділення пожежно-рятувальної групи аварійно-рятувальної частини аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України у Миколаївській області, звільнено із служби з виключенням з кадрів ДСНС, з 19.01.2023 року.

Згідно до скріншоту Акредитованого центру сертифікації ключів «ПриватБанк» ОСОБА_1 отримав електронний цифровий підпис через вказаний центр, термін дії якого з 11.03.2023 року до 10.03.2024 року.

Відповідно до інформації, яка міститься у Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлено, що ОСОБА_1 декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування «При звільненні», за період 01.01.2023 - 19.01.2023, подав 20.03.2024 року.

Відповідно до інформації, яка міститься у Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлено, що ОСОБА_1 декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік подав лише 19.03.2024 року.

За інформацією управління інформаційно-аналітичних систем і захисту інформації НАЗК дата в публічній частині ІТС Реєстру відповідає фактичній даті подання документів суб'єктами декларування.

Згідно з абз. 16 ч. 1 ст. 1, підпунктом «з» пункту 1 частини 1 статті 3 ЗУ «Про запобігання корупції», суб'єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в» - «г» пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону. Суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є: особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування: поліцейські.

Відповідно до ч. 1 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції» (в редакції Закону №3384-ІХ від 20.09.2023), особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в» - «г» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Згідно з абз. 1 ч. 2 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції» (в редакції Закону №3384-ІХ від 20.09.2023), особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в» - «г» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Відповідно до п. 2-7 Розділу ХІІІ «Прикінцеві положення» ЗУ «Про запобігання корупції» (в редакції Закону №3384-ІХ від 20.09.2023), особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.

Відповідно до абзацу 9 підпункту 1 пункту 2 листа Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ №223-943/0/4-17 від 22.05.2017 року «Щодо притягнення до адміністративної відповідальності за окремі правопорушення, пов'язані з корупцією» під поважними причинами несвоєчасного подання декларації слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв'язку з хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха (повені, пожежі, землетрусу), технічних збоїв офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, витребуванням відомостей, необхідних для внесення в декларацію, перебуванням (триманням) під вартою.

Положеннями, викладеними Вищим спеціалізованим судом України з розгляду цивільних і кримінальних справ у листі від 22.05.2017 року за №223-943/0/4-17, визначено, що невжиття заходів суб'єктом декларування щодо своєчасності отримання електронного ключа, відомостей про склад сім'ї, їх доходи та інших необхідних даних для заповнення декларації, не може визнаватися реабілітуючою обставиною та поважною причиною для несвоєчасного подання декларації.

Згідно з відомостями веб-сайту НАЗК (Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування) вбачається, що ОСОБА_1 подав декларацію при звільненні (за період, не охоплений раніше поданими деклараціями), 20.03.2024 року, а декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування "Щорічна" за 2022 рік -19.03.2024 року, тобто несвоєчасно.

При цьому в судовому засіданні не встановлено наявності поважних причин несвоєчасного подання ОСОБА_1 декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, оскільки останнім не було надано суду будь-яких належних та допустимих доказів про неможливість останнього своєчасно подати декларації у визначений законом строк через перебування на лікуванні чи з інших поважних причин. Зазначене свідчить про те, що ОСОБА_1 мав достатньо часу для подання вищезазначених декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Оцінивши досліджені у судовому засіданні докази у їх сукупності, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 , який відповідно до п.п. «д» п. 1 ч. 1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ст. 45 вказаного Закону, вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 172-6 КУпАП - несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. як щорічну за 2022 рік. так і при звільненні за період з 01.01.2023 по 19.01.2023 р.

Беручи до уваги, що в провадженні судді перебуває два протоколи про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 вчинив кілька адміністративних правопорушень, які розглядаються одночасно, відповідно до вимог ст. 36 КУпАП, адміністративне стягнення має бути накладено в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

У відповідності до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, а тому враховуючи особу винного, його майновий стан, ступінь вини, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, відсутність відомостей, що негативно характеризують його особу, суд вважає, що відповідно до мети адміністративного стягнення, яке застосовується до особи з метою її виховання в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами (ст. 23 КУпАП) необхідним та достатнім для її виправлення буде застосування до ОСОБА_1 міри адміністративного стягнення у виді мінімального штрафу, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, тобто в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Керуючись ст.ст. 283, 284 КУпАП, суд -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та згідно з положеннями ст. 36 КУпАП, застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень на користь держави.

Грошові кошти перерахувати на розрахунковий рахунок UA438999980313010149000014001, отримувач коштів Миколаївське ГУК/Микол. обл./21081300, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37992030, код банку отримувача (МФО) 899998, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 21081300.

На підставі ст. 40-1 КУпАП стягнути ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 605,60 гривень.

Грошові кошти у розмірі 605,60 гривень в рахунок сплати судового збору перерахувати до УК у Центральний м. Миколаїв /Централ.р-н/22030101, на розрахунковий рахунок №UA798999980313131206000014483, код отримувача 37992030, банк Казначейство України (ЕАП), МФО 22030101.

Штраф має бути сплачений протягом п'ятнадцяти днів з дня одержання копії постанови. В разі несплати штрафу в зазначений термін у добровільному порядку, постанову буде звернуто до примусового виконання та стягнуто штраф у подвійному розмірі і витрати на облік правопорушень.

Постанова може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, потерпілим протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя О.І. Демінська