Рішення від 08.01.2025 по справі 300/7917/24

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"08" січня 2025 р. справа № 300/7917/24

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Григорука О.Б., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання до вчинення дій

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про

визнання протиправною бездіяльності Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області щодо неврахування з 16.07.2021 при призначенні позивачу пенсії за віком заробітної плати згідно довідки № 06 від 12.03.2021, виданої Акціонерним товариством "Компанією з реалізації невикористаних активів" (SA "CAAN" Республіки Молдова), за період з вересня 1984 по червень 1986 та довідки № К-201 від 15.03.2021, виданої Архівним відділом Адміністрації міста Нижневартовска РФ, за період з січня 1988 по лютий 1994;

зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області здійснити з 16.07.2021 перерахунок та виплату позивачу пенсії з урахуванням заробітної плати згідно довідки № 06 від 12.03.2021, виданої Акціонерним товариством "Компанією з реалізації невикористаних активів" (SA "CAAN" Республіки Молдова), за період з вересня 1984 по червень 1986 та довідки № К-201 від 15.03.2021, виданої Архівним відділом Адміністрації міста Нижневартовска РФ, за період з січня 1988 по лютий 1994, з урахуванням раніше виплачених сум, з підстав протиправності бездіяльності.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач допустив протиправну бездіяльность щодо неврахування з 16.07.2021 при призначенні позивачу пенсії за віком заробітної плати згідно довідки № 06 від 12.03.2021, виданої Акціонерним товариством "Компанією з реалізації невикористаних активів" (SA "CAAN" Республіки Молдова), за період з вересня 1984 по червень 1986 та довідки № К-201 від 15.03.2021, виданої Архівним відділом Адміністрації міста Нижневартовска РФ, за період з січня 1988 по лютий 1994, оскільки всі первинні документи не можуть піддаватися сумніву та позбавляти особу права на отримання пенсії, що обчислена із заробітку, який вона отримувала на законних підставах, з причини, що вона не надала первинні документи про нарахування заробітної плати.

Ухвалою суду від 21.10.2024 дану позовну заяву залишено без руху. На виконання ухвали суду позивачем усунуто недоліки позовної заяви у встановлений ухвалою строк.

05.11.2024 відкрито провадження в даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Відповідач скористався правом на подання відзиву, який надійшов на адресу суду 25.11.2024. Відповідно до відзиву відповідач заперечив проти позову, просив відмовити в задоволенні позову з мотивів, що обов'язковою умовою для обчислення пенсії з урахуванням заробітної плати за період роботи до 1 липня 2000 року є підтвердження нарахування такої заробітної плати первинними документами. Водночас, на органи Пенсійного фонду України покладено обов'язок щодо здійснення перевірки допустимості документів, поданих разом із заявою для призначення (перерахунку) пенсії, та обґрунтованість видачі з метою забезпечення не лише реалізації права особи на призначення особи та отримання, а й контролю за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду.

Розглянувши матеріали адміністративної справи в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами (у письмовому провадженні) у відповідності до вимог статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, дослідивши письмові докази, судом встановлено наступне.

Рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 10 березня 2023 у справі № 300/5209/22 позов задоволено частково. Визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області щодо незарахування ОСОБА_1 до страхового стажу для призначення пенсії за віком: періоду роботи з 24.01.1988 по 01.01.1991 в пільговому обчисленні з розрахунку один рік роботи за один рік і шість місяців, періоду здійснення підприємницької діяльності з 14.07.1994 по 30.09.1997 та періодів з 01.04.2005 по 31.12.2008, з 01.05.2009 по 31.12.2009 та з 01.01.2010 по 31.12.2010 суцільним порядком. Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області зарахувати ОСОБА_1 до страхового стажу для призначення пенсії за віком: періоду роботи з 24.01.1988 по 01.01.1991 в пільговому обчисленні з розрахунку один рік роботи за один рік і шість місяців; періоду здійснення підприємницької діяльності з 14.07.1994 по 30.09.1997 та періодів з 01.04.2005 по 31.12.2008, з 01.05.2009 по 31.12.2009 та з 01.01.2010 по 31.12.2010 суцільним порядком та повторно розглянути заяву від 05.10.2021 про призначення пенсії за віком із врахуванням вказаних періодів та прийняти відповідне рішення. В задоволенні решти позовних вимог - відмовлено.

Рішенням суду від 13 листопада 2023 у справі № 300/5221/23 позов задоволено повністю. Визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Івано-Франківській області щодо незарахування до страхового стажу для призначення пенсії за віком періоду проходження військової служби з 10.05.1986 по 10.11.1987 відповідно до заяви від 05.10.2021 та визнано протиправним та скасовано рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області від 05.06.2023 за № 091630008590 про відмову у призначенні пенсії в частині неврахування до страхового стажу періоду проходження військової служби з 10.05.1986 по 10.11.1987. Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України у Івано-Франківській області зарахувати ОСОБА_1 до страхового стажу для призначення пенсії за віком період проходження військової служби з 10.05.1986 по 10.11.1987 відповідно до заяви від 05.10.2021 та враховуючи рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 10.03.2023 у справі №300/5209/22 та призначити пенсію за віком з 16.07.2021.

З 16.07.2021 ОСОБА_1 на виконання судового рішення у справі № 300/5221/23 призначено пенсію за віком відповідно Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" № 1058-IV.

За результатом розгляду звернення позивача, Головне управління Пенсійного фонду України у Івано-Франківській області відповіддю від 17.04.2024 № 4133-2820/К-02/8-0900/24 повідомило, що страховий стаж позивача становить 29 років 4 місяці 4 дні, коефіцієнт стажу - 0,29333. Заробітна плата, зарахована за періоди з 01.04.2002 по 31.12.2003 і з 01.04.2005 по 07.12.2020, за даними персоніфікованого обліку становить 1818,29 грн (0,19940 х 9118,81, де 0,19940 - індивідуальний коефіцієнт заробітку для обчислення пенсії, 9118,81 грн - показник середньої заробітної плати за три попередні (2018-2020) роки). Розмір пенсійної виплати станом на 01.03.2024 становить 2725 грн. До заяви від 05.10.2021 позивач надав довідки про заробітну плату: № 06 від 12.03.2021, видану Акціонерним товариством "Компанією з реалізації невикористаних активів" (SA "CAAN" Республіки Молдова), за період з вересня 1984 по червень 1986, коли позивач працював на Страшенському заводі "Комплектхолодмаш" в Молдавській РСР; № К-201 від 15.03.2021, видану Архівним відділом Адміністрації міста Нижневартовска РФ, за період з січня 1988 по лютий 1994, коли позивач працював в управлінні механізованих робіт № 3 треста "Нижневартовскнафтоспецбуд" в РФ. Відповідно до статті 40 Закону № 1058-IV, заробітна плата (дохід) за період страхового стажу до 1 липня 2000 року враховується для обчислення пенсії на підставі документів про нараховану заробітну плату (дохід), виданих у порядку, встановленому законодавством, за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами, а за період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року - за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку. Оскільки позивачем не надано первинних документів про заробітну плату, а саме належним чином засвідчених копій особових рахунків за період 1984-1986, 1988-1994 роки, тому не враховано зазначені у зверненні довідки при нарахуванні пенсії (а.с.11).

Відповідно до довідки про заробітну плату № 06 від 12.03.2021, виданої Акціонерним товариством "Компанією з реалізації невикористаних активів" (SA "CAAN" Республіки Молдова), за період роботи на Страшенському заводі "Комплектхолодмаш" в Молдавській РСР з вересня 1984 по червень 1986 року, та у вересні 1986 року позивачу була нарахована заробітна плата (а.с.10).

Згідно довідки від 15.03.2021 № К-201, виданої архівним відділом адміністрації міста Нижневартовська позивачу за період роботи в управлінні механізованих робіт № 3 треста "Нижневартовскнафтоспецбуд" на території РФ з січня 1988 року по лютий 1994 року, а також у липні та листопаді 1994 року позивачу нараховувалась заробітна плата. Районний коефіцієнт 70% (а.с.9).

При вирішенні даного спору суд виходить з наступного нормативно-правового регулювання спірних правовідносин.

Згідно частини 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статті 62 Закону України "Про пенсійне забезпечення" основним документом, який підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 за № 637 затверджено Порядок підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній (надалі - Порядок №637).

Відповідно до пункту 3 Порядку № 637 за відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.

Згідно частини 4 статті 1 Закону України "Про пенсійне забезпечення" у тих випадках, коли договорами (угодами) між Україною та іншими державами передбачено інші правила, ніж ті, що містяться у цьому Законі, то застосовуються правила, встановлені цими договорами (угодами).

Статтею 1 Угоди про гарантії прав громадян держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав в галузі пенсійного забезпечення від 13.03.1992 (далі - Угода від 13.03.1992) (чинної на момент виникнення спірних правовідносин) закріплено принцип територіальності, згідно з яким пенсійне забезпечення громадян держав-учасників здійснюється за законодавством держави, на території якої вони проживають.

При цьому, метою Угоди від 13.03.1992 є взаємне визнання і виконання державами-учасницями зобов'язань "відносно непрацездатних осіб, які набули право на пенсійне забезпечення на їхній території або на території інших республік за період їх входження в СРСР і реалізують це право на території держав-учасниць Угоди". Держави-учасниці цієї Угоди, визнавши відповідальність за пенсійне забезпечення своїх громадян, взяли на себе зобов'язання щодо захисту їхніх пенсійних прав.

Статтею 5 Угоди від 13.03.1992 встановлено, що вона розповсюджує свою дію на всі види пенсійного забезпечення громадян, які встановлені чи будуть установлені законодавством держав-учасниць угоди.

Згідно з частини 3 статті 6 Угоди від 13.03.1992 обчислення пенсій провадиться із заробітку за періоди роботи, які зараховуються у трудовий стаж.

Отже, наведені положення Угоди про гарантії прав громадян держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав в галузі пенсійного забезпечення від 13.03.1992 (чинної на момент виникнення спірних правовідносин) передбачають, що стаж, набутий на території будь-якої з держав-учасниць Угоди, та заробіток (дохід) за періоди роботи, які зараховуються до трудового стажу, враховуються при встановленні права на пенсію і її обчисленні. При цьому, обчислення стажу здійснюється згідно з законодавством Сторони, на території якої відбувалась трудова діяльність, а пенсійне забезпечення громадян держав-учасниць проводиться по законодавству держави, на території якого вони проживають.

Порядок визначення заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії врегульований статтею 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 №1058-IV (далі - Закон № 1058-IV).

Відповідно до частини 1 статті 40 Закону № 1058-IV для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.

У разі якщо страховий стаж становить менший період, ніж передбачено абзацом першим цієї частини, враховується заробітна плата (дохід) за фактичний страховий стаж.

За вибором особи, яка звернулася за призначенням пенсії, з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії, виключаються періоди до 60 календарних місяців страхового стажу, з урахуванням будь-яких періодів незалежно від перерв, що включаються до страхового стажу згідно з абзацом третім частини першої статті 24 цього Закону, та будь-якого періоду страхового стажу підряд за умови, що зазначені періоди в сумі складають не більш як 10 відсотків тривалості страхового стажу, врахованого в одинарному розмірі.

Для визначення розміру пенсії за віком відповідно до частини другої статті 27 цього Закону заробітна плата для обчислення частини пенсії за період страхового стажу до набрання чинності цим Законом визначається на умовах і в порядку, передбачених законодавством, що діяло раніше, а для обчислення частини пенсії за період страхового стажу після набрання чинності цим Законом - на умовах, передбачених абзацом першим цієї частини.

Заробітна плата (дохід) за період страхового стажу до 1 липня 2000 року враховується для обчислення пенсії на підставі документів про нараховану заробітну плату (дохід), виданих у порядку, встановленому законодавством, за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами, а за період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року - за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку (абзац п'ятий частини першої статті 40 Закону № 1058-IV).

Відповідно до частини 2 статті 40 Закону №1058-IV заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії визначається за формулою:

Зп = Зс х (Ск : К), де:

Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, у гривнях;

Зс - середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії. Порядок визначення показників зазначеної заробітної плати затверджується Пенсійним фондом України за погодженням з центральними органами виконавчої влади, що забезпечують формування державної фінансової політики, державної політики у сферах економічного розвитку, статистики. Тимчасово, з 1 січня 2018 року по 31 грудня 2018 року, заробітна плата (дохід) для призначення пенсії визначається із середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески за 2016 та 2017 роки;

Ск - сума коефіцієнтів заробітної плати (доходу) за кожний місяць (Кз1 + Кз2 + Кз3 + ... + Кзn);

К - страховий стаж за місяці, які враховано для визначення коефіцієнта заробітної плати (доходу) застрахованої особи.

У разі відсутності на день призначення пенсії даних про заробітну плату (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії, для визначення середньої заробітної плати (доходу) враховується наявна заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії, з наступним перерахунком заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії після отримання даних про заробітну плату (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії.

У відповідності до підпункту 3 пункту 2.1 розділу II Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженому постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1 (надалі - Порядок від 25.11.2005 № 22-1), до заяви про призначення пенсії за віком за бажанням пенсіонера ним може подаватись довідка про заробітну плату (дохід) по 30 червня 2000 року (додаток 5) із зазначенням у ній назв первинних документів, на підставі яких її видано, їх місцезнаходження та адреси, за якою можливо провести перевірку відповідності змісту довідки первинним документам.

У разі якщо страховий стаж починаючи з 01 липня 2000 року становить менше 60 місяців, особою подається довідка про заробітну плату (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року (додаток 5).

Відповідно до пункту 2.10 Порядку від 25.11.2005 № 22-1 довідка про заробітну плату (дохід) особи видається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працював померлий годувальник або особа, яка звертається за пенсією. Якщо такі підприємства, установи, організації ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то довідки про заробітну плату видаються правонаступником цих підприємств, установ чи організацій або архівними установами.

Як встановлено, за результатом розгляду звернення позивача, Головне управління Пенсійного фонду України у Івано-Франківській області відповіддю від 17.04.2024 № 4133-2820/К-02/8-0900/24 повідомило, що до заяви від 05.10.2021 позивач надав довідки про заробітну плату: № 06 від 12.03.2021, видану Акціонерним товариством "Компанією з реалізації невикористаних активів" (SA "CAAN" Республіки Молдова), за період з вересня 1984 по червень 1986, коли позивач працював на Страшенському заводі "Комплектхолодмаш" в Молдавській РСР; № К-201 від 15.03.2021, видану Архівним відділом Адміністрації міста Нижневартовска РФ, за період з січня 1988 по лютий 1994, коли позивач працював в управлінні механізованих робіт № 3 треста "Нижневартовскнафтоспецбуд" в РФ. Оскільки позивачем не надано первинних документів про заробітну плату, а саме належним чином засвідчених копій особових рахунків за період 1984-1986, 1988-1994 роки, тому не враховано зазначені у зверненні довідки при нарахуванні пенсії (а.с.11).

У постанові Верховного Суду від 12.04.2021 у справі № 219/4550/17 суд дійшов наступного висновку: "… посилання відповідача в обґрунтування касаційної скарги на неможливість врахування заробітної плати в зв'язку з неможливістю проведення перевірки обґрунтованості її видачі є безпідставним і висновки судів попередніх інстанцій не спростовує, оскільки надана позивачем довідка містила посилання на особові рахунки, як на первинні документи, на підставі яких вона видана, підприємство яке її видало на той час перебувало на обліку, а тому підстави для проведення перевірки поданої довідки у відповідача були відсутні".

Зі змісту довідок № 06 від 12.03.2021 та № К-201 від 15.03.2021, вбачається, що вони видані на підставі особових рахунків. Крім того, зазначені довідки завірені печаткою, містять відомості про фактичну суму заробітної плати позивача.

Крім того, у постанові від 21.02.2020 у справі № 291/99/17 Верховний Суд дійшов висновку, що " перевірка достовірності виданих документів покладається на пенсійний орган, а сумніви останнього щодо обґрунтованості їх видачі самі по собі не можуть бути підставою для відмови у неврахуванні заробітної плати при призначенні позивачу пенсії".

Відповідно до частини 5 статті 242 Кодексу адміністративного судочинства України, при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Суд зазначає, що аргументи відповідача не містять належних та об'єктивно обумовлених обґрунтувань, які б спростовували відповідність вищевказаних довідок, а сумніви відповідача самі по собі не можуть бути підставою для відмови у неврахуванні заробітної плати при нарахуванні позивачу пенсії, тому неврахування при нарахуванні пенсії довідок про заробітну плату № 06 від 12.03.2021 та № К-201 від 15.03.2021 з мотивів ненадання первинних документів про заробітну плату за періоди роботи на території держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав в галузі пенсійного забезпечення, а саме належним чином засвідчених копій особових рахунків за період 1984-1986, 1988-1994 роки, не може бути підставою для неврахування заробітної плати, яку отримував позивач для обчислення його пенсії.

Таким чином, суд дійшов до висновку, позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення. Слід визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо неврахування з 16.07.2021 при призначенні пенсії за віком позивачу заробітної плати згідно довідки № 06 від 12.03.2021, виданої Акціонерним товариством "Компанією з реалізації невикористаних активів" (SA "CAAN" Республіки Молдова) та довідки № К-201 від 15.03.2021, виданої Архівним відділом Адміністрації міста Нижневартовска та зобов'язати відповідача здійснити з 16.07.2021 перерахунок та виплату позивачу пенсії з урахуванням заробітної плати згідно довідки № 06 від 12.03.2021, виданої Акціонерним товариством "Компанією з реалізації невикористаних активів" (SA "CAAN" Республіки Молдова), за період з вересня 1984 по червень 1986, та довідки № К-201 від 15.03.2021, виданої Архівним відділом Адміністрації міста Нижневартовска РФ, за період з січня 1988 по лютий 1994, з урахуванням раніше виплачених сум.

Відповідно до частини 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Враховуючи те, що позовні вимоги підлягають задоволенню, слід стягнути з відповідача, за рахунок його бюджетних асигнувань, на користь позивача судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 968,96 гривень.

На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області щодо неврахування з 16.07.2021 при призначенні пенсії за віком ОСОБА_1 заробітної плати згідно довідки № 06 від 12.03.2021, виданої Акціонерним товариством "Компанією з реалізації невикористаних активів" (SA "CAAN" Республіки Молдова) та довідки № К-201 від 15.03.2021, виданої Архівним відділом Адміністрації міста Нижневартовска.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області здійснити з 16.07.2021 перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії з урахуванням заробітної плати згідно довідки № 06 від 12.03.2021, виданої Акціонерним товариством "Компанією з реалізації невикористаних активів" (SA "CAAN" Республіки Молдова), за період з вересня 1984 по червень 1986, та довідки № К-201 від 15.03.2021, виданої Архівним відділом Адміністрації міста Нижневартовска РФ, за період з січня 1988 по лютий 1994, з урахуванням раніше виплачених сум.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (код ЄДРПОУ 20551088, вул. С.Стрільців, 15, м. Івано-Франківськ, 76018) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) сплачений судовий збір в розмірі 968 (дев'ятсот шістдесят вісім) грн. 96 коп.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Григорук О.Б.