Справа № 605/555/24
Провадження 3/605/7/2025
Іменем України
08 січня 2025 рокум.Підгайці
Суддя Підгаєцького районного суду Тернопільської області Кравчук В.М., розглянувши матеріали, які надійшли з сьомого відділу ІНФОРМАЦІЯ_1 про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянина України, РНОКПП НОМЕР_1 , одруженого, військовозобов'язаного, стрільця відділення охорони взводу охорони ІНФОРМАЦІЯ_3 , військовий квиток серії НОМЕР_2 , виданий 08 травня 2022 року ІНФОРМАЦІЯ_4 , паспорт серія НОМЕР_3 виданий Рокитнівським РВ УМВС України в Рівненській області 05.09.2002 року, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , проживає за адресою:АДРЕСА_2 ,
за вчинення правопорушення, передбаченого ч.3 ст.172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
за участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 ,
17.12.2024 до Підгаєцького районного суду Тернопільської області з сьомого відділу ІНФОРМАЦІЯ_5 надійшли адміністративні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Як вбачається із протоколу про військове адміністративне правопорушення №6 від 13.12.2024 року, ОСОБА_1 13.12.2024 близько 11 год. 15 хв. був виявлений в розташуванні взводу охорони з явними ознаками алкогольного сп'яніння в умовах особливого періоду. ОСОБА_1 направлено в Козівську центральну районну комунальну лікарню для медичного освідчення на факт виявлення алкогольного сп'яніння, однак останній відмовився від проходження, що підтверджується випискою №30 від 13.12.2024 року, за що передбачена адміністративна відповідальність за ч.3 ст. 172-20 КУпАП.
24.12.2024 сьомим відділом ІНФОРМАЦІЯ_5 направлено до Підгаєцького районного суду Тернопільської області адміністративні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до протоколу про військове адміністративне правопорушення № 7 від 23 грудня 2024 року, ОСОБА_1 22.12.2024 приблизно о 20 год. 00 хв., під час проведення вечірньої перевірки особового складу взводу охорони, був виявлений з явними ознаками алкогольного сп'яніння, а саме: мав різкий запах алкоголю з ротової порожнини, в умовах особливого періоду. ОСОБА_1 направлено в Козівську центральну районну комунальну лікарню для медичного освідчення на факт виявлення алкогольного сп'яніння. За результатами медичного огляду було встановлено що ОСОБА_1 перебував у стані алкогольного сп'яніння, який становить 2,04 проміле алкоголю, що підтверджується випискою №147 від 22.12.2024 року, за що передбачена адміністративна відповідальність за ч.3 ст. 172-20 КУпАП.
Постановою від 26.12.2024 було об'єднано справу №605/555/24 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.172-20 КУпАП, із справою №605/565/24 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.172-20 КУпАП, а об'єднаній справі присвоєно номер № 605/555/24 (арк.спр.46).
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину повністю визнав, щиро розкаявся і просив суворо не карати.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Статтею 280 КУпАП передбачено, що при розгляді справи про адміністративне правопорушення відповідний орган чи посадова особа зобов'язані з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
За змістом ст. 279 КУпАП ці обставини встановлюються в ході дослідження доказів під час розгляду справи.
Згідно зі ст.251 КУпАП доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, а також іншими документами.
Розглянувши справу на підставі досліджених доказів орган (посадова особа) відповідно до ст.283 КУпАП виносить постанову.
Вина ОСОБА_1 у скоєних правопорушеннях підтверджується не лише власним її визнанням, але й даними протоколу про адміністративне правопорушення №6 від 13.12.2024 (арк.спр.7-9), даними протоколу про адміністративне правопорушення №7 від 23.12.2024 (арк.спр.24-26), рапортом від 13.12.2024 командира взводу охорони ІНФОРМАЦІЯ_3 . (арк.спр.4), рапортом від 13.12.2024 стрільця-санітара ІНФОРМАЦІЯ_3 (арк.спр.5), рапортом від 22.12.2024 головного сержанта командира відділення взводу охорони ІНФОРМАЦІЯ_3 (арк.спр.27), рапортом від 22.12.2024 стрільця санітара відділення охорони взводу ІНФОРМАЦІЯ_3 (арк.спр.28), випискою №29 від 13.12.2024, виданою Козівською центральною районною комунальною лікарнею (арк.спр.6), випискою №147 від 22.12.2024, виданою КНП "Тернопільський обласний медичний центр соціально-небезпечних захворювань" Тернопільської обласної ради (арк.спр.29).
У відповідності до ч.3 ст.172-20 КУпАП відповідальність наступає за розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв або вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів військовослужбовцями, військовозобов'язаними та резервістами під час проходження зборів на території військових частин, військових об'єктів, або поява таких осіб на території військової частини в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, або виконання ними обов'язків військової служби в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, а також відмова таких осіб від проходження огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі самі порушення, або вчинені в умовах особливого періоду.
За таких обставин, вважаю, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення, тобто поява військовослужбовця на території військової частини в нетверезому стані, вчинене в умовах особливого періоду, і тому його необхідно притягнути до адміністративної відповідальності та накласти на нього адміністративне стягнення.
Враховуючи особу правопорушника та обставини справи, суд дійшов висновку, що до нього необхідно застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян: 17000,00 грн (сімнадцять тисяч гривень 00 копійок).
У відповідності до ст.304 КУпАП, питання, пов'язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, вирішуються органом (посадою особою), який виніс постанову.
Згідно ч. 2 ст. 301 КУпАП, відстрочка виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу здійснюється в порядку, встановленому законом.
Відповідно до ч.1 ст.33 Закону України «Про виконавче провадження» - за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим (хвороба сторони виконавчого провадження, відрядження сторони виконавчого провадження, стихійне лихо тощо), сторони мають право звернутися до суду, який видав виконавчий документ, із заявою про відстрочку або розстрочку виконання рішення. Рішення про розстрочку виконується в частині та у строки, встановлені цим рішенням.
Враховуючи майновий стан та відомості про особу правопорушника, клопотання ОСОБА_1 про розстрочку виконання постанови, суддя дійшла висновку, що наявні законні підстави для розстрочки виконання постанови про накладання адміністративного стягнення строком на 3 місяці.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено адміністративне стягнення.
Враховуючи те, що ОСОБА_1 є військовослужбовцем, що підтверджується копією військового квитка серії НОМЕР_2 , виданого 08 травня 2022 року ІНФОРМАЦІЯ_6 , та є учасником бойових дій, що підтверджується посвідченням НОМЕР_4 від 19 квітня 2023 року, суд вважає за необхідне звільнити останнього від сплати судового збору на підставі п. 12 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір».
Керуючись ст. ст. 172-20, 280, 283, 284 КУпАП, п. 12 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір», суддя
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 172-20 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян: 17000,00 грн (сімнадцять тисяч гривень 00 копійок) в дохід держави.
Розстрочити виконання цієї постанови від 08.01.2025 року по справі №605/555/24 (провадження №3/605/7/2025) про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі 17000 (сімнадцять тисяч) грн. строком на 3 місяці зі сплатою штрафу рівними частинами: по 5667,00 грн (п'ять тисяч шістсот шістдесят сім гривен 00 копійок).
Реквізити для сплати штрафу: Отримувач коштів -ГУК у Терн.обл/тг м.Підгайці /21081100, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37977599, Банк отримувача Казначейство України(ел. адм. подат), Код банку отримувача (МФО) 899998, Рахунок отримувача UA2738999980313080106000019765, Код класифікації доходів бюджету 21081100).
Роз'яснити, що штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України, за винятком штрафу, що стягується на місці вчинення правопорушення, якщо інше не встановлено законодавством України.
У разі несплати штрафу на місці вчинення адміністративного правопорушення документ, що підтверджує його сплату, або його копія не пізніше трьох робочих днів після закінчення строку, передбаченого частиною першою цієї статті, надсилається правопорушником до органу (посадовій особі), який виніс постанову про накладення цього штрафу.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
У разі добровільної сплати штрафу оригінал квитанції необхідно надати в канцелярію суду.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Тернопільського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її постановлення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на її оскарження.
Суддя: Валентина КРАВЧУК