Справа № 183/12482/24
№ 2-а/183/98/24
08 січня 2025 року м.Самар
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області в складі головуючого судді Оладенко О.С., розглянувши у письмовому, спрощеному позовному провадженні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення,
У грудні 2024 року позивач звернувся до суду з позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 (надалі за текстом - відповідач, ІНФОРМАЦІЯ_2 ) у якому просив визнати протиправною та скасувати постанову №2058 від 25.11.2024, якою ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.3 ст.210 КУпАП, а провадження по справі закрити за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
В обґрунтування позовних вимог посилається на те, що оскаржуваною постановою його притягнуто до адміністративної відповідальності у зв'язку з тим, що з 11.05.2024, у тому числі під час особливого періоду ОСОБА_1 не з'являвся для взяття на військовий облік військовозобов'язаних, медичне обстеження ВЛК у встановлені строки не пройшов, не отримав військово-обліковий документ військовозобов'язаного, не оновлював вчасно облікові дані. Позивач вважає вказану постанов протиправною, оскільки під час складання протоколу про адміністративне правопорушення позивачем надано витяг з додатку «Резерв +», у якому міститься інформація про оновлення даних 15.07.2024, а також вказано про ВЛК - придатний, дата ВЛК 20.01.2014. Тобто позивачем у повному обсязі виконано вимоги ЗУ «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів», яка закріплює перелік персональних даних. Вважає, що перебуває на військовому обліку у ІНФОРМАЦІЯ_3 та з 15.07.2024 відповідач володіє щодо нього певними обліковими та персональними даними.
Ухвалою Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 09.12.2024 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі; розгляд справи призначено за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами; витребувано у відповідача усі наявні матеріали, які стосуються винесення оскаржуваної постанови, а також встановлено відповідачу строк для подання відзиву на позовну заяву.
Відповідач, не погоджуючись із позовом, подав відзив на позовну заяву у якому просив у позові відмовити. В обґрунтування своєї позиції зазначив, що після набрання чинності Законом України «3127-ІХ» від 30.05.2023, яким скорочено вік перебування на військовому обліку призовників з 27 до 25 років, позивач не з'являвся до ІНФОРМАЦІЯ_3 для взяття на військовий облік військовозобов'язаних, а також не проходив медичного огляду ВЛК та не отримував військово-облікового документа військовозобов'язаного. Відомості з додатку «Резерв+» не є військово-обліковим документом, дистанційно стати на військовий облік військовозобов'язаних та пройти ВЛК неможливо.
Суд, дослідивши надані сторонами докази, встановив наступні обставини справи та відповідні правовідносини.
Судом установлено, що постановою начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 полковника ОСОБА_2 №2058 від 25 листопада 2024 року на ОСОБА_1 накладено штраф в розмірі 1000 неоподаткованих мінімум доходів громадян, тобто 17000 грн. (а.с.15).
За змістом цієї постанови 25.11.2024 встановлено, що ОСОБА_1 з 11.05.2024, у т.ч. під час особливого періоду, не з'являвся для взяття на військовий облік військовозобов'язаних, медичне обстеження ВЛК в установлені строки не пройшов, не отримав військово-обліковий документ військовозобов'язаного, не оновлював вчасно облікові дані, про причини неявки не повідомляв. По прибутті до ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_1 25.11.2024 не надав доказів поважності причин невиконання вимог військового обліку. Таким чином, установлено, що в умовах особливого періоду (воєнного стану) введеного Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022, у подальшому неодноразово продовженого, вищезазначений громадянин порушив абз. 2,5 п.1 Правил військового обліку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 921 від 07.12.2016, пп.пп. 1,4,10 п.1 Правил військового обліку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №1487 від 30.12.2022, п.п. 3.2, 3.8 Положення про військово-лікарську експертизу, затвердженого наказом Міноборони України № 402 від 14.08.2008, ч.10 ст.1 ЗУ «Про військовий обов'язок і військову службу», чим вчинив триваюче адміністративне правопорушення, передбачене ч.3 ст.210 КУпАП, що було припинено 25.11.2024.
У копії постанови, яка подана позивачем, у графі «Підпис особи, яка притягується до адміністративної відповідальності» - підпис наявний; зазначена дата отримання постанови - 25.11.2024 (а.с.15 зворот).
Протоколом №2058 від 25 листопада 2024 року, складеним відносно ОСОБА_1 встановлено, що останній з 11.05.2024, у т.ч. під час особливого періоду, не з'являвся для взяття на військовий облік військовозобов'язаних, медичне обстеження ВЛК в установлені строки не пройшов, не отримав військово-обліковий документ військовозобов'язаного, не оновлював вчасно облікові дані, про причини неявки не повідомляв. По прибутті до ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_1 25.11.2024 не надав доказів поважності причин невиконання вимог військового обліку. Таким чином, установлено, що в умовах особливого періоду (воєнного стану) введеного Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022, у подальшому неодноразово продовженого, вищезазначений громадянин порушив абз. 2,5 п.1 Правил військового обліку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 921 від 07.12.2016, пп.пп. 1,4,10 п.1 Правил військового обліку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №1487 від 30.12.2022, п.п. 3.2, 3.8 Положення про військово-лікарську експертизу, затвердженого наказом Міноборони України № 402 від 14.08.2008, ч.10 ст.1 ЗУ «Про військовий обов'язок і військову службу», чим вчинив триваюче адміністративне правопорушення, передбачене ч.3 ст.210 КУпАП, що було припинено 25.11.2024. ОСОБА_1 роз'яснено ст. 63 Конституції України, його права та обов'язки, передбачені ст. 268 КУпАП, повідомлено, що розгляд справи про адміністративне правопорушення відбудеться о 15 год. 30 хв. 25.11.2024 у приміщені ІНФОРМАЦІЯ_3 . У графі протоколу «пояснення та зауваження особи, яка притягується до адміністративної відповідальності» наявні пояснення. У графі протоколу «Другий примірник протоколу отримав» наявний підпис, прізвище та ініціали (а.с.14 зворот).
Також, на підтвердження обставин, викладених у позові, позивачем до позовної заяви додано копію військово-облікового документу на ім'я військовозобов'язаного ОСОБА_1 від 26.11.2024 (а.с.17) та відомості, сформовані 15.07.2024 у додатку «Резерв+» Міністерства оборони України, у якому міститься інформація про оновлення даних 15.07.2024, а також вказано про ВЛК - придатний, дата ВЛК 20.01.2014 (а.с.16).
Вирішуючи спірні правовідносини, суд виходить з наступного.
Частиною 1статті 5 КАС України визначено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси.
Статтею 55 Конституції України кожному гарантовано право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб. Кожен має право будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних посягань.
Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 65 Конституції України встановлено, що захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України. Громадяни відбувають військову службу відповідно до закону.
Правове регулювання відносин між державою і громадянами України у зв'язку з виконанням ними конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, а також загальні засади проходження в Україні військової служби здійснюється на підставі Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу».
Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України, що також передбачено ч.1 ст.1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу».
Відповідно до частини 3 статті 210 КУпАП порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, вчинене в особливий період тягне за собою накладення штрафу на громадян від однієї тисячі до однієї тисячі п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних осіб та громадських об'єднань від двох тисяч до трьох тисяч п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до статті 1 Закону України «Про оборону України», особливий період - це період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
Статтею 1 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» визначено, що воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.
Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022, що затверджений Законом України від 24.02.2022 №2102-ІХ, у зв'язку із військовою агресією російської федерації проти України на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України введений воєнний стан з 05 год 30 хв 24.02.2022 строком на 30 діб, який в подальшому неодноразово продовжувався, і продовжує свою дію на час розгляду справи.
В оскаржуваній постанові та протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, що ОСОБА_1 порушив абз.2, 5 п.1 Правил військового обліку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 921 від 07.12.2016, пп.пп, 1,4, 10 п.1 Правил військового обліку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №1487 від 30.12.2022, п.п. 3.2, 3.8 Положення про військово-лікарську експертизу, затвердженого наказом Міноборони України №402 від 14.08.2008, ч.10 ст.1 ЗУ «Про військовий обов'язок і військову службу».
Відповідно до ч.10 ст.1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», громадяни України, які підлягають взяттю на військовий облік, перебувають на військовому обліку призовників або у запасі Збройних Сил України, у запасі Служби безпеки України, розвідувальних органів України чи проходять службу у військовому резерві, зобов'язані:
- уточнити протягом 60 днів з дня набрання чинності указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, свої персональні дані через центр надання адміністративних послуг або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки;
- прибувати за викликом районного (об'єднаного районного), міського (районного у місті, об'єднаного міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі - відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки), Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України, відповідного підрозділу розвідувальних органів України для оформлення військово-облікових документів, взяття на військовий облік, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на збори військовозобов'язаних та резервістів;
- проходити медичний огляд згідно з рішеннями комісії з питань взяття на військовий облік, комісії з питань направлення для проходження базової військової служби або військово-лікарської комісії відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, закладів охорони здоров'я Служби безпеки України, а у Службі зовнішньої розвідки України, розвідувальному органі Міністерства оборони України чи розвідувальному органі центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони державного кордону, - за рішенням керівників відповідних підрозділів або військово-лікарської комісії Служби зовнішньої розвідки України, розвідувального органу Міністерства оборони України чи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони державного кордону, відповідно;
- проходити підготовку до військової служби, військову службу і виконувати військовий обов'язок у запасі;
- виконувати правила військового обліку, встановлені законодавством.
Резервісти зобов'язані прибувати до військової частини, в якій вони проходять службу у військовому резерві, за викликом командира цієї військової частини.
Так, абз.2, 5 п.1 Правил військового обліку призовників і військовозобов'язаних, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 921 від 07.12.2016 передбачено, що призовники і військовозобов'язані повинні перебувати на військовому обліку за місцем проживання у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов'язані СБУ - у Центральному управлінні або регіональних органах СБУ), за місцем роботи (навчання) на підприємствах, в установах, організаціях, виконавчих органах сільських, селищних та міських рад, а також у разі тимчасового вибуття за межі України за місцем консульського обліку в дипломатичних установах України; проходити медичний огляд та лікування в лікувально-профілактичних закладах згідно з рішеннями комісії з питань приписки, призовної комісії або військово-лікарської комісії районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.
Відповідно до пп.пп, 1, 4, 10 п.1 Правил військового обліку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №1487 від 30.12.2022, призовники, військовозобов'язані та резервісти повинні:
- перебувати на військовому обліку: за задекларованим (зареєстрованим) місцем проживання - у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов'язані СБУ - у Центральному управлінні або регіональних органах СБУ (далі - органи СБУ), військовозобов'язані розвідувальних органів - у відповідному підрозділі розвідувального органу). Крім того, призовники, військовозобов'язані та резервісти, які проживають в селах та селищах, а також у містах, де відсутні відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, повинні перебувати на персонально-первинному військовому обліку у відповідних виконавчих органах сільських, селищних, міських рад; за місцем роботи (навчання) - в центральних і місцевих органах виконавчої влади, в інших державних органах, в органах місцевого самоврядування, в органах військового управління (органах управління), військових частинах (підрозділах) Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органах спеціального призначення, на підприємствах, в установах, організаціях, закладах освіти, закладах охорони здоров'я незалежно від підпорядкування і форми власності;
- проходити медичний огляд та лікування в закладах охорони здоров'я згідно з рішеннями комісій з питань взяття на військовий облік, направлення для проходження базової військової служби або військово-лікарських комісій районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, закладів охорони здоров'я СБУ, а у розвідувальних органах - за рішенням керівників відповідних підрозділів або військово-лікарської комісії розвідувальних органів;
- звіряти не рідше одного разу на п'ять років власні персональні дані з обліковими даними районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів;
Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України, що також передбачено ч.1 ст.1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу».
Пунктом 2 ч.1 ст. 37 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" передбачено, що взяттю на військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, у відповідному підрозділі Служби зовнішньої розвідки України підлягають громадяни України: на військовий облік військовозобов'язаних підлягають зокрема, громадяни України, які досягли 25-річного віку під час перебування на військовому обліку призовників.
18 травня 2024 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку» № 3633-ІХ від 11.04.2024. Цим Законом положення ч.10 ст.1 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" викладено в новій редакції, згідно якої, зокрема встановлено, що громадяни України, які підлягають взяттю на військовий облік, перебувають на військовому обліку призовників або у запасі Збройних Сил України, у запасі Служби безпеки України, розвідувальних органів України чи проходять службу у військовому резерві, зобов'язані, зокрема: уточнити протягом 60 днів з дня набрання чинності указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, свої персональні дані через центр надання адміністративних послуг або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки; прибувати за викликом районного (об'єднаного районного), міського (районного у місті, об'єднаного міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі - відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки), Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України, відповідного підрозділу розвідувальних органів України для оформлення військово-облікових документів, взяття на військовий облік, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на збори військовозобов'язаних та резервістів; виконувати правила військового обліку, встановлені законодавством.
Згідно зі ст. 42 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» та пункту 19 Порядку №1487 громадяни України, винні в порушенні правил військового обліку громадян України, а також у вчиненні інших порушень законодавства про військовий обов'язок і військову службу, несуть відповідальність згідно із законом.
Тобто у відповідності до частини 10 статті 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» громадяни України, які перебувають на військовому обліку також зобов'язані: уточнити протягом 60 днів з дня набрання чинності указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, свої персональні дані через центр надання адміністративних послуг або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.
Абзацом 4 пункту 1 частини 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку» встановлено, що громадяни України, які перебувають на військовому обліку, зобов'язані протягом 60 днів з дня набрання чинності цим Законом уточнити адресу проживання номери засобів зв'язку, адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти) та інші персональні дані.
Отже вищезазначені норми законодавства передбачають три шляхи, яким громадяни України, які перебувають на території України та які перебувають на військовому обліку повинні були уточнити свої персональні дані з 17 травня 2024 року по 16 липня 2024 року (включно), а саме: через центр надання адміністративних послуг; через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста; у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.
Згідно із ч.7 ст.1 вказаного Закону №2232-ХІІ, виконання військового обов'язку громадянами України забезпечують державні органи, органи місцевого самоврядування, утворені відповідно до законів України військові формування, підприємства, установи та організації незалежно від підпорядкування і форм власності в межах їх повноважень, передбачених законом, та районні (об'єднані районні), міські (районні у містах, об'єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя (далі - територіальні центри комплектування та соціальної підтримки).
У відповідності до положень ст. 235 КУпАП Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки розглядають справи про такі адміністративні правопорушення: про порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку, про порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, про зіпсуття військово-облікових документів чи втрату їх з необережності (статті 210, 210-1, 211 (крім правопорушень, вчинених військовозобов'язаними чи резервістами, які перебувають у запасі Служби безпеки України або Служби зовнішньої розвідки України).
Від імені територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право керівники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.
Статтею 210 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку.
19.05.2024 набув чинності Закон №3696-ІХ «Про внесення змін до КУпАП щодо удосконалення відповідальності за порушення правил військового обліку та законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію», яким ст. 210 КУпАП було доповнено частиною 3, а саме: щодо порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку в особливий період.
Суд зазначає, що висновок про наявність чи відсутність в діях особи складу адміністративного правопорушення повинен бути обґрунтований, тобто зроблений на підставі всебічного, повного і об'єктивного дослідження всіх обставин та доказів, які підтверджують факт вчинення адміністративного правопорушення, а також відповідати принципу законності. Чинним законодавством заборонено притягнення особи до адміністративної відповідальності, якщо на момент подій адміністративна відповідальність не була передбачена певною нормою КУпАП, адже закони, що встановлюють або посилюють відповідальність за адміністративні правопорушення, зворотної сили не мають.
04.04.2024 набрав чинності Закон України № 3127-ІХ від 30.05.2023 «Про внесення змін до закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», яким скорочено вік перебування на військовому обліку призовників з 27 до 25 років.
Як вбачається з витягу з книги протоколів засідання призивної комісії №7к від 11.04.2024, ОСОБА_1 звільнено від призову на строкову військову службу; у зв'язку з досягненням 25-річного віку.
Відповідно до п.81 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 № 1487, взяття на військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, органах СБУ, відповідних підрозділах розвідувальних органів здійснюється за їх особистої присутності (крім випадків, визначених у пунктах 15, 15-1 цього Порядку та підпункті 10-1 пункту 1 додатка 2). При цьому взяття на військовий облік здійснюється за умови наявності паспорта громадянина України (паспорта громадянина України для виїзду за кордон у випадку подання заяви про взяття на військовий облік через закордонну дипломатичну установу України згідно з підпунктом 10-1 пункту 1 додатка 2) та військово-облікового документа у разі, якщо він видавався та не був втрачений.
Позивачу виповнилося 25 років 08.08.2022, отже не пізніше 17.07.2024 позивач повинен був стати на військовий облік як військовозобов'язаний за його особистої присутності. Матеріали справи не містять відомостей про наявність якихось об'єктивних перешкод, що унеможливили позивача виконати обов'язок та стати на військовий облік як військовозобов'язаний в межах нормативно допустимого строку, це залежало виключно від волевиявлення та заінтересованості позивача.
Позивач не заперечував факту особистого неприбуття до 17.07.2024 для постановки на військовий облік військовозобов'язаних.
Так, суд констатує, що ОСОБА_1 на виконання Закону України № 3633-ІХ, вчасно поновив свої військово-облікові дані 15.07.2024 у додатку «Резерв+», що підтверджується роздруківкою інформації з додатку «Резерв+».
Разом з тим, оскаржуваною постановою позивача притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 210 КУпАП за те, що він не перебуває на військовому обліку військовозобов'язаних, а не за не оновлення/невчасне оновлення даних.
За аналогічної підстави і не підлягає застосуванню примітка до ст. 210 КУпАП, яка застосовується до правопорушень щодо оновлення даних, а не постановки на облік.
Водночас, оновлення даних не свідчить про те, що особа стоїть на військовому обліку.
Таким чином, факт вчинення позивачем правопорушення, передбаченого ч.3 статті 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення, підтверджується наявними у матеріалах справи доказами, а позивач правомірно притягнутий до адміністративної відповідальності. Позивачем не спростовано належними та достатніми доказами обставини викладені в оскаржуваній постанові.
Відтак, відповідач діяв правомірно на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України, а оскаржувана постанова є обґрунтована, тобто прийнята з урахуванням усіх обставин, що мають значення для ухвалення рішення. За таких обставин, суд приходить до висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню.
Згідно з ч. 3 ст. 286 КАС України за наслідками розгляду справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності місцевий загальний суд як адміністративний має право: 1) залишити рішення суб'єкта владних повноважень без змін, а позовну заяву без задоволення; 2) скасувати рішення суб'єкта владних повноважень і надіслати справу на новий розгляд до компетентного органу (посадової особи); 3) скасувати рішення суб'єкта владних повноважень і закрити справу про адміністративне правопорушення; 4) змінити захід стягнення в межах, передбачених нормативним актом про відповідальність за адміністративне правопорушення, з тим, однак, щоб стягнення не було посилено.
Розподіляючи судові витрати, суд керується статтею 139 КАС України та враховуючи відмову у позові, покладає судові витрати у виді судового збору, понесені позивачем, на останнього.
Керуючись ст.ст.9,19,72-77,241-246,255,286,295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
Залишити постанову №2058 по справі про адміністративне правопорушення за частиною 3 статті 210 КУпАП від 25 листопада 2024 року, винесену начальником ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 без змін, а позовну заяву ОСОБА_1 про скасування постанови про адміністративне правопорушення без задоволення.
Судові витрати покласти на позивача.
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду через Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повне судове рішення складено і підписано 08 січня 2025 року .
Учасники справи:
позивач - ОСОБА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ;
відповідач - ІНФОРМАЦІЯ_4 , код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , адреса: АДРЕСА_2 .
Суддя Оладенко О.С.