Cправа № 127/39048/24
Провадження № 1-кс/127/16917/24
Іменем України
25 грудня 2024 року м. Вінниця
Вінницький міський суд Вінницької області в складі
слідчого судді: ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання: ОСОБА_2 ,
розглянувши клопотання слідчого СВ Вінницького районного управління поліції ГУНП у Вінницькій області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , в рамках кримінального провадження №42024022110000551 від 18.10.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України,-
Слідчий СВ Вінницького районного управління поліції ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді Вінницького міського суду Вінницької області з даним клопотанням, яке погоджено з прокурором Вінницької окружної прокуратури Вінницької області ОСОБА_4 , посилаючись на те, що СВ Вінницького районного управління поліції ГУНП у Вінницькій області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42024022110000551 від 18.10.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України.
До Вінницької окружної прокуратури Вінницької області надійшла заява ОСОБА_5 , який являється директором ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), щодо виявлення факту зловживання службовим становищем уповноваженими службовими особами ІНФОРМАЦІЯ_3 , які в період часу з 2022 по 2024 р.р., використовуючи своє службове становище, надали дозвіл на виготовлення проектів землеустрою для будівництва приватних будинків, чим порушили вимоги земельного кодексу.
ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » з 2017 року надає послуги роздрібної торгівлі пальним, у т.ч. природнім газом (метаном), з використанням авто газонаповнювальної компресорної станції, розташованої на огородженій території за адресою: АДРЕСА_1 (далі- АГНКС).
Навколо території АГНКС існує санітарно захисна зона (надалі - С33).
Санітарно-захисна зона - територія навколо потенційно небезпечного підприємства, в межах якої заборонено проживання населення та ведення господарської діяльності, розміри якої встановлюються проектною документацією відповідно до державних нормативних документів. В нашому випадку С33 до АГНКС становить 100 метрів. Зазвичай це території навколо шкідливих об?єктів з обмеженим режимом землекористування, де забороняється розміщення об?єктів, пов?язаних з постійним перебуванням людей.
Крім того, поруч АГНКС простягається газопровід високого тиску ДУ 50, який обслуговується ІНФОРМАЦІЯ_4 , охоронна зона якого становить 100 метрів.
Враховуючи стратегічне значення та потенційну небезпеку магістральних газопроводів, з метою забезпечення належних умов їх експлуатації, безпеки населення, довкілля та збереження будівель і споруд від руйнування при можливих аваріях на газопроводах, встановлена охоронна зона.
Охоронна зона об?єктів магістральних газопроводів - територія, обмежена умовними лініями уздовж наземних, надземних і підземних газопроводів та їх споруд по обидва боки від крайніх елементів конструкції магістральних газопроводів та по периметру наземних споруд на визначеній відстані, на якій обмежується провадження господарської та іншої діяльності.
Розміри охоронних зон об?єктів магістральних газопроводів встановлено у відповідності до положень Закону України «Про правовий режим земель охоронних зон об?єктів магістральних трубопроводів».
В охоронній зоні магістральних газопроводів заборонено: будувати житлові будинки, виробничі чи інші будівлі та споруди, громадські будівлі, за виключенням розміщення електрогенеруючих установок та пов?язаних з ними газових та електричних мереж, вузлів обліку, іншого пов?язаного обладнання за рішенням Кабінету Міністрів України та/або рішенням суб?єкта управління об?єктами державної власності, що використовуються у процесі провадження діяльності з транспортування природного газу; будувати гаражі та автостоянки, дачні і садові будинки та господарські споруди; будувати огорожі для відокремлення земельних ділянок приватної власності, лісових ділянок, садів, виноградників тощо.
Однак, посадові особи органів місцевого самоврядування Вінницької міської в період з 2022-2024 роки, використовуючи своє службове становище або допускаючи службову недбалість, надали ряду осіб дозволи на виготовлення проектів землеустрою для будівництва приватних житлових будинків, а згодом затвердили їх на сесії відповідної ради, створивши правові підстави переведення земельних ділянок, розташованих по АДРЕСА_2 .
На земельній ділянці із кадастровим номером 0520682803:02:002:0254 здійснено будівництво будинку, який розміщений в санітарно-захисній зоні АГНКС, по цій причині позбавлене можливості отримати необхідні дозволи для подальшого провадження іншого виду діяльності.
Таким чином, з метою встановлення істини та проведення об'єктивного досудового розслідування, а також з метою проведення відповідних слідчих дій, виникла необхідність у тимчасовому доступі до технічної документації із землеустрою до земельної ділянки із кадастровим номером №0520682803:02:002:0254.
Посадові особи ІНФОРМАЦІЯ_3 безпідставно надали дозвіл для забудови земельних ділянок та будівництво житлового будинку по АДРЕСА_2 та передали земельні ділянки у приватну власність в межах санітарно-захисної зони.
Таким чином, з метою встановлення істини та проведення об'єктивного досудового розслідування, а також з метою проведення відповідних слідчих дій, виникла необхідність у тимчасовому доступі до технічної документації із землеустрою до земельної ділянки із кадастровим номером 0520682803:02:002:0254. Увказаних документах міститься інформація, яка підтверджує зафіксований факт вчинення кримінального правопорушення, тобто дані документи являються важливими речовими доказами.
З огляду на викладене, беручи до уваги неможливість отримати необхідні відомості в інший спосіб, окрім як шляхом тимчасового доступу до документів, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_5 , слідчий ОСОБА_3 , посилаючись на норми ст. ст. 40, 131, 132, 159-166 КПК України, звернувся з даним клопотанням до слідчого судді та просив його вимоги задовольнити.
В судове засідання слідчий СВ Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_3 не з'явився, суду надав заяву про розгляд клопотання у його відсутність, клопотання підтримав.
Представник ІНФОРМАЦІЯ_5 в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду клопотання повідомлявся належним чином, відповідно до ч. 4 ст. 163 КПК України клопотання розглянуто у його відсутність.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя вважає, що клопотання є обґрунтованим та підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Згідно ч. 5, ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Таким чином, проаналізувавши вищезазначені обставини та норми чинного законодавства, слідчий суддя вважає, що матеріалами клопотання слідчого ОСОБА_3 підтверджено факт того, що документи, про доступ до яких клопоче останній, перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_5 , сукупність інших заходів, застосованих слідчим, підтверджує факт неможливості отримання вказаних документів іншим способом, запитувані документи самі по собі та в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, тому клопотання підлягає задоволенню.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 107, 159, 162, 163, 164, 165 КПК України, слідчий суддя, -
Клопотання задовольнити.
Надати слідчому СВ Вінницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 тимчасовий доступ до документів, з можливістю вилучення належним чином завірених їх копій, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , юридична адреса: АДРЕСА_3 ), а саме:
-документації землеустрою на земельну ділянку з кадастровим номером 0520682803:02:002:0254., поземельної книги, обмінних файлів на вищезазначену ділянку та витяг з ДЗК на вказану земельну ділянку;
- державний акт серії ЯД № 359073 на право власності на земельну
ділянку із кадастровим номером 0520682803:02:002:0254.
Строк дії ухвали не може перевищувати двох місяців з дня постановлення ухвали, за виключенням ухвал, постановлених на виконання вимог ч. 2 ст. 562 КПК України.
У разі невиконання даної ухвали, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до документів, суд має право постановити ухвалу про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених документів.
Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Вінницького міського суду
Вінницької області ОСОБА_6