Постанова від 06.01.2025 по справі 278/5542/24

Справа № 278/5542/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 січня 2025 року м. Житомир

Суддя Житомирського районного суду Житомирської області Буткевич М.І., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції в Житомирській області, про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, мешканця АДРЕСА_1 ,

за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП),

ВСТАНОВИВ:

З протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що 02 жовтня 2024 року о 10 год. 17 хв. на 5км+600м автодороги Н-03 поблизу с. Тетерівка Житомирського району та області ОСОБА_1 керував автомобілем марки "Opel", реєстраційний номер " НОМЕР_1 ", в стані наркотичного сп'яніння, чим порушив вимоги пп. "а" п. 2.9 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 № 1306.

На підтвердження зазначених обставин суду надано висновок медичного огляду №590, рапорт поліцейського, довідка про отримання посвідчення водія та відеозапис з нагрудної камери поліцейського.

У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, хоча завчасно та належним чином повідомлявся про день, час та місце його проведення. Клопотання про відкладення розгляду справи до суду не надходило.

Відповідно до ст. 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення підлягає з'ясуванню, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні.

Оцінивши досліджені в судовому засіданні докази в їх сукупності, суддя дійшов наступного.

З вказаного відеозапису у поведінці ОСОБА_1 явних ознак наркотичного сп'яніння не вбачається, так як і не вбачається, що поліцейськими на місці зупинки здійснювався візуальний огляд останнього на встановлення таких ознак (а.с. 9). Як у протоколі, так і у доданих до нього матеріалів, не зафіксовані ознаки наркотичного сп'яніння ОСОБА_1 .

Відповідно до висновку медичного огляду № 590 від 08.10.2024 у сечі ОСОБА_1 виявлено амфетаміни, канабіноїди, PVP. Однак ознак сп'яніння та самого факту перебування в стані сп'яніння у даному висновку не зазначено (а.с. 5).

Враховуючи вищевикладене, суддя приходить до висновку, що оскільки матеріали справи не містять доказів про перебування ОСОБА_1 в стані наркотичного сп'яніння (зокрема, у висновку медичного огляду ОСОБА_1 такі відомості не зазначено), а тому в діянні ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, у зв'язку з чим на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП провадження у справі щодо нього підлягає закриттю.

Керуючись ст. ст. 245, 247, 266, 283, 284 КУпАП, суддя,

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП стосовно ОСОБА_1 - закрити за відсутністю в його діянні складу адміністративного правопорушення.

На постанову суду протягом 10 днів з дня її винесення може бути подана апеляційна скарга до Житомирського апеляційного суду через Житомирський районний суд Житомирської області.

Суддя М.І. Буткевич

Попередній документ
124250955
Наступний документ
124250957
Інформація про рішення:
№ рішення: 124250956
№ справи: 278/5542/24
Дата рішення: 06.01.2025
Дата публікації: 08.01.2025
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Житомирський районний суд Житомирської області
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (з 01.01.2019); Адміністративні правопорушення на транспорті, в галузі шляхового господарства і зв’язку; Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (06.01.2025)
Дата надходження: 11.10.2024
Предмет позову: Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції
Розклад засідань:
24.10.2024 10:10 Житомирський районний суд Житомирської області
18.11.2024 09:30 Житомирський районний суд Житомирської області
10.12.2024 09:30 Житомирський районний суд Житомирської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
БУТКЕВИЧ МАКСИМ ІВАНОВИЧ
ЗУБЧУК ІННА ВОЛОДИМИРІВНА
суддя-доповідач:
БУТКЕВИЧ МАКСИМ ІВАНОВИЧ
ЗУБЧУК ІННА ВОЛОДИМИРІВНА
особа, яка притягається до адмін. відповідальності:
Богомаз Володимир Анатолійович