Справа № 523/20650/24
Номер провадження 3/523/70/25
"07" січня 2025 р. м. Одеса
Суддя Суворовського районного суду міста Одеси Ружицький В.В., розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли з УПП в Одеській області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1
за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, -
Встановив:
07.12.2024 року о 09 год. 50 хв. ОСОБА_1 у порушення п.10.3 Правил дорожнього руху, керуючи автомобілем "Chevrolet Cruze " з д.н.з НОМЕР_1 в м.Одеса, пр-т Князя Володимира Великого,159, під час перестроювання з правої смуги у ліву, не дав дорогу автомобілю, що рухався в попутному напрямку по тій смузі, на яку мав намір перестроїтися, в результаті чого здійснив зіткнення з автомобілем Тойота Land Cruiser 200 з д.н.з. НОМЕР_2 , під керуванням громадянина ОСОБА_2 . В результаті ДТП транспортні засоби отримали механічні пошкодження з матеріальними збитками.
За цим фактом поліцейським УПП в Одеській області відносно водія ОСОБА_1 , 07.12.2024 року складений протокол про адміністративне правопорушення серії ЕПР 1 № 190663 за ст. 124 КпАП України.
У судове засідання з"явився ОСОБА_1 , вину свою визнав в повному обсязі.
Вивчивши матеріали справи, встановлено, що вина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст.124 КУпАП, підтверджена дослідженими матеріалами справи про адміністративне правопорушення, та доведена у повному обсязі зібраними по справі доказами, а саме:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР 1 № 190663 від 07.12.2024 року, в якому наведені обставини порушення водієм ОСОБА_1 приписів п.10.3 «Правил дорожнього руху» (а.с.1);
- схемою місця дорожньо-транспортної події від 07.12.2024 року, відповідно до якої розташування транспортних засобів, свідчить про той факт, що водій ОСОБА_1 порушив вимоги приписів п.10.3 «Правил дорожнього руху» (а.с.2) ;
- поясненнями учасників ДТП наданими під час оформлення адміністративних матеріалів (а.с.3,4).
Судом встановлено наявність обставини яка пом'якшує адміністративну відповідальність, а саме щире розкаяння правопорушника.
Обставин, які б обтяжували адміністративну відповідальність, судом не встановлено. Адміністративне стягнення застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником так і іншими особами.
Задля досягнення вказаної мети, з врахуванням відсутності пом'якшуючих відповідальність обставин, відсутність обтяжуючих відповідальність обставин, майнового стану правопорушника, ступеня вини, особи правопорушника, який до адміністративної відповідальності не притягався, працюючого, суд вважає що має бути призначене покарання у вигляді штрафу в межах санкції статті якою передбачена відповідальність за вчинене адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Згідно п. 5 ч. 2ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року, у разі ухвалення судом постанови про накладання адміністративного стягнення з правопорушника підлягає стягненню судовий збір за ставкою 0,2 розміру мінімальної заробітної плати, що складає 605 грн. 60 коп.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 23,24, 27,34,35, 40-1, 33, ст.124, 221, 268, 284 КУпАП,-
За вчинення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративного правопорушення передбаченого ст.124 КУпАП, накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян тобто 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Відповідно ст.308 КУпАП, у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби.
В порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:
подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу;
витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Стягнути в дохід Держави з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір у розмірі 605,60 гривень.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду через Суворовський райсуд м. Одеси протягом 10 - ти днів з дня винесення постанови.
Суддя: В.В.Ружицький