Ухвала від 06.01.2025 по справі 320/60740/24

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

06 січня 2025 року м. Київ № 320/60740/24

Суддя Київського окружного адміністративного суду Терлецька О.О., розглянувши скаргу ОСОБА_1 на дії державних виконавців щодо складання актів про невиконання судового рішення,

ВСТАНОВИВ:

До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 зі скаргою на дії державних виконавців щодо складання актів про невиконання судового рішення.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Згідно з ч. 2 ст. 9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.

Статтею 287 КАС України визначено особливості провадження у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності органу державної виконавчої служби, приватного виконавця.

Так ч. 1 ст. 287 КАС України передбачено право учасників виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб. У позовній заяві зазначається ідентифікатор для повного доступу до інформації про виконавче провадження (за наявності).

Натомість до Київського окружного адміністративного суду подано скаргу на дії державних виконавців щодо складання актів про невиконання судового рішення.

Відповідно до ч. 1 ст. 42 КАС України Учасниками справи є сторони, треті особи.

Сторонами у справі є позивач та відповідач.

Згідно з п. 8 ч. 1 ст. 4 КАС України позивач - особа, на захист прав, свобод та інтересів якої подано позов до адміністративного суду, або адміністратор за випуском облігацій, який подає позов до адміністративного суду на захист прав, свобод та інтересів власників облігацій відповідно до положень Закону України "Про ринки капіталу та організовані товарні ринки", а також суб'єкт владних повноважень, на виконання повноважень якого подано позов до адміністративного суду;

Згідно з п. 9 ч. 1 ст. 4 КАС України відповідач - суб'єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.

Натомість в поданій скарзі зазначено скаржника (боржника), стягувача та заінтересовану особу, що визначено Законом України "Про виконавче провадження" для адміністративного (позасудового) оскарження дій виконаця.

Відповідно до п. 2 ч. 4 ст. 74 Закону України "Про виконавче провадження" скарга у виконавчому провадженні подається виключно у письмовій формі та має містити повне найменування (прізвище, ім'я та по батькові) стягувача та боржника, їхні місця проживання чи перебування (для фізичних осіб) або місцезнаходження (для юридичних осіб), а також найменування (прізвище, ім'я та по батькові) представника сторони виконавчого провадження, якщо скарга подається представником.

Розгляд даної скарги та оцінка її на відповідність вимогам викладеним в ст. ст. 19, 160, 161, 287 КАС України призведе до порушення вищевикладеної ч. 2 ст. 9 КАС України, якою визначено, що суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою.

Враховуючи вищевикладене, суд висновує про невідповідність форми та змісту поданої Київського окружного адміністративного суду скарги вимогам визначеним Кодексом адміністративного судочинства України, які дозволяли б здійснювати розгляд скарги в порядку адміністратвиного судочинства.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 170 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо позов не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.

Відповідно до ч. 6 ст. 170 КАС України у разі відмови у відкритті провадження в адміністративній справі з підстави, встановленої пунктом 1 частини першої цієї статті, суд повинен роз'яснити заявнику, до юрисдикції якого суду віднесено розгляд такої справи.

Подана скарга не може бути розглянути судом жодної з юрисдикцій, оскільки її форма та зміст відповідають вимогам визначеним в ч. 4 ст. 74 Закону України "Про виконавче провадження", якою передбачено адміністративне (досудове) оскарження дій виконавця.

На підставі викладеного, керуючись статтями 19, 160, 161, 170, 243, 248, 287 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

1. Відмовити у відкритті провадження за скаргою ОСОБА_1 .

2. Копію ухвали разом з матеріалами заяви надіслати заявнику.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня проголошення (підписання) ухвали.

Суддя Терлецька О.О.