Справа № 346/6549/24
Провадження № 2-а/346/20/25
03 січня 2025 р.м. Коломия
Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області, у складі: головуючого судді Коваленка Д.С., секретар судового засідання: Івантишин Д.Р., розглядаючи адміністративний позов ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення,
ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 яким просить визнати протиправною та скасувати постанову ІНФОРМАЦІЯ_2 №1202/24 від 26.11.2024р. у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.3 ст.210-1 КУпАП. Підставою позову вказує те, що склад правопорушення відсутня.
У судове засідання призначене на 03 січня 2025 року на 09 годину 00 хвилин, сторони не з'явились. Але до суду в цей день надійшло клопотання від відповідача, яким він просить замінити відповідача на належного: ІНФОРМАЦІЯ_3 .
І розглядаючи таке клопотання суд виходить з наступного.
Відповідно до положень частини 3 статті 48 КАС України, якщо позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, суд до ухвалення рішення у справі за згодою позивача замінює первісного відповідача належним відповідачем, не закриваючи провадження у справі, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи.
І суд одразу відзначає, що позивач своєї згоди на заміну відповідача не надав, тому клопотання відповідача не підлягає задоволенню. Разом з цим, суд відзначає наступне.
Відповідно до п.2 ч.5 ст.160 КАС України, у позовній заяві зазначається повне найменування юридичної особи та ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України.
Відповідно до пункту 7 "Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки" затвердженого постановою КМУ № 154 від 23.02.2022 року саме територіальні центри комплектування та соціальної підтримки областей, є юридичними особами, а не районні ТЦК та СП, оскільки районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є відокремленими підрозділами відповідних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки областей.
Суд зазначає, що ІНФОРМАЦІЯ_4 , не має статусу юридичної особи і відповідно не має ідентифікаційного коду саме як юридичної особи. А згідно з частиною 3 статті 43 КАС здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить органам державної влади, іншим державним органам, їх посадовим і службовим особам, підприємствам, установам, організаціям (юридичним особам).
Отже, зважаючи на клопотання відповідача і те, що ІНФОРМАЦІЯ_4 не являється юридичною особою, а ІНФОРМАЦІЯ_5 являється, суд не погоджується із тим, що відповідача слід замінити на належного відповідача, оскільки ІНФОРМАЦІЯ_4 не має статусу юридичної особи, а значить і не має права адміністративної процесуальної дієздатності, а також сам позивач не давав на це згоду. І тому у задоволенні клопотання слід відмовити.
Тож, керуючись статтями 48,160,241-243,248,256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У задоволенні клопотання ІНФОРМАЦІЯ_1 про заміну відповідача на належного - відмовити.
Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_6 у строк до 15 лютого 2025 року надати до Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області докази на підставі яких було прийнята постанова №1202/24 від 26.11.2024 року про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 210-1 КУпАП в виді штрафу в сумі 17000 гривень.
Відкласти судове засідання на 20 лютого 2025 року 09 годину 00 хвилин.
Ухвала не може бути оскаржена окремо від рішення суду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя: Коваленко Д. С.