Справа № 932/12791/24
Провадження № 3/932/5488/24
30 грудня 2024 року м. Дніпро
Суддя Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська Юдіна Н.М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла з Військової частини НОМЕР_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , військовослужбовця, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, -
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 269 від 06.12.2024, встановлено, що 02.12.2024 року солдат ОСОБА_1 , стрілець 3 взводу охорони 1 роти охорони НОМЕР_2 батальйону охорони у супроводі сержанта ОСОБА_2 , проходив військово - лікарську комісію у військовому шпиталі у м. Дніпро.
Приблизно о 15:30, 02.12.2024 сержант ОСОБА_2 та солдат ОСОБА_1 прибули до військового шпиталю для отримання рішення ВЛК та очікували біля кабінету лікаря.
Під час очікування солдат ОСОБА_1 багаторазово виходив з лікарні палити та говорити по телефону. Коли солдат ОСОБА_3 виходив палити сержант ОСОБА_2 його не супроводжував, оскільки тримав чергу.
Близько 16:30 солдат ОСОБА_1 вчергове вийшов палити.
О 17:00 до сержанта ОСОБА_2 підійшов охоронець військового шпиталю та повідомив, що солдат ОСОБА_1 знаходиться на території шпиталю з явними ознаками алкогольного сп'яніння. Після чого, вийшовши на вулицю сержант ОСОБА_2 побачив солдата ОСОБА_1 з явними ознаками алкогольного сп'яніння, а саме запах алкоголю з порожнини рота, порушення координації рухів, порушення мови, поведінка, яка не відповідає обстановці.
Близько 17:30 до військового шпиталю прибули капітан ОСОБА_4 та штаб-сержант ОСОБА_5 .
У подальшому солдата ОСОБА_1 було доставлено до Дніпропетровського наркологічного диспансеру з метою проходження медичного огляду на предмет алкогольного сп'яніння.
За результатами медичного огляду було встановлено, що солдат ОСОБА_1 перебуває у стані алкогольного сп'яніння, про що було складено відповідний висновок №4455 від 05.12.2024.
Так, ОСОБА_3 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.
ОСОБА_3 у судове засідання не з'явився, до суду разом із протоколом про адміністративне правопорушення надійшла заява про розгляд справи за його відсутності, в якій останній провину визнав.
Відповідно до ч. 3 статті 172-20 КУпАП розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв або вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів військовослужбовцями, військовозобов'язаними та резервістами під час проходження зборів на території військових частин, військових об'єктів, або поява таких осіб на території військової частини в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, або виконання ними обов'язків військової служби в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, а також відмова таких осіб від проходження огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі самі порушення, або в умовах особливого періоду,
- тягнуть за собою накладення штрафу від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт з утриманням на гауптвахті на строк від десяти до п'ятнадцяти діб.
Встановлені судом обставини виявленого правопорушення свідчать про наявність в діях особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ознак складу адміністративногоправопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.
Відповідно до статті 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, безпеки на автомобільному транспорті та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 КУпАП.
Орган (посадова особа) відповідно до статті 252 КУпАП оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтуються на всебічному, повному та об'єктивному дослідженні всіх обставини справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Вина особи, яка притягається до адміністративної відповідальності у вчиненому, підтверджується:
-протоколом про адміністративне правопорушення № 269 від 06.12.2024;
-висновком КП “ДБКЛПД» ДОР від 05.12.2024, відповідно до якого ОСОБА_1 під час медичного огляду, 02.12.2024, перебував у стані алкогольного сп'яніння;
-письмовими поясненнями штаб-сержанта ОСОБА_6 від 05.12.2024;
-письмовими поясненнями сержанта ОСОБА_2 від 05.12.2024;
-письмовими поясненнями старшого солдата ОСОБА_7 від 05.12.2024;
-копією військового квитка виданого на ім'я ОСОБА_1 ;
-витягом із наказу командира Військової частини НОМЕР_3 від 08.07.2024 № 105/ДСК;
-заявою ОСОБА_1 про визнання винуватості від 06.12.2024.
Вказані докази суд визнає належними, допустимими, достовірними та достатніми у своїй сукупності для встановлення судом усіх обставин, що підлягають з'ясуванню.
Суду не надано доказів та не наведено доводів, які б викликали сумніви або вказували на суперечності в обставинах встановлених судом.
При обранні виду та міри адміністративного стягнення суд виходить із санкції статті, загальних засад адміністративної відповідальності, ступеню суспільної небезпеки скоєного, особи ОСОБА_1 , відсутність обставин, які обтяжують або пом'якшують відповідальність за адміністративне правопорушення, а також враховує позицію останнього, який не висловився щодо необхідності обрання конкретного виду стягнення.
Отже, враховуючи характер та ступінь суспільної небезпечності вчиненого адміністративного правопорушення з метою забезпечення виконання вимог ст. 1 КУпАП на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення передбачене санкцією ч. 3 ст. 172-20 КУпАП у вигляді штрафу.
Згідно із ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Разом з тим, у відповідності до п. 12 ч. 1 ст. 5 ЗУ "Про судовий збір" від сплати судового збору звільняються військовослужбовці, військовозобов'язані та резервісти, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, - у справах, пов'язаних з виконанням військового обов'язку, а також під час виконання службових обов'язків.
Таким чином, ОСОБА_3 підлягає звільненню від сплати судового збору, оскільки він є військовослужбовцем та вчинив правопорушення під час виконання службових обов'язків, що підтверджується матеріалами справи.
На підставі викладеного та керуючись ст. 172-20, 280, 283, 284, 299 КУпАП, -
Визнати винним ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, та накласти на останнього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в дохід держави в сумі 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень.
На підставі п. 12 ч. 1 ст. 5 ЗУ «Про судовий збір» звільнити від сплати судового збору.
Постанову може бути оскаржено до Дніпровського апеляційного суду через Бабушкінський районний суд м. Дніпропетровська протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП України роз'яснити особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, що штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
На підставі ч. 1 ст. 308 роз'яснити, що у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Суддя Н.М. Юдіна