Справа № 932/13139/24
Провадження 3/932/5639/24
01 січня 2025 року суддя Бабушкінського районного суду м.Дніпропетровська Клепка Л.І., розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли з ІНФОРМАЦІЯ_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженця с.Соколівка Ярмолинського району Хмельницької області, військовослужбовця військової служби за мобілізацією військової частини НОМЕР_1 , військове звання - солдат, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , за ст.172-20 ч.3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
На розгляд Бабушкінського районного суду м.Дніпропетровська надійшли два протоколи відносно ОСОБА_1 за ст.172-20 КУпАП, за якими заведено дві справи : № 932/13139/24 ( провадження № 3/932/5639/24) і № 932/13163/24 (провадження № 3/932/5659/24), згідно яких:
10 грудня 2024 року, близько 13 год.20 хв., військовослужбовець військової служби за мобілізацією військової частини НОМЕР_1 солдат ОСОБА_1 , перебуваючи у тимчасовому розташуванні підрозділу військової частини НОМЕР_1 в АДРЕСА_2 , в районі зосередження, в умовах особливого періоду виконував обов'язки військової служби в нетверезому стані, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.3 ст.172-20 КУпАП.
Він же, 13 грудня 2024 року, приблизно о 18.30 год., будучи військовослужбовцем військової служби за мобілізацією військової частини НОМЕР_1 , перебуваючи у тимчасовому розташуванні підрозділу військової частини НОМЕР_1 в АДРЕСА_2 , в районі зосередження, в умовах особливого періоду також виконував обов'язки військової служби в нетверезому стані, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.3 ст.172-20 КУпАП.
Оскільки протоколи про адміністративні правопорушення складені відносно однієї і тієї ж особи і знаходяться на розгляді у одного і того ж судді, вони відповідно до ст. 36 КУпАП підлягають об'єднанню в одне провадження з присвоєнням йому номеру тієї справи, яка надійшла до суду першою, згідно пункту 6 III розділу Інструкції з діловодства у місцевих загальних судах затвердженої наказом Державної судової адміністрації України від 20.08.2019 року № 814.
ОСОБА_1 в судове засідання з розгляду протоколів не з'явився, надав заяву, скеровану до суду разом з протоколами, про розгляд справи у його відсутність, свою вину в скоєнні правопорушень визнає.
Надавши правову оцінку протоколам та доданим до нього доказам, суд дійшов висновку про наявність у діях ОСОБА_1 за двома епізодами складу адміністративного правопорушення та доведеність його вини за ч.3 ст.172-20 КУпАП, виходячи з такого.
Згідно Дисциплінарного статуту Збройних сил України усі військовослужбовці незалежно від своїх військових звань, службового становища та заслуг повинні неухильно керуватися вимогами цього Статуту та дотримуватися військової дисципліни, яка досягається шляхом виховання високих бойових і морально-психологічних якостей військовослужбовців та зобов'язує кожного військовослужбовця не вживати під час проходження військової служби (крім медичного призначення) наркотичні засоби, психотропні речовини чи їх аналоги, а також не вживати спиртні напої під час виконання обов'язків військової служби (ст.1- ст.4 Статуту).
Однією з підстав відповідальності військовослужбовців за частиною третьою статті 172-20 КУпАП, яка інкримінується ОСОБА_1 , є виконання обов'язків військової служби у нетверезому стані в умовах особливого періоду (воєнного стану).
Відповідно до ч. 3 ст. 172-20КУпАП розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв або вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів військовослужбовцями, військовозобов'язаними та резервістами під час проходження зборів на території військових частин, військових об?єктів, або поява таких осіб на території військової частини в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп?яніння, або виконання ними обов?язків військової служби в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп?яніння, а також відмова таких осіб від проходження огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп?яніння, вчинене в умовах особливого періоду, тягне за собою адміністративну відповідальність.
Огляд військовозобов'язаних та резервістів під час проходження зборів, а також військовослужбовців Збройних Сил України на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, проводиться за правилами, передбаченими ст.266-1 КУпАП.
Відповідно до положень, ч. ч. 2, 6, 9 ст. 266-1 КУпАП, огляд військовозобов'язаних та резервістів під час проходження зборів, а також військовослужбовців Збройних Сил України на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, щодо яких є підстави вважати, що вони у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, виконують обов'язки військової служби або перебувають на території військових частин, проводиться посадовою особою, уповноваженою на те начальником органу управління Військової служби правопорядку у Збройних Силах України або командиром (начальником) військової частини (установи, організації, підприємства, закладу, підрозділу), іншого утвореного відповідно до законів України військового формування, а також правоохоронного органу спеціального призначення, з використанням спеціальних технічних засобів та тестів.
Під час проведення огляду військовозобов'язаних та резервістів під час проходження зборів, а також військовослужбовців Збройних Сил України на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, з використанням спеціальних технічних засобів та тестів уповноважена посадова особа застосовує спеціальні технічні засоби відеозапису, а в разі їх відсутності або неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. У випадку застосування спеціальних технічних засобів відеозапису матеріали відеозапису обов'язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.
Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень 10 і 13 грудня 2024 року, які полягають у виконанні обов'язків військової служби у нетверезому стані в умовах особливого періоду, окрім протоколів, зміст яких ОСОБА_1 не спростовується, підтверджується актами його огляду на стан сп'яніння № 3076 від 10.12.2024 та № 3090 від 13.12.2024, що проводилися з використанням спеціального технічного засобу Алконт-М, за результатами яких показник алкоголю ОСОБА_1 10.12.2024 склав 2,30 проміле, а 13.12.2024 - 2,06 проміле. Результатів обох оглядів ОСОБА_1 не оспорює.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Вирішуючи питання накладення адміністративного стягнення на правопорушника, суд враховує загальні правила накладення стягнення за адміністративні правопорушення, характер вчинених правопорушень, особу порушника, і вважає за необхідне застосувати до нього адміністративне стягнення в виді штрафу в межах санкції частини третьої ст.172-20 КУпАП, що буде необхідним і достатнім для запобігання вчинення ним інших правопорушень.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП з ОСОБА_1 на користь держави також підлягає стягненню судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605,60 грн.
Керуючись ст.ст. 33, 36, 172-20 ч.3, 284,287-288, 289 КУпАП, суддя -
Справи про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 № 932/13139/24 (провадження № 3/932/5639/24) і № 932/13163/24 (провадження № 3/932/5659/24) об'єднати в одне провадження, присвоївши справі № 932/13139/24 (провадження № 3/932/5639/24).
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_2 , визнати винним в скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення, і накласти на нього за ч.3 ст.172-20 КУпАП адміністративне стягнення в виді штрафу на користь держави в розмірі 1200 (однієї тисячі двохсот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 20400 (двадцять тисяч чотириста) гривень, який стягнути на розрахунковий рахунок отримувача: (IBAN) UA948999980313000106000004569, отримувач коштів: ГУК у Дніпропетровській області/Дніпровський район/21081100, код отримувача (ЄДРПОУ): 37988155, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 21081100.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , на користь держави судовий збір в сумі 605 (шістсот п'ять) грн 60 коп., який перерахувати на розрахунковий рахунок отримувача: № UA908999980313111256000026001, отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Штраф має бути сплачений не пізніше ніж через 15 днів з дня вручення копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніше ніж через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Платіжний документ, що засвідчує факт сплати суми штрафу в повному обсязі, надається до Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська.
У разі несплати штрафу в зазначений строк постанова надсилається органу державної виконавчої служби для її виконання в примусовому порядку.
Відповідно до положень статті 308 КУпАП у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.
Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська протягом десяти днів з дня її винесення і набирає законної сили після закінчення строку її оскарження.
Суддя Л.І. Клепка