Ухвала від 06.11.2024 по справі 757/50178/24-к

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/50178/24-к

пр. № 1-кс-42936/24

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 листопада 2024 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання старшого слідчого в ОВС Головного слідчого управління Національної поліції України капітан поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів,-

ВСТАНОВИВ:

До провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва надійшло клопотання старшого слідчого в ОВС Головного слідчого управління Національної поліції України капітан поліції ОСОБА_3 про надання доступу до речей і документів, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (філія ІНФОРМАЦІЯ_2 ) (код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ). В судове засідання слідчий не з'явився, подав до суду заяву про розгляд клопотання без його участі та просив задовольнити клопотання в повному обсязі з викладених в ньому підстав. Представник особи у володінні якої знаходяться речі та документи, в судове засідання не з'явився, належним чином повідомлялись. На підставі ч. 4 ст. 163 КПК України слідчий суддя визнав за можливе проводити розгляд клопотання у відсутності особи, у володінні якої знаходяться витребувані документи (інформація). Обґрунтовуючи внесене клопотання слідчий зазначив, що за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора слідчими Головного слідчого управління Національної поліції України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12024000000000946, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 14.05.2024, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що відповідно до підп. в п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є: особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування: державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про державну службу» державна служба - це публічна, професійна, політично неупереджена діяльність із практичного виконання завдань і функцій держави.

Згідно примітки 1 до ст. 364 КК України службовими особами у статтях 364, 368, 368-5, 369 цього Кодексу є особи, які постійно, тимчасово чи за спеціальним повноваженням здійснюють функції представників влади чи місцевого самоврядування, а також обіймають постійно чи тимчасово в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на державних чи комунальних підприємствах, в установах чи організаціях посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, або виконують такі функції за спеціальним повноваженням, яким особа наділяється повноважним органом державної влади, органом місцевого самоврядування, центральним органом державного управління із спеціальним статусом, повноважним органом чи повноважною особою підприємства, установи, організації, судом або законом.

Наказом начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 від 24.11.2023 року № 2/29/205-кп «Про призначення ОСОБА_4 » переведено ОСОБА_4 на посаду адміністратора ІНФОРМАЦІЯ_4 (філія ІНФОРМАЦІЯ_2 ) (далі - ІНФОРМАЦІЯ_5 ).

Згідно до посадової інструкції державного службовця ІНФОРМАЦІЯ_5 ОСОБА_4 , яка 02.11.2023 затверджена начальником ІНФОРМАЦІЯ_1 , та з якою ОСОБА_5 ознайомлений 28.11.2023, останній:

- здійснює обробки електронних заяв суб'єктів звернення, поданих за допомогою електронного кабінету водія функціональної підсистеми єдиної інформаційної системи ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі - Електронний кабінет водія) або Єдиного державного веб-порталу електронних послуг (далі - Портал Дія);

- приймає документи від фізичних та юридичних осіб, здійснює їх розгляд, перевірку та опрацювання з метою надання адміністративних послуг, віднесених до компетенції територіального сервісного центру МВС;

- здійснює процедуру державної реєстрації, перереєстрації транспортних засобів відповідно до вимог законодавства. Оформлює та видає реєстраційні документи та номерні знаки;

- приймає теоретичний іспит, а також приймає практичний іспит на право керування транспортними засобами категорій, право на керування яких має адміністратор. Здійснює оформлення, видачу, обмін, повернення, зберігання, анулювання та знищення посвідчення водія;

- відповідає за повноту, якість та своєчасність внесення інформації до Єдиного державного реєстру транспортних засобів. Для здійснення будь-яких дій в реєстрі використовує відповідний кваліфікований електронний підпис;

- оглядає транспортні засоби на відповідність обладнання спеціальними світловими та звуковими сигнальними пристроями оранжевого (автожовтого) та синього кольорів нормам і стандартам, а також видає дозвіл на встановлення, використання спеціальних світлових та звукових сигнальних пристроїв;

- здійснює облік та перевіряє стан матеріально-технічної бази закладів, що проводять підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів;

- відповідає за коригування допущених закладами з підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів помилок у внесених до ЄДР МВС відомостях;

- має печатку адміністратора ТСЦ, несе персональну відповідальність за її використання та зберігання;

- дотримується вимог Законів України «Про державну службу», «Про запобігання корупції», Правил внутрішнього службового розпорядку та інших нормативно-правових актів, які регулюють питання службової діяльності ІНФОРМАЦІЯ_5 ;

- розглядає заяви, звернення, запити, листи фізичних та юридичних осіб з питань, що належать до компетенції ІНФОРМАЦІЯ_5 ;

- виконує інші доручення безпосереднього керівника ІНФОРМАЦІЯ_5 та керівництва ІНФОРМАЦІЯ_2 , які відповідають завданням і функціям системи сервісних центрів МВС.

Відповідно до посадової інструкції ОСОБА_4 , посада останнього відноситься до категорія посад державної служби «В».

Таким чином, відповідно до примітки 1 ст. 364 КК України ОСОБА_4 , перебуваючи на посаді адміністратора ІНФОРМАЦІЯ_5 є службовою особою.

Згідно Положення про ІНФОРМАЦІЯ_4 (філія ІНФОРМАЦІЯ_2 ), затвердженого Наказом ІНФОРМАЦІЯ_6 від 02.11.2023 № 1 визначено, що ІНФОРМАЦІЯ_5 серед іншого:

- здійснює комплекс заходів, пов'язаних з проведенням державної реєстрації (перереєстрації) та зняття з обліку призначених для експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування транспортних засобів усіх типів;

- здійснює контроль за відповідністю конструкції транспортних засобів установленим вимогам стандартів, правил і нормативів, за дотриманням законодавства, що визначає порядок сплати зборів (обов'язкових платежів), використанням транспортних засобів в умовах воєнного і надзвичайного стану, а також ведення їх обліку;

- проводить реєстрацію (перереєстрацію) транспортних засобів з видачою свідоцтв про реєстрацію, тимчасових реєстраційних талонів та номерних знаків на транспортні засоби, здійснення обміну реєстраційних документів та номерних знаків на транспортні засоби, зняття з обліку зареєстрованих транспортних засобів;

- здійснює в установленому порядку державний облік зареєстрованих транспортних засобів юридичних та фізичних осіб - власників транспортних засобів і формування Єдиного державного реєстру транспортних засобів.

Адміністратор ІНФОРМАЦІЯ_5 ОСОБА_4 , будучи службовою особою та наділеним службовими повноваженнями щодо здійснення процедури державної реєстрації, перереєстрації транспортних засобів відповідно до вимог законодавства, оформлення та видачі реєстраційних документів та номерних знаків, маючи намір незаконного збагачення внаслідок отримання неправомірної вигоди від фізичних та юридичних осіб, шляхом вчинення реєстраційних дій з транспортними засобами в порушення встановленого порядку функціонування електронної системи керування чергою, шляхом внесення завідомо недостовірних відомостей (про належність талону із системи керування чергою) до Єдиного Державного реєстру транспортних засобів розробив відповідну злочинну схему до якої залучив свого знайомого ОСОБА_6 в якості пособника.

Так відповідно до попередньо розробленого злочинного плану та розподілених ролей ОСОБА_4 взяв на себе функцію протиправного вчинення реєстраційних дій з транспортними засобами, при цьому здійснюючи вхід до Єдиного Державного реєстру транспортних засобів з використанням особистого електронного ключа доступу та внесення неправдивих відомостей про належність талону із системи керування електронною чергою, а також внесення відомостей щодо технічного стану автомобіля без відповідної перевірки працівниками ІНФОРМАЦІЯ_5 .

Разом з цим, відповідно до відведеної ролі ОСОБА_7 повинен був схиляти фізичних осіб до надання неправомірної вигоди за вчинення державної реєстрації (перереєстрації) транспортних засобів, а також виконувати роль посередника для отримання та передачі документів, номерних знаків та неправомірної грошової винагороди від фізичних та юридичних осіб до адміністратора ІНФОРМАЦІЯ_5 ОСОБА_4 .

При цьому, ОСОБА_4 та ОСОБА_6 попередньо домовились про розподіл між собою коштів отриманих в якості неправомірної вигоди від фізичних та юридичних осіб, таким чином ОСОБА_4 та ОСОБА_6 досягли попередньої змови щодо спільного вчинення протиправних дій.

Так, 07.08.2024, близько 14 год. 30 хв. ОСОБА_8 , маючи намір здійснити перереєстрацію транспортного засобу марки та моделі Honda Accord, реєстраційний номер НОМЕР_2 , а також виключити з Єдиного державного реєстру транспортних засобів відомості приналежність вказаного транспортного засобу до «спеціалізованих», оскільки автомобіль попередньо був переобладнаний як «навчальний», перебуваючи на території ІНФОРМАЦІЯ_5 , що розміщений на другому поверсі в адміністративній будівлі за адресою: АДРЕСА_2 , спробував скористатися електронною системою керування чергою, однак не зміг отримати відповідний талон та звернувся за консультацією до адміністратора ІНФОРМАЦІЯ_5 , яким в подальшому виявився ОСОБА_4 .

У подальшому, маючи на меті отримання неправомірної вигоди від ОСОБА_8 , діючи умисною, корисливих мотивів та відповідно до раніше розробленого та узгодженого злочинного плану адміністратор ІНФОРМАЦІЯ_5 ОСОБА_4 повідомив, що перереєстрація в цей день неможлива у зв'язку з відсутністю вільних талонів та вказав, що це питання можливо вирішити, звернувшись до особи на ім'я ОСОБА_9 , а також надав для зв'язку номер мобільного телефону НОМЕР_3 , який перебуває у фактичному користуванні ОСОБА_6 .

В ході подальшого телефонного спілкування ОСОБА_6 запевнив, що зможе вирішити питання щодо пришвидшення здійснення перереєстрації належного ОСОБА_8 транспортного засобу.

Продовжуючи реалізацію спільного з ОСОБА_4 злочинного плану, 13.08.2024 близько 13 год. 00 хв. ОСОБА_6 зателефонував ОСОБА_8 та повідомив, що зможе забезпечити перереєстрацію належного йому транспортного засобу, у тому числі з виключенням відомостей в Єдиному державному реєстрі транспортних засобів відмітки «спеціальний», при цьому повідомив, що за вказані дії необхідно буде надати грошові кошти в розмірі 350 доларів США або в еквівалентній сумі 15 тисяч гривень, частину з яких останній повинен передати адміністратору ІНФОРМАЦІЯ_5 для позитивного вирішення питання.

ОСОБА_8 , усвідомлюючи протиправність вимог ОСОБА_10 , звернувся із заявою про вчинення злочину до правоохоронних органів та в подальшому діяв під контролем працівників правоохоронних органів.

11.09.2024 близько 11 год. 50 хв., перебуваючи на пакувальному майданчику неподалік адміністративної будівлі за адресою: АДРЕСА_2 ОСОБА_8 зустрівся з ОСОБА_6 , де в ході розмови останній запевнив, що забезпечить перереєстрацію транспортного засобу марки Honda Accord, реєстраційний номер НОМЕР_2 на ім'я ОСОБА_8 без необхідності отримання талону з електронної системи керування чергою, особистої присутності продавця та покупця транспортного засобу у адміністратора ІНФОРМАЦІЯ_5 , а також необхідної перевірки технічного стану автомобіля для видалення відомостей з Єдиного державного реєстру транспортних засобів відмітки «спеціальний», а також повторно нагадав, що вказана послуга коштуватиме 15 тисяч гривень, які необхідно передати після проведення відповідної реєстрації.

ОСОБА_8 , діючи під контролем правоохоронних органів на вказану пропозицію погодився на відповідно до вказівки ОСОБА_6 надав копії особистих документів, а також реєстраційних документів транспортного засобу марки Honda Accord, реєстраційний номер НОМЕР_2 .

ОСОБА_6 отримавши від ОСОБА_8 зазначені вище документи зайшов у приміщення адміністративної будівлі, де розміщений ІНФОРМАЦІЯ_5 , де знаходиться робоче місце адміністратора ОСОБА_4 .

У подальшому, адміністратор ІНФОРМАЦІЯ_5 ОСОБА_4 , діючи з метою незаконного збагачення, за попередньою змовою з ОСОБА_6 , умисно, в порушення Порядку реєстрації фізичних та юридичних осіб у системі керування чергою для отримання послуг, які надаються територіальними сервісними центрами ІНФОРМАЦІЯ_1 та ІНФОРМАЦІЯ_7 , затвердженому Наказом МВС України від 05.11.2020 № 777, перебуваючи на робочому місці здійснив вхід до Єдиного державного реєстру транспортних засобів за допомогою особистого електронного ключа доступу, та у період часу з 12 год. 23 хв. по 12 год. 56 хв. створив заяву № 2490260114 та здійснив державну перереєстрацію транспортного засобу HONDA ACCORD, 2006 року випуску, VIN: НОМЕР_4 , із зміною відомостей про власника автомобіля на ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , а також реєстраційного номеру з НОМЕР_5 на НОМЕР_6 та виключення додаткової відмітки, зазначивши як підставу її проведення талон № 244. При цьому достовірно знаючи, що талон № 244 стосовно надання адміністративної послуги щодо реєстраційних дій з транспортним засобом 10.09.2024 був заблокований, продавець та покупець автомобіля особисто не були присутні в ІНФОРМАЦІЯ_5 , що унеможливлювало проведення державної перереєстрації зазначеного транспортного засобу.

Продовжуючи діяти відповідно до раніше узгодженого спільного злочинного наміру, перебуваючи на території адміністративної будівлі, де розташований ІНФОРМАЦІЯ_5 , ОСОБА_4 в період часу з 12 год. 56 хв. до 13 год. 20 хв. 11.09.2024, діючи відповідно до розподілених ролей та за попередньою змовою з ОСОБА_6 виготовив нове свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу HONDA ACCORD реєстраційний номер НОМЕР_6 , а також маючи на меті отримання неправомірною вигоди від ОСОБА_8 , передав ОСОБА_6 вказане свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу та відповідний новий номерний знак.

Того ж дня, близько 13 год. 20 хв. перебуваючи на пакувальному майданчику поблизу адміністративної будівлі за адресою: АДРЕСА_2 , ОСОБА_6 , діючи в межах спільного злочинного умислу з ОСОБА_4 , переслідуючи корисливий мотив, з метою доведення злочину до кінця та отримання неправомірної вигоди від ОСОБА_8 , передав останньому нове свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу марки та моделі Honda Accord, а також новий державний номерний знак НОМЕР_7 .

Пересвідчившись у дійсності нового свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, а також відсутності відмітки «спеціальний» ОСОБА_8 у відповідності до попередніх домовленостей передав кошти в якості неправомірної вигоди ОСОБА_6 в сумі 15 тисяч гривень, які останній поклав до своєї кишені та направився до приміщення, де розташований ІНФОРМАЦІЯ_5 за вище вказаною адресою.

Після цього, ОСОБА_6 , перебуваючи в адміністративній будівлі, де розміщено ІНФОРМАЦІЯ_5 , діючи відповідно до розробленого злочинного плану частину отриманої неправомірної вигоди в розмірі 5 тис. грн залишив собі, а іншу частині неправомірної вигоди в сумі 10 тисяч гривень передав ОСОБА_4 відповідно до попередніх домовленостей частину.

11.09.2024 ОСОБА_4 та ОСОБА_6 затримано в порядку ст. 208 КПК України.

12.09.2024 ОСОБА_4 в порядку ст. ст. 276-278 КПК України вручене письмове повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.

12.09.2024 ОСОБА_6 в порядку ст. ст. 276-278 КПК України вручене письмове повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 368 КК України.

З метою встановлення подій кримінальних правопорушень (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення кримінальних правопорушень), усіх осіб, які їх вчинили, у ході слідства виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до речей та документів, які перебувають у володінні та розпорядженні ІНФОРМАЦІЯ_1 (філія ІНФОРМАЦІЯ_2 ) (код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ), з можливістю вилучення записів з камер відеоспостереження, розташованих в залі ІНФОРМАЦІЯ_9 (далі - ІНФОРМАЦІЯ_5 за адресою: АДРЕСА_2 за період часу з 14.06.2024 по 11.09.2024. Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів. Слідчий суддя, дослідивши матеріали клопотання дійшов висновку про необхідність в задоволенні клопотання, про надання тимчасового доступу до речей і документів, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (філія ІНФОРМАЦІЯ_2 ) (код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ), оскільки такі дані необхідні для ефективного здійснення досудового розслідування. Керуючись ст. 108, ст.ст.160, 162-164, 166, ст. 309 КПК України, слідчий суддя,

УХВАЛИВ:

Клопотання старшого слідчого в ОВС Головного слідчого управління Національної поліції України капітан поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів - задовольнити. Надати дозвіл начальнику відділу ГСУ Національної поліції України підполковнику поліції ОСОБА_11 , старшому слідчому в ОВС ГСУ Національної поліції України майору поліції ОСОБА_12 , старшому слідчому в ОВС ГСУ Національної поліції України майору поліції ОСОБА_13 , старшому слідчому в ОВС ГСУ Національної поліції України капітану поліції ОСОБА_3 , старшому слідчому відділу розслідування злочинів загальнокримінальної спрямованості слідчого управління ГУПН в Київській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_14 , слідчим слідчої групи та прокурорам групи прокурорів, створених у кримінальному провадженні № 12024000000000946 від 14.05.2024, на тимчасовий доступ до речей та документів, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (філія ІНФОРМАЦІЯ_2 ) (код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ), із можливістю вилучення записів з камер відеоспостереження, розташованих в залі ІНФОРМАЦІЯ_9 (далі - ІНФОРМАЦІЯ_5 за адресою: АДРЕСА_2 за період часу з 14.06.2024 по 11.09.2024. Визначити строк дії ухвали тривалістю тридцять днів, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею Службовим особам ІНФОРМАЦІЯ_1 (філія ІНФОРМАЦІЯ_2 ) (код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ), надати (забезпечити) тимчасовий доступ до речей і документів, зазначеній в ухвалі особі та надати їй можливість вилучити копії. У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів. Ухвала оскарженню не підлягає. Слідчий суддя ОСОБА_1 Підготовлено в 2 примірниках Прим. 1 - знаходиться в матеріалах кримінального провадження № 757/50178/24-к Прим.2 - Слідчий ОСОБА_3 Копія: ІНФОРМАЦІЯ_1 Виконавець: ОСОБА_1 06.11.2024