Постанова від 30.12.2024 по справі 362/8632/24

справа № 362/8632/24

провадження № 1-кс/362/895/24

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 грудня 2024 року

Слідчий суддя Васильківського міськрайонного суду Київської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Василькові клопотання слідчого СВ ВП № 1 Обухівського РУП ГУНП в Київській області ОСОБА_4 , погоджене прокурором Васильківського відділу Обухівської окружної прокуратури ОСОБА_5 , про встановлення стороні захисту строку ознайомлення з матеріалами досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12024116140000249 від 06 листопада 2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 296 КК України.

Слідчий суддя встановив:

На розгляд слідчого судді надійшло зазначене клопотання слідчого, обґрунтоване тим, що у провадженні СВ ВП № 1 Обухівського РУП ГУНП в Київській області перебуває зазначене кримінальне провадження, в якому 29 листопада 2024 року ОСОБА_6 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 296 КК України. 19 грудня 2024 року стороні захисту повідомлено про завершення досудового розслідування та надання доступу до матеріалів досудового розслідування. Однак, не неодноразові повідомлення ні підозрюваний, ні захисник ОСОБА_7 не прибули для ознайомлення ознайомленні з матеріалами кримінального провадження.

У судовому засіданні слідчий підтримав клопотання, просив його задовольнити. При цьому слідчий надав копію протоколу від 27 грудня 2024 року про надання доступу до матеріалів (додаткових матеріалів) досудового розслідування захиснику ОСОБА_7 у кримінальному провадженні № 12024116140000249.

У судове засідання підозрюваний і захисник, належним чином повідомлені про місце та час проведення судового засідання, не прибули.

Відповідно до частини 10 статті 290 КПК України сторонам кримінального провадження, потерпілому, представнику юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, надається достатній час для ознайомлення з матеріалами, до яких їм надано доступ. У разі зволікання при ознайомленні з матеріалами, до яких надано доступ, слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження з урахуванням обсягу, складності матеріалів та умов доступу до них зобов'язаний встановити строк для ознайомлення з матеріалами, після спливу якого сторона кримінального провадження або потерпілий, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, вважаються такими, що реалізували своє право на доступ до матеріалів. Клопотання розглядається слідчим суддею місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого здійснюється досудове розслідування, а в кримінальних провадженнях щодо кримінальних правопорушень, віднесених до підсудності Вищого антикорупційного суду, - слідчим суддею Вищого антикорупційного суду, не пізніше п'яти днів з дня його надходження до суду з повідомленням сторін кримінального провадження. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про місце та час проведення судового засідання, не перешкоджає розглядові клопотання.

Так, з матеріалів клопотання вбачається, що у провадженні СВ ВП № 1 Обухівського РУП ГУНП в Київській області перебуває кримінальне провадження від 06 листопада 2024 року № 12024116140000249, у якому 29 листопада 2024 року ОСОБА_6 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 296 КК України.

19 грудня 2024 року стороні захисту повідомлено про завершення досудового розслідування та надання доступу до матеріалів досудового розслідування.

Відповідно до протоколу від 27 грудня 2024 року про надання доступу до матеріалів (додаткових матеріалів) досудового розслідування захиснику ОСОБА_7 останній ознайомився із матеріалами кримінального провадження № 12024116140000249, окрім відеозаписів.

При цьому за змістом рапорту слідчого СВ ВП № 1 Обухівського РУП ГУНП в Київській області ОСОБА_4 від 27 грудня 2024 року та копією супровідного листа слідча 27 грудня 2024 року о 13:25 надіслала на електронну адресу адвоката ОСОБА_7 відеозаписи, які містяться у кримінальному провадженні № 12024116140000249.

З огляду на викладене слідчий суддя констатує, що станом на момент розгляду клопотання слідчого про встановлення стороні захисту строку ознайомлення з матеріалами досудового розслідування відсутні підстави для висновку про допущення з боку сторони захисту зволікання при ознайомленні з матеріалами кримінального провадження, вимоги статті 290 КПК України з боку сторони обвинувачення фактично виконані.

Таким чином, підстави для задоволення клопотання слідчого відсутні.

Керуючись статтею 290 КПК України, слідчий суддя

постановив:

залишити без задоволення клопотання слідчого СВ ВП № 1 Обухівського РУП ГУНП в Київській області ОСОБА_4 , погоджене прокурором Васильківського відділу Обухівської окружної прокуратури ОСОБА_5 , про встановлення стороні захисту строку ознайомлення з матеріалами досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12024116140000249 від 06 листопада 2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 296 КК України.

Ухвала не може бути оскаржена.

Повний текст ухвали оголошено 03 січня 2025 року.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Попередній документ
124209308
Наступний документ
124209310
Інформація про рішення:
№ рішення: 124209309
№ справи: 362/8632/24
Дата рішення: 30.12.2024
Дата публікації: 06.01.2025
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Васильківський міськрайонний суд Київської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; встановлення строку ознайомлення з матеріалами кримінального провадження
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (30.12.2024)
Результат розгляду: відмовлено у задоволенні скарги
Дата надходження: 26.12.2024
Предмет позову: -
Розклад засідань:
30.12.2024 12:00 Васильківський міськрайонний суд Київської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
ПОПОВИЧ ОЛЕГ ВАСИЛЬОВИЧ
суддя-доповідач:
ПОПОВИЧ ОЛЕГ ВАСИЛЬОВИЧ