Постанова від 03.01.2025 по справі 473/13/25

Справа № 473/13/25

ПОСТАНОВА

іменем України

"03" січня 2025 р. м. Вознесенськ

Суддя Вознесенського міськрайонного суду Миколаївської області Усіков О.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла з Управління патрульної поліції в Миколаївській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянин України, директор ДП «Агенція місцевих доріг Миколаївської області», проживає за адресою АДРЕСА_1 , обліковий номер платника податків НОМЕР_1

за скоєння адміністративного правопорушення передбаченого ст. 188-28 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

06.12.2024 року 10 год. 30 хв. в Миколаївської області Вознесенський район, а/д О-15010 км 23+250 ОСОБА_1 будучи відповідальною посадовою особою за утримання залізничних переїздів підходи яких розташовані на дорогах місцевого значення і перебуваючи на посаді директора ДП «Агенція місцевих доріг Миколаївської області», не виконав законних вимог (приписів) працівників Національної поліції, а саме №175 від 10.07.2024 р., №312 від 29.10.2024 р., № 305 від 29.10.2024 р., № 303 від 29.10.2024 р. та № 300 від 30.10.2024 р., що виразилось у не усуненню ямковості дорожнього покриття, не прибраних перешкод у русі, не нанесення дорожньої розмітці та не встановлення дорожніх знаків.

Ст. інспектором ВБДР УПП в Миколаївській області 27 грудня 2024 року було складено протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 188-28 КУпАП відносно ОСОБА_1 та направлено його для розгляду до Вознесенського міськрайонного суду Миколаївської області.

До протоколу про адміністративне правопорушення серії АБА № 119330 від 27.12.2024 не надано документів, що ОСОБА_1 є відповідальною особою за проведення дорожніх робіт, наказ про призначення на посаду, посадову інструкцію.

Як зазначено у рішенні КСУ від 26 травня 2015 року №5-рп/2015 - положення частини першої статті 276 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яке передбачає, що «справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення», в аспекті порушеного у конституційному поданні питання необхідно розуміти так, що використане в ньому словосполучення «за місцем його вчинення» визначає адміністративно-територіальну одиницю, на яку поширюється юрисдикція відповідного органу, уповноваженого законом розглядати справу про адміністративне правопорушення.

При такому протоколі справа може бути підсудна іншим судам, оскільки в Вознесенському районі діє кілька судів.

Так відповідно до п.14 Постанови Верховної Ради України «Про утворення та ліквідацію районів» від 17 липня 2020 року у Миколаївській області утворено Вознесенський район (з адміністративним центром у місті Вознесенськ) у складі територій Братської селищної, Бузької сільської, Веселинівської селищної, Вознесенської міської, Доманівської селищної, Дорошівської сільської, Єланецької селищної, Мостівської сільської, Новомар'ївської сільської, Олександрівської селищної, Прибужанівської сільської, Прибузької сільської, Южноукраїнської міської територіальних громад, затверджених Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 3-1 Розділу XII Закону України від 2 червня 2016 року №1402-VIII «Про судоустрій і статус суддів» визначено, що до набрання чинності законом України щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв'язку з утворенням (ліквідацією) районів відповідні місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження у межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинності Постановою Верховної Ради України "Про утворення та ліквідацію районів" від 17 липня 2020 року № 807-IX, але не довше ніж один рік з дня припинення чи скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженого Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 2102-IX.

Як зазначено в листі Ради Суддів України від 22.07.20 № 9рс-466/20-вих - система судоустрою хоча і будується за принципами територіальності, спеціалізації та інстанційності, однак на практиці вона не завжди може співпадати з існуючим адміністративно-територіальним поділом держави. Зміна адміністративно-територіального устрою може лише слугувати підставою для перегляду існуючої системи судоустрою в порядку, визначеному Конституцією та законами України. Отже, до зміни системи судоустрою та приведення її у відповідальність до нового адміністративно-територіального устрою шляхом утворення, реорганізації чи ліквідації судів, місцеві загальні суди продовжують здійснювати розгляд справ в межах раніше утворених районів та раніше визначеного адміністративно-територіального устрою.

Так, в протоколі про адміністративне правопорушення серії АБА № 119330 від 27.12.2024 місцем скоєння адміністративного правопорушення зазначено а/д О150101 км 23 +250, що дійсно відноситься до територіальної підсудності Вознесенського міськрайонного суду Миколаївської області (згідно Переліку автомобільних доріг загального користування місцевого значення Миколаївської області). Це стосується вимоги (припису) від 29 жовтня 2024 року № 312.

Проте у фабулі протоколу про адміністративне правопорушення зазначено, що 06.12.2024 року 10 год. 30 хв. в Миколаївської області Вознесенський район, а/д О-15010 км 23+250 ОСОБА_1 будучи відповідальною посадовою особою за утримання залізничних переїздів підходи яких розташовані на дорогах місцевого значення і перебуваючи на посаді директора ДП «Агенція місцевих доріг Миколаївської області», не виконав законних вимог (приписів) працівників Національної поліції, а саме №175 від 10.07.2024 р., №312 від 29.10.2024 р., № 305 від 29.10.2024 р., № 303 від 29.10.2024 р. та № 300 від 30.10.2024 р., що виразилось у не усуненню ямковості дорожнього покриття, не прибраних перешкод у русі, не нанесення дорожньої розмітці та не встановлення дорожніх знаків.

Так, вимога (припис) від 29 жовтня 2024 року № 305 стосується ліквідування ямковості на а/д О-151806 у Первомайському районі Миколаївської області. Таким чином невиконання даної вимоги може містити склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 188-28 КУпАП. Місцем скоєння такого адміністративного правопорушення буде а/д О-151806 у Первомайському районі Миколаївської області, а справа буде підсудна Первомайському міськрайонному суду Миколаївської області.

Це стосується і інших вимог (приписів) зазначених в даному протоколі про адміністративне правопорушення.

Об'єднання декількох адміністративних правопорушень, розгляд справ про які територіально підсудні різним місцевим судам унеможливлює розгляд такого протоколу про адміністративне правопорушення.

Відповідно до п.2 ч.1ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання про правильність складеного протоколу та інших матеріалів справи про адміністративне правопорушення.

Статтею 256 КУпАП передбачено, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Відповідно дост.188-28 КУпАП, передбачена відповідальність за невиконання законних вимог (приписів) посадових осіб уповноважених підрозділів Національної поліції щодо усунення порушень правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху.

Виходячи з наведеного, адміністративну справу необхідно повернути для дооформлення начальнику Управління патрульної поліції в Миколаївській області

На підставі викладено, керуючись ст. ст. 283, 284, 276 КпАП України,-

ПОСТАНОВИВ:

Справу про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_2 за ст. 188-28 КУпАП повернути до Управління патрульної поліції в Миколаївській області для дооформлення.

Суддя О.В. Усіков