Постанова від 02.01.2025 по справі 750/17930/24

Справа № 750/17930/24

Провадження № 3/750/227/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 січня 2025 року м. Чернігів

Суддя Деснянського районного суду міста Чернігова Крапивний Б.В., за участю секретаря Буглака А.В., прокурора Стрижака І.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , працюючої медичною сестрою КНП «Чернігівська амбулаторія сімейної медицини», РНОКПП НОМЕР_1 , що мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , - за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , будучи до 01.02.2024 секретарем позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії (резервний склад) ІНФОРМАЦІЯ_2 ( АДРЕСА_2 ), а отже згідно з п.п. «ґ» п. 2 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VII від 14.10.2014 (далі - Закон) суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону, після припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави, несвоєчасно, без поважних причин, подала, шляхом заповнення на офіційному вебсайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію при звільненні (за період, не охоплений раніше поданими деклараціями), за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції, а саме подала таку декларацію 06.12.2024, хоча зобов'язана була подати до 03.03.2024.

У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину в учиненні вказаного адміністративного правопорушення визнала повністю та пояснила, що не подала своєчасно антикорупційну декларацію, оскільки не знала, що таку декларацію треба подавати у місячний строк після звільнення; вважала, що декларацію потрібно подавати після закінчення відповідного року.

Прокурор у судовому засіданні просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинене правопорушення та призначити мінімальне адміністративне стягнення.

Окрім того, у ході розгляду справи судом досліджено наступні письмові докази:

-протокол № 431/2024 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, від 17.12.2024, складений відповідно до вимог ст. 256 КУпАП, в якому ОСОБА_1 зазначила: «З протоколом ознайомлена. Згодна»;

-письмові пояснення ОСОБА_1 , яка показала, що вона до 01.02.2024 була членом резервного складу позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_3 . ЇЇ було ознайомлено з вимогами Закону України «Про запобігання корупції», у тому числі з вимогами ст. 45 цього Закону. Декларація була подана нею саме 06.12.2024, оскільки вона вважала (таким чином зрозуміла з роз'яснень керівництва), що декларацію треба подавати за відпрацьований рік, тому збиралась подати наступну декларацію 02.01.2025. У період з 01.01.2024 по 06.12.2024 на лікуванні, в тому числі стаціонарному, та під вартою не перебувала;

-копія листа КНП «Чернігівська центральна районна лікарня» від 20.11.2024 № 1480, згідно з яким ОСОБА_1 усно повідомлено про обов'язок подати декларацію відповідно до вимог Закону як члена ВЛК; 01.02.2024 ОСОБА_1 виключено зі складу членів ВЛК;

-витяг з наказу КНП «Чернігівська центральна районна лікарня» від 30.05.2024 № 53-ос, відповідно до якого ОСОБА_1 , працюючої на 0,5 осади сестри медичної (брат медичний) терапевтичного кабінету поліклінічного відділення, звільнено 31.05.2024 з займаної посади за угодою сторін;

-копії наказів начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 та директора КНП «Чернігівська центральна районна лікарня» щодо діяльності та складу військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_3 ;

-витяг з сайту НАЗК з результатами пошуку декларації ОСОБА_1 , згідно з яким останньою декларацію перед звільненням подано 06.12.2024 як членом ВЛК;

-копія декларації ОСОБА_1 при звільненні за період 01.01.2024 - 31.01.2024, яка подана 06.12.2024;

-копія Положення про Управління стратегічних розслідувань в Чернігівській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, згідно з якою Управління, зокрема, здійснює збирання доказів про вчинення корупційних правопорушень та правопорушень, пов'язаних з корупцією; здійснює складання в межах компетенції протоколів про правопорушення, пов'язані з корупцією, та направлення їх до суду.

Заслухавши учасників судового засідання, дослідивши зазначені докази, суд приходить до наступних висновків.

Абзацом 6 ч. 1 ст. 1 Закону визначено поняття «корупційне правопорушення» - діяння, що містить ознаки корупції, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Частиною 1 ст. 172-6 КУпАП передбачено відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно з п.п. «ґ» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону особами, які для цілей цього Закону прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, є секретарі позаштатних постійно діючих військово-лікарських.

Як встановлено в судовому засіданні наказом начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 від 26.09.2023 № 462 затверджено склад позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_3 , до якої входила ОСОБА_1 як секретар комісії (резервного складу).

Відповідно до абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Таким чином, ОСОБА_1 була секретарем позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_3 до 01.02.2024 та в порушення вимог до абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону, несвоєчасно, а саме 06.12.2024, подала шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію при звільненні особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період з 01.01.2024 по 31.01.2024, хоча зобов'язана була подати таку декларацію до 03.03.2024. Поважних причин щодо порушення вказаного строку подання зазначеної декларації ОСОБА_1 не мала, про що й зазначила у судовому засіданні й у своїх письмових поясненнях, доданих до протоколу.

Оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку про винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації при звільненні особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення, враховуються характер вчиненого правопорушення, дані особи, яка притягується до адміністративної відповідальності; зважено на ступінь її вини; майновий стан; відсутність обставин, які б пом'якшували або обтяжували відповідальність. Таким чином, за наслідками розгляду справи встановлено підстави для накладення стягнення у виді штрафу в межах санкції статті, якою передбачена відповідальність за вчинене правопорушення.

Керуючись ст.ст. 33, 283, 284 п. 1, 294 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності ч. 1 ст. 172-6 КУпАП і накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п'ятдесят) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) грн.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 605 грн 60 коп.

Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

На підставі ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, зазначеного у постанові про стягнення штрафу.

Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення до Чернігівського апеляційного суду.

Суддя Б.В. Крапивний