Рішення від 11.11.2024 по справі 450/377/24

Справа № 450/377/24 Провадження № 2-о/450/74/24

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 листопада 2024 року Пустомитівський районний суд Львівської області в складі:

головуючого-судді Кукса Д.А.

секретаря судових засідань Качмар М.З.

за участю представника заявника ОСОБА_1

представника заінтересованої особи ОСОБА_12

представника заінтересованої особи ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в режимі відеоконференції цивільну справу за заявою ОСОБА_3 , заінтересовані особи: Міністерство оборони України, ІНФОРМАЦІЯ_1 , Пустомитівська міська рада, про встановлення факту проживання однією сім'єю,

суд постановив таке рішення:

підстава заяви (позиція заявника): заявниця звернулася до суду із заявою про встановлення факту, що вона проживала однією сім'єю, мала спільні права та обов'язки, вела спільне господарство із ОСОБА_4 та була членом сім'ї до смерті ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 , який загинув ІНФОРМАЦІЯ_3 у м.Буча, Київської області. В обґрунтування заявлених вимог покликається на те,що вона проживає за адресою АДРЕСА_1 . З дитинства проживала за цією адресою з мамою ОСОБА_5 та її чоловіком ОСОБА_6 , мама вдруге вийшла заміж 25.02.1995. ІНФОРМАЦІЯ_2 у її матері та вітчима народився син - її молодший брат по мамі ОСОБА_4 . Всі проживали разом однією сім'єю. ІНФОРМАЦІЯ_4 помер батько молодшого брата - ОСОБА_6 та ІНФОРМАЦІЯ_5 померла мати ОСОБА_5 . Після цього вона з братом стали проживати самі в будинку батьків, інших близьких родичів у них не залишилось. Вони проживали спільно, разом доглядали за будинком, господарством, разом купували продукти харчування і все необхідне для дому та господарства; вона працює вихователькою в дитячому садку, ОСОБА_7 також намагався їх допомогти: влаштовувався на різні роботи, допомагав їй по господарству. З 2014 року ОСОБА_7 за власним бажанням неодноразово брав участь в антитерорестичній операції в складі Збройних Сил України, кошти відправляв спочатку їй з мамою, після смерті мами допомагав коштами їй. Вони разом з братом, проживаючи фактично однією сім'єю, за спільні кошти оплачували комунальні послуги, всі витрати у них були спільні, так само спільно купували продукти, разом проводили вільний час. Всі особисті речі ОСОБА_8 , знаходяться в будинку, в якому на даний час проживає вона, іншого місця для проживання ні у мене, ні у її брата ОСОБА_8 немає.

З моменту вторгнення російської федерації в Україну ОСОБА_7 захищав нашу Батьківщину в складі Збройних Сил України та ІНФОРМАЦІЯ_3 загинув у м.Буча Київської області під час виконання свого обов'язку по захисту Батьківщини.

Після смерті брата, вона як єдина спадкоємиця отримала грошові кошти на його поховання, також отримала грошове забезпечення за ОСОБА_8 . Оформляючи документи у військоматі на отримання грошового забезпечення ОСОБА_8 , їй роз'яснили, що вона також, як єдиний член сім'ї ОСОБА_8 має право на отримання одноразової грошовою допомоги, у зв'язку із загибеллю ОСОБА_8 . Вона як рідна сестра не має права на отримання такої одноразової грошової допомоги, однак будучи єдиним член сім'ї ОСОБА_4 вправі отримати таку допомогу, оскільки вони проживали в одному будинку, були зареєстровані за одним і тим же місцем проживання, проживали фактично як одна сім'я, за спільні кошти разом несли витрати на проживання та утримання будинку, вели спільне господарство. Встановлення юридичного факту проживання однією сім'єю до смерті з її братом ОСОБА_4 необхідне для оформлення документів на отримання одноразової грошової допомоги у зв'язку із смертю військовослужбовця відповідно до Постанови КМУ №169 від 28.02.2022. вона неодноразово зверталася до суду щодо встановлення даного юридичного факту, а також в порядку позовного провадження, яке було закрите постановою Львівського апеляційного суду від 04.09.2023 та вона зверталася з позовом в порядку адміністративного судочинства, однак ухвалою від 12.06.2023 Львівським окружним судом їй було відмовлено у відкритті провадження та зазначенням, що спір підлягає розгляду саме в порядку цивільного судочинства. З урахуванням позиції Великої Палати Верховного суду викладеної у Постанові від 18.01.2024, справа № 560/17953/21, справи щодо встановлення юридичних фактів, які необхідно встановити заявнику для подальшого отримання одноразової грошової допомоги у зв'язку із загибеллю військовослужбовця, члена сім'ї заявника, мають розглядатись саме в порядку окремого, а не позовного, провадження, судами цивільної юрисдикції.

Представник заявниці в судовому засіданні вимоги заяви підтримав та просив такі задоволити.

Позиція заінтересованих осіб:

07.03.2024 до суду надійшов відзив ІНФОРМАЦІЯ_6 , у якому представник просить залишити заяву ОСОБА_3 про встановлення факту, що має юридичне значення без розгляду, покликаючись на те, що законодавство не передбачає вичерпного переліку членів сім'ї та визначає критерії, за наявності яких особи складають сім'ю. Такими критеріями є спільне проживання (за винятком можливості роздільного проживання подружжя з поважних причин і дитини з батьками), спільний побут і взаємні права й обов'язки. Вважає, що докази надані заявницею, не можуть підтверджувати наявність спільного побуту і взаємних прав й обов'язків між позивачем та загиблим. Встановлення рішенням суду факту проживання однією сім'єю позивача та загиблого військовослужбовця може впливати на виникнення та припинення окремих цивільних прав та обов'язків, однак не створює правових підстав для отримання позивачем одноразової грошової допомоги у зв'язку із загибеллю військовослужбовця. Чинне законодавство не дає підстав для висновку про те, що перелік членів сім'ї військовослужбовця для цілей призначення та виплати одноразової грошової допомоги у разі його загибелі (смерті) можна встановити на підставі рішення суду про встановлення факту що заявник є членом сім'ї військовослужбовця, який загинув чи помер. У випадках, зазначених у підпунктах 1-3 пункту 2 статті 16 цього Закону, право на призначення та отримання одноразової грошової допомоги мають батьки, один із подружжя, який не одружився вдруге, діти, які не досягли повноліття, утриманці загиблого (померлого). Утриманцями вважаються члени сім'ї, які мають право на пенсію у разі втрати годувальника відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» за загиблого (померлого) військовослужбовця, військовозобов'язаного або резервіста (особу, звільнену з військової служби, смерть якої настала протягом року після звільнення) (частина перша статті 16-1 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»). Члени сім'ї померлого вважаються такими, що перебували на його утриманні, якщо вони були на його повному утриманні або одержували від нього допомогу, яка була для них постійним і основним джерелом засобів до існування (частина перша статті 31 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»). А також описав у відзиві порядок та перелік документів, які необхідні для виплати одноразової грошової допомоги членам сім'ї, батькам та утриманцям загиблого (померлого). Оскільки встановлення даного факту пов'язане з подальшим вирішенням спору про право, то просив залишити заяву буз розгляду.

У судовому засіданні представник заінтересованої особи ІНФОРМАЦІЯ_7 заяву ОСОБА_3 заперечив з підстав, викладених у відзиві.

20.03.2024 до суду надійшли пояснення представника Міністерства Оборони України, у яких зазначається, що ОСОБА_3 звернулась до Пустомитівського районного суду Львівської області з заявою про встановлення факту проживання однією сім'єю та що вона, ОСОБА_3 , була членом сім'ї до смерті ОСОБА_4 щоб мати право на отримання одноразової допомоги, як член сім'ї загиблого (померлого) військовослужбовця. Встановлення факту спільного проживання однією сім'єю з ОСОБА_4 заявнику потрібно для отримання одноразової грошової допомоги. В порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, зокрема, якщо: згідно із законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян; встановлення факту не пов'язується із наступним вирішенням спору про право. Юридичні факти можуть бути встановлені для захисту, виникнення, зміни або припинення особистих чи майнових прав самого заявника, за умови, що вони не стосуються прав чи законних інтереси інших осіб. У випадку останнього між цими особами виникає спір про право. Як роз'яснив Пленум Верховного Суду України у пунктах 1, 5 постанови від 31 березня 1995 року № 5 «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення», в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, зокрема, якщо: згідно із законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян; чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення; заявник не має іншої можливості одержати або відновити загублений чи знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення; встановлення факту не пов'язується з наступним вирішенням спору про право. Однак, звертаючись до суду з вказаною заявою, визначаючи мету встановлення вищезазначеного факту, заявник посилається на необхідність реалізації права на отримання одноразової грошової допомоги у зв'язку із загибеллю військовослужбовця, а тому вважає, що це вже спір про право. Відповідно до ч.ч. 1-2 ст. 16-1 Закону «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» в редакції, яка діяла на момент загибелі ОСОБА_4 , у випадках, зазначених у підпунктах 1-3 пункту 2 статті 16 цього Закону, право на призначення та отримання одноразової грошової допомоги мають члени сім'ї, батьки та утриманці загиблого (померлого) військовослужбовця, військовозобов'язаного або резервіста. Члени сім'ї та батьки загиблого (померлого) військовослужбовця, військовозобов'язаного або резервіста визначаються відповідно до Сімейного кодексу України, а утриманці відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». 29.07.2022 Верховною Радою України було внесено зміни до цього закону та текст ст. 16-1 викладено у новій редакції. На виконання вищевказаного Закону Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову №975 «Про затвердження Порядку призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві» від 25.12.2013. заявник може отримати одноразову грошову допомогу у зв'язку з смертю військовослужбовця ОСОБА_4 у разі визнання її або членом сім'ї або утриманцем загиблого. Родинний зв'язок та сім'я є нетотожними поняттями. Законодавство не передбачає вичерпного переліку членів сім'ї та визначає критерії, за наявності яких особи складають сім'ю. Для віднесення особи до кола членів однієї сім'ї необхідними є фактори спільного проживання (за винятком можливості роздільного проживання подружжя з поважним причин і дитини з батьками), спільного побуту і взаємних прав й обов'язків осіб, які об'єдналися для спільного проживання. Сім'ю складають особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки. Обов'язковою умовою для визнання факту проживання однією сім'єю є наявність спільного бюджету, спільного харчування, купівлі майна для спільного користування, участі у спільних витратах на утримання житла, його ремонт, надання взаємної допомоги, наявність усних чи письмових домовленостей про порядок користування житловим приміщенням, інших обставин, які засвідчують реальність сімейних відносин. Встановлення права особи, яка вважає себе членом сім'ї загиблого військовослужбовця, на отримання грошової допомоги передбачає доведення: факту проживання з загиблим; наявність у такої особи і загиблого спільного побуту та взаємних прав і обов'язків. Вважає, що крім довідки про реєстрацію місця проживання, яка не може бути визначальним доказом у вирішенні цього питання, заявник більше не надає жодних доказів, які б могли свідчити про факт спільного проживання з померлим ОСОБА_4 . Сам по собі факт спільної реєстрації місця проживання без доведення факту ведення спільного господарства, наявності спільного бюджету та взаємних прав і обов'язків, не може свідчити про те, що мали місце усталені відносини, які притаманні сім'ї та вони проживали однією сім'єю і заявник була членом сім'ї ОСОБА_4 . А тому просила в задоволенні заяви ОСОБА_3 відмовити повністю.

У судовому засіданні представник МО заяву ОСОБА_3 заперечив з підстав, викладених у поясненнях.

Заінтересована особа Пустомитівська міська рада участі представника у судове засідання не забезпечив, пояснень суду не надіслав.

Заяви та клопотання сторін, процесуальні дії та рішення у справі: 02.02.2024 ухвала про прийняття заяви до розгляду; 07.03.2024 відзив ІНФОРМАЦІЯ_7 на позовну заяву; 18.03.2024 заява представника ІНФОРМАЦІЯ_7 про відкладення розгляду справи; 20.03.2024 клопотання заінтересованої особи МО про відкладення розгляду справи; 20.03.2024 пояснення заінтересованої особи МО; 21.03.2024 ухвала про самовідвід; 22.03.2024 протокол повторно автоматизованого розподілу судової справи між суддями; 22.07.2024, 18.08.2024 клопотання представника ІНФОРМАЦІЯ_7 про участь у справі в режимі відеоконференції; 25.07.2024 ухвала про ухвала про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду; 19.08.2024 клопотання представника заявника про доручення доказів; 30.09.2024 клопотання представника заінтересованої особи МО про розгляд справи в режимі відеоконференції.

Встановлені судом фактичні обставини та оцінка суду.

Згідно ч.1 ст.4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Відповідно до ч. 1 ст. 293 ЦПК України, окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.

Також визначено, що в порядку окремого провадження суд розглядає справи, які стосуються, зокрема, встановлення фактів, що мають юридичне значення. До такого факту, відповідно до п.1 ч.1 ст. 315 ЦПК, відноситься встановлення факту родинних відносин між особами.

У судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

У Постанові Пленуму Верховного Суду України №5 від 31.03.1995р. «Про судову практику у справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» зазначено, що справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, належать до юрисдикції суду за таких умов: - факти, що підлягають встановленню, повинні мати юридичне значення, тобто від них мають залежати виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян; - встановлення факту не пов'язується з подальшим вирішенням спору про право; - заявник не має іншої можливості одержати чи відновити документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення; - чинним законодавством не передбачено іншого позасудового порядку встановлення юридичних фактів.

Відповідно до листа Верховного Суду України від 01.01.2012 року «Судова практика розгляду справ про встановлення фактів, що маючих юридичне значення» зазначено, що перелік юридичних фактів, що підлягають встановленню в судовому порядку, наводиться у ст. 315 ЦПК і не є вичерпним. У судовому порядку можуть бути встановлені й інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не передбачено іншого порядку їх встановлення, зокрема встановлення факту родинних відносин тощо.

Відповідно до роз'яснень, викладених у п. 7 постанови Пленуму Верховного Суду України № 5 від 31 березня 1995 року «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення», суд вправі розглядати справи про встановлення родинних відносин, коли цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки, наприклад, якщо підтвердження такого факту необхідне заявникові для одержання правовстановлюючих документів в органах, що вчиняють нотаріальні дії.

Заявник в позасудовому порядку не може вирішити питання щодо факту проживання однією сім'єю, наявності спільних прав та обов'язків, ведення спільного господарства з братом ОСОБА_4 , а також, що була членом сім'ї до його смерті.

Враховуючи, що законом не визначено іншого порядку встановлення даного факту, він має бути встановлений в судовому порядку.

Задоволення заяви має юридичне значення для заявника - можливість звернення щодо отримання одноразової грошової допомогит після смерті ОСОБА_4 .

Покликання представника заінтересованої особи МО на наявність спору не підтверджується обставинами справи, оскільки на час розгляду даної заяви відсутній такий спір, а інформацією щодо можливого закладення такого в майбутньому суд не володіє.

Як вбачається матір'ю ОСОБА_3 та ОСОБА_4 була ОСОБА_9 , яка після укладення шлюбу з ОСОБА_6 змінила прізвище на ОСОБА_10 , що підтверджується відповідно свідоцтвом про народження ОСОБА_3 серії і- НОМЕР_1 , виданим Бітлянською с/радою Турківського району Львівської області 15.08.1995, актовий запис №48 та свідоцтвом про народження ОСОБА_4 серії НОМЕР_2 , виданим Пустомитівським відділом реєстрації актів громадянського стану Львівської області 05.11.1996. актовий запис 132, а також свідоцтвом про укладення шлюбу серії НОМЕР_3 від 25.02.1995.

Таким чином заявниця ОСОБА_3 є сестрою ОСОБА_4 по матері.

Згідно паспортних даних заявниці вона зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 з 07.09.1995.

З довідки, виданої виконкомом Пустомитівської міської Ради від 20.05.2022 №541, вбачається, що ОСОБА_3 зареєстрована по АДРЕСА_1 . ОСОБА_4 був зареєстрований до дня смерті ІНФОРМАЦІЯ_8 за адресою АДРЕСА_1 . Сестра ОСОБА_3 зареєстрована по даний час.

У довідці Пустомитівської міської ради Львівського району Львівської області № 402 від 13.04.2022 зазначено, що сім'я ОСОБА_3 складається з: ОСОБА_3 1990 року народження, брат ОСОБА_4 1996 року народження.

Як встановлено судом, батьки ОСОБА_4 померли, що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_4 ОСОБА_6 виданимо м.Пустомити відділом реєстрації актів громадянського стану Львівської області 12.07.2002, актовий запис №83 та свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_5 ОСОБА_11 виданим Пустомитівським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Львівській області 11.06.2019, актовий запис №96.

ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_3 у м.Буча Київської області, про що видано свідоцтво про смерть серії НОМЕР_6 Пустомитівським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Львівському районі Львівської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Львів) від 19.04.2022, актовий запис №80.

Згідно довідок № 1494 від 12.12.2017, № 1235 від 30.09.2021 про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпечення її проведення і захисті, суверенітету та територіальної цілісності України ОСОБА_4 дійсно в період з 15.04.2014 по 03.09.2014, 16.02.2015 по 05.05.2015, з 14.04.2016 по 31.03.2016, з 12.04.2016 по 13.05.2016 , з 20.05.2016 по 09.06.2016, з 17.06.2016 по 21.09.2016, з 23.12.2016 по 20.06.2017, з 12.10.2020 по 05.12.2020, з 10.12.2020 по 29.01.2021, з 18.02.2021 по 05.07.2021 безпосередньо брав участь в антитерористичній операції, забезпечення її проведення і захисті, суверенітету та територіальної цілісності України в районі/районах проведення антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей.

Відповідно до лікарського свідоцтва про смерть № 188 від 13.04.2022 року, ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_3 , причина смерті - вогнепальне кульове поранення голови, напад з використанням неуточненої вогнепальної зброї. Смерть настала в АДРЕСА_2 , постріл із зброї.

Як вбачається з матеріалів справи, зокрема копій платіжних інструкцій за 2020, 2022 роки заявник неодноразово надсилала кошти ОСОБА_4 та такі кошти надходили від ОСОБА_4 заявниці, що свідчить про підтримку у веденні спільного господарства.

Згідно відповіді Відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Львівській області від 21.10.2024 №2268/1/09.4-06-33 інформації щодо реєстрації шлюбу ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , не виявлено (за даними Державного реєстру актів цивільного стану громадян).

Таким чином, судом встановлено, що ОСОБА_4 у шлюбі не перебував, проживав та вів спільне господарство з сестрою ОСОБА_3 , мав спільний побут і взаємні права й обов'язки.

Відповідно ч. 2 ст. 3 СК України сім'ю складають особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки.

Згідно вимог ч.4 ст.3 СК України сім'я створюється на підставі шлюбу, кровного споріднення, усиновлення, а також на інших підставах, не заборонених законом і таких, що не суперечать моральним засадам суспільства.

Законодавство не передбачає вичерпного переліку членів сім'ї та визначає критерії, за наявності яких особи складають сім'ю. Такими критеріями віднесення до кола членів однієї сім'ї є спільне проживання (за винятком можливості роздільного проживання подружжя з поважним причин і дитини з батьками), спільний побут і взаємні права й обов'язки осіб, які об'єдналися для спільного проживання. Відповідне положення міститься у постанові КЦС ВС від 23 квітня 2020 року по справі № 686/8440/16-ц.

Згідно з абзацом п'ятим пункту 6 мотивувальної частини Рішення Конституційного Суду України від 3 червня 1999 року № 5-рп/99 у справі про офіційне тлумачення терміна «член сім'ї» членами сім'ї є, зокрема особи, які постійно з ним мешкають і ведуть спільне господарство. До таких осіб належать не тільки близькі родичі (рідні брати, сестри, онуки, дід і баба), але й інші родичі чи особи, які не перебувають з особою у безпосередніх родинних зв'язках (брати, сестри дружини (чоловіка); неповнорідні брати і сестри; вітчим, мачуха; опікуни, піклувальники, пасинки, падчерки й інші).

В пункті 6 рішення Конституційного Суду від 03 червня 1999 року №5-рп/99 зазначено, що до членів сім'ї належать особи, які постійно мешкають та ведуть спільне господарство.

З огляду на наведені вище приписи законодавства, враховуючи встановлені під час судового розгляду обставини, які підтверджують спільне проживання заявника та її загиблого брата ОСОБА_4 , наявність спільного побуту, взаємних прав та обов'язків, суд приходить до висновку про обґрунтованість заяви.

Згідно із вимогами ч.3 ст.294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.

З огляду вищевикладеного, судом встановлено, що ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , проживала однією сім'єю, мала спільні права та обов'язки, вела спільне господарство з ОСОБА_4 та була членом сім'ї до смерті ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який загинув ІНФОРМАЦІЯ_3 у м.Буча, Київської області.

Згідно ст. 55 Конституції України права і свободи громадян захищаються судом.

Оскільки встановлення даного факту, має для заявниці юридичне значення; встановлення даного факту не пов'язується з подальшим вирішенням спору про право; заявниця не має іншої можливості внести виправлення у документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення; чинним законодавством не передбачено іншого позасудового порядку встановлення юридичного факту, суд вважає, що заява підставна та підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 5, 10, 12, 13, 76, 81, 223, 229, 247, 258, 259, 263-265, 315, 319, 352, 354 ЦПК України суд,

УХВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_3 , заінтересовані особи: Міністерство оборони України, ІНФОРМАЦІЯ_1 , Пустомитівська міська рада, про встановлення факту проживання однією сім'єю, -задовольнити.

Встановити факт, що ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , проживала однією сім'єю, мала спільні права та обов'язки, вела спільне господарство з ОСОБА_4 та була членом сім'ї до смерті ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який загинув ІНФОРМАЦІЯ_3 у м.Буча, Київської області.

На рішення суду може бути подана апеляційна скарга протягом 30 днів з часу складання повного судового рішення до Львівського апеляційного суду. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено в день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Заявник: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , РНОКПП НОМЕР_7 , проживає АДРЕСА_1 .

Заінтересовані особи:

Міністерство Оборони України, код ЄДРПОУ НОМЕР_9, адреса: АДРЕСА_4.

ІНФОРМАЦІЯ_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_8 , адреса: АДРЕСА_3 .

Пустомитівська міська рада, код ЄДРПОУ 04372187, адреса: 81100, м.Пустомити, вул. М.Грушевського, 46, Львівської області.

Повний текст рішення виготовлено 21.11.2024.

Суддя Д.А. Кукса