ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/24984/24
провадження № 3/753/8711/24
"24" грудня 2024 р. суддя Дарницького районного суду міста Києва Бондаренко М.С., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 187 КУпАП ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
встановила:
До Дарницького районного суду м. Києва 19 грудня 2024 року надійшли два протоколи про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 за ч. ч. 2 ст. 187 КУпАП, що постановою судді від 24 грудня 2024 року об'єднані в одне провадження.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 07 грудня 2024 року серії ВАВ № 585437, ОСОБА_1 07 грудня 2024 року, о 15 год. 00 хв., порушив правила адміністративного нагляду, оскільки у кафе «Палуба» придбав та розпивав алкогольні напої, чим порушив правила адміністративного нагляду, тим самим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 16 грудня 2024 року серії ВАВ № 585431, ОСОБА_1 16 грудня 2024 року, о 15 год. 35 хв., порушив правила адміністративного нагляду, оскільки у кафе «Палуба» придбав та розпивав алкогольні напої, чим порушив правила адміністративного нагляду, тим самим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
У судове засідання, призначене на 24 грудня 2024 року ОСОБА_1 не з'явився, хоча про час та місце розгляду справи про адміністративне правопорушення був повідомлений належним чином, завчасно до початку судового розгляду, за допомогою SMS-повідомлень.
При складанні протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 був повідомлений про розгляд справи Дарницьким районним судом м. Києва за викликом, що засвідчив власноруч.
Також дата судового засідання відображалась на веб-сайті Дарницького районного суду м. Києва в рубриці список справ, призначених до розгляду.
Причини неявки суду не повідомлені, клопотань про відкладення розгляду суд не отримував.
При цьому, зважаючи на практику Європейського суду з прав людини, ОСОБА_1 мав у розумні інтервали часу вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого йому судового провадження.
У зв'язку з тим, що судом вживались заходи до виклику особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, до суду, розгляд справи відбувся у призначений день та час за відсутності ОСОБА_1 .
Суддя, перевіривши матеріали справи про адміністративне правопорушення, дійшла таких висновків.
Положеннями ст. 251 КУпАП передбачено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Ці дані встановлюються, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, речовими доказами, іншими документами тощо.
Щодо протоколу про адміністративне правопорушення від 16 грудня 2024 року
На підтвердження того, що ОСОБА_1 16 грудня 2024 року вчинив порушення правил адміністративного нагляду, суду надано: протокол про адміністративне правопорушення, від 16 грудня 2024 року серії ВАВ № 585431, складений стосовно ОСОБА_1 ; пояснення ОСОБА_1 ; копія постанови Дарницького районного суду м. Києва від 11 червня 2024 року про продовження дії адміністративного нагляду; копія постанови Дарницького районного суду м. Києва від 11 січня 2024 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Суддя, дотримуючись вимог ст. 252 КУпАП, оцінила докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, водночас керуючись законом і правосвідомістю.
Як встановлено судом, 11 червня 2024 року постановою Дарницького районного суду м. Києва було продовжено ОСОБА_1 адміністративний нагляд терміном на 6 (шість) місяців.
Отже, цією постановою суд встановив щодо ОСОБА_1 обмеження саме до 23 год. 59 хв. 10 грудня 2024 року.
Проте, зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що ОСОБА_1 ставиться у провину порушення правил адміністративного нагляду 16 грудня 2024 року, тобто поза межами строку встановленого постановою суду 11 червня 2024 року.
Відтак, матеріали справи не містять належних доказів, які б підтверджували вчинення ОСОБА_1 правил адміністративного нагляду.
Факт визнання особою вини не може бути достатнім для правомірності винесення суб'єктом владних повноважень протоколу про адміністративне правопорушення і не звільняє останнього від доведення правомірності його складення.
Підсумовуючи наведене, справу про адміністративне правопорушення в частині притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за порушення правил адміністративного нагляду 16 грудня 2024 року слід закрити.
Щодо протоколу про адміністративне правопорушення від 07 грудня 2024 року
На підтвердження того, що ОСОБА_1 07 грудня 2024 року вчинив порушення правил адміністративного нагляду, суду надано: протокол про адміністративне правопорушення, від 07 грудня 2024 року серії ВАВ № 585437, складений стосовно ОСОБА_1 ; пояснення ОСОБА_1 ; копія постанови Дарницького районного суду м. Києва від 11 червня 2024 року про продовження дії адміністративного нагляду; копія постанови Дарницького районного суду м. Києва від 14 червня 2024 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Суддя, дотримуючись вимог ст. 252 КУпАП, оцінила докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, водночас керуючись законом і правосвідомістю.
З огляду на те, що у справі зібрано достатньо доказів, які не викликають сумнівів у своїй достовірності і допустимості, та які підтверджують вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП, є всі підстави для притягнення його до адміністративної відповідальності за вказане правопорушення та накладення на нього стягнення.
При накладенні адміністративного стягнення на ОСОБА_1 з урахуванням характеру вчиненого правопорушення, особи порушника, ступеню його вини, обставин, які пом'якшують та обтяжують відповідальність, вважаю, що стягнення у виді штрафу, що передбачено санкцією ч. 2 ст. 187 КУпАП, відповідає вимогам ст. 23, 33 КУпАП і є домірним вчиненому.
Накладення такого стягнення відповідає принципу співвідношення між тяжкістю вчиненого адміністративного правопорушення та заходом державного примусу.
Положеннями ст. 40-1 КУпАП передбачено, що у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується судовий збір особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до ч. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору встановлюється у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Вичерпний перелік осіб, які звільняються від сплати судового збору, міститься у ст. 5 вказаного Закону.
У розпорядженні суду відсутні документи, які б свідчили про те, що ОСОБА_1 відноситься до осіб, які підлягають звільненню від сплати судового збору, а відтак, з нього слід стягнути судовий збір за ухвалення постанови про накладення адміністративного стягнення.
З урахуванням викладеного та керуючись ч. 2 ст. 187, статтями 23, 33, 40-1, 251, 252, 280, 283-285, 294 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суддя,
ухвалила:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 грн.
Відповідно до ч. 2 ст. 308 КУпАП у разі несплати штрафу протягом 15 днів з дня винесення постанови у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з ОСОБА_1 підлягає стягненню подвійний розмір штрафу у сумі 340 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір за винесення постанови про накладення адміністративного стягнення у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605,60 грн.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення.
Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Дарницький районний суд міста Києва.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців з наступного дня після набрання нею законної сили.
Суддя Марина БОНДАРЕНКО