Справа №521/21177/24
Номер провадження 3/521/1028/25
02 січня 2025 року м. Одеса
Суддя Малиновського районного суду міста Одеси Шевчук Н.О., розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції в Одеській області, про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 130 КУпАП
До Малиновського районного суду міста Одеси 30.12.2024 року з Управління патрульної поліції в Одеській області надійшли адміністративні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , зазначене місце проживання в протоколі: АДРЕСА_2 , за вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 130 КУпАП.
02.01.2024 року справа №521/21177/24 надійшла у провадження судді Шевчук Н.О.
Так, з електронного протоколу про адміністративне правопорушення від 19.12.2024 року ЕПР 1 №200466 судом вбачається, що за доводами уповноваженої особи, яка його склала, ОСОБА_1 інкримінується вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 130 КУпАП, при цьому, у вказаному протоколі зазначено, що особу правопорушника встановлено на підставі посвідчення водія НОМЕР_1 ; зазначене правопорушення, виходячи з роздруківки адмінпротоколу №3024354669850209, визначене ст. 130 КУпАП вчинене ОСОБА_1 повторно.
Разом з тим, до матеріалів справи про адміністративне правопорушення, Управлінням було додано довідки про те, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 не отримував посвідчення водія та не піддавався станом на 23.12.2024 року адміністративному стягненню за ст. 130 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд приходить до висновку, що таку справу стосовно ОСОБА_1 необхідно повернути для належного оформлення до УПП в Одеській області, оскільки протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП.
Так, відповідно до приписів ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. При складанні протоколу особі, яка притягується до адміністративної відповідальності, роз'яснюються її права та обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка в протоколі.
Згідно ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Проте, попри положення ст. 251 Кодексу України про адміністративні правопорушення належних доказів, на які посилається Управління в адміністративних матеріалах щодо вчиненого правопорушення до суду не надано.
Відтак, суд, без надання правової оцінки наданим Управлінням матеріалам, констатує, що відомості, вказані Управлінням в електронному протоколі про адміністративне правопорушення та відомості надані останнім до матеріалів справи про адміністративне правопорушення є суперечливими один з одним, виправлення таких суперечностей судом є неможливим.
Провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
За таких обставин, з урахуванням того, що суд позбавлений повноважень щодо збору доказів у справах про притягнення осіб до адміністративної відповідальності, електронний протокол про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 200466 від 19.12.2024 року разом із доданими до нього матеріалами потребує повернення до Управління патрульної поліції в Одеській області для належного доопрацювання та оформлення.
На підставі викладеного, керуючись ст. 251, 256, 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя Малиновського районного суду міста Одеси Шевчук Н.О.
Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 130 КУпАП - направити до Управління патрульної поліції в Одеській області для належного оформлення з підстав, зазначених в мотивувальній частині постанови.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Н.О. Шевчук