Провадження № 22-ц/803/439/25 Справа № 205/3457/24 Суддя у 1-й інстанції - Мовчан Д. В. Суддя у 2-й інстанції - Єлізаренко І. А.
02 січня 2025 року м. Дніпро
Дніпровський апеляційний суд у складі судді Єлізаренко І.А., розглянувши клопотання представника позивачів ОСОБА_1 , ОСОБА_2 - адвоката Біцулової Анни Анатоліївни про проведення розгляду справи за апеляційною скаргою представника позивачів ОСОБА_1 , ОСОБА_2 - адвоката Біцулової Анни Анатоліївни на рішення Ленінський районний суд м. Дніпропетровська від 19 червня 2024 року у справі за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Маріупольської міської ради Донецької області про визнання права власності у порядку спадкування за законом, в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, -
До Дніпровського апеляційного суду через систему "Електронний суд" надійшло клопотання представника позивачів ОСОБА_1 , ОСОБА_2 - адвоката Біцулової А.А. про проведення розгляду вищезазначеної справи в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, за поштовою адресою для реєстрації ІНФОРМАЦІЯ_1
Згідно ст. 212 ЦПК України - учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему. Ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Враховуючи введення на всій території України воєнного стану, необхідність забезпечення права на доступ до правосуддя, а також недопущення порушення розумних строків розгляду справи, суд апеляційної інстанції вважає за необхідне надати можливість заявнику приймати участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему, за допомогою системи відеоконференцзв'язку vkz.court.gov.ua, в якій заявнику належить зареєструватися за його електронною поштою ІНФОРМАЦІЯ_1
На підставі викладеного та керуючись ст.212, 353 ЦПК України, суд, -
Клопотання представника позивачів ОСОБА_1 , ОСОБА_2 - адвоката Біцулової Анни Анатоліївни - задовольнити.
Представнику позивачів ОСОБА_1 , ОСОБА_2 - адвоката Біцуловій Анні Анатоліївні надати можливість приймати участь у судовому засіданні 07 січня 2025 року о 09:40 годині дистанційно в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему, за допомогою системи відеоконференцзв'язку vkz.court.gov.ua, в якій заявник адвокату Біцулова Анна Анатоліївна зареєстрована за електронною поштою ІНФОРМАЦІЯ_1 , згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.
Попередити, що відповідно до частини 5 статті 212 ЦПК України ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Зобов'язати сторону подати скановані копії документів, що посвідчують особу учасника або його представника (якщо вони відсутні у матеріалах справи) для встановлення повноважень, письмових заяв і клопотань, письмових доказів засвідчених електронним цифровим підписом за один робочий день до проведення судового засідання.
Попередити сторону про необхідність забезпечення участі у конференції з приміщення, яке б виключало наявність сторонніх звуків (шуму) та в охайному вигляді.
Копію ухвали негайно надіслати стороні - для виконання.
Ухвала оскарженню в касаційному порядку не підлягає.
Суддя І.А.Єлізаренко