30 грудня 2024 рокуЛьвівСправа № 140/2718/24 пров. № А/857/15009/24
Восьмий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді: Гуляка В.В.
суддів: Коваля Р.Й., Іщук Л.П.
розглянувши у письмовому провадженні апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області,
на рішення Волинського окружного адміністративного суду від 17 травня 2024 року (суддя - Андрусенко О.О. час ухвалення - не зазначено, місце ухвалення - м.Луцьк, дата складання повного тексту - не зазначено),
в адміністративній справі №140/2718/24 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області, Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області,
про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,
встановив:
У березні 2024 року позивач ОСОБА_1 звернувся в суд із адміністративним позовом до відповідачів Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області області (далі - відповідач-1), Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області (далі - відповідач-2), в якому просив: 1) визнати дії відповідача-1 щодо відмови у переведенні позивача на пенсію по віку відповідно до Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 року №889-VІІІ протиправними, рішення про відмову від 20 лютого 2024 року №103 скасувати; 2) зобов'язання відповідача-2 здійснити переведення та виплату позивачу пенсії по віку відповідно до Закону №889-VІІІ, з урахуванням рішення Волинського окружного адміністративного суду від 14.07.2023 у справі №140/9412/23 та на підставі довідок про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця, виданих Управлінням соціальної та ветеранської політики Ковельської районної державної адміністрації від 12.02.2024 за №17/1.16/2-24 та №18/1.16/2-24 з дати звернення 12.02.2024. Стягнути з відповідача-2 на користь позивача сплачений судовий збір.
Відповідачі позовних вимог не визнали, в суді першої інстанції кожен подав свій відзив на позовну заяву. Вважають, що даний позов є безпідставним та не підлягає до задоволення. Просили у задоволенні позовних вимог відмовити в повному обсязі.
Рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 17.05.2024 позов задоволено частково. Визнано протиправним та скасовано рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області від 20 лютого 2024 року №103. Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області здійснити переведення ОСОБА_1 з 12 лютого 2024 року на пенсію державного службовця за віком відповідно до Закону України "Про державну службу" від 10 грудня 2015 року №889-VIII, з урахуванням рішення Волинського окружного адміністративного суду від 14 липня 2023 року у справі №140/9412/23, та здійснити перерахунок пенсії на підставі довідок про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця, виданих Управлінням соціальної та ветеранської політики Ковельської районної державної адміністрації від 12.02.2024 за №17/1.16/2-24 та №18/1.16/2-24. У задоволенні решти позовних вимог відмовлено. Стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань відповідача-1 на користь позивача судовий збір у розмірі 605,60 грн..
З цим рішенням суду першої інстанції не погодився відповідач-1 та оскаржив його в апеляційному порядку. Вважає апелянт оскаржуване рішення в частині задоволених позовних вимог незаконним, необґрунтованим, судом першої інстанції неповно з'ясовано обставини, що мають значення для справи, висновки суду не відповідають обставинам справи, неправильно застосовані норми матеріального права, що призвело до неправильного вирішення справи, а тому рішення суду підлягає скасуванню з підстав, наведених в апеляційній скарзі.
В обґрунтування апеляційних вимог апелянт зазначає, що суд першої інстанції дійшов помилкового висновку про наявність правових підстав для задоволення позовних вимог у визначений судом спосіб, оскільки відповідач-1 не вчиняв жодних протиправних дій стосовно не призначення пенсії позивачу. Зазначає, що позивач знаходиться на обліку в територіальному органі пенсійного фонду за місцем своєї реєстрації у Волинській області. Відповідач-1 був уповноважений на розгляд лише конкретної заяви позивача та прийняття відповідного рішення. Оскільки позивачу вже призначалась пенсія за віком відповідно до Закону України "Про державну службу", то пенсія обчислюється на підставі раніше врахованих довідок про заробітну плату. Чинним законодавством України не передбачено можливості перерахунку органами Пенсійного фонду України пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про державну службу» у зв'язку з підвищенням заробітної плати працюючим державним службовцям, отже при переведенні позивача на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» пенсія обчислюється на підставі раніше врахованих довідок про заробітну плату.
За результатами апеляційного розгляду апелянт просить скасувати оскаржене рішення суду від 17.05.2024 та прийняти нове рішення, яким у задоволенні позовної заяви відмовити у повному обсязі.
Суд апеляційної інстанції, заслухавши доповідь судді-доповідача, дослідивши матеріали справи та докази по справі, обговоривши доводи, межі та вимоги апеляційної скарги, перевіривши законність та обґрунтованість рішення суду першої інстанції, вважає, що апеляційну скаргу відповідача-1 необхідно задоволити частково.
Судом встановлено такі фактичні обставини справи.
Позивачу ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з 17.03.2014 була призначена пенсія за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 №3723-ХІІ (далі - Закон №3723-ХІІ).
З 01.03.2021 позивача переведено на пенсію за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 №1058-IV (далі - Закон №1058-IV), що не є спірним у даній справі.
18.04.2023 позивач звернувся до ГУ ПФУ у Волинській області із заявою про переведення з пенсії за віком відповідно до Закону №1058-ІV на пенсію за віком відповідно до Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 №889-VIII (далі - Закон №889-VІІІ) (а.с. 38).
За принципом екстериторіальності вказана заява надійшла для розгляду до ГУ ПФУ в Запорізькій області, та рішенням якого від 21.04.2023 №2221/03-16 позивачу відмовлено у переведенні на пенсію за віком відповідно до Закону №889-VІІІ у зв'язку з тим, що ОСОБА_1 раніше отримував пенсію згідно з Законом №3723-ХІІ та при попередньому розрахунку встановлено, що поновлення раніше призначеної пенсії за нормами вказаного Закону по матеріалам пенсійної справи є недоцільним, розмір пенсії зменшиться та становитиме 5759,15 грн. (а.с. 36).
Рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 14.07.2023 у справі №140/9412/23, залишеним без змін постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 12.12.2023, визнано протиправним та скасовано рішення ГУ ПФУ в Запорізькій області від 21.04.2023 №2221/03-16 про відмову ОСОБА_1 в переведенні на пенсію по віку відповідно до Закону №889-VІІІ. Зобов'язано ГУ ПФУ у Волинській області прийняти рішення про переведення ОСОБА_1 з пенсії за віком, призначеної відповідно до Закону №1058-ІV на пенсію за віком згідно із Законом №889-VІІІ, починаючи з 18.04.2023 (а.с. 102 -109).
На час розгляду цієї справи ОСОБА_1 отримує пенсію за віком відповідно до Закону №1058-ІV, що не є спірним та підтверджується рішенням про перерахунок пенсії від 28.02.2024 №907590124301 (а.с. 11). При цьому, з відзиву ГУ ПФУ у Волинській області слідує, що рішення суду у справі №140/9412/23 не виконане, оскільки місячний розмір пенсії позивача зменшиться і складе 7663,18 грн., також було враховано заяву позивача від 18.12.2023 про залишення без виконання рішення суду у справі №140/9412/23 (а.с. 101).
12.02.2024 позивач повторно звернувся до ГУ ПФУ у Волинській області (за місцем свого проживання) із заявою про перехід на пенсію за віком відповідно до Закону №889-VIII, надавши документи за переліком згідно із розпискою-повідомленням (а.с. 8-10), в тому числі довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця від 12.02.2024 за №17/1.16/2-24 та №18/1.16/2-24, видані Управлінням соціальної та ветеранської політики Ковельської районної державної адміністрації (а.с. 13-14).
Вказану заяву про перехід на інший вид пенсії за принципом екстериторіальності було скеровано до ГУ ПФУ в Запорізькій області. Рішенням ГУ ПФУ в Запорізькій області від 20.02.2024 №103 ОСОБА_1 відмовлено у переході на пенсію за віком відповідно до Закону №889-VIII за заявою від 12.02.2024. Рішення мотивоване тим, що, розглянувши документи, які були надані для перерахунку, встановлено, що ОСОБА_1 була призначена пенсія по Закону №3723-ХІІ з 17.03.2014, а 01.03.2021 зроблено перехід на пенсію за віком відповідно до Закону №1058-ІV як більш доцільний. Отже право на перехід на пенсію за Законом №889-VIII з урахуванням наданих довідок відсутнє (а.с. 7).
Вважаючи дії та рішення відповідача-1 від 20.02.2024 №103 протиправними, позивач звернувся до суду з цим позовом.
Переглядаючи рішення суду першої інстанції в межах доводів і вимог апеляційної скарги, суд апеляційної інстанції враховує наступне.
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцієюта законами України.
Згідно з ч.1 ст. 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
На час виникнення спірних відносин, принципи, правові та організаційні засади забезпечення державної служби, зокрема порядок реалізації права на пенсійне забезпечення державних службовців, визначалися Законом України «Про державну службу» від 10.12.2015 №889-VIII .
Разом з цим, відповідно до пункту 2 розділу ХІ Прикінцевих та перехідних положень Закону №889-VIII з 01.05.2016 втратив чинність Закон України «Про державну службу» від 16.12.1993 №3723-XII, крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 цього розділу.
Відповідно до частини першої статті 37 Закону №3723-ХІІ, на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України від 09.07.2003 №1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон №1058-IV), за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченому абзацом 1 частини першої статті 28 Закону №1058-IV, у тому числі, стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку.
Отже, за наявності в особи станом на 01.05.2016 певного стажу державної служби (10 років для осіб, що на зазначену дату займали посади державної служби, або 20 років незалежно від того, чи працювала особа станом на 01.05.2016 на державній службі), така особа зберігає право на призначення пенсії відповідно до ст.37 Закону №3723-XII, у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Крім того, для збереження у особи права на призначення пенсії відповідно до ст.37 Закону №3723-XII після 01.05.2016 обов'язковою умовою є дотримання сукупності вимог, визначених ч.1 ст.37 Закону №3723-ХІІ і Прикінцевих та перехідних положень Закону №889-VIII, а саме щодо віку, страхового стажу та стажу державної служби.
Як вбачається з матеріалів справи, 12.02.2024 позивач звернувся до відповідача-2 із заявою про перехід на інший вид пенсії - пенсію державного службовця відповідно до Закону України «Про державну службу». На момент звернення із даною заявою позивач отримував пенсію за віком за нормами Закону №1058-IV.
Разом з тим судом встановлено, рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 14.07.2023 у справі №140/9412/23, яке набрало законної сили 12.12.2023, зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області прийняти рішення про переведення ОСОБА_1 з пенсії за віком, призначеної відповідно до Закону №1058-ІV на пенсію за віком згідно із Законом №889-VІІІ, починаючи з 18.04.2023.
У вказаному рішенні встановлено, що на дату набрання чинності Законом №889-VIII (01.05.2016) ОСОБА_1 мав понад 20 років стажу державної служби (38 років 8 місяців 24 дні) та понад 40 років страхового стажу та на дату його звернення із заявою про переведення із пенсії за віком, призначеної відповідно до Закону №1058-ІV на пенсію за віком відповідно до статті 37 Закону №3723-XII, йому виповнилося 68 років, відтак, позивач зберігає право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону №3723-XII. Враховуючий достатній стаж роботи на посадах державного службовця, суд дійшов до висновку, що ОСОБА_1 має право на пенсію відповідно до Закону №889-VIII.
Відповідно до частини четвертої статті 78 КАС України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
Отже, встановлені у рішенні Волинського окружного адміністративного суду від 14.07.2023 у справі №140/9412/23, яке набрало законної сили, обставини в силу вимог четвертої статті 78 КАС України є преюдиційними та не підлягають доказуванню.
Статтею 129-1 Конституції України передбачено, що суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов'язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.
Також стаття 14 КАС України визначає, що судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України.
Отже, колегією суддів встановлено, що право позивача на призначення/переведення його на пенсії по віку відповідно до Закону №889-VІІІ підтверджене рішенням суду від 14.07.2023 у справі №140/9412/23, яке набрало законної сили, тому додаткового підтвердження відповідного права позивача не потребується.
Апеляційний суд зауважує, що відповідач-1 приймаючи спірне рішення від 20.02.2024 про відмову позивачу в переході на пенсію за віком відповідно до Закону №889-VIII за заявою від 12.02.2024 не врахував рішення Волинського окружного адміністративного суду від 14.07.2023 у справі №140/9412/23, яке набрало законної сили. Тому, таке рішення відповідача-1 є незаконним, оскільки ГУ ПФУ в Запорізській області повторно вирішувало питання про право позивача на призначення/перерахунок пенсію за віком відповідно до Закону №889-VIII, не врахувавши, що питання відносно такого права позивача уже було вирішено означеним вище судовим рішенням.
Отже, суд першої інстанції дійшов правильного висновку про те, що рішення ГУ ПФУ в Запорізькій області від 20.02.2024 №103 про відмову ОСОБА_1 у переході на пенсію за віком відповідно до Закону №889-VIII є протиправним та підлягає скасуванню.
Крім того, невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом. Це забезпечується, в першу чергу, через примусове виконання судових рішень відповідно до Закону України «Про виконавче провадження» від 02.06.2016 №1404-VIII (далі - Закон №1404-VIII).
Статтею 1 Закону №1404-VIII визначено, що виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
Апеляційний суд зазначає, що рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 14.07.2023 у справі №140/9412/23 уже вирішено питання щодо права позивача на призначення/переведення з пенсії за віком, призначеної відповідно до Закону №1058-ІV на пенсію за віком згідно із Законом №889-VІІІ, і таке рішення суду може бути виконане в добровільному або примусовому порядку у визначений законодавством спосіб, а тому безпідставною є позовна вимога у розглядуваному адміністративному позові про зобов'язання відповідачів здійснити переведення позивача на пенсію по віку відповідно до Закону №889-VІІІ, з урахуванням рішення Волинського окружного адміністративного суду від 14.07.2023 у справі №140/9412/23.
Відносно вимоги позивача про зобов'язання відповідачів здійснити виплату позивачу пенсії по віку відповідно до Закону №889-VІІІ на підставі довідок про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця, виданих Управлінням соціальної та ветеранської політики Ковельської районної державної адміністрації від 12.02.2024 за №17/1.16/2-24 та №18/1.16/2-24, то колегія суддів зазначає наступне.
Порядок призначення пенсій згідно з Законом №889-VIII, яким визначено право на пенсійне забезпечення державних службовців відповідно до статті 37 Закону №3723-XII, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 №622 "Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб" (далі - Порядок №662).
Пунктом 4 Порядку №662 передбачено, що пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права, в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. При цьому: посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених на день звернення за призначенням пенсії за останньою займаною посадою державної служби (або прирівняною до неї у разі відсутності у державному органі відповідних посад державної служби); розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за будь-які 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв починаючи з 1 травня 2016 року. Середньомісячна сума зазначених виплат за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми цих виплат на 60. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні; у разі коли в осіб, зазначених в пункті 2 цього Порядку, станом на дату звернення немає 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією починаючи з 1 травня 2016 року, середньомісячна сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат за наявні місяці роботи починаючи з 1 травня 2016 року на кількість таких місяців. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні. При цьому для державних службовців, які звернулися за призначенням пенсії у травні 2016 року, а також для осіб, які не працювали починаючи з 1 травня 2016 року на посадах державної служби, сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається з розрахунку таких виплат за травень 2016 року як за повний місяць; матеріальна допомога та виплати, які нараховуються за період, що перевищує календарний місяць, враховуються в частині, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді.
За бажанням осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, і які на момент виходу на пенсію не перебувають на державній службі, розмір зазначених в абзацах третьому - п'ятому цього пункту виплат визначається в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, але не раніше травня 2016 року, за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі.
Апеляційний суд враховує, що оскільки позивач на час розгляду цієї адміністративної справи отримує пенсію по віку за Законом №1058-ІV, а рішення Волинського окружного адміністративного суду від 14.07.2023 у справі №140/9412/23 про переведення позивача з пенсії за віком, призначеної відповідно до Закону №1058-ІV на пенсію за віком згідно із Законом №889-VІІІ, починаючи з 18.04.2023, ще не виконано, тому являються безпідставними та передчасними вимоги позивача про зобов'язання відповідачів здійснити виплату позивачу пенсії по віку відповідно до Закону №889-VІІІ на підставі вказаних вище довідок від 12.02.2024 за №17/1.16/2-24 та №18/1.16/2-24 з дати звернення 12.02.2024.
При цьому, суд апеляційної інстанції вважає за необхідне зазначити, що подання позивачем до ГУ ПФУ у Волинській області заяви від 18.12.2023 про невиконання судових рішень у справі №140/9412/23 не позбавляє позивача права на виконання цих рішень суду щодо переведення позивача з пенсії за віком, призначеної відповідно до Закону №1058-ІV на пенсію за віком згідно із Законом №889-VІІІ, у визначеному Законом порядку.
Здійснюючи захист порушеного права позивача, суд першої інстанції наведеного вище не врахував та прийшов до помилкового висновку про необхідність зобов'язання відповідача-1 здійснити переведення позивача з 12.02.2024 на пенсію державного службовця за віком відповідно до Закону №889-VIII, з урахуванням рішення Волинського окружного адміністративного суду від 14 липня 2023 року у справі №140/9412/23, та здійснити перерахунок пенсії на підставі довідок про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця, виданих Управлінням соціальної та ветеранської політики Ковельської районної державної адміністрації від 12.02.2024 за №17/1.16/2-24 та №18/1.16/2-24.
Тому, рішення суду першої інстанції від 17.05.2024 підлягає частковому скасуванню, в частині задоволення таких позовних вимог, із прийняття в цій частині нової постанови, якою відповідні позовні вимоги задоволити частково.
З огляду на приписи пунктів 4.2, 4.10 розділу ІV Порядку №22-1, належним відповідачем у правовідносинах щодо розгляду заяви позивача про переведення (призначення) пенсії за віком відповідно до Закону України "Про державну службу" є Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізьській області, структурний підрозділ якого визначений за принципом екстериторіальності, розглядав заяву про призначення (перерахунок) пенсії та прийняв рішення про відмову.
Таким чином, апеляційний суд приходить до висновку, що належним способом захисту порушеного права позивача буде зобов'язання відповідача-1 повторно розглядунти заяву позивача від 12.02.2024 року про призначення/перерахунок пенсії (перехід на пенсію за іншим законом, із врахуванням рішення Волинського окружного адміністративного суду від 14.07.2023 у справі №140/9412/23), і за результатами розгляду прийняти обґрунтоване рішення.
У решта частині рішення суду першої інстанції слід залишити без змін як законне і обгрунтоване.
Суд апеляційної інстанції також зазначає, що відповідно до п.2 ч.5 ст.328 КАС України, не підлягають касаційному оскарженню судові рішення у справах незначної складності та інших справах, розглянутих за правилами спрощеного позовного провадження (крім справ, які відповідно до цього Кодексу розглядаються за правилами загального позовного провадження).
Проаналізувавши характер спірних правовідносин, предмет доказування, склад учасників справи та враховуючи, що дану адміністративну справу було розглянуто судом першої інстанції в порядку спрощеного позовного провадження, суд апеляційної інстанції зазначає, що дана адміністративна справа є справою незначної складності, а тому рішення суду апеляційної інстанції не підлягає касаційному оскарженню, крім випадків, передбачених пунктом 2 частини 5 статті 328 КАС України.
Керуючись ст.ст. 243, 308, 311, 315, 316, 317, 321, 322, 325, 328 КАС України,
постановив:
Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області - задоволити частково.
Рішення Волинського окружного адміністративного суду від 17 травня 2024 року в адміністративній справі №140/2718/24 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області, Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії - скасувати частково, а саме, в частині задоволення позовних вимог про зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області здійснити переведення ОСОБА_1 з 12 лютого 2024 року на пенсію державного службовця за віком відповідно до Закону України "Про державну службу" від 10 грудня 2015 року №889-VIII, з урахуванням рішення Волинського окружного адміністративного суду від 14 липня 2023 року у справі №140/9412/23, та здійснити перерахунок пенсії на підставі довідок про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця, виданих Управлінням соціальної та ветеранської політики Ковельської районної державної адміністрації від 12.02.2024 за №17/1.16/2-24 та №18/1.16/2-24, - і в цій частині прийняти нову постанову, якою відповідні позовні вимоги задоволити частково.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області повторно розглядунти заяву ОСОБА_1 від 12 лютого 2024 року за призначенням/перерахунком пенсії (перехід на пенсію за іншим Законом, із врахуванням рішення Волинського окружного адміністративного суду від 14.07.2023 у справі №140/9412/23), і за результатами розгляду прийняти обґрунтоване рішення.
У решта частині рішення Волинського окружного адміністративного суду від 17 травня 2024 року в адміністративній справі №140/2718/24 - залишити без змін.
Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття і касаційному оскарженню не підлягає, крім випадків, передбачених пунктом 2 частини 5 статті 328 КАС України, шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Головуючий суддя В. В. Гуляк
судді Р. Й. Коваль
Л. П. Іщук