про передачу адміністративної справи для визначення підсудності
31 грудня 2024 рокум. Ужгород№ 260/8785/24
Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Гаврилко С.Є. вирішуючи питання можливості відкриття провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Закарпатського окружного адміністративного суду, Державної судової адміністрації України та Головного управління Державної казначейської служби України в Закарпатській області про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити дії, -
30 грудня 2024 року до Закарпатського окружного адміністративного суду звернулася з позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Закарпатського окружного адміністративного суду (88000, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Загорська, 30, код ЄДРПОУ 35231455) та Державної судової адміністрації України (01601, м. Київ, вул. Липська, 18/5, код ЄДРПОУ 26255795) Головного управління Державної казначейської служби України в Закарпатській області (88000, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. П. Мирного, буд. 2а, код ЄДРПОУ 37975895), яким просить суд: "1. Визнати протиправною бездіяльність Державної судової адміністрації України щодо не забезпечення Закарпатського окружного адміністративного суду в повному обсязі бюджетними асигнуваннями для проведення видатків з виплати суддівської винагороди та допомоги на оздоровлення ОСОБА_1 за період з 01 січня 2024 по 30 грудня 2024 року, виходячи із встановленого на 01 січня 2024 року прожиткового мінімуму для працездатних осіб у розмірі 3028,00 грн. 2. Зобов'язати Державну судову адміністрацію України забезпечити Закарпатський окружний адміністративний суд бюджетними асигнуваннями для здійснення видатків з виплати суддівської винагороди та допомоги на оздоровлення ОСОБА_1 за період з 01 січня 2024 по 30 грудня 2024 року, виходячи із встановленого на 01 січня 2024 року прожиткового мінімуму для працездатних осіб у розмірі 3028,00 грн. 3. Визнати протиправними дії Закарпатського окружного адміністративного суду щодо нарахування та виплати ОСОБА_1 суддівської винагороди та допомоги на оздоровлення за період з 01 січня 2024 року по 30 грудня 2024 року включно, обчислених виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який застосовується для визначення базового розміру посадового окладу судді, в розмірі 2102,00 грн. 4. Зобов'язати Закарпатський окружний адміністративний суд нарахувати та виплатити ОСОБА_1 суддівську винагороду та допомогу на оздоровлення за період з 01 січня 2024 року по 30 грудня 2024 року на підставі частин 2, 3 статті 135 Закону України "Про судоустрій та статус суддів", виходячи з базового розміру посадового окладу судді 30 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, а саме: у 2024 році - з прожиткового мінімуму для працездатних осіб у розмірі 3028,00 грн., з урахуванням виплачених сум та з проведенням відрахування загальнообов'язкових платежів. 5. Прошу розглядати справу за моєї відсутності.".
Відповідно до статті 171 частини 1 пункту 4 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Підсудність - це визначена за передбаченими КАС України критеріями (територіальності, предметності та інстанційності) компетенція конкретного суду на розгляд справ, що відносяться до його юрисдикції (підвідомчі йому).
Приписами статті 28 частини 1 КАС України визначено, що підсудність справи, у якій однією із сторін є суд або суддя суду, до підсудності якого віднесена ця справа за загальними правилами, визначається ухвалою суду вищої інстанції, постановленою без повідомлення сторін.
Розглянувши матеріали поданого адміністративного позову суд зазначає наступне.
Статтею 29 КАС України унормовано випадки передачі адміністративних справ з одного адміністративного суду до іншого. Відповідно до статті 29 частини 1 пункту 6 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо однією із сторін у справі є суд, в якому розглядається справа, або суддя цього суду.
Позивачем у даній адміністративній справі є суддя Закарпатського окружного адміністративного суду та заступник голови Закарпатського окружного адміністративного суду Маєцька Наталія Дмитрівна.
Разом з тим, відповідачем у справі зазначено, зоерема, Закарпатський окружний адміністративний суд, а отже, зазначені обставини унеможливлюють вирішення даної справи Закарпатським окружним адміністративним судом з огляду на положення статті 28 КАС України.
За наведених обставин, виходячи з необхідності дотримання вимог щодо юрисдикції (підсудності) розгляду справ, суд приходить до висновку про необхідність передачі даної адміністративної справи до суду вищої інстанції для визначення підсудності.
Відтак з метою визначення підсудності адміністративної справи № 260/8785/24 таку необхідно направити до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
На підставі викладеного та керуючись статтями 28, 29, 243, 248 КАС України, суддя, -
Адміністративну справу № 260/8785/24 за позовом ОСОБА_1 до Закарпатського окружного адміністративного суду, Державної судової адміністрації України та Головного управління Державної казначейської служби України в Закарпатській області про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити дії - направити до Восьмого апеляційного адміністративного суду для визначення суду, до підсудності якого віднесена дана справа.
Ухвала окремо не оскаржується. Заперечення проти такої ухвали може бути включено до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи.
Суддя С.Є. Гаврилко