31 грудня 2024 року ЛуцькСправа № 140/10251/24
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Сороки Ю.Ю.,
розглянувши у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області, Головного управління Пенсійного фонду України у м. Києві про визнання протиправним рішення та зобов'язання вчинити дії,
ОСОБА_1 звернулася з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області, Головного управління Пенсійного фонду України у м. Києві про визнання протиправним рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області №262740011602 від 29.04.2024 року, про відмову в призначенні пенсії за віком відповідно до Закону України “Про загальнообов?язкове державне пенсійне страхування» у зв'язку з не зарахуванням до страхового стажу періоду роботи з 15.08.1983 року по 24.08.1984 року, з 27.08.1984 року по 30.06.2000 року відповідно до записів трудової книжки серії НОМЕР_1 ОСОБА_1 .
Зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України у м. Києві призначити пенсію за віком відповідно до Закону України “Про загальнообов?язкове державне пенсійне страхування» ОСОБА_1 із зарахуванням до страхового стажу всіх періоду роботи, а саме з 15.08.1983 року по 24.08.1984 року, з 27.08.1984 року по 30.06.2000 року, з 01.07.2000 року по сьогоднішній день відповідно до записів трудової книжки серії НОМЕР_1 з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку.
Зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України у м. Києві зарахувати страховий стаж за періоди роботи з 15.08.1983 року по 24.08.1984 року, з 27.08.1984 року по 30.06.2000 року, з 01.07.2000 року по сьогоднішній день як такий, що дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів “е» - “ж» ст.55 Закону України “Про пенсійне забезпечення».
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 22.04.2024 позивач звернулася до ГУ ПФУ у м. Києві із заявою про призначення пенсії за віком згідно ст.26 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», на що листом ГУ ПФУ України у Волинській області від 01.05.2024 повідомлено позивача про прийняття рішення №262740011602 від 29.04.2024 року про відмову у призначенні пенсії за віком, у зв'язку із відсутністю необхідного страхового стажу. При цьому, до страхового стажу не зараховано період роботи з 15.08.1983 року по 24.08.1984 року, з 27.08.1984 року по 30.06.2000 року у середніх школах №2 та №12 м. Лисичанськ, з 01.07.2000 року по сьогоднішній день, відповідно до записів трудової книжки серії НОМЕР_1 ОСОБА_1 , у зв'язку із тим, що не читабельна печатка установи.
Позивач вважає такі дії відповідача щодо не зарахування вищевказаних періодів роботи та перебування на обліку до страхового стажу протиправними, оскільки за правильність оформлення трудової книжки відповідає відділ кадрів підприємства, установи, організації, крім того відповідачем не враховано, що не усі недоліки записів у трудовій книжці можуть бути підставою для неврахування відповідного стажу, так як визначальним є підтвердження факту зайнятості особи на відповідних роботах, а не правильність записів у трудовій книжці.
Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 25.09.2024 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження у справі без проведення судового засідання та виклику сторін.
Відповідач у відзиві на позовну заяву позовні вимоги не визнав, просив відмовити у задоволенні позову, мотивуючи тим, що за документами позивача не підтверджено достатнього страхового стажу роботи, який дає право на призначення пенсії за віком відповідно до статті 26 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Згідно наданих позивачем документів та даних, що містяться в системі персоніфікованого обліку, страховий стаж становить 25 років 00 місяців 00 днів. Стосовно не зарахування до страхового стажу позивача періоду роботи з 15.08.1983 року по 24.08.1984 року, з 27.08.1984 року по 30.06.2000 року у середніх школах №2 та №12 м. Лисичанськ, з 01.07.2000 року по сьогоднішній день, зазначає, що у зв'язку із тим, що не читається печатка, підстав для зарахування вищевказаних періодів роботи до страхового стажу немає.
Водночас, звертає увагу на те, що період роботи з 01.01.2019 по 31.03.2024 зараховано до страхового стажу позивача, атому позовна вимога в цій частині безпідставна.
У зв'язку із чим, просив відмовити у задоволенні позовних вимог позивача повністю.
Дослідивши наявні в матеріалах справи письмові докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають до задоволення з наступних мотивів та підстав.
Судом встановлено, що 22.04.2024 ОСОБА_1 звернулася до ГУ ПФУ у м. Києві із заявою про призначення пенсії за віком згідно із статтею 26 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Листом ГУ ПФУ України у Волинській області від 01.05.2024 повідомлено позивача про прийняття рішення №262740011602 від 29.04.2024 року про відмову у призначенні пенсії за віком, у зв'язку із відсутністю необхідного страхового стажу. При цьому, до страхового стажу не зараховано період роботи з 15.08.1983 року по 24.08.1984 року, з 27.08.1984 року по 30.06.2000 року у середніх школах №2 та №12 м. Лисичанськ, з 01.07.2000 року по сьогоднішній день відповідно до записів трудової книжки серії НОМЕР_1 ОСОБА_1 , у зв'язку із тим, що не читабельна печатка установи.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд враховує наступне.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Пунктом шостим частини першої статті 92 Конституції України визначено, що виключно законами України визначаються, зокрема, основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення.
Згідно із преамбулою Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-IV, який набув чинності з 01.01.2004 (далі - Закон №1058-IV), цей Закон, розроблений відповідно до Конституції України та Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом.
Частиною 1 статті 9 Закону №1058-ІV визначено, що в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати, зокрема, пенсія за віком.
За правилами частини першої статті 26 Закону №1058-ІV особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхового стажу не менше 15 років по 31 грудня 2017 року.
Починаючи з 1 січня 2018 року право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років мають особи за наявності страхового стажу: з 1 січня 2021 року по 31 грудня 2021 року - не менше 28 років.
Отже, право на призначення пенсії за віком протягом 2021 року мали особи, які досягнули віку 60 років та за умови наявності у таких осіб страхового стажу не менше 28 років.
Відповідно до статті 1 Закону №1058-IV страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягала державному соціальному страхуванню, якою або за яку сплачувався збір на обов'язкове державне пенсійне страхування згідно із законодавством, що діяло раніше, та/або підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню згідно із цим Законом і за який сплачено страхові внески.
Таке ж визначення містить і частина 1 статті 24 Закону №1058-IV, яка передбачає, що страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
Згідно з частиною 2 статті 24 Закону №1058-IV страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.
Відповідно до частини 4 статті 24 Закону №1058-IV періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом.
Таким чином, до 01.01.2004 стаж роботи підтверджується в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності Законом №1058-IV.
Так, приписами статті 56 Закону України “Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 №1788-ХІІ (далі - Закон №1788-ХІІ) визначено, що до стажу роботи зараховується робота, виконувана на підставі трудового договору на підприємствах, в установах, організаціях і кооперативах, незалежно від використовуваних форм власності та господарювання, а також на підставі членства в колгоспах та інших кооперативах, незалежно від характеру й тривалості роботи і тривалості перерв.
Статтею 62 Закону №1788-XII передбачено, що основним документом, який підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України. Такий порядок затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 №637 (далі - Порядок №637).
Відповідно до пунктів 1, 2 Порядку №637 основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.
Таким чином, основним документом, який підтверджує наявний стаж роботи є трудова книжка, а інші документи приймаються до уваги виключно у разі відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній.
Згідно з пунктом 3 Порядку №637 за відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.
Аналіз вказаних норм дає підстави для висновку, що основним документом, який підтверджує трудовий стаж позивача є його трудова книжка. При цьому, лише у разі відсутності трудової книжки або записів в ній органи пенсійного фонду мають право встановлювати трудовий стаж на підставі інших первинних документів.
Так, спірні правовідносини у даній справі виникли у зв'язку з відмовою Пенсійного органу у зарахуванні до страхового стажу періоду роботи позивача з 15.08.1983 року по 24.08.1984 року, з 27.08.1984 року по 30.06.2000 року у середніх школах №2 та №12 м. Лисичанськ та з 01.07.2000 по сьогоднішній день, у зв'язку із тим, що не читабельна печатка установи.
З наявної в матеріалах справи копії трудової книжки ОСОБА_1 НОМЕР_1 вбачається, зокрема, що позивач з 15.08.1983 року по 24.08.1984 року працювала у середній школі №12 м. Лисичанськ на посаді вихователя груп, з 27.08.1984 року по 30.06.2000 року у середніх школах №2 м. Лисичанськ на посаді вчителя початкових класів.
Отже, записами трудової книжки підтверджується факт роботи позивача з 15.08.1983 року по 24.08.1984 року, з 27.08.1984 року по 30.06.2000 року у середніх школах №2 та №12 м. Лисичанськ.
Водночас, судом встановлено, що період роботи з 01.01.2019 по 31.03.2024 зараховано до страхового стажу позивача.
Разом з тим, періоди роботи позивача з 15.08.1983 року по 24.08.1984 року, з 27.08.1984 року по 30.06.2000 року у середніх школах №2 та №12 м. Лисичанськ та з 01.07.2000 по 31.12.2018 не зараховані відповідачем до страхового стажу з тих підстав, що у трудовій книжці не читається печатка установи - середніх шкіл №2 та №12 м. Лисичанськ, на що суд зазначає наступне.
Згідно з пунктом 2.2 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників від 29.07.1993 №58 (далі - Інструкція №58) до трудової книжки вносяться: відомості про працівника: прізвище, ім'я та по батькові, дата народження; відомості про роботу, переведення на іншу постійну роботу, звільнення; відомості про нагородження і заохочення: про нагородження державними нагородами України та відзнаками України, заохочення за успіх у роботі та інші заохочення відповідно до чинного законодавства України; відомості про відкриття, на які видані дипломи, про використані винаходи і раціоналізаторські пропозиції та про виплачені у зв'язку з цим винагороди.
Суд не приймає до уваги посилання відповідача на відсутність підстав для зарахування вищевказаних періодів до страхового стажу позивача, оскільки в даному випадку записи, внесені до трудової книжки позивача, між собою пов'язані хронологічно, відсутні ознаки підчисток та підробок, із зазначенням номерів наказів та дат їх видачі. Доказів визнання недостовірними записів у трудовій книжці щодо спірного періоду роботи відповідачем суду не надано.
Таким чином, оскільки трудова книжка позивача містить усі необхідні записи про роботу у спірні періоди, тому, на переконання суду, є достатнім підтвердженням права на пенсійне забезпечення.
Суд зазначає, що підставою для призначення пенсії є відповідний стаж роботи, а не дотримання усіх формальних вимог при заповненні трудової книжки. Відповідачем не взято до уваги, що не усі недоліки записів у трудовій книжці можуть бути підставою для неврахування відповідного стажу, оскільки визначальним є підтвердження факту зайнятості особи на відповідних роботах, а не правильність записів у трудовій книжці. Крім того, позивач не може нести відповідальності за правильність заповнення його трудової книжки.
Аналогічний висновок вказаний і в постановах Верховного Суду від 17 липня 2018 року у справі №220/989/17, від 19 грудня 2019 року у справі №307/541/17.
Крім того, суд зазначає, що відповідно до підпункту 2 пункту 6 Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах, а також про об'єднані управління, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 22.12.2014 №28-2, Управління Фонду має право отримувати безоплатно в установленому законодавством порядку від державних органів та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій усіх форм власності і від фізичних осіб підприємців відомості про нарахування, обчислення і сплату страхових внесків, а також інші відомості, необхідні для здійснення покладених на управління Фонду завдань.
Відтак, враховуючи вищенаведене, у випадку виникнення сумнівів щодо достовірності поданих особою документів відповідач наділений правом звернення до державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій з метою отримання інформації, необхідної для здійснення їхньої діяльності. Однак, ГУ ПФУ в Волинській області таким правом не скористалося.
Відповідно до вимог частини 5 статті 242 КАС України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки Верховного Суду.
Так, Верховний Суд у постановах від 30.09.2019 в справі №638/18467/15-а та від 25.04.2019 в справі №593/283/17 зазначив, що формальні неточності у документах, за загальним правилом, не можуть бути підставою для органів Пенсійного фонду України для обмеження особи у реалізації конституційного права на соціальний захист.
Крім того, Верховний Суд у постанові від 21.02.2018 в справі №687/975/17 вказав, що на особу не може перекладатись тягар доведення правдивості чи достовірності даних, що зазначені у його трудовій книжці. Працівник не може відповідати за правильність та повноту оформлення документів на підприємстві, неналежний порядок ведення та заповнення трудової книжки чи іншої документації з вини адміністрації підприємства, відтак вказані обставини не можуть бути підставою для позбавлення позивача його конституційного права на соціальний захист щодо вирішення питань з призначення пенсії за віком.
Приймаючи рішення у даній справі, суд зазначає, що обов'язок належного оформлення таких документів покладається не на працівника, а на роботодавця чи інших уповноважених осіб. Крім цього, згідно вимог частини другої статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
На думку суду, відповідач - ГУ ПФУ у Волинській області як суб'єкт владних повноважень не надав суду достатніх та беззаперечних доказів, які б свідчили, що дії щодо не зарахування періодів роботи позивача з 15.08.1983 року по 24.08.1984 року, з 27.08.1984 року по 30.06.2000 року у середніх школах №2 та №12 м. Лисичанськ, з 01.07.2000 по 31.12.2018 до страхового стажу при призначенні пенсії за віком та відмови у призначенні пенсії за віком за вказаних обставин вчинені відповідно до норм законодавства, з урахуванням усіх обставин справи, що мають значення для їх вчинення.
Щодо вимоги позивача про зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України у м. Києві зарахувати страховий стаж за періоди роботи з 15.08.1983 року по 24.08.1984 року, з 27.08.1984 року по 30.06.2000 року, з 01.07.2000 року по сьогоднішній день як такий, що дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів “е» - “ж» ст.55 Закону України “Про пенсійне забезпечення», суд зазначає наступне.
Відповідно до пункту 7-1 розділу XV “Прикінцеві положення» Закону №1058-IV особам, які на день досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону, працювали в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів “е» - “ж» статті 55 Закону України “Про пенсійне забезпечення», і мають страховий стаж (для чоловіків - 35 років, для жінок - 30 років) на таких посадах, а також якщо вони до цього не отримували будь-яку пенсію, при призначенні пенсії за віком виплачується грошова допомога, яка не підлягає оподаткуванню, у розмірі їх десяти місячних пенсій станом на день її призначення. Виплата зазначеної грошової допомоги здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України. Порядок обчислення стажу, який дає право на призначення грошової допомоги, та механізм виплати цієї допомоги встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Згідно із пунктом 1 Порядку обчислення страхового стажу, що дає право на призначення грошової допомоги, та її виплати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 №1191 (далі - Порядок №1191), цей Порядок визначає умови обчислення страхового стажу, що дає право на призначення грошової допомоги відповідно до пункту 7-1 розділу XV “Прикінцеві положення» Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., №49-51, ст.376), та механізм її виплати.
Пунктами 5 - 7 Порядку №1191 визначено, що грошова допомога надається особам, яким починаючи з 1 жовтня 2011 року призначається пенсія за віком відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та які на день досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 зазначеного Закону, працювали в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів “е» - “ж» статті 55 Закону України “Про пенсійне забезпечення», і мають страховий стаж (для чоловіків - 35 років, для жінок - 30 років) на таких посадах, а також якщо вони до цього не отримували будь-яку пенсію. Для визначення розміру грошової допомоги враховується місячний розмір пенсії, обчислений згідно із статтями 27 і 28 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», станом на день її призначення. Виплата грошової допомоги здійснюється органами Пенсійного фонду України одноразово у розмірі десяти місячних пенсій за рахунок коштів Державного бюджету України одночасно з першою виплатою пенсії, яка призначена до виплати.
За приписами пункту 2 Порядку №1191 до страхового стажу, що визначає право на виплату грошової допомоги, зараховуються періоди роботи в закладах та установах державної та комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів “е» і “ж» статті 55 Закону України “Про пенсійне забезпечення» (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., №3, ст.10), що передбачені: переліком закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 4 листопада 1993 року №909 “Про перелік закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років» (ЗП України, 1994 р., №4, ст.70; Офіційний вісник України, 2002 р., №39, ст.1820; 2004 р., №46, ст.3052).
Отже, право особи на отримання грошової допомоги у розмірі десяти місячних пенсій пов'язується з наявністю у неї необхідного спеціального стажу (від 25 до 30 років) роботи на певних, визначених законодавством, посадах й вихід на пенсію саме з цих посад в закладах та установах державної або комунальної форми власності, а також неотримання такою особою до моменту виходу на пенсію за віком відповідно до Закону №1058-IV будь-якого іншого виду пенсії (вказані висновки щодо застосування норм права викладені у постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 13.03.2018 у справі №234/13835/17).
З матеріалів справи вбачається, що при розгляді питання щодо призначення пенсії за віком, право позивача на виплату грошової допомоги відповідно до пункту 7-1 розділу XV “Прикінцеві положення» Закону №1058-IV не розглядалося органом Пенсійного фонду, а відтак і не було порушено з огляду на те, що відповідач вважав недостатнім наявний у позивача страховий стаж для призначення пенсії за віком відповідно до Закону України “Про загальнообов?язкове державне пенсійне страхування».
З огляду на що, суд вважає передчасною вимогу позивача про зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України у м. Києві зарахувати страховий стаж за періоди роботи з 15.08.1983 року по 24.08.1984 року, з 27.08.1984 року по 30.06.2000 року, з 01.07.2000 року по сьогоднішній день як такий, що дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів “е» - “ж» ст.55 Закону України “Про пенсійне забезпечення» для призначення та виплати одноразової грошової допомоги.
З урахуванням встановлених обставин справи, наведених норм чинного законодавства України та правових висновків Верховного Суду, виходячи із наданих частиною другою статті 245 КАС України повноважень, суд у даній справі дійшов висновку, що належним способом захисту прав позивача є прийняття судом рішення про часткове задоволення позовних вимог шляхом визнання протиправним та скасування рішення ГУ ПФУ у Волинській області №262740011602 від 29.04.2024 року, про відмову ОСОБА_1 в призначенні пенсії за віком відповідно до Закону України “Про загальнообов?язкове державне пенсійне страхування» у зв'язку з не зарахуванням до страхового стажу періоду роботи з 15.08.1983 року по 24.08.1984 року, з 27.08.1984 року по 30.06.2000 року відповідно до записів трудової книжки серії НОМЕР_1 та зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області призначити ОСОБА_1 пенсію за віком відповідно до Закону України “Про загальнообов?язкове державне пенсійне страхування» із зарахуванням до страхового стажу періоду роботи, а саме з 15.08.1983 року по 24.08.1984 року, з 27.08.1984 року по 30.06.2000 року, з 01.07.2000 року по 31.12.2018 відповідно до записів трудової книжки серії НОМЕР_1 з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку.
В задоволенні решти вимог відмовити.
Згідно із частиною першою статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Отже, оскільки позовні вимоги задоволені частково, на користь позивача необхідно стягнути за рахунок бюджетних асигнувань ГУ ПФУ у Волинській області судовий збір в розмірі 1211,20 грн.
Керуючись статтями 243-246 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», суд
Позов задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області №262740011602 від 29.04.2024 року, про відмову ОСОБА_1 в призначенні пенсії за віком відповідно до Закону України “Про загальнообов?язкове державне пенсійне страхування» у зв'язку з не зарахуванням до страхового стажу періоду роботи з 15.08.1983 року по 24.08.1984 року, з 27.08.1984 року по 30.06.2000 року відповідно до записів трудової книжки серії НОМЕР_1 .
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області призначити ОСОБА_1 пенсію за віком відповідно до Закону України “Про загальнообов?язкове державне пенсійне страхування» із зарахуванням до страхового стажу періоду роботи, а саме з 15.08.1983 року по 24.08.1984 року, з 27.08.1984 року по 30.06.2000 року, з 01.07.2000 року по 31.12.2018 відповідно до записів трудової книжки серії НОМЕР_1 з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку.
В задоволенні решти вимог відмовити.
Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області судові витрати у сумі 1211 (одна тисяча двісті одинадцять) гривень 20 копійок.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ).
Відповідачі: Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області, (43026, Волинська обл., м. Луцьк, вул. Кравчука, 22В, код ЄДРПОУ 13358826).
Головне управління Пенсійного фонду України у м. Києві (04053, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 16, код ЄДРПОУ 42098368).
Суддя Ю.Ю. Сорока