Справа № 161/23848/24
Провадження № 3/161/7666/24
м.Луцьк 27 грудня 2024 року
Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Кихтюк Р.М., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , директора ТзОВ «Волиньтабак», -
- за ст. 163-1 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
До Луцького міськрайонного суду із Північного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків надійшли матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Дослідивши матеріали справи, вважаю, що матеріали даної справи слід повернути на доопрацювання з наступних підстав.
Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Пунктом 24 постанови Пленуму ВСУ №14 від 23.12.2005 року визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
Отже, з урахуванням викладеного, суд приходить до висновку, що матеріали про адміністративне правопорушення оформлені неналежним чином, оскільки у протоколі відсутні відомості про особу, яка притягається до відповідальності (дата народження, місце проживання та засоби зв'язку).
Тобто, зазначені недоліки є суттєвими при розгляді адміністративної справи та унеможливлюють повний та всебічний її розгляд.
Таким чином, зважаючи, що суд позбавлений можливості належним чином всебічно, повно і об'єктивно розглянути дану справу по суті та винести законне і обґрунтоване рішення без вказаних обставин, то дані матеріали слід повернути до Північного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків для доопрацювання для усунення вищезазначених недоліків, а також виконати інші дії, в яких виникне необхідність та додати до протоколу про адміністративне правопорушення необхідні докази для ствердження вини правопорушника.
При доопрацюванні матеріалів адміністративної справи необхідно усунути вищенаведені недоліки з дотриманням та врахуванням вимог ст. 38 КУпАП.
Керуючись ст.ст. 256, 278 п.2 КУпАП України, -
Матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 163-1 ч. 1 КУпАП повернути до Північного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків - для доопрацювання.
Постанова остаточна та оскарженню не підлягає.
Суддя Луцького міськрайонного суду
Волинської області Р.М. Кихтюк