30 грудня 2024 р. м. Чернівці Справа №600/505/24-а
Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Григораша В.О., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії,-
До Чернівецького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (позивач) до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області (відповідач) з такими позовними вимогами:
визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області щодо зменшення мені, ОСОБА_1 , відсоткового значення основного розміру моєї пенсії за вислугу років з 55 % до 50 % сум грошового забезпечення;
зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області провести з 01 грудня 2019 року перерахунок моєї, ОСОБА_1 , пенсії на підставі Довідки від 07 червня 2021 року №33/46-573/3811 про розмір грошового забезпечення, яка виготовлена і видана Державною Установою “Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Чернівецькій області» для перерахунку пенсії, виходячи з відсоткового значення розміру пенсії 55 % сум грошового забезпечення та здійснювати виплату мені пенсії з урахуванням виплачених сум.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач в обґрунтування позовних вимог зазначив, що відповідачем в порушення статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" зменшив відсоткове значення розміру пенсії позивача, як учаснику ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС 2-ї категорії.
Ухвалою Чернівецького окружного адміністративного суду від 05.02.2024 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
Відповідач подав до суду відзив на адміністративний позов, в обґрунтування якого заперечив щодо задоволення позовних вимог, зазначивши, що відповідно до частини 2 статті 13 Закону № 2262, що діяла в редакції до 29.04.2006, особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження служби і віднесені до категорії 1, розмір пенсії за вислугу років збільшується на 10 процентів, а віднесеним до категорій 2, 3 - на 5 процентів відповідних сум грошового забезпечення. Зазначене положення скасовано Законом України № 3591 - IV від 04.04.2006.
Відповідно до статті 99 Закону України "Про Державний бюджет України на 2007 рік" та постанови Кабінету Міністрів України від 02.11.2006 № 1522 функції з призначення та перерахунку пенсій органи Пенсійного фонду України з 01.01.2007 виконують функції з призначення (перерахунку) та виплати пенсій. Визначення грошового забезпечення для призначення чи перерахунку пенсій залишилось у компетенції органів силових міністерств (відомств), де особа проходила службу, а, отже, визначення розміру грошового забезпечення для врахування при перерахунку пенсій не належить до компетенції органів Пенсійного фонду України. Таким чином, виплату пенсії з 01.01.2007 було продовжено за матеріалами пенсійної справи.
Звертав увагу суду на те, що з 01.01.2008 органами Пенсійного фонду України проведено перерахунок пенсій з урахуванням грошового забезпечення, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 №1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу".
Відтак, з 01.01.2008 при перерахунку пенсії позивача основний її розмір визначено відповідно до вимог статті 13 Закону № 2262 станом на цю дату, тобто 50 % відповідних сум грошового забезпечення. При цьому, основний розмір пенсії не переглядався, у зв'язку з відсутністю законних підстав. Враховуючи викладене, основний розмір пенсії, обчислено відповідно до вимог чинного законодавства. Встановлення іншого відсотку чинним законодавством не передбачено.
Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
Зважаючи на відсутність клопотання будь-якої зі сторін про інше, суд вважає за можливе продовжити розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
З'ясувавши обставини, на які учасники справи посилаються як на підставу своїх вимог та заперечень, дослідивши письмові докази, судом встановлено наступне.
Позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Чернівецькій області та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Як вбачається із матеріалів справи, з 23.09.1998 позивачу призначено пенсію за вислугу років, відповідно до статті 13 Закону№2262 у розмірі 55 % сум грошового забезпечення (50% - за 20 років вислуги, 5% - як учаснику ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС категорії 2).
Рішенням Чернівецького окружного адміністративного суду від 15.09.2021 у справі №600/3885/21-а адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області - задоволено повністю. Визнано протиправною бездіяльність Головного Управління Пенсійного фонду в Чернівецькій області щодо відмови ОСОБА_1 у проведенні перерахунку і виплати пенсії з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення, на підставі довідки Державної установи Територіального медичного об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Чернівецькій області, про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 07.06.2021 №33/46-573/3811. Зобов'язано Головне Управління Пенсійного фонду Чернівецькій області здійснити ОСОБА_1 , з 01 грудня 2019 року перерахунок та виплату пенсії з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення на підставі довідки Державної установи Територіального медичного об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Чернівецькій області від 07.06.2021 №33/46-573/3811, з урахуванням виплачених сум. Стягнуто на користь ОСОБА_1 , за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій судові витрати - судовий збір в сумі 908,00 грн.
На виконання зазначеного рішення суду, відповідачем проведено перерахунок пенсії позивача з 01.12.2019 виходячи з відсоткового розміру грошового забезпечення 50%, тобто без урахування 5 % як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильської катастрофи категорії 2.
20.12.2023 позивач звернувся до відповідача із заявою в якій просив перерахувати пенсію на підставі Довідки від 07 червня 2021 року №33/46-573/3811 про розмір грошового забезпечення, яка виготовлена і видана Державною Установою “Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Чернівецькій області» для перерахунку пенсії, виходячи з відсоткового значення розміру пенсії 55 % сум грошового забезпечення (з урахуванням збільшення на 5 % як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильської катастрофи категорії 2) та здійснити виплату з урахуванням виплачених сум з 01.12.2019.
Листом Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області повідомлено позивача про те, що з 23.09.1998 призначено пенсію за Законом № 2262-ХІІ з урахуванням 20 років вислуги. До основного розміру пенсії з дати її призначення відповідно до статей 49 та 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" було встановлено додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров'ю, як особі, віднесеній до категорії 2. Основний розмір пенсії обчислено відповідно до пункту "а" статті 13 Закону №2262-ХІІ, у редакції чинній на дату призначення, тобто - 55% відповідних сум грошового забезпечення.
Також повідомлено про те, що відповідно до частини 2 статті 13 Закону № 2262, що діяла в редакції до 29.04.2006, особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження служби і віднесені до категорії 1, розмір пенсії за вислугу років збільшується на 10 процентів, а віднесеним до категорій 2, 3 - на 5 процентів відповідних сум грошового забезпечення. Зазначене положення скасовано Законом України № 3591 - IV від 04.04.2006.
Відповідно до статті 99 Закону України "Про Державний бюджет України на 2007 рік" та постанови Кабінету Міністрів України від 02.11.2006 № 1522 функції з призначення та перерахунку пенсій органи Пенсійного фонду України з 01.01.2007 виконують функції з призначення (перерахунку) та виплати пенсій. Визначення грошового забезпечення для призначення чи перерахунку пенсій залишилось у компетенції органів силових міністерств (відомств), де особа проходила службу, а отже, визначення розміру грошового забезпечення для врахування при перерахунку пенсій не належить до компетенції органів Пенсійного фонду України. Таким чином, виплату пенсії з 01.01.2007 було продовжено за матеріалами пенсійної справи.
Також повідомлено про те, що з 01.01.2008 органами Пенсійного фонду України проведено перерахунок пенсій з урахуванням грошового забезпечення, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 №1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу".
З 01.01.2008 при перерахунку пенсії позивача основний її розмір визначено відповідно до вимог статті 13 Закону №2262 станом на цю дату, тобто - 50 % відповідних сум грошового забезпечення. Встановлення іншого відсотку чинним законодавством не передбачено.
З 01.01.2016 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільненні з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" проведено перерахунок пенсій з оновленого грошового забезпечення, визначеного на січень 2016 року та з 01.12.2019 на виконання рішення Чернівецького окружного адміністративного суд від 15.09.2021 по справі № 600/3885/21-а, що набрало законної сили 19.10.2021 проведено перерахунки пенсії. При цьому, відсоткове обчислення основного розміру пенсії не переглядалось.
З огляду на викладене, основний розмір пенсії обчислено відповідно до норм чинного законодавства України.
Не погоджуючись із зменшенням відсоткового значення основного розміру пенсії за вислугу років з 55 % до 50 % сум грошового забезпечення, позивач звернулась до суду з цим позовом.
До спірних правовідносин суд застосовує наступні положення законодавства та робить висновки по суті пору.
Згідно з ч. 2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ст.55 Конституції України права і свободи людини і громадянина захищаються судом, кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.
Згідно із ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.
Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, регулюються Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" №2262-ХІІ від 09.04.1992 року (далі - Закон України №2262-ХІІ).
Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закон України №2262-ХІІ особи офіцерського складу, прапорщики і мічмани, військовослужбовці надстрокової служби та військової служби за контрактом, особи, які мають право на пенсію за цим Законом, при наявності встановленої цим Законом вислуги на військовій службі і на службі в органах внутрішніх справ мають право на довічну пенсію за вислугу років.
Згідно пунктів "а" і "в" ч. 1 ст. 13 Закону України №2262-ХІІ (у редакції, чинній на час призначення пенсії позивачу) пенсії за вислугу років призначаються в таких розмірах, зокрема:
а) особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, які мають вислугу 20 років і більше (пункт "а" статті 12): за вислугу 20 років - 50 процентів, а звільненим у відставку за віком або за станом здоров'я - 55 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43); за кожний рік вислуги понад 20 років - 3 проценти відповідних сум грошового забезпечення;
в) особам, зазначеним у пунктах "а" і "б" цієї статті, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження служби і віднесені до категорії 1, розмір пенсії за вислугу років збільшується на 10 процентів, а віднесеним до категорій 2, 3 - на 5 процентів відповідних сум грошового забезпечення.
Загальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 90 процентів відповідних сум грошового забезпечення, а особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження служби і віднесені до категорії 1, - 100 процентів, до категорії 2, - 95 процентів.
Судом встановлено, що позивачу з 23.09.1998 була призначена пенсія за вислугу років у розмірі 55% відповідних сум грошового забезпечення (50% - за 20 років вислуги, 5% - як учаснику ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС категорії 2).
Законом України "Про внесення змін до деяких законів України з питань пенсійного забезпечення та соціального захисту військовослужбовців" №3591-ІV від 04.04.2006 року, який набрав чинності з 29.04.2006 року, були внесені зміни до ст. 13 Закону України №2262-ХІІ, та виключені положення щодо збільшення на 5 процентів розміру пенсії особам, зазначеними в пунктах "а" і "б" цієї статті, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження служби і віднесені до категорії 2.
Тобто, нова редакція пункту "в" статті 13 Закону №2262-XII не передбачала збільшення розміру пенсії за вислугу років особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження служби на 5% та 10%.
Враховуючи вищезазначені законодавчі зміни та здійснюючи перерахунок пенсії з 01.01.2008 на виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу" №1294 від 07.11.2007, відповідач керувався нормами, чинними на час здійснення такого перерахунку, зокрема, відповідно до яких було виключено положення щодо збільшення розміру пенсії за вислугу років на 5 відсотків відповідних сум грошового забезпечення особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження служби і віднесені до 2-ї категорії.
Враховуючи вищезазначене, з 01.01.2008 розмір пенсії позивача зменшився на 5% та складав вже 50 % грошового забезпечення.
В той же час, відповідно до ст. 63 Закону України №2262-ХІІ перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.
Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції та податкової міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Тобто, ст.63 Закону України №2262-ХІІ визначає обов'язковою підставою для здійснення перерахунку пенсії - підвищення грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом.
Однак, суд підкреслює, що відповідно до буквального змісту частини першої статті 13 цього Закону, в ній визначені розміри пенсії за вислугу років, які призначаються, та відсутні застереження щодо застосування цих розмірів стосовно вже призначених пенсій за вислугу років.
Разом з тим, судом встановлено, що з 01.01.2008 відповідачем здійснено перерахунок та виплату пенсії позивачу, виходячи з розміру 50 % грошового забезпечення, з урахуванням нової редакції статті 13 Закону №2262-XII.
Водночас, суд зазначає, що порядок перерахунку призначених пенсій військовослужбовців урегульований нормами ст.63 Закону №2262-XII, яка змін не зазнавала.
Слід зауважити, що статтею 22 Конституції України визначено, що права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
З аналізу викладених норм слідує, що при перерахунку пенсії відповідним категоріям військовослужбовців має застосовуватися норма, що визначає розмір грошового забезпечення у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії. Внесені зміни до частини першої статті 13 Закону №2262-XII щодо відсутності 5% та 10% збільшення розміру пенсії за вислугу років особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження служби, не стосуються перерахунку вже призначеної пенсії, оскільки процедура призначення та перерахунку пенсії різні за змістом і механізмом їх проведення.
Конституційний Суд України неодноразово розглядав питання, пов'язані з реалізацією права на соціальний захист, і сформулював правову позицію, згідно з якою Конституція України виокремлює певні категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави. До них, зокрема, належать громадяни, які відповідно до статті 17 Конституції України перебувають на службі у військових формуваннях та правоохоронних органах держави, забезпечуючи суверенітет і територіальну цілісність України, її економічну та інформаційну безпеку, а саме: у Збройних Силах України, органах Служби безпеки України, міліції, прокуратури, охорони державного кордону України, податкової міліції, Управління державної охорони України, державної пожежної охорони, Державного департаменту України з питань виконання покарань тощо (рішення Конституційного Суду України від 06.07.1999 №8-рп/99 у справі щодо права на пільги, від 20.03.2002 №5-рп/2002 у справі щодо пільг, компенсацій і гарантій).
У зазначених рішеннях Конституційний Суд України вказав, що необхідність додаткових гарантій соціальної захищеності цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення зумовлена насамперед тим, що служба у Збройних Силах України, інших військових формуваннях та правоохоронних органах держави пов'язана з ризиком для життя і здоров'я, підвищеними вимогами до дисципліни, професійної придатності, фахових, фізичних, вольових та інших якостей. Це повинно компенсуватися наявністю підвищених гарантій соціальної захищеності, тобто комплексу організаційно-правових економічних заходів, спрямованих на забезпечення добробуту саме цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення.
Виходячи із висловленої у рішеннях Конституційного Суду України позиції, розуміння сутності соціальних гарантій не може бути звужено шляхом внесення змін до законодавства.
Статтею 58 Конституції України визначено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
Конституційний Суд України у рішенні від 09.02.1999 №21-рп/99 (справа про зворотну дію в часі законів та інших нормативно-правових актів) зазначив, що дію нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце, положення частини першої статті 58 Конституції України про зворотну дію в часі законів та інших нормативно-правових актів у випадках, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи, стосується фізичних осіб і не поширюється на юридичних осіб.
Тобто, застосування до правовідносин, які виникли при встановленні позивачу відсоткового значення розміру грошового забезпечення для призначення пенсії у 1998 році, положень закону в редакції, чинній після 2006 року, порушуватиме конституційний принцип незворотності дії законів в часі.
Суд зазначає, що при перерахунку пенсії змінною величиною є лише розмір грошового забезпечення, натомість відсоткове значення розміру основної пенсії є незмінним.
При цьому, відсоткове співвідношення, установлене статтею 13 Закону №2262-ХІІ, вже призначеної пенсії до складових грошового забезпечення (окладу) є сталим, оскільки визначається на день призначення пенсії, а не перерахунку раніше призначених, так і з огляду на те, що законодавчо діє принцип незворотності нормативно-правових актів у часі в силу прямих приписів статті 58 Конституції України.
Така позиція суду узгоджується з висновками Великої Палати Верховного Суду викладеними у постанові від 16.10.2019 у справі № 240/5401/18 (провадження № 11-198заі19), та Верховного Суду, викладеними у постанові від 25.03.2020 у справі №804/175/1638/18 (262СП/804/3953/18) (провадження №К/9901/22273/19), які є обов'язковими для врахування судом в силу вимог ч.5 ст.242 Кодексу адміністративного судочинства України.
За таких обставин, суд дійшов висновку про протиправність дій відповідача щодо зменшення відсоткового значення основного розміру пенсії позивача з 55% до 50% сум грошового забезпечення як особі, яка під час проходження служби брала участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і віднесена в установленому законом порядку до категорії 1, оскільки такі здійснені в порушення чинного законодавства України та порушують гарантоване державою право позивача на соціальний захист.
Відтак, порушене право позивача підлягає судовому захисту та відновленню шляхом зобов'язання відповідача перерахувати розмір пенсії позивача, виходячи з розрахунку 55% відповідних сум грошового забезпечення з 01.12.2019 та здійснити виплату пенсії в цьому розмірі з 01.12.2019 із врахуванням раніше виплачених сум.
Відповідно до частини 1 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Згідно з частиною 1 статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Оцінивши належність, допустимість, достовірність вказаних вище доказів окремо, а також достатність і взаємний зв'язок цих доказів у їх сукупності, суд вважає, що позивачем доведено наявність підстав для задоволення заявлених вимог. Натомість доводи відповідача не свідчать про законність вчинених ним дій.
Стосовно розподілу судових витрат, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
З матеріалів справи встановлено, що при зверненні до суду з даним позовом позивачем сплачено судовий збір у розмірі 908,00 грн.
Враховуючи зазначене, а також те, що судом задоволені основні позовні вимоги позивача щодо його порушеного права на належний перерахунок пенсії, суд стягує з відповідача за рахунок його бюджетних асигнувань на користь позивача сплачений судовий збір в сумі 908,00 грн.
Керуючись статтями 241 - 246, 250, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
1. Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії,- задовольнити повністю.
2. Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області щодо зменшення ОСОБА_1 відсоткового значення основного розміру пенсії за вислугу років з 55 % до 50 % сум грошового забезпечення.
3. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області провести з 01 грудня 2019 року перерахунок ОСОБА_1 пенсії на підставі довідки від 07 червня 2021 року №33/46-573/3811 про розмір грошового забезпечення, яка виготовлена і видана Державною Установою "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Чернівецькій області" для перерахунку пенсії, виходячи з відсоткового значення розміру пенсії 55 % сум грошового забезпечення та здійснювати виплату пенсії з урахуванням виплачених сум.
4. Стягнути на користь ОСОБА_1 судовий збір у сумі 908,00 грн за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області.
Згідно статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У відповідності до статей 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку повністю або частково. Апеляційна скарга на рішення подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення (складання).
Повне найменування учасників процесу:
позивач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 );
відповідач - Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області (площа Центральна, 3, м. Чернівці, код ЄДРПОУ 40329345).
Суддя В.О. Григораш