Справа № 127/12074/24
Провадження № 3-в/127/134/24
"30" грудня 2024 р.м. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Романчук Р.В., розглянувши подання провідного інспектора Вінницького районного відділу № 1 філії Державної установи "Центр пробації" у Вінницькій області Гребеннік А.А. про вирішення питання щодо подальшого виконання постанови суду при наявності підстав, які унеможливлюють виконання постанови, стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України,
До Вінницького міського суду Вінницької області надійшло подання провідного інспектора Вінницького районного відділу № 1 філії Державної установи "Центр пробації" у Вінницькій області Гребеннік А.А. про вирішення питання щодо подальшого виконання постанови суду при наявності підстав, які унеможливлюють виконання постанови, стосовно ОСОБА_1 .
Подання мотивоване тим, що 01.08.2024 на виконання до Вінницького районного відділу № 1 філії Державної установи «Центр пробації» у Вінницькій області надійшла постанова Вінницького міського суду Вінницької області від 24.06.2024 відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 . ОСОБА_2 викликався до органу пробації для постановки на облік та направлення для відбування адміністративного стягнення у вигляді 120 годин суспільно корисних робіт, однак за викликами до Вінницького районного відділу №1 філії Державної установи «Центр пробації» у Вінницькій області не прибув. З метою встановлення місця проживання (перебування) ОСОБА_1 , на підставі п. 13.10 наказу Міністерства юстиції України № 474/5 Про затвердження Порядку виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт, виправних робіт та суспільно корисних робіт від 19.03.2013, було здійснено запити до відділу обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживания управління державної міграційної служби України у Вінницькій області, відділу поліції № 3 Вінницького районного управління поліції ГУМИ у Вінницькій області, Вінницького відділу державної виконавчої служби у Вінницькому районі Вінницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ).
19.08.2024 отримано відомості із відділу обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання управління державної міграційної служби України у Вінницькій області про те, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 змінив прізвище на ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце народження смт Стрижавка Вінницького району Вінницької області, зареєстрований в АДРЕСА_1 14.10.2010, паспорт НОМЕР_1 від 26.06.2012, виданий Вінницьким РВ УМВС України у Вінницькій області.
19.08.2024 здійснено запит до Вінницького районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Вінницькому районі Вінницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) щодо реєстрації будь-яких документів, передбачених ст. 6 Розділу II Закону України № 2398-VI від 01.07.2010 «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
21.08.2024 провідним інспектором Вінницького районного відділу № 1 філії Державної установи «Центр пробації» у Вінницькій області Івашок О.М. здійснено виїзд за адресою вул. М. Озерного, 5, смт Стрижавка, Вінницького району, Вінницької області щодо з'ясування місця проживания (перебування) ( ОСОБА_4 ) ОСОБА_3 . В ході перевірки, двері зазначеного будинку ніхто не відчинив.
26.08.2024 здійснено запит до Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області з метою сприяння у встановленні місця проживания (перебування) ОСОБА_5
03.09.2024 надійшли відомості із Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області про те, що громадянин ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .
02.10.2024 надійшла інформація з Вінницького відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Вінницькому районі Вінницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) про те, що в архіві Вінницького відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Вінницькому районі Вінницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) та за відомостями Державного реєстру актів цивільного стану громадян наявна наступна інформація на гр. ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 : актовий запис про народження № 69 від 29.07.1986 складений виконавчим комітетом Стрижавської сільської ради Вінницького району Вінницької області на ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Актовий запис про шлюб № 50 від 28.10.2006 складений виконавчим комітетом Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області на гр. ОСОБА_3 , 14.07.1986.
03.10.2024 надійшли матеріали перевірки місця проживання ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з відділу поліції № 3 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області. Відповідно до матеріалів перевірки місця проживання поліцейським офіцером громади відділу поліції № 3 Вінницького районного управління поліції ГУНП у Вінницькій області було відібрано письмове пояснення у матері порушника, в якому вказано, що син ОСОБА_6 , за вказаною адресою з'являється рідко, де він проживає їй невідомо. Місце проживання чи перебування ОСОБА_7 на теперішній час невідоме.
Враховуючи викладене, керуючись ст. 304 Кодексу України про адміністративні правопорушення усі питання, пов'язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, вирішуються судом, який виніс постанову, а тому суд вважає за доцільне вирішити питання щодо подальшого виконання постанови суду при наявності підстав, які унеможливлюють виконання постанови, стосовно ОСОБА_1 .
В судове засідання представник Вінницького районного відділу № 1 філії Державної установи "Центр пробації" у Вінницькій області не з'явився, однак надіслала до суду заяву про розгляд подання без її участі, подання підтримує в повному обсязі, з наведених у ньому підстав. Просила вирішити питання, пов'язане з виконанням вищезазначеної постанови суду.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, хоча своєчасно повідомлявся про місце і час розгляду справи, причини неявки суду не повідомив, заяви про відкладення розгляду справи до суду не надав.
Враховуючи викладене, справа розглядається у відсутності особи, щодо якої розглядається подання.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов таких висновків.
В судовому засіданні встановлено, що постановою Вінницького міського суду Вінницької області від 24.06.2024 ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 183-1 КУпАП, та накладено адміністративне стягнення у виді суспільно корисних робіт на строк 120 годин, стягнуто на користь держави судовий збір в сумі 605 грн. 60 коп.
Однак, постанова суду в частині накладення адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт на строк 120 годин не виконана.
Суд зазначає, що відповідно до ст. 304 КУпАП, питання, зв'язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, вирішуються органом (посадовою особою), який виніс постанову.
Відповідно до п. 13.13. Порядку виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт, виправних робіт та суспільно корисних робіт, якщо після перевірки за місцем проживання порушника встановлено, що він за цим місцем не проживає, місцеперебування його невідоме або наявні підстави, що унеможливлюють виконання постанови суду, уповноважений орган з питань пробації вносить до суду, який виніс постанову, подання щодо вирішення питань, пов'язаних з виконанням постанови.
Відповідно до п. 5.1 Порядку виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт, виправних робіт та суспільно корисних робіт, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 19.03.2013 № 474/15 (зі змінами та доповненнями), виконання стягнення у вигляді громадських робіт припиняється, а порушник знімається з обліку у зв'язку з наявністю підстав, що унеможливлюють виконання постанови суду, після отримання відповідного судового рішення.
Як встановлено в судовому засіданні, ОСОБА_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .
Згідно з відомостями із відділу обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання управління державної міграційної служби України у Вінницькій області, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 змінив прізвище на ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце народження смт. Стрижавка Вінницького району Вінницької області, зареєстрований в АДРЕСА_1 14.10.2010, паспорт НОМЕР_1 від 26.06.2012, виданий Вінницьким РВ УМВС України у Вінницькій області.
Крім того, з матеріали перевірки місця проживання ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з відділу поліції № 3 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області. вбачається, що поліцейським офіцером громади відділу поліції № 3 Вінницького районного управління поліції ГУНП у Вінницькій області відібрано письмове пояснення у матері порушника, в якому вказано, що її син ОСОБА_6 , за вказаною адресою з'являється рідко, де він проживає їй невідомо. Місце проживання чи перебування ОСОБА_7 на теперішній час невідоме.
Таким чином, встановити місце проживання чи перебування ОСОБА_1 є неможливим.
Суд вважає за можливе застосувати аналогію закону та припинити виконання стягнення у виді суспільно корисних робіт у зв'язку з наявністю підстав, що унеможливлюють виконання постанови суду, а саме, у зв'язку із тим, що встановити місце проживання чи перебування ОСОБА_1 є неможливим.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що подання провідного інспектора Вінницького районного відділу № 1 філії Державної установи "Центр пробації" у Вінницькій області Гребеннік А.А. про вирішення питання щодо подальшого виконання постанови суду при наявності підстав, які унеможливлюють виконання постанови, стосовно ОСОБА_1 , слід задовольнити.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 283, 284, 285, 287, 304 КУпАП,
Подання провідного інспектора Вінницького районного відділу № 1 філії Державної установи "Центр пробації" у Вінницькій області Гребеннік А.А. про вирішення питання щодо подальшого виконання постанови суду при наявності підстав, які унеможливлюють виконання постанови, стосовно ОСОБА_7 - задовольнити.
Припинити виконання стягнення у виді суспільно корисних робіт на строк 120 годин, накладеного згідно постанови Вінницького міського суду Вінницької області від 24.06.2024 за ч. 1 ст. 183-1 КУпАП на ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 .
Скаргу на постанову може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови до Вінницького апеляційного суду через Вінницький міський суд Вінницької області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови.
Суддя