30 грудня 2024 р. № 400/6545/24
м. Миколаїв
Миколаївський окружний адміністративний суд, у складі головуючого судді Малих О.В., розглянувши в письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу
за позовомОСОБА_1 , АДРЕСА_1 ,
до відповідачів1. Військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_1 , АДРЕСА_2 , 2. ІНФОРМАЦІЯ_1 , АДРЕСА_3 , 3. ІНФОРМАЦІЯ_2 , АДРЕСА_4 ,
провизнання дій протиправними дії, визнання протиправною та скасування постанови від 09.05.2024 №15/25,
ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до суду з адміністративним позовом до Військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі також - відповідач 1), ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі також - відповідач 2), ІНФОРМАЦІЯ_2 (далі також - відповідач 3), в якому просить:
- визнати протиправним та скасувати рішення керівника ІНФОРМАЦІЯ_3 про направлення ОСОБА_1 для проведення медичного огляду (проходження ВЛК);
- визнати протиправним дії керівника ІНФОРМАЦІЯ_4 щодо фактичного направлення ОСОБА_1 для проведення медичного огляду (проходження ВЛК);
- визнати протиправною та скасувати постанову Військово-лікарської комісії при ІНФОРМАЦІЯ_2 про ступінь придатності ОСОБА_1 до військової служби, яка оформлена довідкою № 15/25 від 09.05.2024 року.
Ухвалою від 15.07.2024 року суд відкрив провадження у справі та ухвалив розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження з викликом (повідолменням) сторін.
Ухвалою від 19.07.2024 року суд залишив справу без руху після відкриття провадження у справі в порядку положень ч. 13 ст. 171 КАС України.
Ухвалою від 23.07.2024 року розгляд справи продовжено. Судове засідання призначено на 07.08.2024 року на 11:00 год.
05.08.2024 року від представника позивача надійшло клопотанян про витребування з відповідача доказів, а саме: інформацію з питання щодо того, проходив чи ні позивач при приписці до призовної дільниці медичний огляд для визначення стану придатності до військової служби; інформацію з питання щодо того, видавалось чи ні позивачеві посвідчення про приписку до призовної дільниці; інформацію з питання щодо того, яке саме з рішень при проведенні приписки позивача до призовної дільниці було прийнято Комісією з питань приписки; інформацію з питання щодо того, приймались чи ні керівниками ІНФОРМАЦІЯ_5 у 2024 році спірне рішення про медичний огляд позивача.
Ухвалою від 07.08.2024 року клопотання задоволено частково. Зобов'язано відповідача у строк до 25.09.2024 року надати суду належним чином засвідчені докази.
14.10.2024 року судом встановлено, що у пункті другому резолютивної частини ухвали від 07.08.2024 року допущено описку, а саме: невірно зазначено осіб, з яких витребовуються докази, та замість Військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_1 та ІНФОРМАЦІЯ_1 помилково зазначено Військову частину НОМЕР_1 .
Ухвалою суду від 14.10.2024 року суд, не змінюючи суті, вніс виправлення до пункту другого ухвали Миколаївського окружного адміністративного суду від 07.08.2024 року у справі № 400/6545/24 шляхом зміни невірно вказаних осіб, з яких витребовуються докази.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що за результатами медичного огляду, проведеного у 2007 роцi для визначецня стану придатностi до вiйськовоi служби, ОСОБА_1 був визнаний непридатним до вiйськовоi служби з виключенням з вiйськового облiку. Із-за вiдсутностi бланкiв вiйськових квиткiв, ОСОБА_2 вiйськовий квиток не був виданий, але в його паспортi були зробленi вiдповiднi вiдмiтки: проставлено штамп з надписом на росiйськiй мoвi «Невоенообязанный Южноукраинский ГВК Николаевской области», та зроблено запис вiд руки «ст.37 п.5 п.2 ЗУ про ВО і ВС «непридатний за станом здоров'я».
На початку травня 2024 року ОСОБА_1 особисто звернувся до відповідача 3 з проханням оформити та видати вiйськовий квиток, який йому потрiбен для оформлення групи iнвалiдностi. Разом з тим, замiсть оформлення та видачi вiйськового квитка, ОСОБА_1 був направлений для проходження медичного огляду вiйськово-лiкарською комiсiсю, мідичний огляд закiнчив проходити 09.05.2024 року.
Відповідачі відзиви на адміністративний позов не надавли.
Згідно ч. 6 ст. 162 КАС України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
За результатами медичного огляду, проведеного у 2007 роцi для визначецня стану придатностi до вiйськовоi служби, ОСОБА_1 був визнаний непридатним до вiйськовоi служби з виключенням з вiйськового облiку. Із-за вiдсутностi бланкiв вiйськових квиткiв, ОСОБА_2 вiйськовий квиток не був виданий, але в його паспортi були зробленi вiдповiднi вiдмiтки: проставлено штамп з надписом на росiйськiй мoвi «Невоенообязанный Южноукраинский ГВК Николаевской области» та зроблено запис вiд руки «ст.37 п.5 п.2 ЗУ про ВО і ВС «непридатний за станом здоров'я».
У травні 2024 року ОСОБА_1 особисто звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_2 з проханням оформити та видати вiйськовий квиток, який йому потрiбен для оформлення групи iнвалiдностi.
ОСОБА_1 був направлений для проходження медичного огляду вiйськово-лiкарською комiсiсю, медичний огляд закiнчив проходити 09.05.2024 року. Відповідно до ВЛК від 09.05.2024 року № 15/25 ОСОБА_1 придатний до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах) медичних підрозділах, підрозділах логістики , зв'язку , забезпечення охорони.
Позивач вважає, що направлення його для проходження військово-лікарської комісії є незаконним, проведення медичного огляду для громадян, які були виключені з військового обліку, не передбачено законодавством, у зв'язку з чим звернуся до суду з даним позовом.
Приймаючи рішення у справі, суд виходить з наступного:
Згідно з ч. 1, 2 ст. 17 Конституції України захист суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення її економічної та інформаційної безпеки є найважливішими функціями держави, справою всього Українського народу. Оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності покладаються на Збройні Сили України.
У силу ст. 65 Основного Закону України, захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України. Громадяни відбувають військову службу відповідно до закону.
Згідно ч. 1 ст. 1 Закону України «Про військовий обов'язок та військову службу» від 25.03.1992 року № 2232-XII (далі - Закон № 2232, в редакції на час виникнення спірних відносин) захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України.
Військовий обов'язок установлюється з метою підготовки громадян України до захисту Вітчизни, забезпечення особовим складом Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення (далі - Збройні Сили України та інші військові формування), посади в яких комплектуються військовослужбовцями. (ч. 2 ст. 1 Закону № 2232).
Частиною 3 ст. 1 Закону № 2232 передбачено, що військовий обов'язок включає: підготовку громадян до військової служби; приписку до призовних дільниць; прийняття в добровільному порядку (за контрактом) та призов на військову службу; проходження військової служби; виконання військового обов'язку в запасі; проходження служби у військовому резерві; дотримання правил військового обліку.
Від виконання військового обов'язку громадяни України звільняються на підставах, визначених цим Законом (ч. 5 ст. 1 Закону № 2232).
До видів військової служби, згідно з ч. 6 ст. 2 Закону № 2232, відноситься військова служба за призовом під час мобілізації, на особливий період.
Указом Президента України від 24.02.2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» затвердженого Законом України від 24.02.2022 року № 2102-IX, введено в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб, який у подальшому був продовжений та діє станом на час розгляду справи.
Окрім того, Указом Президента України «Про загальну мобілізацію» від 24.02.2024 року № 65/2022 (з наступними змінами) оголошено загальну мобілізацію на території Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей, міста Києва.
Суд враховує, що спірні правовідносини виникли в період дії в Україні воєнного стану.
Частиною 6 ст. 37 Закону № 2262 визначені підстави виключення з військового обліку.
Так, згідно п. 3 ч. 6 ст. 37 Закону № 2232 виключенню з військового обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки підлягають громадяни України, які визнані військово-лікарськими комісіями непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку.
Механізм організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів визначений Порядком організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 року № 1487 (далі - Порядок № 1487).
Відповідно до п. 79 Порядку № 1487 районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки: організовують та ведуть військовий облік на території адміністративно-територіальної одиниці; здійснюють взяття, зняття або виключення з військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів у випадках, передбачених законодавством; проставляють у військово-облікових документах призовників, військовозобов'язаних та резервістів відповідні відмітки про взяття їх на військовий облік, зняття та виключення з нього; організовують оповіщення призовників, військовозобов'язаних та резервістів про їх виклик до районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки для оформлення військово-облікових документів, проходження медичного огляду, приписки до призовної дільниці, взяття на військовий облік, призначення на особливий період, призову на військову службу або на збори військовозобов'язаних та резервістів і забезпечують здійснення контролю за їх прибуттям; організовують та забезпечують зберігання облікової документації призовників, військовозобов'язаних та резервістів, персональних даних, які містяться в них; забезпечують громадян військово-обліковими документами та зберігання зданих або вилучених у призовників, військовозобов'язаних та резервістів військово-облікових документів.
Згідно з п. 81 Порядку № 1487 взяття на військовий облік, зняття та виключення з військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, органах СБУ, підрозділах Служби зовнішньої розвідки здійснюється за їх особистої присутності (крім випадків, визначених у пункті 15 цього Порядку).
До 05.01.2023 року механізм організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів регулювався Порядком організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов'язаних, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 07.12.2016 року № 921 (далі - Порядок № 921), який містив аналогічні норми щодо порядку виключення з військового обліку військовозобов'язаних, а саме згідно пункту 56 взяття на військовий облік, зняття та виключення з військового обліку призовників і військовозобов'язаних у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки здійснюється за їх особистої присутності.
При цьому взяття на військовий облік, зняття або виключення з нього здійснюється за умови наявності паспорта громадянина України та військово-облікових документів, визначених у пункті 16 цього Порядку.
Отже, виключення з військового обліку військовозобов'язаного має чітко визначений алгоритм дій для здійснення якого Порядком № 1487 (до 05.01.2023 року - Порядком № 921) передбачена обов'язкова особиста присутність військовозобов'язаного.
Як установлено судом, за результатами медичного огляду, проведеного у 2007 роцi для визначецня стану придатностi до вiйськовоi служби, ОСОБА_1 був визнаний непридатним до вiйськовоi служби з виключенням з вiйськового облiку.
Позивач зазначив, що вказані дані були внесені до в його паспорта, де були зробленi вiдповiднi вiдмiтки: проставлено штамп з надписом на росiйськiй мoвi «Невоенообязанный Южноукраинский ГВК Николаевской области» та зроблено запис вiд руки «ст.37 п.5 п.2 ЗУ про ВО і ВС «непридатний за станом здоров'я».
Суд зауважує, що наявність у позивача права на проставлення у належному йому військово-обліковому документі відмітки про виключення його з військового обліку на підставі п. 3 ч. 6 ст. 37 Закону № 2232, не звільняло його від обов'язку з'явитись до відповідача з необхідним пакетом документів (в тому числі паспортом та військовим квитком) для проставлення відповідної відмітки.
Виключення військовозобов'язаного з військового обліку повинне відбуватися у спосіб визначений відповідним порядком, що вимагає від особи здійснити відповідні встановлені законодавством дії.
Тобто, позивачу для отримання військово-облікового документа з відміткою про виключення його з військового обліку відповідно до вимог Порядку № 1487 необхідно було особисто з'явитись до відповідача та подати відповідне звернення.
Проте, позивач тривалий час (з 2007 року по травень 2024) особисто не звертався до відповідача про отримання військово-облікового документа з відміткою про виключення його з військового обліку. Доказів протилежного суду не надано.
Відповідно до ч. 1 ст. 39 Закону № 2232, призов резервістів та військовозобов'язаних на військову службу під час мобілізації проводиться в порядку, визначеному цим Законом та Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». На військову службу під час мобілізації призиваються резервісти та військовозобов'язані, які перебувають у запасі і не заброньовані в установленому порядку на період мобілізації. Призов резервістів та військовозобов'язаних на військову службу під час мобілізації здійснюється для доукомплектування військових посад, передбачених штатами воєнного часу, у терміни, визначені мобілізаційними планами Збройних Сил України та інших військових формувань.
Правові основи мобілізаційної підготовки та мобілізації в Україні визначає Закон України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.1993 року № 3543-XII (далі - Закон № 3543).
Положеннями ст. 22 вказаного законодавчого акту визначені обов'язки громадян щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації, які передбачають, серед іншого, з'явитися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки для взяття на військовий облік військовозобов'язаних чи резервістів та визначення їх призначення на особливий період.
Відповідно до вимог Закону № 2232, на військову службу за призовом під час мобілізації приймаються громадяни віком від 18 років та громадяни, які не досягли граничного віку перебування на військовій службі, тобто до 60 років.
Частиною 5 ст. 22 Закону № 3543 передбачено, що призов громадян на військову службу під час мобілізації або залучення їх до виконання обов'язків за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, здійснюють територіальні центри комплектування та соціальної підтримки за сприяння місцевих органів виконавчої влади або командири військових частин (військовозобов'язаних, резервістів Служби безпеки України - Центральне управління або регіональні органи Служби безпеки України, військовозобов'язаних, резервістів Служби зовнішньої розвідки України - відповідний підрозділ Служби зовнішньої розвідки України, військовозобов'язаних Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту - відповідні органи управління центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері цивільного захисту).
Вказане узгоджується також з положеннями ч. 10 ст. 1 Закону № 2322, відповідно до яких громадяни України, які приписані до призовних дільниць або перебувають у запасі Збройних Сил України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України чи проходять службу у військовому резерві, зобов'язані, в тому числі, прибувати за викликом районного (об'єднаного районного), міського (районного у місті, об'єднаного міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України, відповідного підрозділу Служби зовнішньої розвідки України для оформлення військово-облікових документів (посвідчень про приписку до призовних дільниць, військових квитків, тимчасових посвідчень військовозобов'язаних), приписки, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на збори військовозобов'язаних та резервістів.
Нормами ч. 13 ст. 2 Закону № 2232 передбачено, що громадяни України, які приписуються до призовних дільниць, направляються для підготовки до військової служби, особи, які призиваються або приймаються на військову службу, приймаються на службу у військовому резерві, та військовозобов'язані, призначені для комплектування посад за відповідними військово-обліковими спеціальностями та іншими спеціальностями в Службі безпеки України під час проведення мобілізації, проходять обов'язковий медичний огляд. Порядок проходження медичного огляду затверджується відповідно Міністерством оборони України, центральними органами виконавчої влади, які відповідно до закону здійснюють керівництво військовими формуваннями, Службою безпеки України, Службою зовнішньої розвідки України за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров'я.
Питання щодо медичного огляду військовозобов'язаних під час мобілізації врегульовано нормами Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністра оборони України 14.08.2008 року № 402 (далі - Положення № 402), пунктом 1.1 глави 1 розділу І якого передбачено, що військово-лікарська експертиза визначає придатність за станом здоров'я до військової служби призовників, військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, установлює причинний зв'язок захворювань, травм (поранень, контузій, каліцтв) та визначає необхідність і умови застосування медико-соціальної реабілітації та допомоги військовослужбовцям.
Відповідно до п. 1.1 глави 1 розділу ІІ Положення № 402, медичний огляд включає в себе вивчення та оцінку стану здоров'я і фізичного розвитку громадян на момент огляду в цілях визначення ступеня придатності до військової служби, навчання за військово-обліковими спеціальностями, вирішення інших питань, передбачених цим Положенням, з винесенням письмового висновку (постанови). Під придатністю до військової служби у цьому Положенні розуміється такий стан здоров'я і фізичного розвитку громадян, який дозволяє їм виконувати передбачені статутами, інструкціями службові обов'язки з конкретної військової спеціальності у виді Збройних Сил України та інших військових формуваннях, утворених відповідно до закону, у мирний та воєнний час.
Медичний огляд проводиться ВЛК з метою визначення придатності, в тому числі, до військової служби допризовників, призовників, військовозобов'язаних, резервістів (кандидатів у резервісти).
Главою 3 розділу ІІ Положення № 402 врегульовано порядок здійснення медичного огляду військовозобов'язаних у мирний час та під час мобілізації, на особливий період.
Згідно з п. 3.1 підрозділу 3 розділу ІІ Положення № 402 медичний огляд військовозобов'язаних проводиться за рішенням керівників на збірних пунктах районних (міських), або за місцем провадження медичної практики у закладах охорони здоров'я комунальної або державної форми власності лікарями, які включаються до складу ВЛК.
Відповідно до п. 3.2. підрозділу 3 розділу ІІ Положення № 402, повторний медичний огляд військовозобов'язаних проводиться один раз на 5 років ВЛК районних, міських. Офіцери запасу підлягають повторному медичному огляду зазначеними ВЛК під час чергового атестування, а рядовий, сержантський та старшинський склад запасу - у разі зміни призначення.
Абз. 2, 3 п. 3.2 глави 3 розділу ІІ Положення № 402 передбачено, що кожний військовозобов'язаний оглядається хірургом, терапевтом, невропатологом, психіатром, офтальмологом, оториноларингологом, стоматологом, дерматологом, а за медичними показаннями - і лікарями інших спеціальностей. Під час дії правового режиму воєнного стану кожний військовозобов'язаний оглядається хірургом, терапевтом, невропатологом, психіатром, офтальмологом, оториноларингологом, а за медичними показаннями - і лікарями інших спеціальностей.
Відповідно до п. 3.3. підрозділу 3 розділу ІІ Положення № 402, особи, звільнені з військової служби, визнані непридатними до військової служби, можуть повторно оглядатися ВЛК районних, міських, за місцем перебування на військовому обліку після обов'язкового обстеження у спеціалізованих закладах охорони здоров'я з метою підтвердження або зміни встановленого діагнозу. Направляє на обстеження лікар - член ВЛК районного, міського, про що вносить відповідний запис у реєстр ЕСОЗ. Медичний огляд цієї категорії громадян проводиться за графою II додатка 1 до цього Положення, а тих, які мають офіцерські звання, - за графою III додатка 1 до цього Положення.
Відповідно до п. 3.8. підрозділу 3 розділу ІІ Положення № 402, постанови ВЛК щодо військовозобов'язаних приймаються згідно з главою 20 цього розділу.
Постанова ВЛК про ступінь придатності військовозобов'язаного до військової служби, прийнята в облікових цілях в мирний час, дійсна протягом п'яти років з дня закінчення медичного огляду.
Постанова ВЛК районних, міських про ступінь придатності військовозобов'язаного до військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період дійсна протягом одного року з дня закінчення медичного огляду.
Якщо в стані здоров'я військовозобов'язаного, за його зверненням або висновками лікарів закладу охорони здоров'я виникли зміни, то за направленням керівника проводиться повторний медичний огляд з метою визначення ступеня придатності до військової служби.
З огляду на викладе, позивач під час мобілізації повинен був пройти медичний огляд ВЛК з метою визначення на тепер придатності його до військової служби.
Аналізуючи наведені вище вимоги законодавства та установлені обставини справи, суд дійшов висновку, що дії відповідача щодо направлення позивача на медичний огляд військово-лікарською комісією з метою визначення придатності до військової служби, є правомірними та такими, що вчинені відповідачем в межах повноважень і чинного законодавства.
Згідно з ч. 2 ст. 2 КАС Україниу справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначеніКонституцієюта законами України; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); добросовісно; розсудливо.
Судом під час розгляду справи не установлено протиправних дій (бездіяльності) відповідача, що свідчить про необґрунтованість та не доведеність позовних вимог.
Відповідно дост. 9 КАС Українирозгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цьогоКодексу, в межах позовних вимог.
Згідно ч. 1 та 2 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідно до ч. 1 ст. 90 КАС Українисуд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Перевіривши доводи сторін та оцінивши зібрані у справі докази в їх сукупності, суд робить висновок, що позовні вимоги задоволенню не підлягають.
У зв'язку відмовою у задоволенні позовних вимог, розподіл судових витрат не здійснюється.
Керуючись ст.ст. 2, 9, 19, 77, 90, 139, 241 - 246, 260 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
У задоволенні позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 ) до Військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_3 , код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), ІНФОРМАЦІЯ_2 ( АДРЕСА_4 ) про: визнання протиправним та скасування рішення керівника ІНФОРМАЦІЯ_3 про направлення ОСОБА_1 для проведення медичного огляду (проходження ВЛК); визнання протиправними дій керівника ІНФОРМАЦІЯ_4 щодо фактичного направлення ОСОБА_1 для проведення медичного огляду (проходження ВЛК); визнання протиправної та скасування постанови Військово-лікарської комісії при ІНФОРМАЦІЯ_2 про ступінь придатності ОСОБА_1 до військової служби, яка оформлена довідкою № 15/25 від 09.05.2024 року - відмовити.
Рішення суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи в порядку, визначеному ст. 255 КАС України. Апеляційна скарга може бути подана до П'ятого апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня його проголошення.
Датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.
Повний текст рішення складено 30.12.2024 року.
Суддя О.В. Малих