Рішення від 30.12.2024 по справі 320/43408/23

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 грудня 2024 року місто Київ № 320/43408/23

Київський окружний адміністративний суд у складі судді Донця В.А. розглянув у спрощеному позовному провадженні без виклику (повідомлення) сторін адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Київській області про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії.

ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 , позивач) звернувся до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління ДПС у Київській області (далі - ГУ ДПС у Київській області, відповідач), в якому просив суд:

- визнати протиправною бездіяльність Головного управління ДПС у Київській області щодо невідображення в інтегрованій картці платника ОСОБА_1 погашення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 29293,44 грн на підставі рішення Київського окружного адміністративного суду від 12.06.2020 у справі №320/2309/20 та рішення Київського окружного адміністративного суду від 28.12.2021 у справі №320/3653/21;

- зобов'язати Головне управління ДПС у Київській області відобразити в інтегрованій картці платника ОСОБА_1 погашення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 29 293,44 грн;

- визнати протиправною відмову Головного управління ДПС у Київській області щодо повернення ОСОБА_1 коштів, надмірно сплаченого єдиного соціального внеску в сумі 18276,72 грн;

- зобов'язати Головне управління ДПС у Київській області сформувати та подати до Головного управління Державної казначейської служби України у Київській області документи про повернення ОСОБА_1 коштів, надмірно сплаченого єдиного соціального внеску в сумі 18276,72 грн.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 28.11.2023 відкрито провадження в адміністративній справі, постановлено здійснити розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та без проведення судового засідання відповідно, встановлено сторонам строки для подання заяв по суті та доказів.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що оскаржувані бездіяльність та відмова зумовлені неврахуванням та не відображенням відповідачем відповідних змін у інтегрованій картці позивача щодо: сплати позивачем 18276,72 грн в рахунок погашення боргу з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за вимогою про сплату боргу (недоїмки) від 06.02.2019 №Ф-150850-52 на суму 18276,72 грн; скасування вимоги про сплату боргу (недоїмки) від 06.02.2019 №Ф-150850-52 на суму 18276,72 грн судовим рішенням у справі №320/2309/20; скасування вимоги про сплату боргу (недоїмки) від 07.02.2020 №Ф-150850-52 на суму 29293,44 грн судовим рішенням у справі №320/3653/21.

Відповідач подав відзив на позовну заяву, в якому заперечив проти задоволення позову з огляду на необґрунтованість позовних вимог. Зауважив, що резолютивна частина судового рішення у справі №320/3653/21 не містить зобов'язання про списання заборгованості та приведення інтегрованої картки у відповідність.

В інформаційно-комунікаційній системі ДПС Україні у ОСОБА_1 станом на 31.01.2023 наявна заборгованість з єдиного внеску на суму 11016,72 грн, яка виникла у зв'язку із несплатою квартальних нарахувань за 2019 рік.

Дослідивши докази, суд установив.

ОСОБА_1 з 08.09.2009 по 25.02.2020 був зареєстрований як фізична особа-підприємець.

У зв'язку з несплатою позивачем квартальних нарахувань з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за 2019 рік станом на лютий 2019 року складала 18276,72 грн та зростала у подальшому.

Контролюючим органом сформовано та надіслано на адресу позивача вимогу про сплату боргу (недоїмки) з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 06.02.2019 №Ф-150850-52 на суму 18276,72 грн.

Станом на 31.01.2020 в інтегрованій картці позивача обліковувалась недоїмка з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на суму 29293,44 грн, у зв'язку з чим позивачу направлено вимогу про сплату боргу (недоїмки) від 07.02.2020 №Ф-150850-52 на суму 29293,44 грн.

Згідно із квитанцією від 03.03.2020 у ході виконавчого провадження ВП 58890753 з примусового виконання вимоги про сплату боргу (недоїмки) від 06.02.2019 №Ф-150850-52 ОСОБА_1 сплатив борг у сумі 20473,4 грн. Відповідно до платіжного доручення від 13.03.2020 №765 відділ ДВС перерахував до бюджету кошти в сумі 18276,72 грн.

Вказана сплата відображена в інтегрованій картці як зменшення недоїмки у сумі 29293,44 грн, у зв'язку із чим недоїмка позивача станом на 25.03.2020 відображена у сумі 11016,72 грн.

Рішенням Київського окружного адміністративного суду від 12.06.2020 у справі №320/2309/20, яке залишене без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 27.10.2020 визнано протиправною вимогу від 06.02.2019 №Ф-150850-52.

23.12.2021 позивач звернувся до ГУ ДПС у Київській області із заявою про повернення надмірно сплаченого єдиного внеску в сумі 18276,72 грн.

Листом ГУ ДПС у Київській області від 26.01.2021 №956/6/10-36-24-05 позивачу було відмовлено в поверненні надлишково сплачених коштів, у зв'язку із наявністю в його інтегрованій карті боргу зі сплати єдиного внеску в сумі 11016,72 грн.

Рішенням Київського окружного адміністративного суду від 28.12.2021 у справі №320/3653/21, яке набрало законної сили, визнано протиправною вимогу від 07.02.2020 №Ф-150850-52.

06.07.2023 позивач звернувся до ГУ ДПС у Київській області із заявою про повернення надмірно сплаченого єдиного внеску в сумі 18276,72 грн.

Листом ГУ ДПС у Київській області від 13.07.2023 №38395/6/10-36-34-10 заява ОСОБА_2 залишена без розгляду, у зв'язку із наявністю в його інтегрованій картці боргу в сумі 11016,72 грн.

Рішенням ДПС України від 05.10.2023 №29787/6/99-00-06-03-06 скасовано рішення ГУ ДПС у Київській області від 13.07.2023 №38395/6/10-36-34-10.

Рішенням ГУ ДПС у Київській області від 12.10.2023 №350915/6/10-36-24-10 заява ОСОБА_1 залишена без задоволення, у зв'язку із наявністю в його інтегрованій картці боргу зі сплати єдиного внеску в сумі 11016,72 грн.

Позивач вважає незаконними вказану відмову та бездіяльність щодо неприведення у відповідність даних інтегрованої карти, а тому звернувся до суду із вказаним позовом.

Оцінивши докази, суд дійшов наступних висновків.

Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначені Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 07.08.2010 №2464-VI (далі - Закон №2464-VI).

Згідно із пунктом 6 частини першої статті 1 Закону №2464-VІ недоїмкою є сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені цим Законом, обчислена органом доходів і зборів у випадках, передбачених цим Законом.

Відповідно до абзацу першого частини четвертої статті 25 Закону №2464-VІ податковий орган у порядку, за формою та у строки, встановлені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, надсилає в паперовій та/або електронній формі платникам єдиного внеску вимогу про сплату недоїмки з єдиного внеску.

Процедура нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування страхувальниками, визначеними Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», нарахування і сплати фінансових санкцій, стягнення заборгованості зі сплати страхових коштів органами доходів і зборів, врегульована Інструкцією про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженою наказом Міністерства фінансів України 20.04.2015 №449 (далі - Інструкція №449).

Відповідно до пункту 1 розділу VI Інструкції №449, до платників, які не виконали визначені Законом обов'язки щодо нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску, застосовуються заходи впливу та стягнення.

Згідно пункту 2 розділу VI Інструкції №449, у разі виявлення органом доходів і зборів своєчасно не нарахованих та/або не сплачених платником сум єдиного внеску такий орган доходів і зборів обчислює суми єдиного внеску, що зазначаються у вимозі про сплату боргу (недоїмки), та застосовує до такого платника штрафні санкції в порядку і розмірах, визначених розділом VII цієї Інструкції.

Сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена в строки, встановлені Законом, обчислена органами доходів і зборів у випадках, передбачених Законом, є недоїмкою.

Пунктом 3 розділу VI Інструкції №449 органи доходів і зборів надсилають (вручають) платникам вимогу про сплату боргу (недоїмки), якщо: дані документальних перевірок свідчать про донарахування сум єдиного внеску органами доходів і зборів; платник має на кінець календарного місяця недоїмку зі сплати єдиного внеску; платник має на кінець календарного місяця борги зі сплати фінансових санкцій.

Орган доходів і зборів надсилає (вручає) вимогу про сплату боргу (недоїмки) платнику єдиного внеску протягом трьох робочих днів з дня її винесення.

У випадках, передбачених абзацами третім та/або четвертим цього пункту, вимога про сплату боргу (недоїмки) надсилається (вручається): платникам, зазначеним у підпунктах 3, 4, 6 пункту 1 розділу II цієї Інструкції (до яких належать також і фізичні особи - підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування), протягом 15 робочих днів, що настають за календарним місяцем, у якому виникла, зросла або частково зменшилась сума недоїмки зі сплати єдиного внеску (заборгованість зі сплати фінансових санкцій).

Вимога про сплату боргу (недоїмки) формується на підставі даних інформаційної системи органу доходів і зборів на суму боргу, що перевищує 10 гривень.

Вимога про сплату боргу (недоїмки), окрім загальних реквізитів, повинна містити відомості про розмір боргу, у тому числі суми недоїмки, штрафів та пені, обов'язок погасити борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк.

За вимогами пункту 4 розділу VI Інструкції №449 вимога про сплату боргу (недоїмки) формується на підставі актів документальних перевірок, звітів платника про нарахування єдиного внеску та облікових даних з інформаційної системи фіскального органу.

Аналіз змісту наведених норм свідчить про те, що вимога про сплату боргу (недоїмки) формується на підставі, в тому числі, даних інформаційної системи фіскального органу у випадку, зокрема, якщо такий платник має на кінець календарного місяця недоїмку зі сплати єдиного внеску.

Згідно з пунктом 5 розділу І Порядку ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що затверджений наказом Міністерства фінансів України від 07.04.2016 №422 (чинного на момент виникнення спірних правовідносин), при виявленні некоректних базових записів структурними підрозділами за напрямами роботи готується коригуючий документ з обов'язковим посиланням на первинний документ, показники якого виправляються. Коригування даних в інформаційній системі органів ДФС здійснюється підрозділами, відповідальними за введення таких даних з первинних документів, за поточною датою.

У разі необхідності коригування облікових показників ІКП у ручному режимі таке коригування здійснюється виключно за рішенням керівника (заступника керівника) органу ДФС, підготовленим відповідним структурним підрозділом за напрямом роботи.

Таким чином, у разі необхідності контролюючий орган має можливість здійснювати коригування облікових показників інтегрованої картки платника, в тому числі, в ручному режимі.

З 21.04.2021 правила ведення в податкових органах оперативного обліку податків, зборів, платежів та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування визначено Порядком ведення податковими органами оперативного обліку податків, зборів, платежів та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженим наказом Міністерства фінансів України №5 від 12.01.2021, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.03.2021 за №321/35943 (далі - Порядок №5).

Відповідно до пункту 1 глави 1 Розділу II Порядку №5 з метою обліку нарахованих і сплачених, повернутих та відшкодованих сум платежів територіальними органами ДПС відкриваються ІКП за кожним платником та кожним видом платежу, які мають сплачуватися такими платниками на рахунки, відкриті в розрізі адміністративно-територіальних одиниць.

Згідно глави 4 Розділу V Порядку №5 працівники підрозділів адміністративного/судового оскарження податкового органу, до компетенції яких належать розгляд скарг під час проведення процедури адміністративного оскарження або супроводження справ у судах, під час проведення процедури судового оскарження прийнятих податкових повідомлень-рішень / рішень / вимог та/або рішень щодо єдиного внеску, в установленому порядку відповідно до вимог регламентів використання відповідних інформаційних систем вносять дані до інформаційних систем, які забезпечують відображення результатів адміністративного та/або судового оскарження, у день отримання чи складання відповідних документів або отримання інформації з подальшим збереженням даних та встановленням зв'язків записів зазначених інформаційних систем із записами підсистеми, що відображає результати контрольно-перевірочної роботи.

Відображенню в інформаційній системі підлягають матеріали, які зареєстровані в інформаційних системах, що забезпечують відображення результатів адміністративного та/або судового оскарження, та мають безпосередній зв'язок з матеріалами, внесеними до підсистеми, що забезпечує відображення результатів контрольно-перевірочної роботи в ході виконання її функцій.

Такими матеріалами є: скарга (заява) платника податків; рішення про результати розгляду скарги (заяви); ухвала суду про відкриття провадження; рішення суду, прийняте по суті.

Залежно від інформації, яка завантажена в інформаційну систему з інформаційних систем, які забезпечують відображення результатів адміністративного та/або судового оскарження, в підсистемі, що забезпечує відображення результатів контрольно-перевірочної роботи, одночасно змінюється статус податкових повідомлень-рішень / рішень / вимог та/або рішень щодо єдиного внеску та в ІКП відображається, зокрема, інформація з рішення суду, прийнятого по суті.

У разі якщо за результатами судового оскарження донарахована/зменшена сума з урахуванням її складових (платіж, санкція, пеня) у повному обсязі скасовується (статус податкових повідомлень-рішень / рішень / вимог та/або рішень щодо єдиного внеску в підсистемі, що забезпечує відображення результатів контрольно-перевірочної роботи, змінюється на "Скасовується в судовому порядку"), то в ІКП відображення облікових показників (операцій) щодо донарахування/зменшення суми не проводиться.

Працівники підрозділів, які проводять контрольно-перевірочні заходи, щоденно опрацьовують інформацію, завантажену в підсистему, що забезпечує відображення результатів контрольно-перевірочної роботи з інформаційних систем, які забезпечують відображення результатів адміністративного та/або судового оскаржень.

За змістом рішення Київського окружного адміністративного суду від 12.06.2020 у справі №320/2309/20, яким визнано протиправною вимогу від 06.02.2019 №Ф-150850-52, та рішення Київського окружного адміністративного суду від 28.12.2021 у справі №320/3653/21, яким визнано протиправною вимогу від 07.02.2020 №Ф-150850-52, вказані вимоги скасовані у зв'язку із безпідставністю нарахувань єдиного внеску, через несплату якого направлені такі вимоги.

Тобто, в даному випадку судовими рішеннями в справах №320/2309/20 та №320/3653/21 підтверджено безпідставність облікування в інтегрованій картці позивача сум недоїмки з єдиного внеску, у зв'язку із наявністю яких складені таки вимоги.

Тому, у зв'язку із набранням законної сили рішеннями у справах №320/2309/20 та №320/3653/21 відповідач повинен був привести у відповідність дані інтегрованої картки позивача та виключити з неї відомості про відповідні суми недоїмки.

Однак, відповідач не вчинив таких дій, що зумовило подальше безпідставне облікування в інтегрованій картці позивача сум недоїмки з єдиного внеску, незаконність яких підтверджена судом.

Доводи відповідача про те, що резолютивна частина судового рішення у справі №320/3653/21 не містить зобов'язання про списання заборгованості та приведення інтегрованої картки у відповідність, суд розцінює як очевидно безпідставні, адже не залежно від змісту та форми викладу вказаного судового рішення відповідач зобов'язаний вести достовірний облік сум сплачених зобов'язань та недоїмки в силу вимог законодавства, а не виключно на виконання судового рішення.

У даному випадку суди під час розгляду справ №320/2309/20 та №320/3653/21 дійшли висновків про безпідставність вказаних зобов'язань зі сплати єдиного внеску, тому відповідач зобов'язаний врахувати такі висновки з метою забезпечення достовірності даних інтегрованої картки позивача.

Процедуру зарахування у рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування або повернення платникам, на яких згідно із Законом покладено обов'язок нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок, надміру та/або помилково сплачених котів єдиного внеску визначає Порядок зарахування у рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів, який затверджений наказом Міністерства фінансів України від 23.07.2021 №417 (далі - Порядок №417).

Відповідно до пункту 3 Порядку №417, надміру сплачені кошти - суми єдиного внеску, які на певну дату зараховані на належний рахунок 3556 понад нараховані суми єдиного внеску на таку дату (крім сум авансових платежів, граничний строк сплати яких не настав, сплачених відповідно до абзацу другого частини восьмої статті 9 Закону); рахунок 3556 - відповідний небюджетний рахунок за субрахунком 3556 "Рахунки для зарахування єдиного соціального внеску", відкритий у Державній казначейській службі України.

За приписами пунктів 4-7 Порядку №417 у випадку надмірної сплати сум єдиного внеску на рахунок 3556 органом доходів і зборів здійснюється зарахування цих коштів у рахунок майбутніх платежів за тим самим рахунком відповідно до встановленого розміру єдиного внеску та у порядку календарної черговості виникнення зобов'язань платника з цього платежу.

Повернення коштів здійснюється у випадках:

1) надмірної або помилкової сплати сум єдиного внеску та/або застосованих фінансових санкцій на належний рахунок 3556;

2) помилкової сплати сум єдиного внеску та/або застосованих фінансових санкцій не на належний рахунок 3556;

3) помилкової сплати сум єдиного внеску та/або застосованих фінансових санкцій на бюджетний рахунок за надходженнями;

4) помилкової сплати податкових зобов'язань з податків, зборів, штрафних (фінансових) санкцій та пені, передбачених Кодексом та іншими законами, на рахунок 3556;

5) виявлення технічної та/або методологічної помилки за сумами, які були зараховані на рахунок 3556 з єдиного рахунку.

Повернення здійснюється на підставі заяви Платника про повернення коштів.

У випадках, передбачених підпунктами 1, 2 та 4 пункту 5 Порядку №417, заява подається до органу доходів і зборів, на рахунок якого сплачено кошти, за формою, визначеною у додатку 1 до цього Порядку.

Згідно з пунктом 10 Порядку №417 Заява залишається без задоволення у таких випадках:

- невідповідність Заяви формі, визначеній у додатку 1 до цього Порядку; недостовірність викладеної у Заяві інформації;

- подання Заяви не за місцем обліку надміру та/або помилково сплачених сум єдиного внеску;

- наявність у Платника заборгованості зі сплати єдиного внеску та/або фінансових санкцій;

- ненадання документа, що додається до Заяви згідно з пунктом 6 цього Порядку.

У разі відмови в задоволенні Заяви самостійний структурний підрозділ територіального органу ДПС, на який покладено функцію адміністрування єдиного внеску, у терміни, визначені пунктом 9 цього Порядку, надає Платнику повідомлення з відмовою у поверненні коштів за підписом керівника цього підрозділу із зазначенням причин такої відмови.

У разі якщо за результатами розгляду Заяви встановлено правомірність повернення коштів самостійний структурний підрозділ територіального органу ДПС, на який покладено функцію адміністрування єдиного внеску, вносить до Журналу відмітку про правомірність повернення відповідної суми коштів, формує та реєструє в Журналі Висновок.

На підставі Висновку та за умови наявності поточних надходжень за день на рахунку, 3556 за відповідним символом звітності, у строк не пізніше ніж три робочих дні з дня його отримання самостійний структурний підрозділ територіального органу ДПС, на який покладено функцію ведення бухгалтерського обліку, засобами системи дистанційного обслуговування "Клієнт казначейства - Казначейство" формує у встановленому порядку розрахунковий документ на повернення коштів з рахунку 3556, на який їх було сплачено, та подає його до відповідного головного управління Державної казначейської служби України в Автономній Республіці Крим, області, місті Києві, Севастополі. Головне управління Казначейства виконує розрахунковий документ територіального органу ДПС за рахунок поточних надходжень за день на відповідний рахунок 3556.

Судом встановлено, що заява ОСОБА_1 про повернення коштів в сумі 18276,72 грн, які позивач сплатив на виконання вимоги від 06.02.2019 №Ф-150850-52, залишена без задоволення листом ГУ ДПС у Київській області від 12.10.2023 №350915/6/10-36-24-10, у зв'язку з облікуванням в інтегрованій картці позивача боргу зі сплати єдиного внеску в сумі 11 016,72 грн.

Тобто, вказана відмова є безпосереднім наслідком описаної вище протиправної бездіяльність відповідача щодо неприведення у відповідність даних інтегрованої картки позивача.

Тому, суд вважає протиправною вказану відмову, оформлену листом ГУ ДПС у Київській області від 12.10.2023 №350915/6/10-36-24-10.

Суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні (стаття 90 КАС України.

Проаналізувавши приписи законодавства, що були чинними на момент виникнення спірних правовідносин між сторонами, зважаючи на взаємний та достатній зв'язок доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку про протиправність оскаржуваної відмови та бездіяльності відповідача.

Для належного захисту та поновлення прав позивача, порушених відповідачем у межах спірних правовідносин необхідно зобов'язати ГУ ДПС у Київській області відобразити в інтегрованій картці платника ОСОБА_1 скасування нарахувань зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 29293,44 грн, а також сформувати та подати до ГУ Державної казначейської служби України у Київській області документи про повернення ОСОБА_1 коштів, надмірно сплаченого єдиного соціального внеску в сумі 18276,72 грн.

Відповідно до частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

За подання позовної заяви позивач сплатив судовий збір у сумі 2147,2 грн, тому вказана сума судового збору підлягає поверненню позивачу за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись статтею 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління ДПС у Київській області щодо невідображення в інтегрованій картці платника ОСОБА_1 скасування нарахувань зобов'язань зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 29293,44 грн (двадцять дев'ять тисяч двісті дев'яносто три гривні сорок чотири копійки).

Зобов'язати Головне управління ДПС у Київській області відобразити в інтегрованій картці платника ОСОБА_1 скасування нарахувань зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 29293,44 грн (двадцять дев'ять тисяч двісті дев'яносто три гривні сорок чотири копійки).

Визнати протиправною відмову Головного управління ДПС у Київській області щодо повернення ОСОБА_1 коштів, надмірно сплаченого єдиного соціального внеску в сумі 18276,72 грн (вісімнадцять тисяч двісті сімдесят шість гривень сімдесят дві копійки).

Зобов'язати Головне управління ДПС у Київській області сформувати та подати до Головного управління Державної казначейської служби України у Київській області документи про повернення ОСОБА_1 18276,72 грн. надмірно сплаченого єдиного соціального внеску в сумі 18276,72 грн (вісімнадцять тисяч двісті сімдесят шість гривень сімдесят дві копійки).

Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Київській області судові витрати по сплаті судового збору у розмірі 2147,20 грн (дві тисячі сто сорок сім гривень двадцять копійок).

Позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю "Інтро Трейд" (місцезнаходження юридичної особи: 01011, місто Київ, вулиця Панаса Мирного, 11, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань: 42874472).

Відповідач - Головне управління ДПС у місті Києві (місцезнаходження відокремленого підрозділу юридичної особи: 04116, місто Київ, вулиця Шолуденка, будинок 33/19; ідентифікаційний код відокремленого підрозділу юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань: ВП 44116011).

Позивач - ОСОБА_1 (місце проживання фізичної особи: АДРЕСА_1 ; реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 ).

Відповідач - Головне управління ДПС у Київській області (місцезнаходження відокремленого підрозділу юридичної особи: 03151, місто Київ, вулиця Святослава Хороброго, будинок 5 корпус А; ідентифікаційний код відокремленого підрозділу юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань: ВП 44096797).

Відповідно до статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено в день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Згідно зі статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Статтею 297 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено подання апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Суддя Донець В.А.