27 грудня 2024 року м. Житомир справа № 240/5923/18
категорія 6755
Житомирський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Черняхович І.Е., розглянувши заяву про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити дії,
встановив:
У провадженні Житомирського окружного адміністративного суду перебувала справа №240/5923/18 за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити дії.
За наслідками розгляду зазначеної справи судом прийнято рішення від 06 травня 2020 року, яким позов задоволено: визнано протиправною бездіяльність Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області щодо не нарахування та невиплати ОСОБА_1 з 17 липня 2018 року щомісячної грошової допомоги у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, встановленої статтею 37 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"; а також зобов'язано Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області з 17 липня 2018 року нарахувати та виплатити ОСОБА_1 щомісячну грошову допомогу у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, встановлену статтею 37 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" в розмірі, що дорівнює 40% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01 січня календарного року.
Рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 06.05.2020 у справі №240/5923/18 набрало законної сили 07.08.2020.
З метою забезпечення виконання вказаного рішення, Житомирський окружний адміністративний суд видав позивачу виконавчий лист від 09.09.2020 №4950 2020 р. про зобов'язання здійснити нарахування та виплату щомісячної грошової допомоги.
Ухвалою від 03.11.2021 замінено сторону у виконавчому провадженні з примусового виконання виконавчого листа від 09.09.2020 №4950 2020 р. по справі №240/5923/18 - Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області на його правонаступника - Управління праці та соціального захисту населення Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області.
24 грудня 2024 року до суду через підсистему "Електронний суд" ЄСІТС надійшла заява ОСОБА_1 (вх.№71693/24), в якій позивач, керуючись ст. 382 КАС України просила встановити судовий контроль за виконанням рішення суду від 06.05.2020 у справі №240/5923/18 та зобов'язати відповідача подати звіт про його виконання.
Перевіривши дотримання заявником вимог процесуального законодавства при подачі до суду даної заяви, суд встановив наступне.
Згідно статті 166 КАС України заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.
Відповідно до частини 1 статті 167 КАС України будь-яка письмова заява, клопотання повинні містити: 1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву чи клопотання або заперечення проти них, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету; 2) найменування суду, до якого вона подається; 3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі; 4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника; 5) підстави заяви (клопотання, заперечення); 6) перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення); 7) інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.
Крім того, абзацом 3 частини 1 статті 167 КАС України також визначено, що до заяви, скарги, клопотання чи заперечення, які подаються на стадії виконання судового рішення, в тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження).
Суд зауважує, що заява про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду в адміністративній справі №240/5923/18 була подана ОСОБА_1 до суду в електронній формі з використанням електронного кабінету в підсистемі "Електронний Суд" Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи, за винятком випадків, визначених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 9 ст. 44 КАС України у разі подання до суду в електронній формі заяви по суті справи, зустрічного позову, заяви про збільшення або зменшення позовних вимог, заяви про зміну предмета або підстав позову, заяви про залучення третьої особи, апеляційної скарги, касаційної скарги та документів, що до них додаються, учасник справи зобов'язаний надати до суду доказ надсилання цих матеріалів іншим учасникам справи.
Такі документи в електронній формі направляються з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а у разі відсутності у іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність у іншого учасника справи електронного кабінету - в паперовій формі листом з описом вкладення.
Таким чином, подача ОСОБА_1 заяви до суду в електронній формі з використанням електронного кабінету в підсистемі "Електронний Суд" Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи не звільняє її від обов'язку направити копію такої заяви іншим учасникам справи, шляхом її надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а у разі відсутності у іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність у іншого учасника справи електронного кабінету - шляхом надсилання в паперовій формі листом з описом вкладення.
Разом з тим, в порушення вимог абз. 3 ч. 1 ст. 167 та ч. 9 ст. 44 КАС України, ОСОБА_1 не надала до суду доказів надсилання іншим учасникам справи її заяви про встановлення судового контролю за виконання рішення суду у справі №240/5923/18.
Відповідно до ч. 2 ст. 167 КАС України якщо заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої цієї статті і ці недоліки не дають можливості її розглянути, або якщо вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду.
Враховуючи вищезазначені обставини, суд дійшов висновку, що заява ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконання рішення суду у справі №240/5923/18 підлягає поверненню заявнику без розгляду.
Керуючись статтями 167, 248, 250, 256, 382 Кодексу адміністративного судочинства України,
ухвалив:
Повернути ОСОБА_1 заяву (вх.№71693/24 від 24.12.2024) про встановлення судового контролю за виконання рішення Житомирського окружного адміністративного суду у справі №240/5923/18 за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити дії.
Ухвала суду набирає законної сили негайно після її підписання.
Ухвала суду може бути оскаржена до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її підписання.
Суддя І.Е.Черняхович