Справа № 504/4986/24
Номер провадження 3/504/2869/24
17.12.2024с-ще Доброслав
Суддя Комінтернівського районного суду Одеської області Вінська Н.В., розглянувши матеріали, які надійшли з СПД №1 ОРУП №2 ВП №4 ГУНП в Одеській області відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ст.124КУпАП,
встановив:
До Комінтернівського районного суду Одеської області надійшли матеріали з СПД №1 ОРУП №2 ВП №4 ГУНП в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД №468500 від 01.11.2024 року вбачається, що 01.11.2024 о 18:25 за адресою: Одеська область, Одеський район, с. Крижанівка, вул.. Заболотного, буд. 77/5, ОСОБА_1 керував автомобілем ЗАЗ- DAEWOO SENS, д.н.з. НОМЕР_1 , не вибрав безпечної швидкості руху, не стежив за дорожньою обстановкою, частково виїхав на зустрічну смугу руху, не дотримався бокового інтервалу здійснив зіткнення з автомобілем CHEVROLET AVEO, д.н.з. НОМЕР_2 та в результаті чого автомобілі зазнали механічні пошкодження з матеріальними збитками.
В судове засідання ОСОБА_1 з'явився, вказав, що обставини викладені в протоколі повністю вірно, вину визнає в повному обсязі.
Ст.124 КУпАП передбачена відповідальність за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП, вина правопорушника повністю доведена та підтверджується письмовими матеріалами справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення ААД №468500 від 01.11.2024 року, яким зафіксоване місце, час вчинення та суть адміністративного правопорушення, а також сукупністю досліджених матеріалів, доданих до вказаного протоколу.
Враховуючи обставини вчиненого правопорушення, дані про особу правопорушника, ступінь її вини, суд приходить до висновку про доцільність накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у вигляді штрафу, передбаченого санкцією ст.124 КУпАП.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП та п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» суд стягує з особи, що притягується до адміністративної відповідальності судовий збір на користь держави у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 605 грн. 60 коп.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.9,11,21,33-35,40-1,124,221,283,384 КУпАП, п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», суд,
постановив:
Визнати винуватим ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір на користь держави у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 605 грн 60 коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її винесення та на неї може бути внесено подання прокурора у той же строк.
Суддя Н. В. Вінська