Справа № 523/19342/24
Номер провадження 3/523/7421/24
"24" грудня 2024 р.
Суддя Суворовського районного суду м.Одеси Кисельов В.К., розглянувши матеріали, які надійшли з Одеського районного управління поліції № 1 ГУНП в Одеській області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, про якого відсутні відомості про працевлаштування, проживаючого та зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 173-2 КУпАП,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №612233 від 19.11.2024 року, 19.11.2024 року близько 11:00 год. ОСОБА_1 , перебуваючи за адресою: АДРЕСА_2 , вчинив домашнє насилля психологічного та фізичного характеру відносно своєї співмешканки ОСОБА_2 , а саме: висловлювався на її адресу образливими словами, принижував, погрожував, тому його дії були кваліфіковані за ч.1 ст. 173-2 КУпАП..
В провадженні Суворовського районного суду м.Одеси знаходиться справа №523/19346/24 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст 173-2 КУпАП, про що складено протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД№612442 від 19.11.2021р. за обставинами того, що 19.11.2024 року близько 19:30 год. ОСОБА_1 , перебуваючи за адресою: АДРЕСА_2 , порушив встановлені обмеження ТЗП серії АА №526336, а саме заборону на вхід та перебування у місці проживання, тому його дії було кваліфіковано за ч.1ст.173-2 КУпАП.
В провадженні Суворовського районного суду м.Одеси знаходиться справа №523/19347/24 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст 173-2 КУпАП, про що складено протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД№612235 від 19.11.2021р. за обставинами того, що19.11.2024 року близько 17:20 год. ОСОБА_1 , перебуваючи за адресою: АДРЕСА_2 , чинив домашнє насилля психологічного характеру відносно своєї співмешканки ОСОБА_2 , а саме: ображав та погрожував, тому його дії було кваліфіковано за ч.1ст.173-2 КУпАП.
Крім того, в провадження суду перебуває справа №;523/19345/24 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст 173-2 КУпАП, про що складено протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД№612441 від 19.11.2021р. за обставинами того, що19.11.2024 року близько 19:40 год. ОСОБА_1 , перебуваючи за адресою: АДРЕСА_2 , чинив домашнє насилля психологічного характеру відносно своєї співмешканки ОСОБА_2 , а саме: ображав та погрожував, тому його дії було кваліфіковано за ч.1ст.173-2 КУпАП.
Також в провадження суду перебуває справа №;523/19343/24 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст 173-2 КУпАП, про що складено протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД№612234 від 19.11.2021р. за обставинами того, що 19.11.2024 року близько 17:00 год. ОСОБА_1 , ОСОБА_1 , перебуваючи за адресою: АДРЕСА_2 , порушив встановлені обмеження ТЗП серії АА №526336, а саме заборону на вхід та перебування у місці проживання, тому його дії було кваліфіковано за ч.1ст.173-2 КУпАП.
Постановою судді Суворовського районного суду від 17.12.2024р. було постановлено застосувати привід через органи внутрішніх справ стосовно особи, яка притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, про якого відсутні відомості про працевлаштування, який який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , та проживає за адресою: АДРЕСА_2 , номер телефона: НОМЕР_1 , для розгляду справи, призначеної на 24 грудня 2024 року на 10.00 год. в Суворовському районному суді м. Одеси (м.Одеса, вул.Чорноморського козацтва, 68, зала судових засідань №21).
Організацію виконання даної ухвали було покладено на Одеське районне управління поліції № 1 ГУНП в Одеській області.
Постанова від 17.12.2024рю. про застосування приводу не виконана, будь-якої інформації про стан її виконання до суду не надійшло.
Постановою судді Суворовського районного суду від 24.12.2024р. вирішено об'єднати в одне провадження справи №523/19342/24 (провадження №3/523/7421/24), №523/19347/24 (провадження №3/5237425/24), №523/19346/24 (провадження №3/523/7424/24), №523/19343/24 (провадження №3/523/7422/24), №523/19345/24 (провадження №3/523/7423/24) щодо притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, присвоївши справі єдиний номер 523/19342/24, провадження №2/523/7421/24.
В суд ОСОБА_1 не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи про адміністративне правопорушення повідомлявся належним чином, про що в матеріалах справи є відповідні докази, з заявами про відкладення розгляду справи не звертався. Також інформація щодо стану розгляду справи оприлюднена на сайті Судової влади України. При вказаних обставинах, суддя вважає, згідно зі ст.268 КУпАП, справу розглянути на підставі матеріалів, які є у справі.
За вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого, а так само невиконання термінового заборонного припису особою, стосовно якої він винесений, або неповідомлення уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про місце свого тимчасового перебування в разі його винесення, передбачена відповідальність ч.1 ст. 1732 КУпАП.
Об'єктивною стороною даного правопорушення є умисне вчинення будь-яких діянь фізичного, психологічного чи економічного характеру, внаслідок чого могла бути або була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого.
Відповідно до п. 3 ст. 1 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» домашнє насильство - діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім'ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім'єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.
Вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суддя дійшов висновку, що ОСОБА_1 винен у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1ст.173-2 КУпАП, що підтверджуються письмовими матеріалами справи, а саме: протоколами про адміністративне правопорушення, заявами та поясненнями ОСОБА_3 , поясненнями ОСОБА_1 , відібраними відповідальними особами при складанні протоколу, в яких останній підтверджував обставини, викладені у протоколах про адміністративне правопорушення, копіями форм оцінки ризиків вчинення домашнього насильства., копією термінового заборонного припису АА №526336.
Враховуючи характер правопорушення, ступінь вини, суддя вважає достатнім призначити ОСОБА_1 стягнення у виді штрафу.
Згідно ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст.ст. 23, 27, 33, 401, 173-2, 221, 283, 284 КУпАП, суддя -
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.173-2 КУпАП, та застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 680,00 грн. в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір на користь ДЕРЖАВИ в розмірі 605,60 грн (шістсот п'ять гривень шістдесят копійок), стягувач судового збору: Державна судова адміністрація України (місцезнаходження за адресою: вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01021, код ЄДРПОУ: 26255795).
Роз'яснити особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, що штраф має бути сплачений добровільно не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу після набрання нею законної сили, а в разі оскарження постанови, не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення
Документ, що підтверджує сплату штрафу не пізніше трьох робочих днів після закінчення вказаного строку, має бути наданий (надісланий) правопорушником до суду
У разі несплати штрафу у добровільному порядку у встановлений строк, копія постанови буде направлена до відділу державної виконавчої служби для примусового виконання.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу.
Постанова може бути оскаржена особою, щодо якої її винесено, її захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках передбачених ч. 5ст. 7 КУпАП, протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного суду через Суворовський районний суд м. Одеси.
Строк пред'явлення постанови до виконання - три місяці з моменту набрання нею законної сили.
Суддя: В.К.Кисельов