Постанова від 27.12.2024 по справі 946/10077/24

Справа № 946/10077/24

Провадження № 3/946/3446/24

УКРАЇНА
ІЗМАЇЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА

Іменем України

27 грудня 2024 року м. Ізмаїл

Суддя Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області Яковенко І.І., розглянув справу про адміністративне правопорушення стосовно

ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП),

встановив:

Відповідно до даних протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №151736, складеного 16.10.2024 поліцейським роти з обслуговування м. Ізмаїл УПП в Одеській області ДПП сержантом поліції Черненком О.Ю., 16 жовтня 2024 року о 08:10 годині ОСОБА_1 , в порушення вимог п.16.9. Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року №1306 (далі - ПДР) керуючи транспортним засобом марки «Toyota Corolla» державний реєстраційний номер НОМЕР_1 по просп. Незалежності, 79 в м. Ізмаїлі Одеської області, під час руху в напрямку стрілки зеленого кольору на табличці, встановленій на рівні червоного сигналу світлофора із вертикальним розташуванням сигналів, не надав перевагу в русі пішоходу ОСОБА_2 , яка в цей час переходила дорогу по пішохідному переходу на зелений сигнал світлофора, та скоїв наїзд на неї, внаслідок чого ОСОБА_2 отримала тілесні ушкодження, матеріальних збитків не завдано, чим своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 124 КУпАП.

Притягуваний ОСОБА_1 у судовому засіданні визнав обставини, викладені в протоколі про адміністративне правопорушення, але зазначив, що пішохід ОСОБА_2 ніяких тілесних ушкоджень не отримала. А його транспортний засіб на був пошкоджений.

Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов висновку, що справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 необхідно закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, з таких підстав.

Так, адміністративна відповідальність за ст. 124 КУпАП настає у разі порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що призвели до пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.

Як вбачається із змісту диспозиції ст. 124 КУпАП, об'єктивна сторона складу правопорушення, передбаченого даною нормою, характеризується наступними елементами: діянням - тобто порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, яке може бути виражене як у дії так і в бездіяльності; наслідками у вигляді пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна; а також причинним зв'язком між наведеними діянням та наслідками.

Однак, дослідивши протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього матеріали, суд дійшов висновку, що в даному випадку відсутні ознаки об'єктивної сторони даного адміністративного правопорушення в частині наявності наслідків у вигляді пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна. У протоколі зазначено, що ОСОБА_1 , керуючи автомобілем, здійснив наїзд на пішохода, в результаті чого остання отримала тілесні ушкодження та матеріальних збитків не завдано, за що відповідальність ст. 124 КУпАП взагалі не передбачена. Як було вище зазначено, відповідальність за ст. 124 КУпАП настає за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що призвели виключно до пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна. А настання таких наслідків внаслідок порушення правил дорожнього руху як спричинення тілесних ушкоджень, про що зазначено у протоколі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , не тягне за собою відповідальності за ст. 124 КУпАП.

Крім того, ОСОБА_1 під час судового засідання пояснив, що його транспортний засіб не зазнав жодних механічних ушкоджень, а особа, що склала протокол про адміністративне правопорушення, всупереч ч. 2 ст. 251 КУпАП, за змістом якої обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст. 255 цього Кодексу, не спростувала версію притягуваного, що вбачається з матеріалів, які долучені до протоколу. Особа, що склала протокол про адміністративне правопорушення, не долучила жодних доказів на підтвердження того, що транспортний засіб внаслідок ДТП зазнав механічних ушкоджень. Більше того, у схемі місця ДТП чітко зазначено, що транспортний засіб, яким керував притягуваний, не зазнав жодних механічних пошкоджень.

За таких обставин суд вважає, що відсутність об'єктивної сторони даного правопорушення, а саме отримання транспортним засобом, вантажем, автомобільними дорогами, вулицями, залізничними переїздами, дорожніми спорудами чи іншим майном пошкоджень, що є обов'язковим елементом складу правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, означає відсутність у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП.

Також, Верховний Суд у постанові від 02 жовтня 2018 року у справі №369/2124/15-к (провадження №51-2978 км 18) зазначив, що положення статті 124 КУпАП передбачає покарання у виді штрафу або позбавлення права керувати транспортними засобами за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна. Проте притягнення до адміністративної відповідальності за спричинення потерпілому тілесних ушкоджень дана норма не передбачає, оскільки це є складом кримінального правопорушення, передбаченого Розділом ІІ КК України.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження по справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

Таким чином, у зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, то на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП справу про адміністративне правопорушення відносно нього за ст. 124 КУпАП слід закрити.

Керуючись ст. ст. 247, 283 - 285 КУпАП, суд -

постановив:

Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 124 КУпАП закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду через Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області протягом десяти днів з дня її винесення.

СУДДЯ

Ізмаїльського міськрайонного суду І.І. Яковенко