Справа № 752/20023/24
Провадження № 3/752/7957/24
30.10.2024 року суддя Голосіївського районного суду міста Києва Первушина О.С., вивчивши матеріали, що надійшли від Головного упраління Державної податкової служби у місті Києві, про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 155-1 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, проживаючго за адресою: АДРЕСА_1 , -
В провадженні Голосіївського районного суду міста Києва перебуває протокол про адміністративне правопорушення №4161 від 18.09.2024 року, складений відносно ОСОБА_1 - директора ТОВ «Базис Кейс» за ст. 155-1 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Вивчивши зміст вказаного протоколу про адміністративне правопорушення та матеріали, додані до нього, надходжу до висновку про необхідність їх повернення для дооформлення органу, який їх направив, з наступних підстав.
Вимоги до протоколу про адміністративне правопорушення встановлено ст. 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення, згідно частини першої якої у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи, однак вказаний протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вказаним вимогам процесуального закону на підставі наступного.
Відповідно ст. 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення, під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Згідно вимог ст. 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Так, долучений до протоколу доказ, яким обгрунтовуються обставини, викладені у протоклі - акт фактичної перевірки від 06.09.2024 року №011005 заповнено нерозбірливим почерком, що позбавляє можливості суд встановити суть порушення, яке встановлено за результатами проведення фактичної перевірки, вказане також позбавляєсуд можливості дослідити доказ, яким обгрунтовуються обставини, викладені у протоколі, оскільки а Акті п. 19 «Додаткова інформація про факти, встановлені в ході перевірки» є нечитабельним.
На підставі викладеного надходжу до висновку про необхідність у відповідності з вимогами ст. 278 ч. 1 п. 2 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернення Головному упралінню Державної податкової служби у місті Києві даних матеріалів про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 155-1 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення для дооформлення.
Керуючись ст. 278 ч. 1 п. 2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 155-1 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути до Головного упраління Державної податкової служби у місті Києві для дооформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя О.С. Первушина