Постанова від 19.12.2024 по справі 463/7472/24

Справа №463/7472/24

Провадження №3/463/2495/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 грудня 2024 року суддя Личаківського районного суду м. Львова Жовнір Г.Б., розглянувши об'єднані в одне провадження адміністративні матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції у м. Львові Департаменту патрульної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина Республіки Польща, який проживає: АДРЕСА_1 , за вчинення правопорушень, передбачених ст.122-4, 124 та ч.4 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

з протоколів про адміністративні правопорушення серії ЕПР1 №106168 від 31 липня 2024 року та серії ЕПР1 №106163 від 31 липня 2024 року вбачається, що ОСОБА_2 31 липня 2024 року о 03:26 у місті Львові на вулиці Таджицькій, 11а, керуючи транспортним засобом «Peugeot 307», н.з. НОМЕР_1 , порушив вимоги п.13.1 Правил дорожнього руху, не дотримався безпечної дистанції, у результаті чого здійснив наїзд на припаркований автомобіль «Citroen C4», н.з. НОМЕР_2 , в результаті чого вказаний транспортний засіб отримав пошкодження, після чого ОСОБА_2 місце дорожньо-транспортної пригоди, до якої він причетний, залишив, чим вчинив адміністративні правопорушення, передбачені статтями 122-4, 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КпАП України).

Окрім цього, ОСОБА_2 31 липня 2024 року о 03:26 у місті Львові на вулиці Таджицькій, 11а, вживав алкоголь, а саме горілку після дорожньо-транспортної пригоди за його участі до проведення уповноваженою особою медичного огляду з метою встановлення стану сп'яніння чи до прийняття рішення про звільнення від проведення такого огляду, чим порушив п.2.10.є Правил дорожнього руху та вчинив правопорушення, передбачене ч.4 ст.130 КпАП України.

Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності в судове засідання за викликом суду не з'явилась, про дату, час та місце слухання справи повідомлялась у встановленому законом порядку, зокрема через оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України, причин неявки суд не повідомила, пояснень по суті вчиненого правопорушення суду не надала. Суд також враховує, що особа при складені протоколу була повідомлена про те, що розгляд справи буде відбуватись в Личаківському районному суді м. Львова, про що зазначено в протоколі.

Згідно правової позиції Європейського суду з прав людини, що викладена у справі "Пономарьов проти України", сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження. З урахуванням обмежених строків розгляду справи, а також того, що розгляд справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 122-4, 124 та 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення може проводитися у відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, відповідно до ст.268 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд приходить до висновку про можливість розгляду такої у відсутності ОСОБА_2 на підставі наявних доказів.

Вина у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст.ст. 122-4, 124, ч.4 ст.130 КпАП України, стверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №419278 від 24 лютого 2020 року, протоколом про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №419277 від 24 лютого 2020 року, схемою дорожньо-транспортної пригоди, письмовими поясненнями потерпілого та свідків.

Вважаю, що в діях ОСОБА_2 є ознаки адміністративних правопорушень, передбачених ст.ст. 122-4, 124, ч.4 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Разом з тим, дослідивши матеріали справи, вважаю, що провадження у справі в частині вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ст.ст. 122-4, 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення слід закрити з наступних підстав.

З матеріалів справи вбачається, що протоколи складено щодо ОСОБА_2 за вчинення ним 31 липня 2024 року адміністративних правопорушень, передбачених статтями 122-4, 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відповідно до вимог п.7 ч.1 ст.247 КпАП України визначено, що провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у випадку закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.

Згідно з вимогами ч.2 ст.38 КпАП України якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення.

Враховуючи наведене вище, а також те, що на момент розгляду справи про адміністративні правопорушення - 19 грудня 2024 року закінчився строк притягнення до адміністративної відповідальності в частині вказаних у протоколах дій, що виключає провадження в справі про адміністративні правопорушення, тому провадження у справі в цій частині слід закрити.

В частині притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч.4 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, враховуючи вищенаведене, характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, а також тяжкість скоєного, вважаю, що правопорушнику необхідно обрати адміністративне стягнення в межах санкції статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Разом з тим, як вбачається із довідки ВАП УПП у Львівській області ДПП (а.с.4), згідно бази даних "Національної автоматизованої інформаційної системи", підсистеми «Пошук посвідчення водія», відсутні відомості щодо отримання посвідчення водія ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

У відповідності до п.28 Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті» №14 від 23.12.2005 року з змінами, суди не вправі застосовувати адміністративне стягнення у вигляді позбавлення права керування усіма видами транспортних засобів, коли винна особа взагалі не отримувала такого права.

Враховуючи вищенаведене, наявні в суду дані про особу правопорушника, тяжкість скоєного, до нього слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу.

Окрім цього, відповідно до ст.40-1 КпАП України судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Згідно з п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Керуючись ст.ст. 33, 36, 40-1, 124, 130 283, 284, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.4 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення та обрати йому покарання у виді адміністративного штрафу у розмірі 2 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 34 000 грн (тридцять чотири тисячі гривень).

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в користь держави судовий збір в розмірі 605,6 грн (шістсот п'ять гривень шістдесят копійок).

Провадження у справі про вчинення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративних правопорушень, передбачених статтями 122-4, 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення - закрити у зв'язку із закінченням строку накладення адміністративного стягнення.

Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому даної постанови, а в разі її оскарження - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати штрафу у визначений строк, постанова надсилається для примусового виконання, а штраф стягується у подвійному розмірі.

На постанову може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення через місцевий суд.

Суддя: Жовнір Г.Б.