Ухвала від 27.12.2024 по справі 461/9543/24

Справа № 461/9543/24

Провадження № 2/461/3796/24

УХВАЛА

27.12.2024 року,Галицький районний суд м. Львова в складі:

головуючого судді: Мироненко Л.Д.

з участю секретаря судового засідання: Курилюк А.І.,

розглянувши цивільну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Коллект Центр» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором,-

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Галицького районного суду м. Львова перебуває вказана цивільна справа.

Ухвалою Галицького районного суду м. Львова від 06.12.2024 року прийнято позовну заяву до розгляду та вирішено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного провадження, з повідомленням (викликом) сторін у судове засідання.

Позивачем у позовній заяві вказано зареєстрованим місцем проживання відповідача адресу: АДРЕСА_1 .

В той же час, 27.12.2024 року, тобто після відкриття провадження у справі, до суду надійшла відповідь з Відділу обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання ГУДМС УДМС України у Львівській області, відповідно до якої відповідач ОСОБА_1 з 11.11.2020 року зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 , що за адміністративно-територіальним поділом не належить до Галицького району м. Львова.

Суд, вивчивши матеріали справи приходить до наступного.

Відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожен має право Дослідивши матеріали справи, суд приходить до такого висновку.

Частиною 1статті 27 ЦПК України встановлено, що позови до фізичної особи пред'являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.

Згідно з ч. 6 ст. 187 ЦПК України, у разі якщо відповідачем у позовній заяві вказана фізична особа, яка не є суб'єктом підприємницької діяльності, суд не пізніше двох днів з дня надходження позовної заяви до суду звертається до відповідного органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) такої фізичної особи.

Згідно з ч. 9 ст. 28 ЦПК України позови до відповідача, місце реєстрації проживання або перебування якого невідоме, пред'являються за місцезнаходженням майна відповідача чи за останнім відомим зареєстрованим його місцем проживання або перебування чи постійного його заняття (роботи).

Відповідно до частини 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.

Згідно із ч.1 ст. 8 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» від 2 червня 2016 року № 1402-VIII, ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в суді, до юрисдикції якого вона віднесена процесуальним законом.

Отже, суд повинен суворо дотримуватися правил підсудності.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду. Передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п'яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п'яти днів після залишення її без задоволення.

Спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.

За таких обставин, суд вважає, що дана справа не підсудна Галицькому районному суду м. Львова та її необхідно направити за підсудністю до Личаківського районного суду м. Львова, за зареєстрованим місцем проживання відповідача.

Керуючись статтями. 27, 28, 31, 32, 258, 260, 354 ЦПК України, суд -

УХВАЛИВ :

Цивільну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Коллект Центр» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором, - передати на розгляд до Личаківського районного суду м. Львова.

На ухвалу суду може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її постановлення.

Суддя: Л.Д. Мироненко

Попередній документ
124108832
Наступний документ
124108834
Інформація про рішення:
№ рішення: 124108833
№ справи: 461/9543/24
Дата рішення: 27.12.2024
Дата публікації: 30.12.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Галицький районний суд м. Львова
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них; страхування, з них; позики, кредиту, банківського вкладу, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (14.04.2025)
Дата надходження: 10.02.2025
Предмет позову: Про стягнення заборгованості за кредитним договором
Розклад засідань:
30.12.2024 09:45 Галицький районний суд м.Львова