Постанова від 19.12.2024 по справі 572/5451/24

Сарненський районний суд

Рівненської області

Справа № 572/5451/24

Провадження №3/572/2303/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 грудня 2024 року

Суддя Сарненського районного суду Рівненської області Ведяніна Т.О., розглянувши матеріали, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає АДРЕСА_1 , протягом року притягувався до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.126 КУпАП,

за ч.5 ст.126 КУпАП,

ВСТАНОВИВ :

Відповідно до протоколу серії ЕПР1 №180599 від 23 листопада 2024 року - цього ж числа о 20 годині 20 хвилин на дорозі АД М07 КИЇВ-КОВЕЛЬ-ЯГОДИН, водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом - VOLKSWAGEN PASSAT державний номерний знак НОМЕР_1 з причіпом REMORK R-350 з номерним знаком НОМЕР_2 не маючи права керувати таким, а саме не отримував посвідчення водія відповідної категорії, чим повторно протягом року вчинив правопорушення 30.05.2024 року відносно нього винесено постанову у справі про адміністративне правопорушення ЕНА 2272470 за ч.2 ст.126 КУпАП, чим порушив п.2.1.а ПДР.

В судове засідання представник заявника Мудрак О.С надав заяву про розгляд справи у відсутність особи, яка притягується до адміністративної відповідальності .

Також адвокатом Мудрак О.С. подано до суду клопотання про закриття провадження у справі у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення. В своєму клопотанні адвокат посилається на те, що відповідно до п.3 Положення транспортні засоби, керування якими дозволяється за наявності посвідчення водія, залежно від їх типів і призначення поділяються на категорії, зокрема - В - автомобілі, дозволена максимальна маса яких не перевищує 3500 кілограмів (7700 фунтів), а кількість сидячих місць, крім сидіння водія, - восьми. П.5. Положення прямо встановлено, що водіям транспортних засобів категорій В, СІ, С, D1 і D дозволяється керувати такими засобами також з причепом, дозволена максимальна маса якого не перевищує 750 кілограмів. При цьому водіям транспортних засобів категорії В дозволяється керувати такими засобами з причепом, дозволена максимальна маса якого перевищує 750 кілограмів, але не перевищує маси автомобіля без навантаження, і загальна дозволена максимальна маса такого транспортного засобу і причепа не перевищує 3500 кілограмів. Згідно посвідчення водія НОМЕР_3 ОСОБА_1 є водієм транспортних засобів категорії В.

Відповідно до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_4 повна маса VOLKSWAGEN PASSAT днз. НОМЕР_1 становить 2090 кг, а маса без навантаження - 1660 кг.

Відповідно до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_5 повна маса спеціалізованого причепа пр-платформа лафета REMORK R-350 днз. НОМЕР_2 становить 2600 кг, а маса без навантаження - 520 кг.

Адвокат Мудрак О.С. вказує, що , водій категорії В ОСОБА_1 мав право керувати т/ з VOLKSWAGEN PASSAT днз. НОМЕР_1 з причепом REMORK R-350 днз. НОМЕР_2 , оскільки маса останнього становила 520 кг і не перевищували маси автомобіля без навантаження (1660кг) і загальна дозволена максимальна маса такого транспортного засобу і причепа (2090 + 520=261кг) не перевищувала 3500 кілограмів.

На підтвердження вказаного, просив долучити до матеріалів справи № 572/5451/24 у якості доказів копію посвідчення водія ОСОБА_1 ВАА733669; копію свідоцтва СТК574114 про реєстрацію транспортного засобу VOLKSWAGEN PASSAT днз. НОМЕР_1 ; копію свідоцтва НОМЕР_2 про реєстрацію транспортного засобу спеціалізованого причепа пр-платформа лафета REMORK R-350.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.

Згідно із п.п. а п. 2.1. ПДР України водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії.

Виходячи зі складу адміністративного правопорушення, відповідальність, за яке передбачена ч. 5ст. 126 КУпАП, об'єктивна сторона правопорушення полягає в керуванні транспортним засобом особою, яка немає права керування таким транспортним засобом ,або передача керування транспортним засобом особі, яка немає права керування таким транспортним засобом вчинене повторно потягом року.

На підтвердження вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення за ч.5 ст.126 КУпАП надано протокол про адміністративне правопорушення від 23 листопада 2024 року, довідку виданою лейтенантом поліції Пискаловою Н., постанову про адміністративне правопорушення серії ЕНА 2272470 від 30.05.2024 року про притягнення ОСОБА_1 , до адміністративної відповідальності за ч.2. ст.126 КУпАП, інформацію з інформаційного порталу про те, що ОСОБА_1 видавалося посвідчення водія категорії А і В, та письмове зобов'язання утриматись від керування транспортним засобом VOLKSWAGEN PASSAT державний номерний знак НОМЕР_1 -що свідчить про те, що ОСОБА_1 був відсторонений від керування транспортним засобом.

Однак, доказів, того, яку саме категорію повинен мати водій керуючи транспортним засобом VOLKSWAGEN PASSAT державний номерний знак НОМЕР_1 , в протоколі про адміністративне правопорушення та матеріали справи не містять .

Сам по собі протокол про адміністративне правопорушення без інших доказів, не є беззаперечним доказом вчинення правопорушення. При цьому надана суду постанова, якою ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 126 КУпАП, не є доказом вчинення правопорушення, яке розглядається у цій справі. Інші докази в матеріалах справи відсутні.

На доведення своєї невинуватості ОСОБА_1 надано посвідчення водія категорії В, та копії свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів, відповідно до яких , з характеристики транспортного засобу, яким керував ОСОБА_1 під час його зупинки транспортним засобом, він мав право керувати таким транспортним засобом.

Доказів на спростування доводів сторони захисту в матеріалах адміністративної справи не містяться.

Згідно зі ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.

Адміністративним правопорушенням (проступком) ч.1ст.9 КУпАП визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Завданням провадження у справах про адміністративне правопорушення відповідно до ст. 245 КУпАП є своєчасне, повне, всебічне з'ясування обставин справи, її вирішення у точній відповідності до закону.

Доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи (ч. 1ст. 251 КУпАП).

Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Отже, враховуючи неповноту та недостатність доказів, а також те, що відповідно до чинного законодавства України всі сумніви щодо доведеності вини ОСОБА_1 слід тлумачити на його користь, викладене в протоколі про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 180599 від 23.11.2024 року, залишилось недоведеним.

Відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП, провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

За таких обставин провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 підлягає закриттю за відсутністю в його діях події та складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 126 КУпАП.

Керуючись ст.ст.283, 284, ч.5 ст.126, ст.247 КУпАП,-

ПОСТАНОВИВ :

Провадження по справі відносно ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.5 ст.126 КУпАП - закрити, на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя