Провадження №3/748/2995/24
Єдиний унікальний № 748/4860/24
27 грудня 2024 рокум. Чернігів
Чернігівський районний суд Чернігівської області у складі: головуючої - судді Майбороди С.М,
за участю секретаря Пасько К.П.,
особи, що притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,
захисника - адвоката Слєпченка С.А.,
розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1
ІНФОРМАЦІЯ_1 , працюючого
електрозварювальником "Альтеп Центр",
що проживає за адресою:
АДРЕСА_1
РНОКПП НОМЕР_1
за ч.1 ст. 130 КУпАП, -
16 листопада 2024 року о 08 годині 16 хвилин ОСОБА_1 в с. Жавинка по вул. Іллінська Чернігівського району Чернігівської області, керував транспортним засобом Ford Mondeo, д.н.з. НОМЕР_2 , в порушення п 2.9 а Правил дорожнього руху, будучи у стані алкогольного сп'яніння, чим скоїв адміністративне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 130 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні вину не визнав, пояснивши, що не заперечує факту керування транспортним засобом, напередодні вживав пиво, не вважав, що перебуває у стані алкогольного сп'яніння, а тому погодився пройти огляд на місці, не знав, що можно було поїхати до лікарні.
Заслухавши особу, що притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, з урахуванням доводів захисника, суд зважає на наступне.
Відповідно до вимог пункту 2.9 а Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України за № 1306 від 10 жовтня 2001 року, водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння або перебуваючи під впливом наркотичних чи токсичних речовин.
Вина ОСОБА_1 в скоєнні правопорушення, підтверджується даними протоколу ЕПР1№ 174884 від 16.11.2024 року про порушення Правил дорожнього руху, який є документом, що офіційно засвідчує факт учинення неправомірних дій, і є одним з джерел доказів, результатом огляду від 16.11.2024, актом огляду на стан сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів.
З оглянутого відеозапису слідує, що ОСОБА_1 керував транспортним засобом, працівник поліції вказав на наявність у нього ознак алкогольного сп'яніння, на що ОСОБА_1 повідомив, що вживав ввечері пиво. ОСОБА_1 погодився пройти огляд на стан алкогольного сп'яніння. Суд звертає увагу, що проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння є обов'язком водія. За результатами огляду результат тесту склав 0,43 проміле. Щодо результату огляду ОСОБА_1 своїх зауважень не висловлював, а працівник поліції не зобов'язаний, у разі відсутності заперечень щодо результатів огляду, роз'яснювати право водію на проходження додатково огляду у закладі охорони здоров'я. ОСОБА_1 роз'яснені права, які передбачені КУпАП.
Судом не встановлено порушень порядку проведення огляду на стан алкогольного сп'яніння, визначеного Інструкцією. Також, відсутні обставини, які б доводили упередженість або будь-яку зацікавленість працівника поліції у результатах розгляду справи або притягненні особи до адміністративної відповідальності.
ОСОБА_1 підписував документи не під примусом та читав їх зміст.
Складання та видача направлення відбувається у випадку, коли працівник поліції супроводжує особу до закладу охорони здоров'я.
Слід зазначити і те, що будь-яких зауважень чи заперечень щодо оформлення протоколу ОСОБА_1 під час його складання не зазначав, із заявами про неправильність дій чи порушення його прав при складанні протоколу до компетентних органів не звертався і матеріали справи таких не містять.
З урахуванням встановлених обставин справи та досліджених доказів суд прийшов до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченгого ч.1 ст.130 КУпАП.
Враховуючи обставини вчиненого правопорушення, особу, що притягається до адміністративної відповідальності, суд вважає за можливе застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», з ОСОБА_1 необхідно стягнути на користь держави судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 40-1, 283,284 КУпАП, суд
Притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.130 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) грн з позбавленням права керування транспортним засобами на строк один рік.
Реквізити для сплати адміністративних штрафів у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху Рахунок отримувача: UA528999980313070149000025001 Отримувач - ГУК у Чернігів. обл/Черніг.обл/ 21081300 КОД ЄДРПОУ: 37972475 Банк отримувача Казначейство України (ЕАП) МФО 899998 Найменування коду класифікації доходів бюджету - Адміністративні штрафи у сфері забезпечення дорожнього руху, 21081300.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 605,60 грн (Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106 Код отримувача (Код за ЄДРПОУ: 37993783 Банк отримувача - Казначейство України (ЕАП) р/р UA908999980313111256000026001 Код класифікації доходів бюджету - 22030106 Призначення платежу: Стягнення судового збору).
Роз'яснити положення ст.ст. 307, 308 КУпАП, відповідно до яких штраф має бути сплачений не пізніше як через 15 днів з дня отримання копії постанови, а у разі її оскарження не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати штрафу у строк, зазначений вище, у порядку примусового виконання постанови стягується подвійний розмір призначеного штрафу.
Постанова може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду через Чернігівський районний суд Чернігівської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя С.М. Майборода