Рішення від 25.12.2024 по справі 420/27950/24

Справа № 420/27950/24

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 грудня 2024 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Харченко Ю.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 (ел.пошта ІНФОРМАЦІЯ_1 тел. НОМЕР_1 адреса АДРЕСА_1 РНОКПП НОМЕР_2 ) до ІНФОРМАЦІЯ_2 (ел. пошта ІНФОРМАЦІЯ_3 адреса АДРЕСА_2 ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Одеського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_2 , що полягають у відмові ОСОБА_1 підготовці і наданні до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області оновлених довідок про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.02.2022 р., 01.02.2023 р., із використанням значень окладу за військовим званням у відповідності до вимог Роз'яснення від Департаменту соціального забезпечення Міністерства оборони України за №423/6682 від 13.10.2023 року для проведення перерахунку та виплати перерахованої пенсії; зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_4 підготувати та подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області довідки відносно ОСОБА_1 про розмір грошового забезпечення станом на 01.02.2022 р., 01.02.2023 р., із використанням значень окладу за військовим званням у відповідності до вимог Роз'яснення від Департаменту соціального забезпечення Міністерства оборони України за №423/6682 від 13.10.2023 року, з обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії для здійснення обчислення та перерахунку пенсії ОСОБА_1 за 01.03.2022 р., 01.03.2023 р. відповідно.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що рішенням по справі № 420/5954/23 зобов'язано ІНФОРМАЦІЯ_5 підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2020, 01.01.2021, 01.01.2022 та 01.01.2023, виходячи із розрахункової величини - прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2020, 01.01.2021, та 01.01.2023 відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХП "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", з урахуванням положень Постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії для перерахунку основного розміру пенсії з 01.02.2020, 01.02.2021, 01.02.2022 та з 01.02.2023. Втім позивачу стало відомо, що для посади, яку позивач займав при виході на пенсію були встановлені наступні розміри премії: з 01.02.2022 р. розмір премії становить 140%, з 01.02.2023 р. розмір премії становить 390%. Посилаючись на зміну розміру премії, представник позивача звернувся до відповідача із Заявою вих. № 4/1306 від 13 червня 2024 року, в якій просив виготовити оновлені довідки про розмір грошового забезпечення згідно Роз'яснення від Департаменту соціального забезпечення Міністерства оборони України за №423/6682 від 13.10.2023 року. Проте, листом від 12.07.2024 р. № 943/14620 відповідач повідомив позивача про відсутність правових підстав для оформлення та надання відповідних довідок про грошове забезпечення. Позивач вважає, що такі дії відповідача є протиправними і порушують його конституційне право на пенсійне забезпечення, у зв'язку із чим позивач звернувся до суду із цим позовом.

Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 09.09.2024р. прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження у справі № 420/27950/24 за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_2 про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити певні дії.

Відповідач - ІНФОРМАЦІЯ_5 належним чином та своєчасно повідомлялися про встановлений Ухвалою суду від 01.04.2024 року строк для подання відзиву на позовну заяву, , проте станом на дату та час ухвалення рішення у справі, відзиву, доказів по справі чи інших клопотань від позивача до суду не надходило.

13.11.2024 до суду від позивача надійшла заява про доповнення позовних вимог (реєстраційний вхідний номер ЕС63273/24 від 13.11.2024), у якій позивач просить суд: визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_2 , що полягають у відмові ОСОБА_1 підготовці і наданні до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області оновлених довідок про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.02.2022 р., 01.02.2023 р.. із використанням значень окладу за військовим званням у відповідності до вимог Роз'яснення від Департаменту соціального забезпечення Міністерства оборони України за №423/6682 від 13.10.2023 року для проведення перерахунку та виплати перерахованої пенсії; зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_4 підготувати та подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області довідки відносно ОСОБА_1 про розмір грошового забезпечення станом на 01.02.2022 р., 01.02.2023 р. із використанням значень окладу за військовим званням та посадового окладу, що зазначені у довідках про розмір грошового забезпечення № ЮОІ14547 від 22.11.2023 р. у відповідності до вимог Роз'яснення від Департаменту соціального забезпечення Міністерства оборони України за №423/6682 від 13.10.2023 року, з обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії для здійснення обчислення та

Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 09.09.2024р. прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження у справі № 420/27950/24 за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_2 про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити певні дії.

Дослідивши наявні у матеріалах справи письмові докази в сукупності, та системно проаналізувавши приписи чинного законодавства, суд встановив наступне.

Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Рішенням по справі № 420/5954/23 зобов'язано ІНФОРМАЦІЯ_6 підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2020, 01.01.2021, 01.01.2022 та 01.01.2023, виходячи із розрахункової величини - прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2020, 01.01.2021, та 01.01.2023 відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХП "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", з урахуванням положень Постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії для перерахунку основного розміру пенсії з 01.02.2020, 01.02.2021, 01.02.2022 та з 01.02.2023.

На виконання рішення суду ІНФОРМАЦІЯ_7 видав довідки.

Втім, позивачу стало відомо, що для посади, яку позивач займав при виході на пенсію були встановлені розміри премії: з 01.02.2022 р. розмір премії становить 140%; з 01.02.2023 р. розмір премії становить 390%., у зв'язку із чим, на його переконання, у відповідача виник обов'язок після зміни премії видати оновлені довідки з зазначенням нових відсотків премії.

Посилаючись на роз'ясненням від Департаменту соціального забезпечення Міністерства оборони України за №423/6682 від 13.10.2023 року, встановлено порядок складання довідок про розміри грошового забезпечення військових пенсіонерів, на підставі даного роз'яснення позивач має право на отримання оновлених довідок про розмір грошового забезпечення станом на 01.02.2022, 01.02.2023 р.р, представник позивача звернувся до відповідача із Заявою вих. № 4/1306 від 13 червня 2024 року, в якій просив виготовити оновлені довідки про розмір грошового забезпечення згідно Роз'яснення від Департаменту соціального забезпечення Міністерства оборони України за №423/6682 від 13.10.2023 року.

Проте, листом від 12.07.2024 р. № 943/14620 відповідач повідомив позивача про відсутність правових підстав для оформлення та надання відповідних довідок про грошове забезпечення.

Вказана відмова стала підставою для звернення позивача до суду із даним позовом.

Так, на думку суду, позовні вимоги ОСОБА_2 до ІНФОРМАЦІЯ_8 (Військова частина НОМЕР_4 ) про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії, є такими, що не підлягають задоволенню, з урахуванням наступного.

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ч.2ст.9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" від 20.12.1991 р. № 2011-XII до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону (ч.3 ст.9 Закону № 2011-ХІІ).

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, є, зокрема, Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 р. № 2262-ХІІ.

Відповідно до ч.3 ст.43 Закону № 2262-XII пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до ч.ч.1, 4 ст.63 Закону № 2262-ХІІ перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 р. № 45 затверджений Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Оскільки, зміни, внесені постановою Кабінету Міністрів України № 103, зокрема до додатку до п.5 Порядку № 45, визнані судом протиправними та нечинними, з 05.03.2019 - дня набрання законної сили рішенням у справі № 826/3858/18 діє редакція п.5 до Порядку № 45, яка діяла до зазначених змін.

Відповідно до п.5 Порядку № 45 для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів, зокрема:

посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням;

надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, почесне звання "заслужений" чи "народний", службу в умовах режимних обмежень, спортивні звання, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук та вчене звання - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі;

щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок;

інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.

Додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.

Згідно п.6 Порядку № 45 відповідною вважається посада, яка за класифікаційними характеристиками, зокрема назвою, розміром посадового окладу, функціональністю та організаційним рівнем підрозділу у структурі органу (організації, установи, військової частини тощо) прирівнюється до посади, з якої особа була звільнена.

Розмір грошового забезпечення військовослужбовців, зокрема, визначається постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 р. № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", п.3 якої установлено, що виплату грошового забезпечення військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу здійснювати в порядку, що затверджується Міністерством оборони, Міністерством внутрішніх справ, Міністерством фінансів, Міністерством інфраструктури, Міністерством юстиції, Службою безпеки, Управлінням державної охорони, розвідувальними органами, Адміністрацією Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації (далі - державні органи).

Відповідно до п.5 Постанови № 704 надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, серед іншого, здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби у межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10 відсотків (для військовослужбовців розвідувальних органів - не менш як 30 відсотків) посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення.

Наказом Міністерства оборони України від 07.06.2018 р. № 260 затверджено Порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам.

Пунктами 1, 2 розділу ХVI Порядку № 260 передбачено, що командири (начальники) військових частин, військових навчальних закладів, установ та організацій Збройних Сил України мають право щомісяця здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби) відповідно до їх особистого внеску в загальні результати служби.

Розмір щомісячної премії, але не менше 10 відсотків посадового окладу, встановлює Міністр оборони України для відповідних категорій військовослужбовців виходячи з наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі Міністерства оборони України, та особливостей проходження військової служби.

Також, пунктом 17 розділу І Порядку № 260 передбачено, що на період дії воєнного стану виплата грошового забезпечення особам офіцерського, старшинського, сержантського та рядового складу може встановлюватися за окремим рішенням Міністра оборони України.

Водночас, Департамент соціального забезпечення Міністерства оборони України у листі за № 423/6682 від 13.10.2023, за результатами проведеного аналізу прийнятих судових рішень щодо видачі довідок про розмір грошового забезпечення, з урахуванням посадового окладу та окладу за військовим званням (далі - ПО та ОВЗ) виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, з обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії (зазначених у постанові Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704 (далі - постанова № 704), для здійснення обчислення та перерахунку пенсії з 01.01.2021, 01.01.2022 та 01.01.2023 повідомив, що:

"Відповідно до Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженого наказом Міністерства оборони України від 07.06.2018 № 260, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26 червня 2018 р. за № 745/32197, розміри щомісячної премії та надбавки за особливості проходження служби військовослужбовцям щорічно встановлено відповідними рішеннями Міністра оборони України: у 2020 році -№ 248/291 від 14.01.2020; у 2021 році -№ 248/612 від 27.01.2021; у 2022 році -№ 248/1210 від 04.03.2022; у 2023 році -№ 2683/з від 01.02.2023.

Отже, під час складання довідок про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій відповідно до рішень судів застосовуються: 1. ПО та ОВЗ (в т.ч., які обчислені виходячи з 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, помноженої на відповідний тарифний коефіцієнт, який визначений постановою № 704), додаткові види грошового забезпечення, розмір яких визначено судом, - відповідно до судових рішень, які набрали чинності; 2. ПО та ОВЗ визначено судом, а додаткові види грошового забезпечення, розміри яких судом не установлені, - відповідно до чинних нормативно-правових актів у розмірах, визначених цими актами (постанова № 704, постанова КМУ № 414 тощо), а розміри щомісячної премії та надбавки за особливості проходження служби військовослужбовцям відповідно до вищезазначених рішень Міністра оборони України.

Крім того, повідомляється, що Департамент соціального забезпечення Міністерства оборони України не має повноважень роз'яснювати спосіб виконання рішення суду, таке право надано суду, що виніс відповідне рішення".

В даному випадку позивач пов'язує свої право на перерахунок пенсії з встановленням розміру премії військовослужбовцям у 2022, 2023 роках відповідно вищезгаданого Роз'яснення Департаменту соціального забезпечення Міністерства оборони України за № 423/6682 від 13.10.2023 р.

Проте, суд вважає, що за своєю правовою природою означене Роз'яснення Департаменту соціального забезпечення Міністерства оборони України за № 423/6682 від 13.10.2023 р. як і окремі доручення Міністра оборони України не можуть вважатись розпорядчим актом, яким встановлено сталий розмір премії, оскільки носить тимчасовий характер, не містить нормативно-правових приписів та не породжує будь-яких правових підстав для проведення перерахунку пенсії.

Суд звертає увагу, що як доручення Міністра оборони України, так і Роз'яснення Департаменту соціального забезпечення Міністерства оборони України, не є рішеннями Кабінету Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення або про введення нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премій, із прийняттям якого пов'язаний обов'язок відповідача оформити нову довідку про розмір грошового забезпечення.

Суд при цьому враховує висновки Великої Палати Верховного Суду в постанові від 13.05.2020 р. у справі № 592/5164/16-а, що накази Міністра оборони України, якими встановлювався розмір премії для військовослужбовців, є відомчими, внутрішніми документами, які носять тимчасовий характер. Розмір премії для конкретного військовослужбовця заздалегідь не є фіксованим, а здебільшого залежить від якості та особливостей проходження ним військової служби.

Також, Верховним Судом при розгляді справи № 380/15276/21 у постанові від 14.03.2023 р. сформульовано наступний висновок: "Аналіз наведених норм права свідчить про те, що збільшення відсоткового розміру окремих видів грошового забезпечення військовослужбовців за посадою аналогічною тій, яку займав позивач на час звільнення зі служби, зокрема, надбавки за особливості проходження служби та премії, на підставі розпорядчих документів ДФС, не є тотожним підвищенню грошового забезпечення на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України, а тому таку зміну розміру грошового забезпечення за окремою посадою не можна розглядати як підвищення грошового забезпечення в цілому".

При цьому, у справі № 520/17089/23 Верховний Суд дійшов висновку про відсутність права на отримання оновленої довідки про розмір грошового забезпечення, яке враховується для перерахунку пенсії, визначеного станом на 01.02.2023 р. з урахуванням Окремого доручення Міністра оборони України від 01.02.2023 р. № 2683/з, для здійснення обчислення та перерахунку з 01.03.2023 р. основного розміру пенсії, оскільки станом на 01.02.2023 р. за рішеннями Уряду не відбулись зміни розміру грошового забезпечення за відповідною посадою, як обов'язкової передумови для виникнення у відповідача обов'язку видати довідку.

Відповідно до ч.5 ст.242 КАС України встановлено, що при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Відтак, враховуючи вищенаведене, суд вважає, що підстави для задоволення позовних вимог позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_2 про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити певні дії - відсутні.

Відповідно до ч. 1, 3 ст.90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Згідно з ч.1 ст.9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до частини 1 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Частиною 1 статті 72 КАС України передбачено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Статтю 73 КАС України передбачено, що належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень.

Відповідно до статей 74-76 КАС України обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. Достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи. Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

Статтею 77 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Згідно зі ст.242 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи. Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом.

Відтак, беручи до уваги вищевикладене, та оцінюючи наявні в матеріалах справи письмові докази в сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги ОСОБА_2 до ІНФОРМАЦІЯ_9 про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії, є такими, що не підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 6, 12, 72, 77, 90, 139, 246, 255, 295, 297 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_9 щодо визнання протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_2 , що полягають у відмові ОСОБА_1 підготовці і наданні до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області оновлених довідок про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.02.2022 р., 01.02.2023 р., із використанням значень окладу за військовим званням у відповідності до вимог Роз'яснення від Департаменту соціального забезпечення Міністерства оборони України за №423/6682 від 13.10.2023 року для проведення перерахунку та виплати перерахованої пенсії; зобов'язання ІНФОРМАЦІЯ_4 підготувати та подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області довідки відносно ОСОБА_1 про розмір грошового забезпечення станом на 01.02.2022 р., 01.02.2023 р., із використанням значень окладу за військовим званням у відповідності до вимог Роз'яснення від Департаменту соціального забезпечення Міністерства оборони України за №423/6682 від 13.10.2023 року, з обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії для здійснення обчислення та перерахунку пенсії ОСОБА_1 за 01.03.2022 р., 01.03.2023 р. відповідно - відмовити.

Рішення суду може бути оскаржено в порядку та строки встановлені ст.ст.293, 295 КАС України.

Рішення суду набирає законної сили в порядку та строки, встановлені ст.255 КАС України.

Рішення складено 25.12.2024 p., з урахуванням знаходження судді Харченко Ю.В. у відпустці, у період з 03.10.2024 р. по 01.11.2024 р., а також з 09.12.2024 р. по 13.12.2004 р., включно.

Суддя Ю.В. Харченко

.