Україна
Донецький окружний адміністративний суд
26 грудня 2024 року Справа №200/8090/20-а
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Дмитрієва В.С., розглянувши в порядку письмового провадження заяву про заміну сторони виконавчого провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Маріупольського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії, -
17.12.2024 представник Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області звернувся до суду із заявою про заміну сторони (боржника) виконавчого провадження № 68131173 з примусового виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду по справі №200/8090/20-а з Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області на Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області.
В обґрунтування заяви вказано, що Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області в межах компетенції відповідно до покладених судом зобов'язань виконано рішення суду, проте залишок пенсійних виплат за минулий період, нарахованих на виконання рішення суду за позовом ОСОБА_1 , станом на 01.01.2023 складає 21610,15 грн. Оскільки, з 01.07.2024 ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Кіровоградській області у Головного управління відсутня можливість виконати судове рішення у справі №200/8090/20-а в частині виплати пенсії.
Розглянувши заяву та приєднані до неї документи, з урахуванням матеріалів адміністративної справи, суд зазначає наступне.
Так, рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 05.10.2020 у справі №200/8090/20-а вирішено, зокрема зобов'язати Маріупольське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області здійснити з 13 грудня 2019 року перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії за вислугу років відповідно до статті 86 Закону України “Про прокуратуру» №1697-VII на підставі довідки прокуратури Донецької області від 12 травня 2020 року №18-85-657, з виплатою різниці між фактично отриманою та перерахованою сумою пенсії.
На виконання вказаного рішення суду 02.12.2021 видано виконавчі листи.
У зв'язку зі змінами місця проживання ОСОБА_1 з 01.04.2023 та 01.07.2024 до Головного управління надійшов запит його пенсійної справи. Так, з 01.04.2023 ОСОБА_1 перебував на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в у Київській області, а з 01.07.2024 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Кіровоградській області.
Відповідно до ч. 1 ст. 373 Кодексу адміністративного судочинства України виконання судового рішення здійснюється на підставі виконавчого листа, виданого судом, який розглядав справу як суд першої інстанції.
Статтею 1 Закону України "Про виконавче провадження" від 02.06.2016 № 1404-VIII визначено, що виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 15 Закону України "Про виконавче провадження" № 1404-VIII сторонами виконавчого провадження є стягувач і боржник. Стягувачем є фізична або юридична особа чи держава, на користь чи в інтересах яких видано виконавчий документ. Боржником є визначена виконавчим документом фізична або юридична особа, держава, на яких покладається обов'язок щодо виконання рішення.
Згідно з ч. 5 ст. 15 Закону України "Про виконавче провадження" у разі вибуття однієї зі сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов'язковими тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Відповідно до ч. 1 ст. 379 КАС України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Судом встановлено, що 02.12.2021 видано виконавчі листи №200/8090/20-а, у яких боржником є Маріупольське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області, місцезнаходження: 87548, Донецька область, м. Маріуполь, вул. Зелінського, б. 27а, код ЄДРПОУ 42171861.
Згідно з постановою про відкриття виконавчого провадження від 12.01.2022 боржником у виконавчому провадженні ВП №68131173 є Маріупольське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області, стягувачем ОСОБА_1 .
Разом з цим суд зазначає, що з метою забезпечення виконання постанови Кабінету Міністрів України від 09.10.2020 №925 Деякі питання функціонування органів Пенсійного фонду України, наказу Пенсійного фонду України Про заходи у зв'язку із реорганізацією деяких територіальних органів Фонду від 02.11.2020 №115, проведено реорганізацію територіальних органів Пенсійного фонду України в Донецькій області. Згідно додатку до постанови Кабінету міністрів України від 09.10.2020 №925, Маріупольське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області реорганізовано шляхом приєднання до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (ЄДРПОУ 13486010).
Відповідно до п.6 Порядку здійснення заходів, пов'язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.10.2011 №1074, у разі приєднання одного або кількох органів виконавчої влади до іншого органу, права та обов'язки органів виконавчої влади переходять до органу виконавчої влади, до якого приєднано один або кілька органів виконавчої влади.
Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області виступає правонаступником всіх майнових прав та обов'язків Маріупольського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області
Проте, питання заміни Маріупольського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області на правонаступника - Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області не вирішувалось. Докази видачі виконавчих листів, у яких Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області є боржником у цій справі відсутні.
З огляду на викладене, суд відмовляє у задоволенні заяви Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про заміну сторони виконавчого провадження.
При цьому, суд вважає за необхідне зазначити, що заявник не позбавлений права повторного звернення до адміністративного суду із заявою про заміну стягувача у виконавчому провадженні з урахуванням вищевказаних обставин.
Керуючись положеннями ст. 243, 379, 255 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -
У задоволенні заяви Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про заміну сторони виконавчого провадження з примусового виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду у справі №200/8090/20-а за позовом ОСОБА_1 до Маріупольського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії, - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається до Першого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Текст ухвали розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).
Суддя В.С. Дмитрієв