Справа № 453/2115/24
№ провадження 3/453/1015/24
24 грудня 2024 року суддя Сколівського районного суду Львівської області Курницька В.Я., розглянувши матеріалипро адміністративне правопорушення, які надійшли з Департаменту патрульної поліції Управління патрульної поліції у Львівській області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1
за ст. 124 КУпАП,-
До Сколівського районного суду Львівської області 19 грудня 2024 року з Департаменту патрульної поліції Управління патрульної поліції у Львівській області надійшли матеріали про адміністративне правопорушення, разом із протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР 1 № 193190 від 10 грудня 2024 року, складеним відносно ОСОБА_1 якому інкримінується вчинення правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП.
Згідно з вимогами ст. 245 КУпАП, серед ряду завдань провадження у справах про адміністративні правопорушення є: всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її у точній відповідності з законом.
Відповідно до ст. 252 КУпАП висновок про наявність чи відсутність у діях особи адміністративного правопорушення має бути зроблений на підставі всебічного, повного і об'єктивного дослідження усіх обставин справи в їх сукупності.
Згідно з ст.251 КУпАП доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, котрі мають значення для правильного вирішення справи.
У відповідності з положеннями ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
В силу приписів ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Відповідно до ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; 3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; 4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали; 5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
За загальним правилом, визначеним у ч. 1 ст. 276 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
Отже, дані матеріали справи про адміністративне правопорушення повинні розглядатись суддею за місцем вчинення такого адміністративного правопорушення.
Зокрема, у протоколі про адміністративне правопорушення серії ЕПР 1 № 193190 від 10 грудня 2024 року, складеним відносно ОСОБА_1 ., якому інкримінується вчинення правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, зазначено місце вчинення даного адміністративного правопорушення: м. Львів, проспект Чорновола, 93.
Таким чином, оскільки справа не підсудна Сколівському районному суду Львівської області, вважаю необхідним повернути матеріали про адміністративне правопорушення, разом з вказаним вище протоколом про адміністративне правопорушення, до Департаменту патрульної поліції Управління патрульної поліції у Львівській області, для визначення підсудності, з урахуванням названого щодо обставин юрисдикції, та направлення матеріалів до відповідного суду, юрисдикцією якого у відповідності з КУпАП передбачений розгляд справи.
На підставі викладеного та керуючись статтями 245, 251-252, 256, 276, 278, 280, 283-285 КУпАП, суддя, -
Матеріали про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за ст.130 КУпАП, - повернути без розгляду до Департаменту патрульної поліції Управління патрульної поліції у Львівській області, для визначення їх підсудності та направлення за належністю.
Постанова є остаточною та оскарженню не підлягає.
Суддя В.Я. Курницька