Ухвала від 23.12.2024 по справі 380/25303/24

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про передачу адміністративної справи

до іншого адміністративного суду

23 грудня 2024 рокусправа № 380/25303/24

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Кузан Р.І. перевіривши матеріали позовної ОСОБА_1 до Міністерства освіти і науки України, Державного підприємства «Інфоресурс» про визнання протиправної відмови, зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

18.12.2024 до Львівського окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 до Міністерства освіти і науки України, Державного підприємства «Інфоресурс», в якому позивач просить:

- визнати протиправною відмову Міністерства освіти і науки України від 21 листопада 2024 №5/1330-24 та відмову Державного підприємства «Інфоресурс» від 05 листопада 2024 року №01-13/3906 у внесенні змін до відомостей, що містяться в Єдиній державній електронній базі з питань освіти щодо ОСОБА_1 ;

- зобов'язати Міністерство освіти і науки України та Державне підприємство «Інфоресурс» внести зміни до даних, що містяться в Єдиній державній електронній базі з питань освіти щодо порушення ОСОБА_1 черговості здобуття освіти, визначеної статтею ю Закону України «Про освіту», а саме у розділі: «На підставі даних, що містяться в ЄДЕБО, поточне здобуття освіти не порушує послідовності, визначеної ч. 2 ст. ю Закону України «Про освіту» - вказати: «Так, не порушує»».

Згідно з пунктом 4 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.

Завданням адміністративного судочинства, згідно зі статтею 2 КАС України, є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.

Згідно з частини 1 статті 25 КАС України адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом

Відповідно до частини 2 статті 26 КАС України позови до юридичних осіб пред'являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Системний аналіз положень частини 1 статті 25 та частини 2 статті 26 КАС України свідчить, що адміністративні справи вирішуються адміністративним судом або за зареєстрованим у встановленому законодавством порядку проживання позивача, або за місцезнаходженням відповідача.

Суд встановив, що місце реєстрації позивача - ОСОБА_1 є АДРЕСА_1 .

Разом з тим суд звертає увагу, що доказів фактичного місця проживання позивача за адресою АДРЕСА_2 суду не надано.

Окрім цього, судом встановлено, що відповідачі Міністерство освіти і науки України та Державне підприємство «Інфоресурс» зареєстровані у м. Києві.

Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Враховуючи те, що позивач та відповідач не зареєстровані у Львівській області, суд вважає, що позовна заява не підсудна Львівському окружному адміністративному суду.

Беручи до уваги викладене в сукупності, адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Міністерства освіти і науки України, Державного підприємства «Інфоресурс» про визнання протиправної відмови, зобов'язання вчинити дії слід передати на розгляд до Дніпропетровського окружного адміністративного суду.

Керуючись ст. ст. 19, 29, 248, 171, 248, 256, 293-295, Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

адміністративну справу № 380/25303/24 за позовом ОСОБА_1 до Міністерства освіти і науки України, Державного підприємства «Інфоресурс» про визнання протиправної відмови, зобов'язання вчинити дії передати на розгляд за підсудністю до Дніпропетровського окружного адміністративного суду.

Передачу справи здійснити не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.

Копію ухвали надіслати учасникам справи.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Суддя Р.І.Кузан