Ухвала від 16.12.2024 по справі 757/57121/24-к

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/57121/24-к

пр. № 1-кс-48517/24

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 грудня 2024 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання старшого слідчого в ОВС Головного слідчого управління Національної поліції України підполковник поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів,-

ВСТАНОВИВ:

До провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва надійшло клопотання старшого слідчого в ОВС Головного слідчого управління Національної поліції України підполковник поліції ОСОБА_3 про надання доступу до речей і документів, які знаходяться у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_1 ) код за ЄДРПОУ: НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 . В судове засідання слідчий не з'явився, подав до суду заяву про розгляд клопотання без його участі та просив задовольнити клопотання в повному обсязі з викладених в ньому підстав. Представник особи у володінні якої знаходяться речі та документи, в судове засідання не з'явився, належним чином повідомлялись. На підставі ч. 4 ст. 163 КПК України слідчий суддя визнав за можливе проводити розгляд клопотання у відсутності особи, у володінні якої знаходяться витребувані документи (інформація). Обґрунтовуючи внесене клопотання слідчий зазначив, що Головним слідчим управлінням Національної поліції України здійснюється досудове розслідування в кримінальному провадженні № 42022000000000455 від 14.04.2022 за фактом вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 110-2, ч. 2 ст. 197-1, ч. 3 ст. 209, ч. 3 ст. 212, ч. 2 ст. 240, ч. 3 ст. 254, ч. 1 ст. 255, ч. 1 ст. 258-3, ч. 3 ст. 258-5, ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 364-1, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364-1, ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 367, ч. 2 ст. 369-2, ч. 1 ст. 382, ч. 1 ст. 388 КК України, за підозрою ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи групи компаній корпорації « ІНФОРМАЦІЯ_2 », та інші окремі проросійсько налаштовані громадяни, здійснюють фінансування дії, з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади.

У червні 2022 року на майно компаній кінцевим бенефіціарним власником яких був ОСОБА_7 було накладено арешт. Останній, розуміючи, що він є громадянином російської федерації, яка вчиняє збройну агресію проти України, а також те що він підтримував дії керівників держави рф, ОСОБА_7 вчинив дії щодо збереження свого майна. Діючи у власних інтересах ОСОБА_7 з метою збереження майна та активів компаній, які зареєстровані в Україні та кінцевим бенефіціарним власником яких він є, передав довіреній особі ОСОБА_8 (громадянка Сполученого Королівства) свої частки власності в іноземних компаніях через які він володів товариствами зареєстрованими в Україні.

12.05.2023 Президент України указом № 279/2023 ввів у дію рішення ІНФОРМАЦІЯ_3 про санкції до ОСОБА_9 та ОСОБА_10 - власників компаній-надрокористувачів із групи UNIGRAN.

У подальшому, колишній депутат ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_11 , маючи на меті особисте збагачення, вступив у злочинну змову із ОСОБА_7 , якому запропонував за винагороду для себе, у вигляді частини активів підсанкційних компаній, використати власні зв'язки в державних органах, з метою впливу на осіб уповноважених на виконання функцій держави з метою зняття арештів із активів компаній кінцевим бенефіціарним власником яких був ОСОБА_7 та їх подальшої незаконної перереєстрації на підкотрольні їм товариства. Вказані дії надали б змогу перешкодити державним органам націоналізувати відповідні активи та безперешкодно продовжити використовувати їх для подальшого ведення господарської діяльності ОСОБА_7 спільно із ОСОБА_11 .

У подальшому ОСОБА_11 , за попередньою змовою групою осіб, до складу якої увійшли посадові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_14 », АТ « ІНФОРМАЦІЯ_15 », АТ « ІНФОРМАЦІЯ_16 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_17 », здійснюючи вплив на осіб уповноважених на виконання функцій держави та зловживання останніми своїми службовими повноваженнями вчинили дії щодо перереєстрації права власності на майно, яким опосередковано могли розпоряджатись особи щодо яких застосовані персональні санкції ( ОСОБА_7 та ОСОБА_12 ) . Зокрема на початку 2024 року активи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », в супереч існуючим заборонам, продаються в адресу двох підконтрольних ОСОБА_7 та ОСОБА_11 підприємств - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_18 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 ». Посадові особи вказаних товариств, діючи відповідно до спільного узгодженого плану, одразу ж, з метою легалізації незаконно отриманого майна, уклали угоди на продаж усього отриманого майна із заздалегідь визначеними товариствами - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » ( НОМЕР_3 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » ( НОМЕР_4 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » ( НОМЕР_5 ), кінцевим бенефіціарним власником яких є ОСОБА_11 .

Для реалізації вказаного плану з метою отримання та переказу коштів використовувалась ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_19 ».

Також, згідно наданої Департаментом стратегічних розслідувань Національної поліції України інформації, на даний час встановлені номери розрахункових рахунків підприємств на які перераховуються грошові кошти, у банківській установі АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_1 ), а саме: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_20 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ).

Відомості, викладені у даному клопотанні, підтверджуються доказами, отриманими під час здійснення досудового розслідування кримінального провадження, а саме: матеріалами оперативних працівників, які зібрано на виконання наданих слідчим доручень, протоколами огляду речей та документів, які містять інформацію, що має доказове значення, протоколами допитів свідків, а також іншими матеріалами кримінального провадження.

У зв'язку із вище викладеним, у органу досудового розслідування виникла необхідність у отриманні тимчасового доступу до документів, що містять банківську таємницю, та містять інформацію, про рух коштів по вказаних вище рахунках.

Зазначені документи містять відомості про осіб, які могли розпоряджатися коштами на рахунках, відомості про надходження та подальший рух коштів і осіб, які здійснювали їх перерахування чи зняття готівки з рахунків, інформацію про відділення банківських установ, де знімалися кошти.

В інший спосіб, окрім того як здійснити тимчасовий доступ до документів неможливо довести обставини, які передбачається довести за допомогою даних відомостей, так як вони знаходяться лише у банківській установі.

Таким чином, зважаючи на вищевикладені обставини скоєних кримінальних правопорушень, у сторони обвинувачення є об'єктивні підстави та необхідність в отриманні тимчасового доступу до речей та документів по зазначених вище рахунках з можливістю вилучення (проведення виїмки) їх завірених копій, що перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_1 ). Слідчий суддя, дослідивши матеріали клопотання дійшов висновку про необхідність в задоволенні клопотання, про надання тимчасового доступу до речей і документів, які знаходяться у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_1 ) код за ЄДРПОУ: НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 , оскільки такі дані необхідні для ефективного здійснення досудового розслідування. Керуючись ст. 108, ст.ст.160, 162-164, 166, ст. 309 КПК України, слідчий суддя,

УХВАЛИВ:

Клопотання старшого слідчого в ОВС Головного слідчого управління Національної поліції України підполковник поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів - задовольнити. Надати старшим слідчим в особливо важливих справах Головного слідчого управління Національної поліції України: підполковнику поліції ОСОБА_3 , майору поліції ОСОБА_13 , капітану поліції ОСОБА_14 , старшому лейтенанту поліції ОСОБА_15 в кримінальному провадженні № 42022000000000455 від 14.04.2022 дозвіл на проведення тимчасового доступу до належним чином завірених копій наступних документів та відомостей, які знаходяться у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_1 ) код за ЄДРПОУ: НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 , в розрізі клієнта банку: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_20 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ):

політику банку щодо управління комплаєнс-ризиками зі змінами за період з 01.01.2021 по 25.11.2024.

методику банку щодо виявлення суттєвих ризиків зі змінами за період з 01.01.2021 по 25.11.2024.

політику банку щодо управління іншими суттєвими ризиками зі змінами за період з 01.01.2021 по 25.11.2024.

склад підрозділу контролю за дотриманням норм (комплаєнс) та його повноваження (положення, функції, обов'язки, відповідальність) зі змінами за період з 01.01.2021 по 25.11.2024.

склад підрозділу з управління ризику та його повноваження (положення, функції, обов'язки, відповідальність) зі змінами за період з 01.01.2021 по 25.11.2024.

склад підрозділу з внутрішнього аудиту та його повноваження (положення, функції, обов'язки, відповідальність) зі змінами за період з 01.01.2021 по 25.11.2024.

склад та положення про комітет з управління ризику наглядової ради банку зі змінами за період з 01.01.2021 по 25.11.2024.

відповідно до пункту 75 Постанови Правління НБУ від 02.01.2019 № 5 «Про затвердження Положення про заходи захисту та визначення порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті», документи, надані НБУ відповідно до переліку інформації щодо договору, який передбачає виконання резидентом, що не є банком, боргових зобов'язань перед нерезидентом-кредитором за залученим резидентом кредитом, позикою (поворотною фінансовою допомогою), яка надається до автоматизованої інформаційної системи ІНФОРМАЦІЯ_21 «Кредитні договори з нерезидентами» на підставі Постанови Правління НБУ від 02.01.2019 № 6 «Про затвердження Положення про порядок надання банками ІНФОРМАЦІЯ_21 інформації щодо договорів, які передбачають виконання резидентами боргових зобов'язань перед нерезидентами-кредиторами за залученими резидентами кредитами, позиками».

відповідно до пункту 14 Постанови Правління НБУ від 02.01.2019 № 7 «Про затвердження Інструкції про порядок валютного нагляду банків за дотриманням резидентами граничних строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів», документи щодо результатів здійсненого валютного нагляду за дотриманням резидентами граничних строків розрахунків та отримані оригінали відповідних документів (включаючи електронні документи) або копій в електронній/паперовій формі з оригіналів документів на паперових носіях інформації (оригінали або копії договору з нерезидентом, актів, рахунків (інвойсів) або інших документів, що підтверджують здійснення експорту (імпорту) товарів та інших документів, необхідних банку для здійснення валютного нагляду за своєчасністю розрахунків за експорт, імпорт товарів його клієнтів).

відповідно до Постанови Правління НБУ 02.01.2019 № 8 «Про затвердження Положення про порядок здійснення уповноваженими установами аналізу та перевірки документів (інформації) про валютні операції», документи, що підтверджують здійснення первинного аналізу документів (інформації) про валютні операції, на які розповсюджуються вимоги цього Положення, до моменту проведення валютної операції з метою виявлення сумнівної валютної операції та установлення наявності індикатора, зазначеного в додатку до цього Положення, а також документи, отримані від суб'єкта валютної операції та складені банком, щодо результатів здійснення додаткового аналізу документів (інформації) про валютні операції (далі - додатковий аналіз) та факту перевірки їх чинності (дійсності), та загалом включає в себе проведені заходи банком стосовно:

1) установлення суті та мети валютної операції;

2) установлення відповідності/невідповідності суті валютної операції змісту діяльності її учасників;

3) установлення наявності/відсутності економічної доцільності (сенсу) валютної операції;

4) установлення достатності/недостатності реальних фінансових можливостей суб'єкта валютної операції проводити (ініціювати) валютну операцію на відповідну суму;

5) вивчення інформації про учасників валютної операції, їх діяльність та ділову репутацію;

6) установлення джерел походження коштів (активів) суб'єкта валютної операції;

7) установлення кінцевих бенефіціарних власників учасників валютної операції, включаючи відсутність підстав вважати, що вони використовують агентів, номінальних утримувачів (номінальних власників) або посередників із метою приховування кінцевих бенефіціарних власників (контролерів).

політика банку з питань протидії легалізації (відмиванню) коштів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та/або фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення (далі - ПВК/ФТ), затверджена Радою банку в окремому внутрішньому документі.

відповідно до Постанови Правління НБУ 19.05.2020 № 65 «Про затвердження Положення про здійснення банками фінансового моніторингу»:

- затверджені внутрішні документи банку з питань ПВК/ФТ в обсязі, необхідному для ефективного функціонування внутрішньобанківської системи ПВК/ФТ та розуміння працівниками банку своїх обов'язків та повноважень у сфері ПВК/ФТ, зокрема:

1) визначення підрозділу(ів) банку та/або працівників банку, відповідальних за здійснення заходів з належної перевірки клієнта (далі - НПК), та розподіл обов'язків між ними;

2) порядок дій, який забезпечує здійснення всіх заходів з НПК (зокрема заходів з ідентифікації та верифікації, встановлення кінцевих бенефіціарних власників (далі - КБВ), моніторингу ділових відносин та фінансових операцій, актуалізації даних про клієнта);

3) порядок виявлення політично значущих осіб, членів її сім'ї, осіб, пов'язаних з політично значущою особою (далі - PEPs) та порядок вжиття щодо них необхідних додаткових заходів;

4) порядок здійснення оцінки/переоцінки ризик-профілю банку та ризик-профілю клієнтів і вжиття заходів з метою мінімізації ризиків ВК/ФТ;

5) порядок виявлення критеріїв ризику ВК/ФТ та індикаторів підозрілості фінансових операцій, а також сам перелік індикаторів підозрілості фінансових операцій з урахуванням індикаторів, зазначених у додатку 20 до Положення про здійснення банками фінансового моніторингу, типологічних досліджень спеціально уповноваженого органу (далі - СУО) та рекомендацій Національного банку в сфері ПВК/ФТ.

6) порядок вжиття необхідних додаткових заходів щодо встановлення кореспондентських відносин з іноземною фінансовою установою;

7) порядок ведення електронної анкети, що забезпечить своєчасність, повноту та достовірність внесеної до електронної анкети клієнта інформації;

8) порядок дій стосовно відмови банку від встановлення (підтримання) ділових відносин / відкриття рахунку (обслуговування), у тому числі шляхом розірвання ділових відносин, закриття рахунку / відмови від проведення фінансової операції у випадках, передбачених Законом про ПВК/ФТ; (перелік уповноважених працівників банку/колегіальних органів банку, які мають право приймати рішення щодо відмови в установлених Законом про ПВК/ФТ випадках; процедуру розгляду та прийняття уповноваженими працівниками банку відповідних рішень, а також їх документування; складання висновку з чітким зазначенням підстав відмови в підтриманні ділових відносин із клієнтом, порядок інформування відповідального працівника банку або працівника, уповноваженого відповідальним працівником банку, щодо прийняття рішення щодо відмови; порядок інформування клієнта про відмову в установленні (підтриманні) із ним ділових відносин з обов'язковим зазначенням дати відмови та відповідних підстав відмови, визначених статтею 15 Закону про ПВК/ФТ (із посиланням на конкретні абзаци, пункти та частини цієї статті);

9) порядок виявлення банком розбіжностей між відомостями про КБВ, які містяться в ЄДР, та інформацією, отриманою банком у результаті здійснення НПК;

10) порядок використання інструменту покладання (у разі прийняття банком рішення використовувати цей інструмент);

12) порядок внесення відповідної інформації до реєстрів повідомлень;

13) порядок використання СА(система автоматизації банку);

14) порядок здійснення інформаційного обміну з СУО та виконання відповідних рішень/доручень СУО;

15) порядок замороження активів, пов'язаних із тероризмом та його фінансуванням, розповсюдженням зброї масового знищення та його фінансуванням;

16) порядок зупинення банком операцій у випадках, визначених Законом про ПВК/ФТ;

17) порядок супроводження банком переказів коштів відповідною інформацією згідно з вимогами, визначеними у статті 14 Закону про ПВК/ФТ;

18) порядок контролю відповідних лімітів у разі використання банком спрощених методів ідентифікації та верифікації клієнта (представника клієнта);

19) порядок забезпечення таємниці фінансового моніторингу, конфіденційності іншої інформації;

20) порядок інформування СБУ у випадках, визначених законодавством України у сфері ПВК/ФТ;

21) порядок проведення навчальних заходів для працівників банку;

22) порядок ознайомлення працівників банку з внутрішніми документами банку з питань ПВК/ФТ;

23) порядок зберігання всіх документів / інформації щодо виконання банком вимог законодавства України у сфері ПВК/ФТ;

- анкету клієнта, де зазначено усі рівні ризику ділових відносин із датами їх установлення/зміни та відомості щодо вжитих заходів по управлінню ризиками ВК/ФТ;

- анкету клієнта, яка містить інформацію, отриману банком за результатами НПК (включаючи ПЗНП), а також висновки банку щодо оцінки ризику ділових відносин (фінансової операції без встановлення ділових відносин) з клієнтом із зазначенням дат здійснення таких оцінок та переоцінок (у разі зміни рівня ризику);

- документи, що підтверджують отримані під час ідентифікації, верифікації дані клієнта (Додаток 2 до Положення);

- документи, що засвідчують встановлення кінцевих бенефіціарних власників;

- документи , що засвідчують посилені заходи належної перевірки клієнта зокрема:

1) встановлення осіб, які здійснюють прямий та/або непрямий вирішальний вплив шляхом володіння часткою, меншою, ніж 25 відсотків статутного (складеного) капіталу або прав голосу юридичної особи;

2) отримання додаткової інформації щодо клієнта шляхом пошуку інформації про нього у відкритих джерелах (наприклад, офіційних джерелах, публічних реєстрах, вебсайтах авторитетних видань);

3) з'ясування причин та обставин використання клієнтом складної структури власності та/або реєстрації в певній державі (юрисдикції);

4) з'ясування джерел статків (багатства) та/або джерел коштів, пов'язаних із фінансовими операціями, клієнта/КБВ клієнта;

5) збільшення частоти дій банку щодо актуалізації даних щодо клієнта;

6) перевірка наявності/чинності ліцензій, дозволів або наявності інформації щодо клієнта у відповідних реєстрах, якщо це є обов'язковим відповідно до вимог законодавства для провадження клієнтом відповідної діяльності;

7) отримання детальнішої інформації щодо мети та характеру встановлення ділових відносин, зокрема, якщо клієнтом є нерезидент;

8) пошук інформації у відкритих джерелах щодо наявності кримінальних проваджень стосовно клієнта, його представників, КБВ;

9) збільшення кількості та частоти здійснення відповідних перевірок стосовно фінансових операцій клієнта;

10) з'ясування наявності в клієнта юридичних та економічних зв'язків з іншими клієнтами банку (зокрема клієнтів, які мають спільного КБВ/керівника/представника з клієнтом) та їх суті/ролі в такій групі;

11) візит працівника банку до клієнта за адресою його місцезнаходження з метою з'ясування відповідності інформації, наданої клієнтом банку, щодо здійснення ним відповідного виду діяльності реальній ситуації;

12) установлення певних обмежень/лімітів на використання клієнтом послуги/продукту банком (зокрема щодо обсягів діяльності, сум фінансових операцій, держав (юрисдикцій), контрагентів);

13) установлення обов'язковою вимогою отримання підтвердних документів/інформації щодо окремих фінансових операцій до проведення клієнтом такої фінансової операції;

14) отримання дозволу керівника на встановлення (підтримання) ділових відносин (проведення разової фінансової операції на значну суму без встановлення ділових відносин) з клієнтом;

15) отримання додаткового дозволу уповноваженого працівника банку/керівника банку на проведення окремих фінансових операцій в межах установлених ділових відносин;

- документи, що підтверджують, повідомлення банком СУО про спроби проведення фінансових операцій та про осіб, які мають або мали намір відкрити рахунок / установити ділові відносини та/або провести фінансові операції, або з якими розірвано ділові відносини (закрито рахунок) на підставі статті 15 Закону про ПВК/ФТ, а також про проведення фінансових операцій щодо зарахування коштів, які надійшли на рахунок такого клієнта, та про фінансові операції, у проведенні яких було відмовлено;

- у разі наявності фактів, що свідчать (можуть свідчити) про здійснення клієнтом підозрілих фінансових операцій (діяльності) або неможливості спростувати свої підозри за результатами вжитих заходів - рішення банку (з вихідними номерами листів) про надсилання повідомлення про підозрілу(і) фінансову(і) операцію(ї) чи про підозрілу діяльність, та обґрунтований висновок щодо підозрілої(их) фінансової(их) операції(й) (діяльності);

- документи щодо результатів розгляду правлінням банку результатів моніторингу ділових відносин з клієнтами, за підсумками якого була виявлена підозріла діяльність клієнтів, та пропозицій щодо вжиття необхідних заходів стосовно таких клієнтів з метою мінімізації ризиків ВК/ФТ та питань, пов'язаних із пропозиціями щодо відмови у продовженні ділових відносин з клієнтами (у тому числі в разі встановлення клієнту неприйнятно високого рівня ризику);

- розпорядчий акт банку, яким затверджено склад і чисельність Комітету, який здійснює розгляд питань, зазначених у пункті 9 розділу II Положення, затвердженого Постанови Правління НБУ 19.05.2020 № 65 та, відповідно, Положення вказаного комітету;

- внутрішнє розпорядження відповідального працівника банку в разі прийняття рішення про зупинення фінансової операції та поновлення проведення фінансової операції, а також звіти відповідального працівника банку за 2021-2024 роки;

- завірені витяги з реєстрів фінансових операцій, реєстр повідомлень про підозрілу фінансову діяльність, реєстр розбіжностей про КБВ, реєстр відмов та реєстр заморожень/розморожень (далі - реєстри повідомлень) з урахуванням фінансових операцій та відповідних фактів, що мали місце у відокремлених підрозділах банку, з окремою нумерацією в таких реєстрах, відлік якої має починатися з початку календарного року.

звіти, висновки підрозділу внутрішнього аудиту банку за результатами проведених ним внутрішніх перевірок протягом 2021-2024 років щодо дотримання банком вимог законодавства України у сфері ПВК/ФТ (у тому числі щодо достатності вжитих банком заходів для забезпечення функціонування належної системи управління ризиками ВК/ФТ).

звіти (висновки) підрозділу контролю за дотриманням норм (комплаєнс) щодо оцінки комплаєнс-ризику, надані раді банку, комітету з управління ризиками, в яких досліджені операції банку під час обслуговування вказаних клієнтів. В разі відсутності таких звітів - пояснювальну записку з причинами відсутності.

звіти (висновки) підрозділу з управління ризиками щодо ризиків, які надавались раді банку, комітету з управління ризиками, правлінню банку, в яких досліджені операції банку під час обслуговування вказаних клієнтів. В разі відсутності таких звітів - пояснювальну записку з причинами відсутності.

звіти Комітету з управління ризиками про виконання покладених на нього функцій членами ради банку, відповідно до Постанови Правління НБУ № 64 від 11 червня 2018 року, в яких висвітлені операції вказаних клієнтів банку. В разі відсутності таких звітів - пояснювальну записку з причинами відсутності.

результати перевірок, здійснених підрозділом внутрішнього аудиту та зовнішнім аудитором, а також дані, що підтверджують факт внесення операцій вказаних клієнтів до бази внутрішніх подій операційного ризику, відповідно до Постанови Правління НБУ № 64 від 11 червня 2018 року «Про затвердження Положення про організацію системи управління ризиками в банках України та банківських групах».

документи, що підтверджують встановлення випадків накладання заборони (вето) керівниками підрозділу з управління ризиками та підрозділу контролю за дотриманням норм (комплаєнс) на рішення правління банку, комітетів та інших колегіальних органів правління банку за операціями вказаних клієнтів банку. В разі відсутності таких документів - пояснювальну записку з причинами відсутності.

перелік пов'язаних із банком осіб за формою, визначеною нормативно-правовим актом ІНФОРМАЦІЯ_21 , що протягом 2021 року надавались ІНФОРМАЦІЯ_21 , відповідно до Постанови Правління НБУ № 315 від 12.05.2015 року «Про затвердження Положення про визначення пов'язаних із банком осіб», а також документи банку щодо внесення до вказаного переліку пов'язаних із банком вищевказаних юридичних осіб.

документи (протокол) щодо розгляду протягом 2021-2024 років виконавчим органом банку або уповноваженим комітетом результатів аналізу фінансових операцій вказаних у запиті підприємств, щодо яких виникає підозра, та затвердження застережних заходів з метою мінімізації ризиків легалізації кримінальних доходів/фінансування тероризму; питань за результатами відмови від проведення фінансових операцій та/або обслуговування, у тому числі в разі встановлення неприйнятно високого рівня ризику; проблемних питань, що виникають під час проведення ідентифікації та вивчення вказаних у запиті компаній.

реєстри рішень, протоколів, висновків за 2021-2024 роки колегіального органу банку, підрозділу контролю за дотриманням норм (комплаєнс), підрозділу з управління ризику, підрозділу з внутрішнього аудиту, комітету з управління ризику наглядової ради банку, підрозділу банку, відповідального за проведення фінансового моніторингу.

Надати дозвіл на тимчасовий доступ до наступних речей і документів, які знаходяться у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_1 ) код за ЄДРПОУ: НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 , щодо - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_20 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ):

документів, що підтверджують здійснення первинного аналізу документів (інформації) про валютні операції, на які розповсюджуються вимоги «Положення про порядок здійснення уповноваженими установами аналізу та перевірки документів (інформації) про валютні операції», затвердженого Постановою Правління НБУ 02.01.2019 № 8, а також документів, отриманих від суб'єкта валютної операції та складених банком, щодо результатів здійснення додаткового аналізу документів (інформації) про валютні операції;

договорів, контрактів, що підтверджують потребу виконання зобов'язань в іноземній валюті (включаючи проценти, комісійні винагороди, неустойки тощо) перед нерезидентами, а також укладених до них додаткових договорів, у тому числі щодо переведення боргу, взаємозаліку та інших договорів;

SWIFT повідомлень формату МТ950 «Виписка», які отримані від іноземних банків за період 2021-2024 років по операціям зазначених суб'єктів господарювання;

документів щодо результатів здійсненого валютного нагляду за дотриманням резидентами граничних строків розрахунків та отриманих оригіналів відповідних документів (включаючи електронні документи) або копій в електронній/паперовій формі з оригіналів документів на паперових носіях інформації (оригіналів або копій договору з нерезидентом, актів, рахунків (інвойсів) або інших документів, що підтверджують здійснення експорту (імпорту) товарів та інших документів, необхідних банку для здійснення валютного нагляду за своєчасністю розрахунків за експорт, імпорт товарів його клієнтів);

затверджених внутрішніх документів банку з питань ПВК/ФТ в обсязі, необхідному для ефективного функціонування внутрішньобанківської системи ПВК/ФТ та розуміння працівниками банку своїх обов'язків та повноважень (в тому числі посадову інструкцію відповідального працівника з питань фінансового моніторингу, а також усіх працівників підрозділу відповідальних за здійснення фінансового моніторингу);

анкети клієнта, де зазначено усі рівні ризику ділових відносин із датами їх установлення/зміни та відомості щодо вжитих заходів по управлінню ризиками ВК/ФТ;

анкети клієнта, яка містить інформацію, отриману банком за результатами НПК (включаючи ПЗНП), а також висновки банку щодо оцінки ризику ділових відносин (фінансової операції без встановлення ділових відносин) з клієнтом із зазначенням дат здійснення таких оцінок та переоцінок (у разі зміни рівня ризику);

документів, що засвідчують посилені заходи належної перевірки клієнта;

документів, що засвідчують встановлення кінцевих бенефіціарних власників;

документів щодо результатів розгляду правлінням банку результатів моніторингу ділових відносин з клієнтами, за підсумками якого була виявлена підозріла діяльність клієнтів, та пропозицій щодо вжиття необхідних заходів стосовно таких клієнтів з метою мінімізації ризиків ВК/ФТ та питань, пов'язаних із пропозиціями щодо відмови у продовженні ділових відносин з клієнтами (у тому числі в разі встановлення клієнту неприйнятно високого рівня ризику);

анкет-опитувальників; документів на обслуговування системи «Клієнт-Банк» (договорів, заяв на створення електронних цифрових ключів користувачів, анкет, пам'яток по інформаційній безпеці та ін.);

в електронному та паперовому вигляді відомостей про рух коштів по банківських рахунках за період з 01.01.2021 по 25.11.2024 із вказівкою часу, дат, сум платежів, повною розшифровкою контрагентів (найменування, ідентифікаційний код, найменування банку, МФО, номера рахунку та призначення платежу);

заяв на зняття грошових коштів (переведення на інші рахунки), видаткових касових ордерів на отримання готівки, грошових чеків з контрольною маркою, доручень, з можливістю ознайомитися та вилучити їх в копіях. Визначити строк дії ухвали тривалістю тридцять днів, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею. Службовим особам АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_1 ) код за ЄДРПОУ: НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 , надати (забезпечити) тимчасовий доступ до речей і документів, зазначеній в ухвалі особі та надати їй можливість вилучити копії. У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів. Ухвала оскарженню не підлягає. Слідчий суддя ОСОБА_1 Підготовлено в 2 примірниках Прим. 1 - знаходиться в матеріалах кримінального провадження № 757/57121/24-к Прим.2 - Слідчий ОСОБА_3 Копія:АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Виконавець: ОСОБА_1 16.12.2024